Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
2.021.648 fertőzött (+16.249, az előző héten)
570 kórházban (-931)
9 lélegeztetőgépen (-13)
50.543 aktív eset (+1.017)
1.924.022 gyógyult (+15.115)
47.083 elhunyt (+117)
6.415.177 kapott oltást (+614)
3.892.097 kapott harmadik oltást (+1.369)
328.722 fő már a negyedik oltását is felvette (+4.535)
2.036.390 fertőzött (+14.742, az előző héten)
1.251 kórházban (+681)
27 lélegeztetőgépen (+18)
43.289 aktív eset (-7.254)
1.945.910 gyógyult (+21.888)
47.191 elhunyt (+108)
6.415.779 kapott oltást (+602)
3.893.222 kapott harmadik oltást (+1.125)
332.787 fő már a negyedik oltását is felvette (+4.065)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
nnk.gov.hu
"32. hét – Stagnál a szennyvizek koronavírus koncentrációja"
bcc95293d63352d42b3055d8374e25f0.png
nnk.gov.hu
"33. hét – Továbbra is stagnál a szennyvizek koronavírus koncentrációja"
cb26c627aef4df4506575a8f36479023.jpg
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 896
8 165
113
Elég sok a haláleset, de ennek ellenére nem törődnek vele, mert zavarná a szavazókat a maszkviselet. Ugyanakkor az is tény, hogy aki akar az hord maszkot, pld én is tömegközlekedésben, plázában, boltban, illetve a munkahelyen. Ott hülyének néznek (ok az is vagyok), de két év alatt egyedül én nem voltam tudtommal COVID-os szinte a munkahelyemen lévő két emeleten dolgozó majd 200 ember közül...
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
Elég sok a haláleset, de ennek ellenére nem törődnek vele, mert zavarná a szavazókat a maszkviselet. Ugyanakkor az is tény, hogy aki akar az hord maszkot, pld én is tömegközlekedésben, plázában, boltban, illetve a munkahelyen. Ott hülyének néznek (ok az is vagyok), de két év alatt egyedül én nem voltam tudtommal COVID-os szinte a munkahelyemen lévő két emeleten dolgozó majd 200 ember közül...
Rám is nagyon furán néznek, ha maszkban vagyok. Nem kell vele foglalkozni.
Cserébe én sem voltam - tudtommal - fertőzött a járvány kezdete óta. :)
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 888
82 428
113

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
537
4 854
93
Hozzáértők ez mennyire hiteles hír?

A nagybetűs cím ez: " Egy kormány által támogatott vizsgálat megállapította, hogy a kínai vakcina teljesít a leggyengébben "

A cikk: https://telex.hu/koronavirus/2022/0...-hullam-sinopharm-kinai-vakcina-harmadik-adag

Én csak azt tudom, hogy páran ezt kaptuk az ismerősök között, a tesztet elvégeztük és mindegyikőnknek magas volt az ellenanyag. 60 éven felüliek vagyunk.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Hozzáértők ez mennyire hiteles hír?

A nagybetűs cím ez: " Egy kormány által támogatott vizsgálat megállapította, hogy a kínai vakcina teljesít a leggyengébben "

A cikk: https://telex.hu/koronavirus/2022/0...-hullam-sinopharm-kinai-vakcina-harmadik-adag

Én csak azt tudom, hogy páran ezt kaptuk az ismerősök között, a tesztet elvégeztük és mindegyikőnknek magas volt az ellenanyag. 60 éven felüliek vagyunk.
Igen, a kínai a leggyengébb. Ez várható volt. Már a technológiája is adta, hogy nem ez lesz a legélesebb kés a fiókban.
Ettől még nem jelenti azt, hogy hatástalan, csak annyit, hogy fajlagosan a legkevésbé hatásos.
Amúgy akkor és ott amikor bejött, teljesen logikus, és indokolt volt.
Amit kritizálni lehet, és kell, az a felesleges propaganda volt, hogy hiperszupermegagiga jó.
Nem az.
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
537
4 854
93
Igen, a kínai a leggyengébb. Ez várható volt. Már a technológiája is adta, hogy nem ez lesz a legélesebb kés a fiókban.
Ettől még nem jelenti azt, hogy hatástalan, csak annyit, hogy fajlagosan a legkevésbé hatásos.
Amúgy akkor és ott amikor bejött, teljesen logikus, és indokolt volt.
Amit kritizálni lehet, és kell, az a felesleges propaganda volt, hogy hiperszupermegagiga jó.
Nem az.
Igen, a kimutatásban egyértelműen gyengébben szerepel. Viszont a vizsgálatok "piciny" hibája, hogy gyakorlatilag egy nagyon keskeny sávra van kihegyezve. Viszont a kínai széles spektrumú, a többi meg keskeny spektrumú hatóanyag.
Az én véleményem szerint ez olyan, mintha egy fénysugár jelenlétét csak pl. 467.56 nanométeren vizsgálják meg,
A kínainak szérumnak van már évtizedes múltja és bizonyított hatású. A most előállítottaknak egészen biztosan tökéletes a tudományos háttere, habár eléggé gyorsított eljárásban történt az engedélyeztetése a veszélyhelyzetre való hivatkozásra.
Én nem emlékszek, hogy a kínaira azt mondták volna, hogy hiperszuper, viszont a Pfizerre és a társaira ez valóban igaz. Én valamiért arra emlékszek, hogy a kínait és az oroszt ekézték ezerrel.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 189
113
Igen, a kimutatásban egyértelműen gyengébben szerepel. Viszont a vizsgálatok "piciny" hibája, hogy gyakorlatilag egy nagyon keskeny sávra van kihegyezve. Viszont a kínai széles spektrumú, a többi meg keskeny spektrumú hatóanyag.
Az én véleményem szerint ez olyan, mintha egy fénysugár jelenlétét csak pl. 467.56 nanométeren vizsgálják meg,
A kínainak szérumnak van már évtizedes múltja és bizonyított hatású. A most előállítottaknak egészen biztosan tökéletes a tudományos háttere, habár eléggé gyorsított eljárásban történt az engedélyeztetése a veszélyhelyzetre való hivatkozásra.
Én nem emlékszek, hogy a kínaira azt mondták volna, hogy hiperszuper, viszont a Pfizerre és a társaira ez valóban igaz. Én valamiért arra emlékszek, hogy a kínait és az oroszt ekézték ezerrel.
Romániában már senki (szó szerint!) nem akarja beoltatni magát a hatását tekintve "avas"(köznép által hatástalanak ítét) Pfizerrel meg a többi hasonlóval nyugatival. Pedig állam bácsi mennyire szeretné eloltani a sok nyakán maradt oltóanyagot. De nem kell a népnek. A lakosságnak elege van, hogy az eredeti első törzsre kifejlesztett oltást tolnak egy olyan variáció ellen ami már vagy a 7. mutáció a sorban. Közben meg látják, hogy a sok oltott egyre másra betegszik meg (ahogy a környezetemben is!). A román kormány pedig pánikol és kéri az EU-t, hogy mielőbb küldjék az új mutáció elleni oltást.
Nem mellékesen én a nyugati oltások keskeny spektrumú hatásából kiindulva adattam magamnak Kínait.
 
  • Hűha
  • Imádom
Reactions: zeal and Kim Philby

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
Igen, a kimutatásban egyértelműen gyengébben szerepel. Viszont a vizsgálatok "piciny" hibája, hogy gyakorlatilag egy nagyon keskeny sávra van kihegyezve. Viszont a kínai széles spektrumú, a többi meg keskeny spektrumú hatóanyag.
Az én véleményem szerint ez olyan, mintha egy fénysugár jelenlétét csak pl. 467.56 nanométeren vizsgálják meg,
A kínainak szérumnak van már évtizedes múltja és bizonyított hatású. A most előállítottaknak egészen biztosan tökéletes a tudományos háttere, habár eléggé gyorsított eljárásban történt az engedélyeztetése a veszélyhelyzetre való hivatkozásra.
Én nem emlékszek, hogy a kínaira azt mondták volna, hogy hiperszuper, viszont a Pfizerre és a társaira ez valóban igaz. Én valamiért arra emlékszek, hogy a kínait és az oroszt ekézték ezerrel.

Romániában már senki (szó szerint!) nem akarja beoltatni magát a hatását tekintve "avas"(köznép által hatástalanak ítét) Pfizerrel meg a többi hasonlóval nyugatival. Pedig állam bácsi mennyire szeretné eloltani a sok nyakán maradt oltóanyagot. De nem kell a népnek. A lakosságnak elege van, hogy az eredeti első törzsre kifejlesztett oltást tolnak egy olyan variáció ellen ami már vagy a 7. mutáció a sorban. Közben meg látják, hogy a sok oltott egyre másra betegszik meg (ahogy a környezetemben is!). A román kormány pedig pánikol és kéri az EU-t, hogy mielőbb küldjék az új mutáció elleni oltást.
Nem mellékesen én a nyugati oltások keskeny spektrumú hatásából kiindulva adattam magamnak Kínait.
Kicsit érthetetlen számomra, hogy 100-szori átbeszélés után még mindig ide lyukadnak ki egyesek. Érdekes módon a "keskeny spektrumú" nyugati oltások tényszerűen jóval hatékonyabban működtek, mint a Sinopharm. Attól még, mert a teljes víruson van mondjuk 40 epitóp, attól még korántsem biztos, hogy mindegyik ellen készül antitest is.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 915
24 604
113
Viszont a kínai széles spektrumú, a többi meg keskeny spektrumú hatóanyag.
Amúgy mi a széles? Mi a keskeny?
Az asztra, a szputnyik, és a johnson is kivált celluláris választ.
A kínainak szérumnak van már évtizedes múltja és bizonyított hatású.
2020ban jött ki. Időutazók? A kínai szérumnak ugyanakkora múltja van, mint az összes többinek.
most előállítottaknak egészen biztosan tökéletes a tudományos háttere, habár eléggé gyorsított eljárásban történt az engedélyeztetése a veszélyhelyzetre való hivatkozásra.
Akárcsak a kínainak. Mondjuk még a szintén keveselt szputnyik mögé is 5000 oldal dokumentáció lett odarakva. A kínai mögé 500...

Én valamiért arra emlékszek, hogy a kínait és az oroszt ekézték ezerrel.
Az oroszt főleg a kínai miatt. De igen ekézték, miközben a hivatalos csatornák a legjobbnak állították be. Apró szépséghiba, hogy az eredmények alapján a szputnyik eséllyel indult erre a címre, a sino nem.

Nem mellékesen én a nyugati oltások keskeny spektrumú hatásából kiindulva adattam magamnak Kínait.
Igazából a világon senki nem vizsgálta a többi esetleges támadási pont mutációit. De tekintve, hogy a szervezet is elsődlegesen a spikera támadott....

Az a baj, hogy még mindig azt gondolják egyesek, hogy há egycelpontú.
 
  • Tetszik
Reactions: gafzhu and Blitz97

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
537
4 854
93
Kicsit érthetetlen számomra, hogy 100-szori átbeszélés után még mindig ide lyukadnak ki egyesek. Érdekes módon a "keskeny spektrumú" nyugati oltások tényszerűen jóval hatékonyabban működtek, mint a Sinopharm. Attól még, mert a teljes víruson van mondjuk 40 epitóp, attól még korántsem biztos, hogy mindegyik ellen készül antitest is.
Bocsi a lényeg ebben a hozzászólásban volt: 44 491
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
Bocsi a lényeg ebben a hozzászólásban volt: 44 491
Elolvastam az eredeti posztot is, a cikket is és a tanulmányt is. És sok meglepetést nem tartogat, kezdetektől fogva mondtam, hogy a Sinopharm a leggyengébb mind közül, ez a technológiából fakadó tulajdonsága. Ettől még akkor jó volt (főleg a semmihez képest), de eljárt felette az idő.
És éppen a fenti szakmai észrevételem miatt hordott el a kedves nagyérdemű mindenféle mocsoknak, amiért nem tapsolok a politikusok hurráoptimizmusához, amit a Sinopharm-mal kapcsolatban előadtak.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113