Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Valójában emberfüggő.
Lehetett váltogatni portfoliók között, akárcsak az önkéntesnél.
Ha időben kapcsoltál és átváltottad valami biztonságosra, akkor semmi baj, kivéve ha túl sokan maradtak ilyen részvénytúlsúlyosba és bedől az egész biztosító. Akkor bukod a nyugdíjad. Az akkori kormány azt mondta max 1-2%-nyi ember biztosítója mehet tönkre, szóval csak kis részt érint. Persze akkoriban világválsággal nem számoltak, meg hát piac van innentől mit érdekelte őket, hogy hány százaléknak nem lesz nyugdíja.
A profit garantált, a jutalék és "pizzapénz" kifizetve a kockázat meg a lakosságé.

Én egy picit másként emlékszem a portfólió válaszhatóságra. 2008-ban volt önkéntes- és magánnyugdíjpénztári megtakarításom is. Az önkéntesnél előbb vezették be a választható portfóliós rendszert. Én láttam hogy a tőzsde irreálisan túl van húzva és állampapíros portfólióra váltottam. Viszont a magánnyugdíjpénztárnál csak 2008 októbertől volt választható portfólió és az is csak úgy hogy a portfólió váltást 90 napra teljesítették. Már korábban is írtam nekik levelet hogy tegyenek lehetővé biztonságosabb portfóliót és amikor végre válthattam, akkor könyörögtem nekik, hogy a lehető leggyorsabban teljesítsék a rendelkezést. Természetesen hasztalanul. Végig szívatták velem a 2018 végi esést és 2019. januári, lecsökkent értéken teljesítették a rendelkezésemet. Több százezer forintomat vesztették el. Nem tehettem semmit. Azután a MANYUP államosításra került. Az önkéntes maradt. Nem azért mert jónak tartottam. Ami megtakarításom volt azt mindig magam kezeltem és soha nem is buktam el úgy mint ezek a nagy tudásúak. Csak ugye a munkáltató oda utalt egy ideig, utána pedig ki kellett várni, hogy adómentesen vehessem ki a pénz jó részét (befizetés + 10 év). 2 évvel ezelőtt az önkéntes nyugdíjpénztáram úgy döntött, hogy a két legkevésbé választott portfóliót megszünteti. Persze ez egy irányított dolog volt, hiszen aki nem választott portfóliót (a tagok nagy többsége) azokat automatikusan egy kockázatos portfólióba sorolták, hogy a tőzsdei emelkedésnél minél nagyobb hozamot tudjanak kimutatni a pénztár átlagában. Ezzel csábították a népet. Tehát melyik portfóliókat szüntették meg? Természetesen a két legkevésbé kockázatost. Megint elkezdtek tőzsdézni a pénzemmel irreálisan felfújt tőzsdei buborék mellett és persze külföldi tőzsdén, hogy még deviza árfolyam kockázat is legyen benne, az én akaratom ellenére. Na itt lett végleg elegem a rendszerből. Adó vonzat ide, vagy oda kivettem a pénzt és azóta is forint állampapírban tartom. Most pedig érdeklődéssel figyelem a tőzsdei zuhanást, ami jó ideje érett már.

Na ennyit a portfólió választásról.

