Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 145
7 608
113
Valaki lője már le ezt az idiótát.
Többet árt, mint egy hipóban áztatott nyílméregbéka.
Tudománytagadó! Azonnal bannoljátok ki ezt a tévhír terjesztő szabotőrt. Az oldal üzemeltetőjének saját álláspontja nem tűri a politika által kiválasztott megmondó sztár orvosok véleményének kétségbevonását! :hadonaszos:
 
W

Wilson

Guest
de az nem hagyományos, nem jó. Az egy géntechnológiás izé.
Jó, hogy mondod épp most vágtam egy szelet kenyeret, a hozzászólásod alapján egyből bevillant, hogy ezt nemesített búzából készült lisztből sütötték, dobom is ki a pi....ba, csak nem eszek ilyen
géntechnológiás sz....t:).
Már szórom is az alakort a kézi malomba, hogy annak a lisztjéből süssek kenyeret.....:):)
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Jó, hogy mondod épp most vágtam egy szelet kenyeret, a hozzászólásod alapján egyből bevillant, hogy ezt nemesített búzából készült lisztből sütötték, dobom is ki a pi....ba, csak nem eszek ilyen
géntechnológiás sz....t:).
Már szórom is az alakort a kézi malomba, hogy annak a lisztjéből süssek kenyeret.....:):)
Ne haragudj, de te most meg akarod változtatni a saját génexpressziós mintázatod? :O Azt tudod, hogy az Magyarországon illegális?
 
  • Vicces
Reactions: Blitz97 and Wilson

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Akkor tessék megszüntetni a veszélyhelyzetet, meg visszavonni minden olyan rendelkezést, amit ezzel a felhatalmazással hozott a "vésztörvényszék". Ja hogy így választások előtt ez picit gáz lenne...? Pedig ez az új index... ez van kérem szépen ráéreztek a több hatalom ízére, nehéz elengedni a gyeplőt ... már ha igaza van a mókusnak. Amúgy lehet ezért sem nyomja a negyedik oltást az Európai Gyógyszerügynökség?
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Ne haragudj, de te most meg akarod változtatni a saját génexpressziós mintázatod? :O Azt tudod, hogy az Magyarországon illegális?
Ezen kurvajót röhögtem amikor bedobta fidesz a közéletbe. És akkor mi lesz azokkal, akiket génterápiával gyógyítanak ki a veleszületett betegségükből, őket meg kell semmisíteni? LOL
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Ezen kurvajót röhögtem amikor bedobta fidesz a közéletbe. És akkor mi lesz azokkal, akiket génterápiával gyógyítanak ki a veleszületett betegségükből, őket meg kell semmisíteni? LOL
Nézd, ez az erőltetett GMO, géntechnológia, és úgy általában modern molekuláris technika és biotechnika ellenesség irtózatos károkat okoz az országnak. De ezen nem értem miért lepődünk meg. Minden országnak kell valami öntökönütés itt európában. Van aki atom ellenes, van aki Brexitel stb...
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Nézd, ez az erőltetett GMO, géntechnológia, és úgy általában modern molekuláris technika és biotechnika ellenesség irtózatos károkat okoz az országnak. De ezen nem értem miért lepődünk meg. Minden országnak kell valami öntökönütés itt európában. Van aki atom ellenes, van aki Brexitel stb...
Pedig a magyar gazdaságnak egy klassz kitörési pont lehetett volna a biotech szektor.... ez is elmaradt.
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Blitz97

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
És pont annyit ér mint az én kínai hagyományosom;).
Vagy ki tudja:oops:.
mindenki aki valaha is tanult statisztikát. És látja az adatokat. Ami meg is lett osztva.

