Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 966
82 835
113
Az ígéretek ellenére erről a "bud" egyetlen büdös szót sem közölt !!! Még most sem, az előbb ellenőriztem le !!!

Szóval a "bud" ebből a hírforrás szempontból teljesen megbukott, nem lehet alapozni rájuk a friss és pontos járványügyi hírek beszerzéséről ! Úgy hogy ezt mindenki vésse be mostantól. Ígéretük volt rá, de mára CSAK az ígéret maradt belőle !!!
Olyan ez akkor mint a Holdra szállás. Az első nagyon érdekes volt, de szart se lehetett látni, a másodiknál lehetett VOLNA, de Bean szétqurta a kamerát és eltűnt a kép. A harmadikat pont emiatt már le se szarták, aztán 1xcsak jött a hír, hogy: "Houston, we have a problem ..." Itt is csak akkor lesz hír a következő szállítmány, ha nem érkezik meg, mint a német. :)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 067
26 629
113
Öt nap alatt hatról tizennégyre nőtt az intenzív ellátásra szorulók száma Magyarországon a mai tizennégyes bejelentéssel és közben hárman meghaltak közüllük, tehát igazából nem nem nyolc, hanem kizenegy fővel vannak többen. Ha lehet hinni a kormányzati számoknak, akkor nyolc új intenzíven ápoltra három friss halott jut hozzávetőleg, ami megfelel annak a számsornak, miszerint:

1 halottra
3 súlyos beteg
220-250 fertőzött jut
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 966
82 835
113
A harmadik, kb. annyira akarta Orbán .... stb, hogy a pénteki rendelet, amit PÉNTEKEN jelentettek be, SZOMBATON már többezer plakáton kint volt országszerte (lehet, hogy nem jársz kint, nem látod, de én igen!).

Nem voltam egyértelmű, itt nem az iskolákról, hanem a most péntekiről beszélek. Az iskolák kapcsán a KLIKKben volt vita a mikorról. A pedagógusok ("ballib szaGszervezet"), akik úgy képzelték el, hogy ne legyen tanítás, vége, mint egyéb országokban, azok ezt a vége és majd folyt köv valamikor, addig pihi, lehet menni pihenni) támogatták, a KLIKK nem azt a verziót. Így az iskolaigazgatókkal a KLIKK átbeszélték, és a szakszervezet ellenében egy működő verziót hoztak létre, ami a szülőket és a tanárokat is leterheli. (A szaGszervezetet azóta nem is hallottuk ...). Nem véletlen pár baromtól a rengeteg tananyag. Egyfajta bosszú ez, főleg ott, akik Classroomon nyomják, még minimális munkával is jár. Nálunk vegyes a kép. Skype és Classroom. A Skype jobb és megvan az érzete annak, hogy tényleg óra folyik. A Classroom kevésbé menő, mert sok tanár nem tudja kihasználni a lehetőségeit. Ez van. Visszatérve, ezek a döntések max. az előkészítés okán nehezek. Senki sem akarja azt, hogy a gyerek fertőzze a szülőt és nagyszülőt, és viszont, de 1xűen ki kellett találni, hogy mit tegyenek azért, hogy ne legyen érvénytelen az év. A pénteki rendelet volt az, ahol a plakátokon látszódott, hogy előre tervez a kormány és a dátumok is megvannak. Jobb ez így, hogy a részleteket nem ismerjük. Nem játszottam meg tegnap a lottót, nem volt időm feladni, a mobilon ott volt a hat szelvény amit feladtam volna, és lett volna egy négyesem és egy hármasom. Ez van. Leszarom. Remélem egészségesek maradunk. A többit megvesszük! :)
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 067
26 629
113
A maszkok mérete pedig független az emberek agykapacitásától:
wezeivgv1hp41.jpg

Nincs semmi baj azzal a maszkkal, csak nem bontották ki, így kellene kinézzen, szóval csak az agykapacitás a probléma:
3m-9312sp-ffp1-anti-dust-mask-shell-comfort-series-small-pack-5-pces.jpg
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 999
32 361
113
Nem, te vagy teljesen hülye, mert példátlanul súlyos funkcionális analfabétizmusod miatt fel se fogtad, azt, amire reflektálni próbáltál! Azok az ázsiai tömegek orvosi maszkokat hordtak alapvetően, míg a dékás agyalágyult szövetmaszkokat ajánlgat! Te pedig nem értesz semmit.

OK, nyugi. Viszont nálunk a hivatalos ajánlás, hogy nem kell egészségesekre maszk. Ez nem tudom mennyire függ össze azzal, hogy nem volt esély sem arra, hogy mindenkit orvosi maszkokkal lássanak el.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
A New York-i Vérellátó Központ Amerikában először kezdi meg a felgyógyult betegek vérplazmájának gyűjtését, hogy a benne lévő ellenanyagok segítségével súlyos állapotban lévő betegeken próbáljanak segíteni. Az eljárás - a passzív immunizálás - elméletben jól ismert, és több mint egy évszázados múltra tekint vissza. A legtöbb immunológus egyetért abban, hogy az eljárást a jelenlegi helyzetben ki kell próbálni, de abban is, hogy a működőképességét sok minden befolyásolhatja.
A felgyógyult betegek vérplazmája lehet a csodafegyver?
Erről már írtam korábban, hogy a "kő-gazdagoknak" ez a lehetőség már jó-ideje rendelkezésre áll a svájci luxusklinikákon, talán még átmeneti immunitás megszerzésére előre is. A "Gyuribácsi" kapcsán jött ezt elő, mert valaki azt írta korábban, hogy az is belehalhat. Nekem meg ez volt a válaszom. Van bőven pénze hogy kikerülje (előzetes vérplazmás védelemmel) / megússza (szintén ezzel gyógyítva) a fertőzést, és meg is teszi, ebben biztos vagyok.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 999
32 361
113
Erről már írtam korábban, hogy a "kő-gazdagoknak" ez a lehetőség már jó-ideje rendelkezésre áll a svájci luxusklinikákon, talán még átmeneti immunitás megszerzésére előre is. A "Gyuribácsi" kapcsán jött ezt elő, mert valaki azt írta korábban, hogy az is belehalhat. Nekem meg ez volt a válaszom. Van bőven pénze hogy kikerülje (előzetes vérplazmás védelemmel) / megússza (szintén ezzel gyógyítva) a fertőzést, és meg is teszi, ebben biztos vagyok.