Senkinek nem ajánlom, hogy másokra bízza a megtakrításai kezelését. Különösen nem olyanra, akinek a valóságban nem a megtakarító pénzének biztonsága áll érdekében, hanem az, hogy minél több embert hülyítsen be a szolgáltatás igénybe vételére, minél több megtakarítást szedjen össze és azokkal minél több tranzakciót hajtson végre. A megtakarítás állomány és a tranzakciók után lecsípve a díjat. Hiszen az alap, az alapkezelő, az értékpapír számlavezető és bróker a legtöbbször ugyanahhoz a cégcsoporthoz, érdekkörhöz tartozik.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
"Növekvő dühvel nézem az ellenzéki sajtómunkások végtelenül korlátolt, pitiáner napi igyekezetét, hogy hangulatot keltsenek az operatív törzs kompetenciájának megkérdőjelezésére.
Várom, hogy valaki egészen lassan magyarázza már el nekik, hogy mind a PCR-nak, mint a szerológiai teszteknek teljesen bizonytalan a negatív prediktív értéke, ezért zéró mértékben alkalmasak szűrésre. Konfirmatív céllal használják a PCR-t pontosan arra, amire való. A gyorstesztek csak a szerokonverziót mutatják (már amennyire megbízhatóan), aktív vírusfertőzés időben történő azonosítására nem alkalmasak. Ma is bombázzák Müller Cecíliát, hogy miért nem használunk olyan tesztet, ami már 5 perc alatt kimutatja a vírust?
Egy másik ökör meg képes megkérdezni két hét után, hogy van-e valami (sic!), ami alapján eldöntik, hogy kit kell tesztelni!?
Ezek nem ennyire korlátoltak.
Ha ki tudták deríteni, hogy az Orbán családnak hány tömött foga van, kinek milyen a karórája, simán el tudnának olvasni egy szabadon hozzáférhető terméktájékoztatót bármelyik gyorsteszt gyártójának honlapjáról, aminek a legelején vastag betűvel le van írva, hogy nem a vírust mutatja ki. Akármelyik epidemiológus elmondaná nekik, hogy minden szűrőprogram alapja a teszt valamirevaló negatív prediktív értéke. Ami itt közel nulla, mivel ha negatív, egy fél nap múlva lehet pozitív. Vagy egy hét múlva. Mégis naponta hányszor kellene szerintük letesztelni a tünetmentes lakosságot egy nettó négy-hat órás teszttel?
Azt mondja az Index, Mit csinál jól Németország, hogy ilyen alacsony a halálozás? - A kulcs a sok teszt. Akkor is hazudnak, amikor kérdeznek. Képesek leírni, hogy egy teljességgel gyógyíthatatlan betegség halálozásának kulcsa a konfirmatív diagnózis!? Arról nem beszélve, hogy Németországban a halálozás ugyanúgy exponenciális pályán van. Csakhogy míg a németeknél még azokat a haláleseteket látjuk, akik a respirátoron haltak meg, addig Olaszországban zömében azokat, akik hozzá sem jutottak.
Mondom, nem hiszem, hogy ennyire korlátoltak lennének. Egy hónapjuk lett volna, hogy elolvassák a WHO, ECDC, CDC ajánlásait. Vagy kideríthették volna, milyen célra lesz jó valójában a szerológiai vizsgálat. Akár tájékoztathatták is volna ezekről a lakosságot. Ha érdekelte volna őket.
Nyilvánvalóan politikai megrendelést teljesítenek. Ezt, amit művelnek nap mint nap, szerintem nem szabad elfelejtenünk soha. Soha nem voltak illúzióim, de ez, ami hetek óta folyik, mindennek az alja."

Ezt nem lehet eléggé hangsúlyozni.

Nem a tesztek állítják meg a vírust. Különösen nem a gyorstesztek, amelyek csak eső után köpönyeg. Kb. arra jók, hogy ha valakinek már jellegzetes tünetei van, akkor legyen kézben valami, ami gyorsan és viszonylag olcsón, na meg persze nem kis hibaszázalékkal, de valamelyest legalább segítse a diagnózis. Utána úgyis kell majd PCR tesztes megerősítés. A tünetmentes hordozókat, lappangási időn belüli fertőzötteket nem lehet gyorsteszttel kiszűrni. De még a PCR teszt sem 100%-os a fertőzést követő pár napban. Ezért kell azt is ismételgetni.

Ami a sajtóban a tesztelés minden határon túli istenítéseként zajlik, az teljesen nyilvánvaló néphülyítés.
 
