Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 161
113
Engem is befektetett anyám a himlős testvéremmel egy ágyba, azzal a megjegyzéssel, hogy most kicsi vagy, könnyen átvészeled. És így is volt. kaptam valami kámforos szart kenegetni, és annyi. Tizedikben a barátom majd bele pusztult.
A bárányhimlőn átesettek esetében a betegség időnként kiújul, mint övsömör...
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Ez egy olyan tapasztalat ami a közép-európai kultúrkörre jellemző. Dél-európában pl olyankor szokott felfutni.
Ok. De én itt élek. Számomra az a mérvadó, ahogyan a vírus itt viselkedik.
Egyébként, legfeljebb nem megyek Dél-Európába. Ha tudnátok, hogy még kis hazánkban is mennyi látnivaló van és milyen jó kis vendéglők bújnak meg a fővároson kívül! Nekem egy percig sem hiányzik a külföld, ha itthon járkálhatok.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Figyelmeztetlek, vannak tények és van ezeket prezentáló média. A "hisztit" szerintem a média teszi bele, mert azt sem tudja miről ír, csak clickbait legyen.
Kedves gafzhu! Ez az oka (média hablaty), hogy az emberek nem hisznek már a tudománynak és az oltás adat előnynek. A politikusok és hatóság dolga lenne, hogy a hisztikeltő rémhír terjesztő médiát jól megregulázzák. De valami okból valahogy nem akaródzik nekik. A nép nem hülye, főleg a tájékozódni kutatni vágyók, Csak a sok összevissza beszéd, megzavarja őket. Ezek után természetesen, hogy kételkednek. És még ők a hülyék.
E helyett a sok összevissza beszéd helyett, kellene nyilvános kerekasztal beszélgetéseket folytatni a médiában, napi szinten, mondjuk mint Romániában. DE nem. Még az olyan adatokat is elhallgatják, mismásolják, amelyek pl. arra vonatkoznak, hogy hány oltott és hány oltatlan a kórházakban! Erre sem hajlandók. Ha így folytatják, puskával kell kísérni a népeket az oltópontra.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 161
113
A nép nem hülye, főleg a tájékozódni kutatni vágyók, Csak a sok összevissza beszéd, megzavarja őket. Ezek után természetesen, hogy kételkednek. És még ők a hülyék.
A nép "hülye" nevezzük tömegpszihózisnak. Oda sodródik, ahová a tömeg viszi. A média elég nagy tömegnek számít. Vegyük pl. a reklámokat. Igazi mentalizmius.
Kutatni meg tájékozódni lehet, csak a tudás legnagyobb ismérve, hogy kerüli a végletes megalapozatlan kijelentéseket.

Na most abbahagyom, túl sok körtepálinkát ittam... :)
 
  • Tetszik
Reactions: bel

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 054
5 551
113
Jelzem, csak ebben a mondatban két ellentétes állítás is van!
Ezek után a cikket is így kell nézni.
Lényege, fenntartani a hisztit.

Az egész világ lazít, főleg Anglia, úgy, hogy az esetek jelentős részét ott is már az Omikron alváltozata okozza, de azért megy a rémisztgetés.
Nem mellékesen, igyekeznie kell, mert jön a nyár, és amint a tapasztalatok is mutatják, akkor már nem igazán tud terjedni és újabb hullámot okozni.
Én csak betettem a cikket, mivel a topic témájához kapcsolódik, a valóságtartalmát nem tudom, viszont a cikk nem arról a variánsól szól, amit "lopakodónak" is neveznek és sok országban már domináns, hanem annak egy mutánsáról...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 243
113
100.000 életért minden tiszteletem a tied. Ezt mind egyedül mentetted meg járványtól? Vagy hol/mikor volt ilyen missziója a Magyar Honvédségnek? De ha pár és és letelik a titoktartás, ne tartsd magadban a 100.000 élet megmentésének történetét!
nem a honvédségi munkám kapcsán.
lehet meredek lessz neked de nekem közöm és érdekeltségeim vannak a zeneipartól az atomiparig a gyógyszeripartól a hadiiparig.
és igen sok olyan dologhoz amibe meg kell erőltetnem az agyamat hogy emlékezzek mert mivel nincs szükség a közreműködésemre mert jól mennek a dolgok már évek óta nem is törődtem velük... Ez van mindenhol egy kicsi föleg a környékemen. egy nagy bajom van hogy nem vagyok kapzsi és nemtudom mikor mit kérjek... mert mindig allul kérek...
szerencsémre van aki segít és nem basz át.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Engem is befektetett anyám a himlős testvéremmel egy ágyba, azzal a megjegyzéssel, hogy most kicsi vagy, könnyen átvészeled. És így is volt. kaptam valami kámforos szart kenegetni, és annyi. Tizedikben a barátom majd bele pusztult.
És azóta is virul benned a vírus, így egy jóféle immuntúlterhelés esetén már jön is az övsömör. Amibe ha fejen jön ki, bele lehet vakulni.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 243
113
ha akarok hajnal 3 kor is a forumot ólvasom és másnap 10 ig alszok. mert nem megyek be dolgozni csak ha akarok...
engem nem kötnek az anyagiag.
nekem nem muszály dolgozni azért és azt dolgozok amikor és amit akarok amit éppen szeretek csinálni.
és nem nem a szülők pénzén a szülők pénzes dolgait is én találtam ki anno 90% ba...

az hogy ezzel nem dicsekszek azért van mert szerintem a dicsekvés oly módja nem etikus. csak rongyrázás és antiszimoatikus.
nem szeretek rongyot rázni pedig oroszlán vagyok az 1. ből.
 
  • Hűha
Reactions: hete

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
ha akarok hajnal 3 kor is a forumot ólvasom és másnap 10 ig alszok. mert nem megyek be dolgozni csak ha akarok...
engem nem kötnek az anyagiag.
nekem nem muszály dolgozni azért és azt dolgozok amikor és amit akarok amit éppen szeretek csinálni.
és nem nem a szülők pénzén a szülők pénzes dolgait is én találtam ki anno 90% ba...

az hogy ezzel nem dicsekszek azért van mert szerintem a dicsekvés oly módja nem etikus. csak rongyrázás és antiszimoatikus.
nem szeretek rongyot rázni pedig oroszlán vagyok az 1. ből.
Nagyon király vagy. De azt látom, hogy írni olvasni nem akartál megtanulni.
 
  • Tetszik
Reactions: gafzhu

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 243
113
Nagyon király vagy. De azt látom, hogy írni olvasni nem akartál megtanulni.
nem. legalábbis helyesen nem... sőt még rajzolni sem
csináltam helyette értelmesebbet. míg más házíkókat rajzólt én pl egy selyem gyárat mentettem meg és az irányon elindúlva lett az ország eggyik legnagyobb szövödélye. és csináltam biztos munkahelyet a jövendőbelim apjának.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 161
113
nem a honvédségi munkám kapcsán.
lehet meredek lessz neked de nekem közöm és érdekeltségeim vannak a zeneipartól az atomiparig a gyógyszeripartól a hadiiparig.
és igen sok olyan dologhoz amibe meg kell erőltetnem az agyamat hogy emlékezzek mert mivel nincs szükség a közreműködésemre mert jól mennek a dolgok már évek óta nem is törődtem velük... Ez van mindenhol egy kicsi föleg a környékemen. egy nagy bajom van hogy nem vagyok kapzsi és nemtudom mikor mit kérjek... mert mindig allul kérek...
szerencsémre van aki segít és nem basz át.
Te nem Leonidasz reinkarnációja vagy véletlenül?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 890
56 735
113
A nép "hülye" nevezzük tömegpszihózisnak. Oda sodródik, ahová a tömeg viszi. A média elég nagy tömegnek számít. Vegyük pl. a reklámokat. Igazi mentalizmius.
Kutatni meg tájékozódni lehet, csak a tudás legnagyobb ismérve, hogy kerüli a végletes megalapozatlan kijelentéseket.

Na most abbahagyom, túl sok körtepálinkát ittam... :)
Like a körtepálinkáért. Mégis csak van bennünk valami közös!
 
  • Tetszik
Reactions: deze75

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
ha akarok hajnal 3 kor is a forumot ólvasom és másnap 10 ig alszok. mert nem megyek be dolgozni csak ha akarok...
engem nem kötnek az anyagiag.
nekem nem muszály dolgozni azért és azt dolgozok amikor és amit akarok amit éppen szeretek csinálni.
és nem nem a szülők pénzén a szülők pénzes dolgait is én találtam ki anno 90% ba...

az hogy ezzel nem dicsekszek azért van mert szerintem a dicsekvés oly módja nem etikus. csak rongyrázás és antiszimoatikus.
nem szeretek rongyot rázni pedig oroszlán vagyok az 1. ből.
Én oroszlánokra vadászok…..évek óta.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 890
56 735
113
  • Vicces
Reactions: zeal and ogretankHU