A Reptiliánok szerintem immunisak rá :)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 464
46 364
113
Még egy, nem Orbán akarta nyitva tartani, túl sok 444et olvastál akkoriban, hanem az OPERATÍV TÖRZS. Az a szakmai szervezet, amelyikkel a járvány óta az összes médiageci poénkodik. Akkor úgy érezték, hogy még van pár nap. A döntés is vsz megvolt, bárki bármit mond, mert nem lehet 1 nap alatt működő rendszert létrehozni, és egyeseknek sikerült. A harmadik, kb. annyira akarta Orbán .... stb, hogy a pénteki rendelet, amit PÉNTEKEN jelentettek be, SZOMBATON már többezer plakáton kint volt országszerte (lehet, hogy nem jársz kint, nem látod, de én igen!). Tehát, az Orbán nem akarta bezárni az iskolák is kb. ez a kategória. Az ellenzék előjött vele, mert megtudták, hisz a különböző bizottságokon át megtudhatták, akkor még összeültek. Erről szólt a fake news, hogy "Orbán nem akarta bezárni". Ez kb. annyira értelmes dolog, mint, hogy azon merengeni, hogy péntekről szombatra VAJON mifakkért lett kint országszerte 2427753843434356366 tábla az utak mentén szombati határidővel, legyártva és kihelyezve, ha csak pénteken jelentették be és döntötték el, nem? Nyilván ŐK többet tudnak, mint az ellenzék, aki le-le csap a falatokért, dárdájára tűzi és véres dárdaként végighordozza a baráti médiáján keresztül, követelve ezt és azt, amit már rég eldöntöttek, majd azzal jönnek elő, mint a nagyeszű Jákob, hogy végre megléte az xy ötletét Orbán, amit már régóta meg kellett volna lépnie.

Én nem tudom a családod hogyan kapta el, ezt te tudod, de ha megnézed az intézkedéseket, papíron mindig bizonyos szám után léptek meg dolgokat: 100-200-300 és vsz a következő az 1000 lesz.

Nem vagyunk lemaradva, de jól se állunk. WHO protokolok alapján, kivételesen nem unorthodox módon harcolunk a vírus ellen. Én kb. 4én? írtam azt, hogy remélem unorthodox módon fog harcolni ellene, de nem így történt. Nem lógunk ki. Hogy ez most jó vagy rossz? Passz. Egy bizti, kell tartalék cucc, kell teszt, kell még több maszk a jobbfajtából ahhoz, hogy értelmesen lehessen harcolni. A döntéshozás meg mindenhol ilyen:

1585418484.jpg


A maszkok mérete pedig független az emberek agykapacitásától:
wezeivgv1hp41.jpg


1585418123.jpeg
Az a szerencse, hogy jól emlékszel! o_O
A magyar hang elég jobboldali neked?
Péntek reggel maga fejtegette az iskola bezárások szükségtelenségét, illetve károsságát az MKIK évadnyitó ülésén.
Ehhez képest delutánra már be is jelentették a hétfői bezárást.
Az nem jut el az agyadig, hogy ezzel messze nem Orbánt akartam becsmérelni. Bár arcvesztéssel járt, de meghozta a helyes döntést. Bolsonaro ehhez túl buta.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 966
82 835
113
Az eu-s tuti jobb minosegu, remelem a 444-es csokak csakis az eutol szarmazot hordjak.
Én meg azt kívánom nekik, hogy ha úgy alakul, őket mind, mind EUs arcmaszkot viselők gyógyítsák és kezeljék, mindezt EU szabvány saját EUs gyártású védőfelszerelésben! Ők biztosan jól járnak, hogy nem "gagyi" kínai lelegeztetőkkel mentik majd meg őket, "gagyi" kínai maszkban és védőfelszerelésben dolgozók, és így mindenki jól jár. Ők is, mi is ...
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 966
82 835
113
A magyar hang elég jobboldali neked?
NEM! De legalább értem a miérteket. :)

UPD: Értsd meg, mérlegelés van, és nem napi, hanem már akkor is óránkénti változások voltak. Megoldásokat akartak, az reggel még nem volt, de délutánra igen. Ráadásul a hétpárti (benne a FIdesz és KDNP) IS a bezárást támogatta. Politikai döntés született! (Azért nézz utána erre hogyan reagált aznap és másnap a média és az ellenzéki megmondósenkik.
Egyébként, röhögni fogsz, de ha írsz neki, értelmesen, még választ is kapsz, figyelembe veszik amit írsz, elolvassák. Persze nem közvetlenül (arra is volt példa), de a Miniszterelnökségtől, iktatva.