T

Törölt tag 008

Guest
.....Na ennyit a portfólió választásról.....
Nekem a munkaadó utalja, szal ingyenpénz, bár saját utalással kiegészítem.
Idén a teljes tőzsdei 22%-os részt kinullázták. Már nincs értelme lejjebb váltani, majd a válság után visszajön. Van még rá pár évtizedük :D
Ha lesz állami garanciás önkéntes az kinyírja ezeket a hiénákat. Rettegnek is tőle.
A másik ordenáré nagy átverés az a lakáselőtakarékosság. Azon is csak az ügyfél bukik, Az állam kb 0-ra jön ki a biztosító meg gennyesre keresi magát.

Nem tudom volt-e már, de azért linkelem, hátha valaki még nem látta:...
A beszélgető topicban van, csak a Navajo indiánok kicsit hátrasorolták :)
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 605
25 048
113

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 605
25 048
113
Szerinted az iskola bezárás megfelelően volt lemenedzselve?
Sokkal inkább bosszú volt a minisztérium részéről a dolog a tanári kar, és a szakszervezet számára.
Nem lett volna észszerűbb a 1-2 hét rendkívüli tanítási szünetet elrendelni (erre lett volna törvényi lehetőség is!), esetleg a tavaszi szünetet előrehozni és hozzácsapni? 2-3 hét pedig elég lett volna arra, hogy a tanárok, iskolák tankerületek kidolgozzák az egységes működési rendet, valamint a technikai hátteret.?
Az iskolák bezárása után is a 2. héten még távoli segítségben toltam az ügyfeleim gyerekeinek a gépén a rendszerek telepítését.
Nálunk a kölykök nem vesznek részt online órákon. A tanárok küldenek tanulni valót simán e-mailben megszerkesztve (vagy átszerkesztem, vagy rohadt sok selejtet gyártok, ami karantén idején jó dolog!), word documentumban (ez egyel szerencsésebb), küldenek infókat a Krétán keresztül, meg van, hogy egyes infók csak Facebookon kerülnek körbeküldésre. Az informatika tanár, meg az angoltanár meg a Teams-et erölteti, amihez megint külön accountot hoztak létre a gyereknek. Hja a hozzávaló jelszó majd csak 4 nappal később jött meg!
De másik felhasználóknál telepítettem Vibert, Skype problémákat oldottam meg. Zoomban nem működő kamerát orvosoltam - részben.
Múlt héten valami olyan magyar rendszerbe kellett regisztrálnom, mert az elsős gyerekem környezet dogáját meg tudja csinálni, aminek minden második kattintásra az volt a válasza, hogy "error". Az újbóli kattintásra meg elindul....PFFF.
Komolyan, a regisztráció 3x annyi időbe telt, mint ameddig a gyerek kitöltötte az 5 kérdéses dogát!
Tudod ez mi volt a minisztérium részéről? Bedobták a gyeplőt a megbokrosodott lovak közé.
Ennek persze voltak politikai okai, de inkább szerintem ez volt a legjobb ötletük arra hogy valami is működjön annyi idő alatt, amennyit kaptak rá.
Annyi történt, hogy erre senki nem volt felkészülve, rengeteg egyetem pl előrehozta a tavaszi szünetet (pl a kandó ezt tette), a többi meg nem. A technikai háttér kiépítése már elkezdődött jóval a járvány előtt (pl Moodle rendszer, szintén a kandón) és ezt lehetne sorolni neked, csak lehet felesleges. Amit meg kellene értened, hogy erre a járványra senki nem készült (max az aki elindította, hogy legyen egy kis konteó is).
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ennek az a teljes sztorija amit pletykálnak szentesen, hogy az egyik bentlakónak a gyereke bement látogatóba, mindezt tette úgy, hogy múlt héten menekült haza olasz nyaralásából.
Azt írják, a fészen, hogy nem bement látogatni -ugye látogatási tilalom van, hanem az egyik beteg kiszökött és az látogatta meg a fiát, aki olaszországból jött. Mondjuk onnan "kiszökni" nem nagy kunszt.
 

