Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 804
113
A japán influenza elleni gyógyszer úgy néz ki tényleg hatásos.
Ha ez a híreknek megfelelő, valamint a malária elleni szerek is beválnak, azt gondolom, hogy el fogják kezdeni "kinyitni" az országokat.
Fel fogják oldani a korlátozásokat, és több ország is a nyájimmunitásos megoldás felé fog fordulni.
Ha lesz rá hatékony gyógyszer (több féle is), akkor ugyan lesznek megbetegedések, de a gyógyszerekkel van rá esély, hogy minimalizálni lehessen a kritikus állapotú betegek számát.
A tippem szerint május végére, június elejére normalizálódni fognak a társadalmak. Akkor is lesznek megbetegedések, de onnantól már van mit tenni ellene.
A gyógyszeres kezelés működéséhez viszont biztosan elengedhetetlen a tesztek fejlesztése és nagy tömegű gyártása is. De 'asszem ez mostanra nem probléma.
Túl sok ilyen tuti gyógyszert olvastam már. Miből gondolod, hogy ez hatásos? Tényleg te szedsz vmit? A Paracetamol tartalmú készítményeket sok helyen futtatják, hogy a tüneteket tompítja.
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 034
113
SilvioD: Ami a svéd számokban fura az a többi Skandináv országhoz kepest magas halálozási szám.
Svéd 180
Norveg 39 (több betegre)
Dán 90
Finn 17 bár harmad annyi betegre

.
.
Ezt is környezetében kell nézni, csak a halottak száma nem mond sokat. Svédország 10 millió lakos, Norvégia 5.3m, Dánia 5.6m, Finno. 5.5m, Svédország közel duplája méretben bármelyiknek. Azután a másik, hogy ha több a szűrés, akkor több enyhe beteget találsz, aki nem hal meg, ha csak a súlyosakat szűröd, akkor kevesebb felismert betegre több halott esik.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 307
113
De a kettő között van 3500 km és egy gépkarabéllyal őrzött határ.


Alapból a cégek 1 max 2 nap home officet engednek. Többre külön szerződés kell, azt meg már nem szeretik. Hiába lehetne, de nincs meg a kultúrája, főleg Magyarországon.


Nem, pénz kell hozzá. Pesti lakást pillanatok alatt eladod, a vidékt annyira nem. Pesten sokkal többet kapsz érte és sokkal nagyobb az árnövekedés mint vidéken. Ha elköltözöl 5 év múlva nem fogsz visszaköltözni, mert milliókkal kell kipótolnod.
Példa, 50 nm lakás
Pest 9 milláról 21 millára növekedett 8 év alatt. Ugyanez vidéken 7 ről 12 re.
Ez most 2 konkrét lakás, nyilván nem vagyok ingatlanos, nem fogok átlagárakat számolni, csak látszik ahogy szétnyílik az árolló.
Nalunk harom nap. Amugy lenne aki visszamennne pestre? Videken ket hazat kapsz egy pesti lakasert, es nem az Alfoldon. Egyet kiadsz berbe, egyben laksz.
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Túl sok ilyen tuti gyógyszert olvastam már. Miből gondolod, hogy ez hatásos? Tényleg te szedsz vmit? A Paracetamol tartalmú készítményeket sok helyen futtatják, hogy a tüneteket tompítja.
Ha elolvasod a cikket, akkor olvashatod, hogy a gyógyszer esetén már a harmadik, végső fázisban van a tesztelés. Emellett a kínaiak aktívan alkalmazták is a saját betegeiken. Ők hívták fel a világ és a gyártó figyelmét a hatásosságra. És azok a tapasztalatok teljesen függetlenek a gyártó mostani tesztjeitől.
Ezek nem alap tesztelések, mivel már létező törzskönyvezett gyógyszerről van szó. Inkább már csak hatásossági tesztek.
Tehát sokkal gyorsabban lesz végeredmény. Az állatkísérletek teljesen kimaradhattak.
Ami engem/minket illet: Szerintem eddig összesen 1 db gyógyszert vettem/tünk be, amikor volt egy elég intenzív fejfájásom úgy a 2-3 nap táján. (ez nálam különben nem meglepő) Akkor a biztonság kedvéért paracetamol tartalmú gyógyszert vettem be.
Fontos, hogy nem nagyon javasolják a gyógyszerek szedését mivel nem ismerjük az adott betegségre előjöhető mellékhatásokat. Különben sosem szoktam paracetamolt szedni, de most inkább nem reszkíroztam. Bevált, a fejfájásom elmúlt, mellékhatás nem volt.
Persze, hogy tompítja a tüneteket, mert láz és fájdalomcsillapító. De kúra jelleggel sem hinném, hogy ajánlott lenne a paracetamol szedése.
Tessék konzultálni a háziorvossal!
Semmiképp nem javaslom, hogy azért szedjél valamit, mert facebook csoportban futtatják! Vagy itt, mondjuk én, vagy bárki bármit nyilatkozik.
Az orvosok nagyon segítőkészek lesznek! Mindenki tudja, hogy senkinél nem babra megy a játék!
 
  • Tetszik
Reactions: zztop

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 804
113
SilvioD: Ami a svéd számokban fura az a többi Skandináv országhoz kepest magas halálozási szám.
Svéd 180
Norveg 39 (több betegre)
Dán 90
Finn 17 bár harmad annyi betegre

.
.
Ezt is környezetében kell nézni, csak a halottak száma nem mond sokat. Svédország 10 millió lakos, Norvégia 5.3m, Dánia 5.6m, Finno. 5.5m, Svédország közel duplája méretben bármelyiknek. Azután a másik, hogy ha több a szűrés, akkor több enyhe beteget találsz, aki nem hal meg, ha csak a súlyosakat szűröd, akkor kevesebb felismert betegre több halott esik.
Persze, én próbáltam a regisztrált fertőzöttek száma alapján összehasonlítani a halálozások számát. Itt a norvég - svéd adat hasonló, de a norvég halálozás lényegesen alacsonyabb. Ahogy olvastam a tünetmentes embereket a norvégok sem szűrik. Ha szoros a kontakt, akkor is csak házi karantén, de nincs alapból szűrés. Ez megegyezik a svéd módszerrel. Meg a miénkkel is, csak nincs kitrombitálva.
A nagy különbség a kijárási korlatozásban van, az nálunk jóval szigorúbb a svédhez képest.
Egyébként a mai svéd számok felpörögtek, beelőzték a fertőzöttek számát tekintve a norvégokat. 512 vs. 222 új beteg. Összbeteg kb 4.900. Az elhunytak száma viszint nagyon eltérő. 239 vs. 44. Csak ma több svéd halott (59)volt, mint norvég összesen.
Ezt a nyájimmunitás bulit lehet benézték.

Tágabb kitekintő.
Az olasz napi megbetegedési számokat már másik 3 európai ország is lekörözi. Német, spanyol, francia. És sztem holnapra a brittek is felzárkóznak. Az USAt meg ne is nézzük...

1millio főre nézve a betegek számát Svajc előzi az olaszokat és Európából Ausztria és Belgium követi őket.
Azok az országok ahol sok a téli turista meg ugye Európa fővárosa..
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
.
.
Erre azt kérdezem vissza, hogy a szlovákiai magyar származású orvos hová fizet adót vagy bármit, amiből elvárásai vannak visszafelé....?
Szerintem nem értetted meg a mondanivalómat.
Nyilvánvaló, hogy a Szlovák Államnak kellene ellátnia, de ha nincs mit adni, akkor nem lesz neki. Ha viszont Szlovákia kap Magyarországtól, akkor már hivatalosan is kaphat a Szlovák államtól. Ezzel közvetve magyar életeket menthetünk meg...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 804
113
Butmir? Az hol van? Bosznia?
Ekkora ott a vesz hogy egy elkulonitett tabor, a veszelyre kioktatott katonaja is siman elkapja a kort?
Bosznia. Papíron nen rosszak, de tuti nem tesztelnek, így nem tudják ki, mibe hal meg. A héten az volt a nagy hir, hogy kaptak 2.500 tesztet.... No comment.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 804
113
Ha elolvasod a cikket, akkor olvashatod, hogy a gyógyszer esetén már a harmadik, végső fázisban van a tesztelés. Emellett a kínaiak aktívan alkalmazták is a saját betegeiken. Ők hívták fel a világ és a gyártó figyelmét a hatásosságra. És azok a tapasztalatok teljesen függetlenek a gyártó mostani tesztjeitől.
Ezek nem alap tesztelések, mivel már létező törzskönyvezett gyógyszerről van szó. Inkább már csak hatásossági tesztek.
Tehát sokkal gyorsabban lesz végeredmény. Az állatkísérletek teljesen kimaradhattak.
Ami engem/minket illet: Szerintem eddig összesen 1 db gyógyszert vettem/tünk be, amikor volt egy elég intenzív fejfájásom úgy a 2-3 nap táján. (ez nálam különben nem meglepő) Akkor a biztonság kedvéért paracetamol tartalmú gyógyszert vettem be.
Fontos, hogy nem nagyon javasolják a gyógyszerek szedését mivel nem ismerjük az adott betegségre előjöhető mellékhatásokat. Különben sosem szoktam paracetamolt szedni, de most inkább nem reszkíroztam. Bevált, a fejfájásom elmúlt, mellékhatás nem volt.
Persze, hogy tompítja a tüneteket, mert láz és fájdalomcsillapító. De kúra jelleggel sem hinném, hogy ajánlott lenne a paracetamol szedése.
Tessék konzultálni a háziorvossal!
Semmiképp nem javaslom, hogy azért szedjél valamit, mert facebook csoportban futtatják! Vagy itt, mondjuk én, vagy bárki bármit nyilatkozik.
Az orvosok nagyon segítőkészek lesznek! Mindenki tudja, hogy senkinél nem babra megy a játék!
Ilyen meg sem fordult a fejemben, hogy kúraszerűen, netán megelőzésképpen szedjem. Kicsit fáj, hogy ilyen hülyének nézel. o_O
Csak érdekelt. Belgiumban most a paracetamolos tartalmú gyógyszereket írják fel a dokik infulenzaszerű tünetekre. Teszt ott sincs, csak ha dögrováson van az ember.
Egyébként fejfájásra tényleg jó, én is azt szedek, ha kell.

Egyébként utólag elolvastam a cikket, csak egyszerűbb volt kérdezni.