Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 653
3 249
113
"
Ami azt illeti, én is üdvözöltem a tüskefehérjéket genetikai alapon az emberi szervezetben kifejeztető védőoltások piacra jutását. Még akkor is, ha tisztában voltam vele, hogy a COVID-19 legsúlyosabb szövődményének, azaz a vérrögképződés kialakulásáért jórészt épp a vérbe kerülő tüskefehérje felelős (ld. az erre vonatkozó tudományos tanulmányt: https://bit.ly/3o5BKOX). Aminek heparin kötését, tekintettel az S1 alegységben jelenlévő heparin-kötő szekvenciára (aminosavszinten PRRAR), 2020 március óta laborban is vizsgáltuk (https://bit.ly/3ALw95f). Ezért is mondtam 2020 decemberében a Mandinernek: "Kell beszélni a vakcinák hatékonyságáról és mellékhatásairól, de ehhez egy magas szintű szakmai párbeszéd szükséges... Lesznek olyan védőoltások, amik az egyik személy esetén az adott egészségi állapottól függően biztonságosan alkalmazhatók, a másik ember esetében pedig nem." (A vakcina csak eszköz, a megoldást az immunrendszerünk jelenti, Mandiner, link https://bit.ly/35CboxF). Mindezt azért mondtam, mert a tüskefehérjére vonatkozó irodalmi ismeretek alapján egyre nyilvánvalóbbá vált a tüskefehérje biológiai aktivitása. 2021 tavaszára minderről már szakmai körökben már nyilvánosan beszéltek (https://bit.ly/3retI88). Sőt, az Európai Gyógyszerügynökség munkatársai, akikre egyes hazai politikusok rendre „a valódi szakértők”-ként hivatkoztak, 2021. 04. 20-án hivatalos közleményt adtak ki a Janssen oltóanyag ritka mellékhatásáról (https://bit.ly/3g6Nbl5). Azaz az FDA szakértői által is jelzett vérrögképződésről (https://nyti.ms/3HenDyl). Mégis, az EMA szakértőinek ezen állásfoglalásáról itthon a mai napig senki nem emlékezett meg (főként nem az EMA-t az OGYEI féle helyező politikusok.) Pedig az EMA szakemberei már akkor felhívták a figyelmet, hogy, idézem:
"Szokatlan vérrögképződéses esetek fordultak elő alacsony vérlemezkeszámmal olyan embereknél, akik Janssen COVID-19 vakcináját kapták az Egyesült Államokban.
Ennek a mellékhatásnak a kockázata nagyon alacsony, de az oltást kapó embereknek továbbra is tisztában kell lenniük a tünetekkel, hogy azonnali orvosi kezelésben részesülhessenek a gyógyulás elősegítése és a szövődmények elkerülése érdekében.
Az egyéneknek sürgős orvosi ellátást kell kérniük, ha az alábbi tünetek bármelyikét észlelik a COVID-19 vakcina Janssen elleni oltását követő három héten belül:
• légszomj
• mellkasi fájdalom
• lábduzzanat
• tartós hasi (hasi) fájdalom
• neurológiai tünetek, mint például súlyos és tartós fejfájás vagy homályos látás
• apró vérfoltok a bőr alatt az injekció beadásának helyén túl.
Ha bármilyen kérdése van az oltással kapcsolatban, forduljon egészségügyi szakemberéhez, vagy forduljon az illetékes nemzeti egészségügyi hatósághoz."
2021. december 10-én egy doktornő hívott fel, segítséget kérve egy nagyszerű ember gyógyulása érdekében. A hölgy beszámolt arról, hogy az illető súlyos állapotban fekszik kórházban, több, mint egy hónappal azt követően, hogy az illető oltást követő egy héten belül fellépő légszomját, mellkasi fájdalmát otthon fekve, az otthon elérhető gyógyszerekkel próbálta kezelni. Hasztalanul. Viszont én olvastam az EMA állásfoglalást és személyes ismerem azt a szakembert, aki javaslatára a fenti közlemény kikerült az EMA oldalára. Ezért is kérdeztem rá a hölgynél, hogy az illető mivel oltatott. És emiatt született az a poszt december 10-én. Most már méltatlan és felettébb szakmaiatlan lenne találgatásokba bocsátkozni, hogy mi miért történt. De az bizonyára jobb lett volna, ha az emberek egymás mocskolása helyett odafigyelnek a valódi - és garantáltan nem virus- vagy oltástagadó - szakemberek állásfoglalására. Mint ahogy én is folyamatosan azt teszem.
U.i.: Te pedig, kérlek, bocsáss meg egyszer nekünk. Valóban nem voltunk méltóak arra, hogy közénk gyere."








https://www.facebook.com/szovetkeze...BTIwp0i1E40Td0hQrh3nYrk4DCyB&[B]tn[/B]=<<,P-R
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113
Jajjaj @milagro … már két veszedelmes oltás is végleges felhasználási engedélyt kapott. Mi lesz itt..? :rolleyes:

Az USA mióta releváns ilyen szinten? Ha ők megtolták akkor mindenkinek jó?
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Az előző héthez képest kisebb mértékben, de tovább emelkedett a szennyvíz SARS-CoV-2 örökítőanyagának koncentrációja. Az egyes városok mintái közül emelkedő tendencia jellemzi a Budapest környéki települések (Tököl, Biatorbágy, Szigetszentmiklós, Budakeszi, Százhalombatta) közös mintáját, valamint Pécs, Székesfehérvár, Szolnok és Szombathely városokat, csökkenés egyetlen vizsgált településen sem volt mérhető. A koronavírus koncentráció minden mintavételi helyen az emelkedett kategóriába sorolható.


2022 COVID SZENNYVÍZ 4. hét
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113
Az előző héthez képest kisebb mértékben, de tovább emelkedett a szennyvíz SARS-CoV-2 örökítőanyagának koncentrációja. Az egyes városok mintái közül emelkedő tendencia jellemzi a Budapest környéki települések (Tököl, Biatorbágy, Szigetszentmiklós, Budakeszi, Százhalombatta) közös mintáját, valamint Pécs, Székesfehérvár, Szolnok és Szombathely városokat, csökkenés egyetlen vizsgált településen sem volt mérhető. A koronavírus koncentráció minden mintavételi helyen az emelkedett kategóriába sorolható.


2022 COVID SZENNYVÍZ 4. hét
Hosszú meccs lesz ez még :( Az elmondható, hogy a háziorvosi rendszer sok helyen az összeomlás szélén annyi a beteg és a következő 7-10 napban még nem látni a végét. vattay szerint pénteken tetőzött Vas megye pl ehhez képest a szennyvízadatok emelkedést mérnek Szombathelyen pl... A patikákban meg egyre több minden hiánycikk lesz a sok beteg miatt, legalábbis én ezt tapasztaltam több gyógyszer kapcsán is.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
1.562.827 fertőzött (+9.422)
4.218 kórházban (+315)
169 lélegeztetőgépen (+19)
229.857 aktív eset (-1.744)
1.291.499 gyógyult (+11.100)
41.471 elhunyt (+66)
6.364.167 kapott oltást (+1.055)
3.688.593 kapott harmadik oltást (+4.874)
10.089.540 mintavétel (+18.191)
23.308 hatósági házi karanténban (-849)
616covid_terkep0201.png
1.582.517 fertőzött (+19.690)
4.341 kórházban (+123)
163 lélegeztetőgépen (-6)
230.549 aktív eset (+692)
1.310.420 gyógyult (+18.921)
41.548 elhunyt (+77)
6.365.250 kapott oltást (+1.083)
3.693.859 kapott harmadik oltást (+5.266)
10.116.075 mintavétel (+26.535)
21.859 hatósági házi karanténban (-1.449)
875a5e9630c7a0aad4e19df4323b102f.png
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Az a magyar állampolgár, aki egy keleti vakcina után második oltásként európai engedélyezésű oltóanyagot kért, illetve két keleti vakcina után a harmadik, emlékeztető oltását már az Európai Unió által elfogadott oltóanyagok egyikéből kapta, azok teljes jogú tulajdonosai lesznek az egységes, uniós Covid-igazolványnak

– jelentette be Ujhelyi István, az Európai Parlament közlekedési és turizmusbizottságának alelnöke szerdai online sajtótájékoztatóján.

 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 215
29 297
113