12delta

Well-Known Member
2014. december 6.
1 014
1 619
113
Azt írják, a fészen, hogy nem bement látogatni -ugye látogatási tilalom van, hanem az egyik beteg kiszökött és az látogatta meg a fiát, aki olaszországból jött. Mondjuk onnan "kiszökni" nem nagy kunszt.
Kegyetlennek hangzik, de jól megbüntetném, a többiek kezelését levonnám a nyugdíjából. Jó nagy csinnadrattával persze, hogy a többi tanuljon a dologból.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Hát van egy pár kérdésem...
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...gi-hessen-tartomany-penzugyminiszteret-422804
..
"Thomas Schäfer "szó szerint éjt nappallá téve dolgozott azért, hogy pénzügyileg és a szervezést tekintve megoldjuk a válságot" - mondta Volker Bouffier miniszterelnök a kormány wiesbadeni székhelyén, kiváló szakembernek és nagyszerű politikusnak nevezve az elhunytat.
..
Thomas Schäfer "nagyon aggódott, hogy sikerül-e megfelelni a lakosság hatalmas elvárásainak", különösen a járvány gazdasági hatásainak ellensúlyozására biztosított pénzügyi segítséget illetően, és a jelek szerint a nagy aggodalom "agyonnyomta" - mondta a hesseni kormányfő.
..
Thomas Schäfer a Kereszténydemokrata Unió (CDU) politikusa volt, tíz éve töltötte be a pénzügyminiszteri tisztséget a hesseni kormányban, így ő volt országszerte az egyik legtapasztaltabb vezető tartományi politikus. A miniszter 54 éves volt, feleségével két gyermeket neveltek. Holttestére egy vasúti sín mellett bukkantak rá Wiesbaden közelében szombaton."
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 605
25 048
113
Azt írják, a fészen, hogy nem bement látogatni -ugye látogatási tilalom van, hanem az egyik beteg kiszökött és az látogatta meg a fiát, aki olaszországból jött. Mondjuk onnan "kiszökni" nem nagy kunszt.
Lehet így volt, öcsém szentesen dolgozik, amikor hazajött akkor így mondta nekem.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 813
113
Hát van egy pár kérdésem...
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...gi-hessen-tartomany-penzugyminiszteret-422804
..
"Thomas Schäfer "szó szerint éjt nappallá téve dolgozott azért, hogy pénzügyileg és a szervezést tekintve megoldjuk a válságot" - mondta Volker Bouffier miniszterelnök a kormány wiesbadeni székhelyén, kiváló szakembernek és nagyszerű politikusnak nevezve az elhunytat.
..
Thomas Schäfer "nagyon aggódott, hogy sikerül-e megfelelni a lakosság hatalmas elvárásainak", különösen a járvány gazdasági hatásainak ellensúlyozására biztosított pénzügyi segítséget illetően, és a jelek szerint a nagy aggodalom "agyonnyomta" - mondta a hesseni kormányfő.
..
Thomas Schäfer a Kereszténydemokrata Unió (CDU) politikusa volt, tíz éve töltötte be a pénzügyminiszteri tisztséget a hesseni kormányban, így ő volt országszerte az egyik legtapasztaltabb vezető tartományi politikus. A miniszter 54 éves volt, feleségével két gyermeket neveltek. Holttestére egy vasúti sín mellett bukkantak rá Wiesbaden közelében szombaton."
Hát igen. 2 gyereket ezért otthagyni fura....
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ilyenkor nem lenne hülyeség, de...
Ezt "békeidőben" mire használnák? Meg mennyibe kerül? Milyen gyakran kell fissíteni -és az mennyibe kerül?
Hát ha mondjuk a Teams-et, Classmate-et vagy a Zoomot választják ki, akkor azok ingyenesek, és az összes platformon elérhetők. Ennek nem kellett volna végleges rendszernek lennie, de ha beválik, akkor akár tartós megoldás is lehet.
De ugye a komplett office 365 ingyenes oktatási célokra. Annak meg része a Teams is.https://www.microsoft.com/hu-hu/education/products/office
És a botrányoktól eltekintve még mindig stratégiai partnere a Magyar Államnak a Microsoft - tudtommal.
Viszont ez most már itt nagyon OFF, így befejeztem.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros