Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 990
12 025
113
Egy szamomra elegge riaszto tapasztalat az ismerosi korbol:

nem oltott csalad (most mar oltakoznanak, de nem lehet) 2021 december folyaman megbetegedett COVIDban, kb karacsony korul jottek ki belole. Most a kislany es az anyuka 2022 januar vegen megint COVIDos lett...
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Nem oltott ismerős most már kb 14 napja erős koronavírusos tüneteket mutat. Erősen járvány- és oltásszkeptikus, így teszteltetni sem hajlandó magát, szerinte csak egy erősebb megfázása van. Bár már 5-6 napja dolgozni sem tud, annyira gyenge, de ez csak egy megfázás... Érdekes módon a szintén oltatlan élettársa még nem kapta el (vagy legalábbis nem mutat tüneteket).
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Nem oltott ismerős most már kb 14 napja erős koronavírusos tüneteket mutat. Erősen járvány- és oltásszkeptikus, így teszteltetni sem hajlandó magát, szerinte csak egy erősebb megfázása van. Bár már 5-6 napja dolgozni sem tud, annyira gyenge, de ez csak egy megfázás... Érdekes módon a szintén oltatlan élettársa még nem kapta el (vagy legalábbis nem mutat tüneteket).
Van egy a covidhoz nagyon hasonló tüneteket okozó vírus a levegőben. Karácsony táján én is, párom is elkapta, vízsszerű orrfolyás, hidegrázás, tüsszögés, gyengeség, de láz nincs, és minden teszt negatív lett, nekem a meló miatt a pcr is kellett, így az is.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Anélkül adott ki egy budapesti háziorvos oltási igazolásokat, hogy valóban beadta volna az oltást – ez a nyomozók gyanúja. A rendőrök tizenegy helyszínen egyszerre csaptak le, hogy a gyanúsítottakat elfogják, valamint további bizonyítékokat szerezzenek, a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség kötelességszegés és üzletszerűen elkövetett vesztegetés elfogadása miatt vizsgálódik.


A gyanúsítottak 15–30 ezer forintért adták oda a nyomozók szerint a védettségi igazolást azoknak, akik nem kérték a koronavírus elleni oltást. Ez egyenként kis összegnek tűnhet, de a gyanúsítottaknál – az orvosnál, valamint az asszisztensénél – összesen 60 millió forintot foglaltak le.


A rendelésen két rendőr is megjelent, akik úgy kapták meg pénzért az asszisztens által kiállított oltási igazolást, hogy a háziorvos az oltóanyagot felszívta egy fecskendőbe, majd azt a mosdókagylóba ürítette, annyit mondva, hogy „hadd fogyjon”. A gyanúsítottak a jogosulatlan előnyként kapott összeget egymás között, egyenlő arányban elosztották. Az ügyben eddig négy személy gyanúsítotti kihallgatására került sor, azonban sem az egészségügyi dolgozók, sem pedig a két rendőr nem tett vallomást.

 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 431
33 729
113
Izrael: kilőtt és rekordot döntött a halottak száma, a "nem lóhúgy" vakcinával már legalább 3x oltott lakosság mellett. Persze lehet, még mindig az oltatlanokat öli, lehet hogy a "pingvinek" között sok van ilyen még mindig?
(Az esetszám már tetőzött úgy látszik a görbéből.)

 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Nem oltott ismerős most már kb 14 napja erős koronavírusos tüneteket mutat. Erősen járvány- és oltásszkeptikus, így teszteltetni sem hajlandó magát, szerinte csak egy erősebb megfázása van. Bár már 5-6 napja dolgozni sem tud, annyira gyenge, de ez csak egy megfázás... Érdekes módon a szintén oltatlan élettársa még nem kapta el (vagy legalábbis nem mutat tüneteket).
Az én környezetemben pörög a Covid de max 2-4 nap és kutya bajuk ! Az Ogrét még mindig kerüli a vérus ! Mondjuk a D vitamin és az esti 2-3 kupica HP teszi is a dolgát meg a heti 3 fej fokhagyma :p:D:rolleyes::cool::cool::cool:! Immunrendszert erősít és felső légutat fertőtlenít ! LOL
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 296
113
Az én környezetemben pörög a Covid de max 2-4 nap és kutya bajuk ! Az Ogrét még mindig kerüli a vérus ! Mondjuk a D vitamin és az esti 2-3 kupica HP teszi is a dolgát meg a heti 3 fej fokhagyma :p:D:rolleyes::cool::cool::cool:! Immunrendszert erősít és felső légutat fertőtlenít ! LOL
A fokhagymát én is bevetem, talán ezért nem voltam még fertőzött! :)
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
A fokhagymát én is bevetem, talán ezért nem voltam még fertőzött! :)
Minden nap egy fej foghagyma az orvost távol tartja (meg a kollégákat, szunyogokat, tömegközlekedöket, és úgy általában minden két, négy, hat, nyolc és fejlábut széles-e világon)
De én azt mondom, hogy joghurt 5 féle vitaminnal chh
A hubertusban 33 féle gyógynövény van
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 431
33 729
113
Nem oltott ismerős most már kb 14 napja erős koronavírusos tüneteket mutat. Erősen járvány- és oltásszkeptikus, így teszteltetni sem hajlandó magát, szerinte csak egy erősebb megfázása van. Bár már 5-6 napja dolgozni sem tud, annyira gyenge, de ez csak egy megfázás... Érdekes módon a szintén oltatlan élettársa még nem kapta el (vagy legalábbis nem mutat tüneteket).

Pulzoximétere van?
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 431
33 729
113
Egy szamomra elegge riaszto tapasztalat az ismerosi korbol:

nem oltott csalad (most mar oltakoznanak, de nem lehet) 2021 december folyaman megbetegedett COVIDban, kb karacsony korul jottek ki belole. Most a kislany es az anyuka 2022 januar vegen megint COVIDos lett...

De akkor ez már az omikron, gondolom.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Nézd, én Sinopharmot kaptam. Semmi utórezgése nem volt. Ha csak azt nem számítjuk annak, hogy fájt az oltás helye, amíg be nem borogattam. Reggelre már semmit sem éreztem. Több ismerősöm pedig, akik 3.-nak Pfizert kaptak, 1-2 napra kifeküdtek. Elmondásuk szerint, olyan érzésük volt, mintha Covidosak lettek volna (láz, hidegrázás, erős fejfájás). Én minden esetre maradok a hagyományos oltásnál, mert abban jobban bízok, mint egy új, hosszú távú hatásaiban még teljesen nem ellenőrzött mRNS alapú oltásban. De mindenki azt csinál amit akar. Elvégre nagykorúak vagyunk.
Ugyan ezt tudom megerősíteni én is. Két sputnik után pont azért mert az elfogyott, én sem a pfizer felé mozdultam, shino-t kértem. Semmi bajom nem volt az oltástól, sose voltam covidos/vagy nem vettem észre ha igen. A kollégáim pfizertől kifeküdtek napokra, utána nem egy pár hónapn belül covidos lett... Saját háziorvos azt mondta, neki az a tapasztalat, hogy akiket anno szputnyikkal oltott, jól vannak, a pfizeresrk közül sokan szarul lettek oltás után/pár hónapon belül jöttek vissza és produkáltak pozitív tesztet. Ez van...
 
W

Wilson

Guest
Izrael: kilőtt és rekordot döntött a halottak száma, a "nem lóhúgy" vakcinával már legalább 3x oltott lakosság mellett. Persze lehet, még mindig az oltatlanokat öli, lehet hogy a "pingvinek" között sok van ilyen még mindig?
(Az esetszám már tetőzött úgy látszik a görbéből.)

Az izraeli lakosságból 4.4 millió ember kapta meg a 3.oltást 9.2 milliós (2020) népesség szám mellett.....
Ami pedig a kilőtt halálozások illeti az elmúlt 7 napban 279-en haltak meg.

 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Blitz97

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
Az izraeli lakosságból 4.4 millió ember kapta meg a 3.oltást 9.2 milliós (2020) népesség szám mellett.....
Ami pedig a kilőtt halálozások illeti az elmúlt 7 napban 279-en haltak meg.

Itt most már románul, oroszul, szerbül, szlovákul, franciául, angolul, németül és héberül is kell tudni... :)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
1.582.517 fertőzött (+19.690)
4.341 kórházban (+123)
163 lélegeztetőgépen (-6)
230.549 aktív eset (+692)
1.310.420 gyógyult (+18.921)
41.548 elhunyt (+77)
6.365.250 kapott oltást (+1.083)
3.693.859 kapott harmadik oltást (+5.266)
10.116.075 mintavétel (+26.535)
21.859 hatósági házi karanténban (-1.449)
875a5e9630c7a0aad4e19df4323b102f.png
1.600.411 fertőzött (+17.894)
4.451 kórházban (+110)
163 lélegeztetőgépen (+/-0)
227.899 aktív eset (-2.650)
1.330.876 gyógyult (+20.456)
41.636 elhunyt (+88)
6.366.402 kapott oltást (+1.152)
3,700,305 kapott harmadik oltást (+6.446)
10.161.911 mintavétel (+45.836)
23.192 hatósági házi karanténban (+1.333)
302covid_terkep0203.png
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 431
33 729
113
Az izraeli lakosságból 4.4 millió ember kapta meg a 3.oltást 9.2 milliós (2020) népesség szám mellett.....
Ami pedig a kilőtt halálozások illeti az elmúlt 7 napban 279-en haltak meg.


Érdekes, nem egyezik a worldometers-szel, nem tudom ők honnan vették a febr 1.-i 121 halottat akkor.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson