Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 537
113
De így maradt, három munkanapon át teljes volt a zsúfoltság, csak hétfőtől állnak vissza a tanszüneti menetrendre. A probléma az, hogy nem a tanszünetire kellene visszaállni, hanem az aktuális forgalomhoz idomított ideiglenes menetrend kellene három változatban: a kijárási korlátozásokra, a tilalomra és a zárlatra (csak a legszükségesebb intézmények működnek). Nyilván azért nincs ilyenjük, mert nem volt rá idejük ott és Draskovics is csak betanul még!
Nem volt eleg betanulni fel ev?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Itt van róla a cikk.
Abban az esetben lehet hasznos, a dolog, ha nem válnak be a meghozott társadalmat korlátozó intézkedések, és nem tudják a fertőzési rátát alacsonyan tartani.
A olasz, spanyol esetben már lehet, hogy lett volna értelme ezt alkalmazni. De ehhez így is nagy teszt mennyiségre lenne szükség. Számításom szerint olyan kb.: 250.000-1.000.000 tesztelésre lenne szükség, csak a magyar lakosság teljes szűrésére. Ők meg picit többen vannak.
Érdekes ötlet. Sztem ha elhúzódó lesz a járvány muszáj lesz ebben az irányban elmenni. Az időfaktor a necces 2-4 nap a teljes mintaelemzéshez. De ehhez hozzajön még 10 millió mintavétel, szállítás, értesítés.... De le lehetne butítani, csak a dolgozókra.
Lehet kicsiben kelkene indítani, csak kórházi dolgozók b,etegek, aztán ha beválik bővíteni a kört. Ez elehet egy középtávú életképes megoldás, ha a járvány nyáron és ősszel is még velünk marad.
Hivatalosan vizsgálja ezt a verziót a magyar vagy bármelyik másik kormány? WHO véleményezte?
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Isten lássa lelkem nem csípem a liberális oldalt, de azért ami szöveget letoltál, az az agitprop csúcsa!

Miért kell ez? Leírod elkúrta tényszerűen elmondva hogy mit miért, azt ennyi. Ez hogy "vörös budapest - ostoba nép - saját gyilkosára szavaz" ezt szerintem nem kéne...
Fennek van hogy néha "túlpörög". Írtam is a múltkor, olyankor be kéne egy kicsit "hűteni". :) (NEM, ne gondoljon senki semmi rosszra, nem a "lábcédulás" hűtésre gondoltam, hanem ahogy gyerekek is túlpörögnek játszanak és már nagyon fáradtak, aztán ha jól kialusszák magukat akkor már minden rendben - én is felneveltem kettőt, van benne gyakorlatom bőven amikor egymás haját tépik... ;) De én mindig szent békét varázsoltam köztük, jöttek is mindig hozzám, hogy "tegyek igazságot"... mert ugye mindig jó volt a "békebíró" (én), szerették ahogy megoldotta a háborúikat :) de hát ilyenek a gyerekek, nincs ezzel semmi gond ;))
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...is-elesett-oroszorszag-a-celkeresztben-424050
..
nordea-vilag-koronavirus200403-361348.jpg

..
amerikai-allamok200403-361350.jpg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 537
113
Ha annyi nem elég, akkor örülj az ezer tadzsik meg türkmén szájmaszknak, nem tagadom meg tőled. Ki mit tart sikernek, ez személyfüggő.
Persze hogy orulok neki. Tudod miert? Mert van! Brusszelbol, a csonttoronybol 0 maszk erkezett! Es az a tobb tiz es szazezer maszk amit a volt Szu orszagoktol kaptunk, potosan annyival tobb mint amennyit a "szovetsegeseink" adtak. Es ezekkel a maszkokkal napmint nap tobb tizezer ember dolgozik, erted is. Szerintem aki ezekbol kap, az orul neki es lexarja hogyhonnet van, mert van. De te hordj csak nyugodtan olyat amit a Tusk, meg a tobbi semmirekello kuldott.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 395
113
Érdekes ötlet. Sztem ha elhúzódó lesz a járvány muszáj lesz ebben az irányban elmenni. Az időfaktor a necces 2-4 nap a teljes mintaelemzéshez. De ehhez hozzajön még 10 millió mintavétel, szállítás, értesítés.... De le lehetne butítani, csak a dolgozókra.
Lehet kicsiben kelkene indítani, csak kórházi dolgozók b,etegek, aztán ha beválik bővíteni a kört. Ez elehet egy középtávú életképes megoldás, ha a járvány nyáron és ősszel is még velünk marad.
Hivatalosan vizsgálja ezt a verziót a magyar vagy bármelyik másik kormány? WHO véleményezte?
Ezen nincs mit vizsgálni. Ez egy matematikai módszer. Az izraeliek már használták is.
De ahogy írtam is egyrészt így is magas a tesztelési igény, másrészt minél később kezdenek bele annál nagyobb az átfertőződés, és annál kisebb a teszt szám nyereség.
Persze szükséges ehhez a megfelelő mintavételi kapacitás is.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Ezen nincs mit vizsgálni. Ez egy matematikai módszer. Az izraeliek már használták is.
De ahogy írtam is egyrészt így is magas a tesztelési igény, másrészt minél később kezdenek bele annál nagyobb az átfertőződés, és annál kisebb a teszt szám nyereség.
Persze szükséges ehhez a megfelelő mintavételi kapacitás is.
Az értem, hogy a matek papíron működik, de a gyakorlatban ennyi mintát levenni, feldolgozni, kiértesíteni. Ebben vannak kétségeim.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 071
26 634
113
Egy kis összehasonlítás (Magyarország legeslegalul, a nálunk tizenhatszor kisebb Luxemburg takarja):
chart.png


Nos, látszik, hogy mi a járvánnyal foglalkozunk, ők meg velünk!

ps. Egy igen korai spanyol halott nem került feltüntetésre, a spanyol statisztika a második halottól számol!

A Magyarországot bíráló tizenhárom ország összehasonlítása az első halottól számított húsz nap alapján a százezer lakosra jutó halottak száma szerint (szürkével azok, akiknél még nem telt el húsz nap):
100e.png

Még pár nap és a tizenhármakhoz képest Magyarország aránya lesz a legjobb és a Brüsszelt is magába foglaló Belgiumé a legrosszabb, mert Lettországban csak most kezdődik és a kormányzatuk a nemzetállamuk védelme helyett velünk foglalkozik, míg Belgiumban nincs semmi meglepő, meggyőződésem szerint ez az alapvető minőségi különbség!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
A Magyarországot bíráló tizenhárom ország összehasonlítása az első halottól számított húsz nap alapján a százezer lakosra jutó halottak száma szerint (szürkével azok, akiknél még nem telt el húsz nap):
100e.png

Még pár nap és a tizenhármakhoz képest Magyarország aránya lesz a legjobb és a Brüsszelt is magába foglaló Belgiumé a legrosszabb, mert Lettországban csak most kezdődik és a kormányzatuk a nemzetállamuk védelme helyett velünk foglalkozik, míg Belgiumban nincs semmi meglepő, meggyőződésem szerint ez az alapvető minőségi különbség!

Be tudnád illeszteni még egy-egy oszlopba a 100. eset napját + az első elhalálozás dátumát?
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nyugi, ez mashol sincs maskent. Masfel oraja lattam egy karantenost csaladostul lofralni az utcan.
Felveszed a telefont, beszélsz egy kicsit, és meg lesz oldva. Ha statáriális ítélkezés lenne, azonnal meg tudnák oldani VÉGLEG ! (nem olyan drága a lőszer) :rolleyes::D:D:D Így viszont SAAAJNOS csak feketére büntetés, feljelentés és előzetes kerülhet szóba... :rolleyes::):p Mozdulj meg, vedd fel azt a qurva telefont, ne sajnáld, és beszélgessél kicsit a rendfenntartókkal. Nem fogják elmondani ki volt az... :):cool: (maradt volna otthon, ami a dolga volt neki - én bebakxnám előzetesbe a többivel egy rakásra, és minden költséget kamatos kamattal ráhátékáztatnák a bírósággal, persze a bírságon felül - ja, és MOST AZONNAL médiákban hirdetni a példa statuálásokat - hamar megtanulnák mi az a házi karantén, nem megy ez másképpen sajnos ;))
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Legyen egy EUs jóhír is. Csak 1 hónapot késtek, de jobb később mint soha.

Nem kell áfát és vámot fizetni az EU-n kívüli országokból importált orvosi felszerelések után
Az Európai Bizottság (EB), eleget téve a tagállamok és az Egyesült Királyság kérésének, felfüggeszti az Európai Unión kívüli országokból importált orvosi felszerelések és védőeszközök utáni áfa- (általános forgalmi adó) és vámfizetési kötelezettséget - olvasható a brüsszeli testület sajtóközleményében.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Dkoreában nem szaroznak. Samcheok híres a tavaszi virágzásról. Ilyenkor a környék rikító sárgába öltözik és rengeteg turistát vonz.

R658x0.q70

R658x0.q70


A városvezetés letolatta az egészet. Nincs itt semmi látnivaló.
Nem követték el azt a hibát amit a Puszaniak, hogy kiment az összes turista virágot nézni.