Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 943
35 519
113
A BA.2 vírus – az omikron koronavírus-variánsának egyik alváltozata – nemcsak gyorsabban terjed, mint távoli rokona, hanem súlyosabb betegségeket is okozhat – sugallják a legfrissebb tanulmányok.

Japán laboratóriumi kísérletek azt mutatják, hogy a BA.2 olyan tulajdonságokkal rendelkezhet, amelyek miatt ugyanolyan súlyos betegségeket okozhat, mint korábbi vírusvariánsok, például a delta.

És az omikronhoz hasonlóan úgy tűnik, hogy nagyrészt kikerüli a vakcinák által létrehozott immunitást. Az emlékeztető oltás visszaállítja a védelmet, így körülbelül 74 százalékkal kisebb a fertőzés utáni betegség valószínűsége – írja a CNN.

akkor ha ez így van az omikronból be kell tárolni. és amikor megjelennek az első esetek az omikront szabadon kell engedni több helyen direktbe fertőzni az embereket... Korona partyk ujboni engedélyezése omikron party néven...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 943
35 519
113
@gafzhu miért a fertőző betegségeknél tradicionálisan szokás. már az ősidők ota a legalkalmasabb időbe szándékosan megbetegedni egy olyan betegséggel ami elkapása elkrülhetetlen. és bizonyos évszakokba különöseb kockázat nélkül átvészelhető előre készülhető rá és felkészíthető a szervezet.
Bárány himlő "partik" a gyerekeknél. vagy amikor tudod hogy bárányhimlős rózsahimlős van az oviba és direkt nem veszed ki a gyereket hogy kapja el és essen túl rajta... (és előrre lerendezed a gyerek felügyeletét)
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 598
10 349
113
@gafzhu miért a fertőző betegségeknél tradicionálisan szokás. már az ősidők ota a legalkalmasabb időbe szándékosan megbetegedni egy olyan betegséggel ami elkapása elkrülhetetlen. és bizonyos évszakokba különöseb kockázat nélkül átvészelhető előre készülhető rá és felkészíthető a szervezet.
Bárány himlő "partik" a gyerekeknél. vagy amikor tudod hogy bárányhimlős rózsahimlős van az oviba és direkt nem veszed ki a gyereket hogy kapja el és essen túl rajta... (és előrre lerendezed a gyerek felügyeletét)
Aztán mint kevéssé kockázatost és hosszútávú szövődményeket megelőző eljárást kitalálták a védőoltásokat...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 943
35 519
113
Aztán mint kevéssé kockázatost és hosszútávú szövődményeket megelőző eljárást kitalálták a védőoltásokat...
igen csak a magyar lakosság 40% köszöni de nem kéri...
erőltetni lehet de napi 5-700 első oltásos az édes kevés.

te a könyvek szerint gondolkodsz én meg látom a valóságot.

és sajnos ez van.

ennyi vólt... a 3. oltást a lakoságg 70% nem kéri...
tehát hiába van vakcina megoldás ha hatástalan önmagába mert az emberek egy jelentős része nem kér belőlle.
így a védetség fokozása ha tetszik ha nem marad a természetes megfertőződésre.

és mint a hozott cikk is írja 2 oltás kevés az említett variácóval szembe 3 kell minimum... az mennyi idő is mire védett lessz valaki 3-4-5-6 hónap?...
aki ma adattatja be magának az 1. ...
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B and kétkedő

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 943
35 519
113
ez nem jelenti azt hogy az idős kronikus és veszélyeztetett korosztály ezután se kapja meg a 4.-5. 20. oltását... mint influenzánál. de úgy kell kezelni a jövőben mint az influenzát. és bezony a kevésbé veszélyes omikron direkt fertőése az egyik megoldás hogy a lakossság java védett legyen vagy találkozzon a vírussal hogy a szervezete felismerje... főleg akkor ha a járvány újra erősebb variánsokat ontana magából... (jobban írva a sejtekből)
ez van inkább egy gyenge gyors lefolyású mint egy veszélyes variáns...

pársdzor már röhögtek rajtam ebbe a topikba de a végén mindig az én igazam bizonyosodott be...
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 598
10 349
113
igen csak a magyar lakosság 40% köszöni de nem kéri...
erőltetni lehet de napi 5-700 első oltásos az édes kevés.

te a könyvek szerint gondolkodsz én meg látom a valóságot.

és sajnos ez van.

ennyi vólt... a 3. oltást a lakoságg 70% nem kéri...
tehát hiába van vakcina megoldás ha hatástalan önmagába mert az emberek egy jelentős része nem kér belőlle.
így a védetség fokozása ha tetszik ha nem marad a természetes megfertőződésre.

és mint a hozott cikk is írja 2 oltás kevés az említett variácóval szembe 3 kell minimum... az mennyi idő is mire védett lessz valaki 3-4-5-6 hónap?...
aki ma adattatja be magának az 1. ...
Mondom én, hogy az emberiség a vesztébe rohan. A lakosság-arányos idiotizmus mértéke mutatja ennek a sebességét és az idióták aránya a végpont távolságát.

Az, hogy akinek lövése sincs semmiről a témába de elutasítja, az még nem azt jelenti, hogy ő a nomalitás non plusz ultrája.

És az, hogy nem hisszük el, hogy a betegségben meghalhat valaki, de azt sem, hogy a védőoltásba nem hal bele szinte senki, az sem egy logikus gondolatmenet.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 943
35 519
113
Mondom én, hogy az emberiség a vesztébe rohan. A lakosság-arányos idiotizmus mértéke mutatja ennek a sebességét és az idióták aránya a végpont távolságát.

Az, hogy akinek lövése sincs semmiről a témába de elutasítja, az még nem azt jelenti, hogy ő a nomalitás non plusz ultrája.

És az, hogy nem hisszük el, hogy a betegségben meghalhat valaki, de azt sem, hogy a védőoltásba nem hal bele szinte senki, az sem egy logikus gondolatmenet.
mérgelődhetsz rajta de ettől még ez a valóság.
beköszön az ablakon és .
ez van... a világ nem úgy müködik hogy gondolsz egyjót és akkor mindenki beáll a sorba.
de ha azthiszed akkor onnantól kezdve elvesztetted a harcot. legyen bármely jó is az ötlet.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 943
35 519
113
Ő te géniusz, megcsókolnám a lábad nyomát is ha a közeledbe tudnék kerüli a sok rajongódtól.
ha tudnád mennyit köszönhet nekem a járványügyi védekezés lehet nem viccelnél ezzel hanem tényleg megtennéd.
pár százezer életet bezony én megmentettem viccen kívűl... jöhet a röhögös smile...
 
  • Vicces
Reactions: gafzhu

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 598
10 349
113
ha tudnád mennyit köszönhet nekem a járványügyi védekezés lehet nem viccelnél ezzel hanem tényleg megtennéd.
pár százezer életet bezony én megmentettem viccen kívűl... jöhet a röhögös smile...
Miért? Mindig szabályosan viselted a maszkodat vagy mindenkire rászóltál, aki nem így tesz vagy te szállítottad a védőfelszerelést a kórházakba? Vagy más?
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
ha tudnád mennyit köszönhet nekem a járványügyi védekezés lehet nem viccelnél ezzel hanem tényleg megtennéd.
pár százezer életet bezony én megmentettem viccen kívűl... jöhet a röhögös smile...
ZUTwxik.png
 
  • Vicces
Reactions: gafzhu

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
ha tudnád mennyit köszönhet nekem a járványügyi védekezés lehet nem viccelnél ezzel hanem tényleg megtennéd.
pár százezer életet bezony én megmentettem viccen kívűl... jöhet a röhögös smile...
Nem jön. Az indiánok tisztelték a lélekben szegényeket. Jézus is azt tanította, hogy boldogok. Hát ki vagyon én, hogy ezt felülbíráljam?
De azért igazán kiváncsi vagyok, hogy mivel?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 943
35 519
113
Miért? Mindig szabályosan viselted a maszkodat vagy mindenkire rászóltál, aki nem így tesz vagy te szállítottad a védőfelszerelést a kórházakba? Vagy más?
igen ilyeneket is csináltam a járvány alatt. de ennél komolyabbakat is...
de én már az europai járvány előtt is csinálta, dolgokat... még akkor mikor a koronát úgy ismerték mint a kutyák vírusa... a köztudatba
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 943
35 519
113
még pár év és elkezdenek lejárni a titoktartásik és ha még érdekel akkor is. vagy lessz egyáltalán jelentősége. lehet megosztom veled... de szerintem addigra a kutyát sem fogja érdekelni...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 943
35 519
113
lehet rég említettem de nekem érdekeltségem van a pannonpharmába és a tolnagróba is... úgy kb 25 éve (negyed évszázada...így azért jobban hangzik)
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 598
10 349
113
ha tudnád mennyit köszönhet nekem a járványügyi védekezés lehet nem viccelnél ezzel hanem tényleg megtennéd.
pár százezer életet bezony én megmentettem viccen kívűl... jöhet a röhögös smile...
100.000 életért minden tiszteletem a tied. Ezt mind egyedül mentetted meg járványtól? Vagy hol/mikor volt ilyen missziója a Magyar Honvédségnek? De ha pár és és letelik a titoktartás, ne tartsd magadban a 100.000 élet megmentésének történetét!
 
  • Hűha
Reactions: Centquri prime

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
És az omikronhoz hasonlóan úgy tűnik, hogy nagyrészt kikerüli a vakcinák által létrehozott immunitást. Az emlékeztető oltás visszaállítja a védelmet, így körülbelül 74 százalékkal kisebb a fertőzés utáni betegség valószínűsége – írja a CNN.

Jelzem, csak ebben a mondatban két ellentétes állítás is van!
Ezek után a cikket is így kell nézni.
Lényege, fenntartani a hisztit.

Az egész világ lazít, főleg Anglia, úgy, hogy az esetek jelentős részét ott is már az Omikron alváltozata okozza, de azért megy a rémisztgetés.
Nem mellékesen, igyekeznie kell, mert jön a nyár, és amint a tapasztalatok is mutatják, akkor már nem igazán tud terjedni és újabb hullámot okozni.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Jelzem, csak ebben a mondatban két ellentétes állítás is van!
Ezek után a cikket is így kell nézni.
Lényege, fenntartani a hisztit.

Az egész világ lazít, főleg Anglia, úgy, hogy az esetek jelentős részét ott is már az Omikron alváltozata okozza, de azért megy a rémisztgetés.
Nem mellékesen, igyekeznie kell, mert jön a nyár, és amint a tapasztalatok is mutatják, akkor már nem igazán tud terjedni és újabb hullámot okozni.
Ez egy olyan tapasztalat ami a közép-európai kultúrkörre jellemző. Dél-európában pl olyankor szokott felfutni.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
@gafzhu miért a fertőző betegségeknél tradicionálisan szokás. már az ősidők ota a legalkalmasabb időbe szándékosan megbetegedni egy olyan betegséggel ami elkapása elkrülhetetlen. és bizonyos évszakokba különöseb kockázat nélkül átvészelhető előre készülhető rá és felkészíthető a szervezet.
Bárány himlő "partik" a gyerekeknél. vagy amikor tudod hogy bárányhimlős rózsahimlős van az oviba és direkt nem veszed ki a gyereket hogy kapja el és essen túl rajta... (és előrre lerendezed a gyerek felügyeletét)
Engem is befektetett anyám a himlős testvéremmel egy ágyba, azzal a megjegyzéssel, hogy most kicsi vagy, könnyen átvészeled. És így is volt. kaptam valami kámforos szart kenegetni, és annyi. Tizedikben a barátom majd bele pusztult.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 598
10 349
113
Jelzem, csak ebben a mondatban két ellentétes állítás is van!
Ezek után a cikket is így kell nézni.
Lényege, fenntartani a hisztit.

Az egész világ lazít, főleg Anglia, úgy, hogy az esetek jelentős részét ott is már az Omikron alváltozata okozza, de azért megy a rémisztgetés.
Nem mellékesen, igyekeznie kell, mert jön a nyár, és amint a tapasztalatok is mutatják, akkor már nem igazán tud terjedni és újabb hullámot okozni.
Figyelmeztetlek, vannak tények és van ezeket prezentáló média. A "hisztit" szerintem a média teszi bele, mert azt sem tudja miről ír, csak clickbait legyen.