De amúgy a covidot elengedve. Nem, nem annyit ér. A vektor vakcinák, legyen az kapszid vektor, akár vírus vektor nem csak a vírusok, hanem az ún civilizációs betegségek kezelésében is áttörést okozhatnak. Ezt be lehet látni, vagy lehet maradni az atenuált vakcináknál.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Akkor tessék megszüntetni a veszélyhelyzetet, meg visszavonni minden olyan rendelkezést, amit ezzel a felhatalmazással hozott a "vésztörvényszék". Ja hogy így választások előtt ez picit gáz lenne...? Pedig ez az új index... ez van kérem szépen ráéreztek a több hatalom ízére, nehéz elengedni a gyeplőt ... már ha igaza van a mókusnak. Amúgy lehet ezért sem nyomja a negyedik oltást az Európai Gyógyszerügynökség?
Azért nálunk nincsennek olyan nagy megszorítások. Gyakorlatilag a nullához konvergál. Bohóckodnak a mostoha-gazdi felé (vetítünk nyugatnak, hogy megnyugodjanak, jó hívők vagyunk) az oltási igazolvánnyal, aztán a legtöbb helyen le sem szarják. Szóval innen legfeljebb a maszk hordását lehet elengedni.
Egyébként tényleg sokkal gyengébb még az egy évvel ezelőttinél is (amivel én is jól megszenvedtem), nem beszélve a Deltáról. A kollegák és ismerőseim közül nagyon sokan átestek az Omikronon, nagyon enyhe lefolyással. Kb. egy hét után már jöttek is. Jellemző a nagy láz és torokfájás volt. Eleinte azt gondoltam, hogy mivel mi a munkahelyen 99%-ban oltottak vagyunk, azért enyhe a lefolyása. Aztán, hogy kezdetek az oltatlan ismerősök is lebetegedni és ugyanolyan gyorsasággal gyógyulni, be kellett lássam, hogy ebben nagyobb szerepe van a vírus gyengülésének, mint az oltásnak.
Ez van gyerekek. Ha csak nem jön egy újabb mutáció, ami az Omikron adta védelmet kikerüli és sokkal erősebb lefolyású, ugyanolyan fertőzési képesség mellett, akkor ez a vírus lassan már csak endémiát fog okozni, szezonálisan, ami ellen - mondjuk október magasságában - lehet egy oltással védekezni.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Azért nálunk nincsennek olyan nagy megszorítások. Gyakorlatilag a nullához konvergál. Bohóckodnak a mostoha-gazdi felé (vetítünk nyugatnak, hogy megnyugodjanak, jó hívők vagyunk) az oltási igazolvánnyal, aztán a legtöbb helyen le sem szarják. Szóval innen legfeljebb a maszk hordását lehet elengedni.
Egyébként tényleg sokkal gyengébb még az egy évvel ezelőttinél is (amivel én is jól megszenvedtem), nem beszélve a Deltáról. A kollegák és ismerőseim közül nagyon sokan átestek az Omikronon, nagyon enyhe lefolyással. Kb. egy hét után már jöttek is. Jellemző a nagy láz és torokfájás volt. Eleinte azt gondoltam, hogy mivel mi a munkahelyen 99%-ban oltottak vagyunk, azért enyhe a lefolyása. Aztán, hogy kezdetek az oltatlan ismerősök is lebetegedni és ugyanolyan gyorsasággal gyógyulni, be kellett lássam, hogy ebben nagyobb szerepe van a vírus gyengülésének, mint az oltásnak.
Ez van gyerekek. Ha csak nem jön egy újabb mutáció, ami az Omikron adta védelmet kikerüli és sokkal erősebb lefolyású, ugyanolyan fertőzési képesség mellett, akkor ez a vírus lassan már csak endémiát fog okozni, szezonálisan, ami ellen - mondjuk október magasságában - lehet egy oltással védekezni.
Röviden: az elcseszett haszonleső Pfizer (meg Moderna, Meg AstraZeneca, meg Gamelja, meg Janssen/Jonnson&Johnson) lk*rt mindent, mert ha az oltásuk nem igazán hat már, a vírus sem igazán hat már az emberre...
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
mindenki aki valaha is tanult statisztikát. És látja az adatokat. Ami meg is lett osztva.

De amúgy a covidot elengedve. Nem, nem annyit ér. A vektor vakcinák, legyen az kapszid vektor, akár vírus vektor nem csak a vírusok, hanem az ún civilizációs betegségek kezelésében is áttörést okozhatnak. Ezt be lehet látni, vagy lehet maradni az atenuált vakcináknál.
Nézd. Lehet, hogy igazad van. Sőt, biztos ez lesz a jövő. De én ennek ellenére tarok tőle. Ez baj? Ha majd legalább 10 év eltelik az alkalmazásukban, és nem okoz gebaszt, akkor, valószínű én is elfogadom. Abból kiindulva, hogy az 1950-es évek tudósai mennyire esküdöztek, hogy a DDT nem árt a melegvérűeknek (aztán kiderült, hogy de igen, megcseszi a genomot) jó az óvatosság. Szerintem.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Nézd. Lehet, hogy igazad van. Sőt, biztos ez lesz a jövő. De én ennek ellenére tarok tőle. Ez baj? Ha majd legalább 10 év eltelik az alkalmazásukban, és nem okoz gebaszt, akkor, valószínű én is elfogadom. Abból kiindulva, hogy az 1950-es évek tudósai mennyire esküdöztek, hogy a DDT nem árt a melegvérűeknek (aztán kiderült, hogy de igen, megcseszi a genomot) jó az óvatosság. Szerintem.
A genomot minden megcseszi. Vegyük pl. az Oxigént... oxidatív stressről hallottál már?