Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Á, dehogy!

https://mandiner.hu/cikk/20200324_levelet_irt_az_europa_tanacs_fotitkara_orban_viktornak
"... Buric leszögezte: a koronavírus-járvány megfékezése iránti elkötelezettség jegyében hozott tagállami intézkedéseknek tiszteletben kell tartaniuk az Európa Tanács alapvető értékeit: a demokráciát, a jogállamiságot és az emberi jogokat. ..."

Nincs elég bajunk, és akkor még ezek is... Hihetetlen, de tényleg! :hadonaszos:

Van saját yt-csatornája. Tök korrekt a videó, de odaszúrt egyet a "független" arcoknak. Ezt Leonidas magára vette. Aztán szó szót követett, és ki lett takarítva pár hozzászólás. :rolleyes:
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Á, dehogy!

https://mandiner.hu/cikk/20200324_levelet_irt_az_europa_tanacs_fotitkara_orban_viktornak
"... Buric leszögezte: a koronavírus-járvány megfékezése iránti elkötelezettség jegyében hozott tagállami intézkedéseknek tiszteletben kell tartaniuk az Európa Tanács alapvető értékeit: a demokráciát, a jogállamiságot és az emberi jogokat. ..."

Nincs elég bajunk, és akkor még ezek is... Hihetetlen, de tényleg! :hadonaszos:


Van saját yt-csatornája. Tök korrekt a videó, de odaszúrt egyet a "független" arcoknak. Ezt Leonidas magára vette. Aztán szó szót követett, és ki lett takarítva pár hozzászólás. :rolleyes:
Addig addig vigyázunk az emberi jogokra meg az európai értékekre amíg kipusztulunk. Ezek agyhalottak.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Lebetegedett a svéd klímaaktivista.

Új posztjában arról ír Greta Thunberg, hogy közép-európai körútja után önkéntes karanténba vonult, és le is betegedett. „Levert voltam, remegtem, fájt a torkom és köhögtem.” A vele együtt utazó édesapjának is ugyanezek a tünetei lettek, de ő be is lázasodott.

„Svédországban nem tesztelheted magadat a COVID-19-re, csak ha sürgős orvosi ellátásra szorulsz. Aki betegnek érzi magát, annak azt mondják, menjen haza és izolálja magát.”

Thunberg szerint rendkívül valószínű, hogy koronavírusa lett, a tünetekből ítélve.

https://mandiner.hu/cikk/20200324_greta_thunberg_lehet_hogy_koronavirusos_vagyok

De már jobban van.
Meg nem fazhatott mert felmelegedes van.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
Március 4 óta vagyok itthon a gyerekkel, családdal. Egymás után betegedtek le, és bár még volt egy hétig suli, nekem az már karantén volt. :)
És a karantén tényleg hosszú idő után egy rémálom. Főleg mert mindenki lusta, de senki sem tud mit kezdeni a kialakult helyzettel.
Pedig mindenkinek van saját szobája, és mégis, szinte végig egy bizonyos területen vagyunk. Ha dolgozom, nálam ül mindkét gyerek amikor nem tanul, és szórakoztat, ill. ha tévézNÉK, akkor ők is pont tévézni akarnak, persze tök mást, mint én. Ha tanulunk, tuti a nagyszülők hívnak ötpercenként. Ha éppen csend van, és mennél ki dolgozni a tavaszi kerti munkákat, szar az idő. Ha leülünk játszani, kb. öt perc után már egymást verik. Ha végre kettesben vagyok az asszonnyal, tuti megjelenik egy gyerek. Ha este van és végre mindenki alszik (este 20:30-21 óra), akkor mikor leülök, tuti vagy az asszonynak kell intéznie valamit, vagy nekem jön sürgős meló, vagy csak simán elalszunk, mert a skypeos órák néha 7:30kor kezdődnek.
De tegnap a 20. napon kipeckeltem a szemem és néztem egy filmet (A nyaralás vége), és ez már 20 nap után egész korrekt. Még 20 nap, és megnézek egy másikat. Elképesztő. Viszont kemény próbatétel minden családnál, minden házasság kapcsán. Eddig évente max. két hét (14 nap volt az), amit egyfolytában együtt töltöttünk nyáron, de akkor azért ki is mozdultunk. Ez most viszont:
1585074041.jpg
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Mivel a járványügyi feladatok is tagállami hatáskörbe tartoznak, így itt kár ekézni az EU -t. Van miért, de ebben az esetben annyi van, hogy az EDCD jelentést és ajánlásokat tesz, amit vagy megfogadnak, vagy nem a tagállamok. És igen, sok "futottak még" országnak vannak közelmúltbeli járványügyi tapasztalatai, amelyek a szerény egészségügyi képességeik és korlátozott anyagi forrásaik közepette is olyan intézkedéseket hoznak, amelyek hatékonyak lehetnek. Míg itt Európában kb. 50 éve nem volt klasszikus járványügyi értelemben vett nagyobb járvány. Szóval se tapasztalat már, se megfelelő társadalmi és politikai "immunreakció", egyszerre elkényelmesedtünk és "elhülyültünk", és még arra sem voltunk képesek, hogy a kínai, dél-koreai tapasztalatokat megfelelő időintervallumon belül adaptáljuk.
Erről is szó van, persze! Azért viszont hogy lmbtq jogokért, tojó alá márványról, cellában légköbméterekért, uborka szögekért, wilkommens kulturért harcoljanak, arra volt eszük! Basszák meg magukat! A nagy EU szellemiséggel is, ahol az első komoly problémánál látszik tisztán hogy mekkora a szolidáris összetartás! Nulla! Mindenki csak magára gondol, foglalgatja lefele a rajta átmenő orvosi cuccokat, csehek is eljátszották ezt olaszoknak szánt kínai segéllyel amúgy, nem csak a németek...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
A 3 milla + ami jön cucc az sem a DK révén érkezett be. Egyelőre ők 20 db maszkot adtak a célnak. :)
Persze, hogy külügy. KKM (KÜLGAZDASÁGI és Külügyminisztérium)
Aki innentől kezdve kritizálja a keleti nyitást nekem élőben, azt van rá esély nem kicsi, hogy prompt elküldöm a kurva anyjába!!!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
Aki innentől kezdve kritizálja a keleti nyitást nekem élőben, azt van rá esély nem kicsi, hogy prompt elküldöm a kurva anyjába!!!

Azért maradjunk a realitások talaján. Ez a vírus Kínából szabadult ránk, nem kis részben azért mert elhallgatták, ameddig ki nem ment onnan több millió ember szerteszét. Ami megjött, az jó, de rendeltük, kifizettük, azt hozták, nem többet, nem ajándékba.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Azért maradjunk a realitások talaján. Ez a vírus Kínából szabadult ránk, nem kis részben azért mert elhallgatták, ameddig ki nem ment onnan több millió ember szerteszét. Ami megjött, az jó, de rendeltük, kifizettük, azt hozták, nem többet, nem ajándékba.
Ne csináljunk már úgy, mint ha nem értenénk hogy most az is barát aki csak a kifizetett ilyen árút nem foglalja le magának út közben!!! Te is a cseh 2-t nézed? Pénze mindenkinek van, álarca orvosa lélegeztetőgépe elég meg senkinek sem basszátok meg!