Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

R

rejsz felügyelő

Guest
Van valami hír a thaiföldi próbálkozásról? Ha jól emlékszem a hiv ellenszerét keverték valamivel és pozitív eredményeket hozott néhány betegen.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 305
113
Egyébként ha már határzár. Egyáltalán meg lehetne valosítani? Körkörös vagy először csak Nyugat? A deli ugye adott. Mi lesz azokkal a magyarokkak akik kint ragadnak? Stb
Nincs ra kapacitas. Delit fogni, karanten varosokat zarni, meg meg nyugati hatarszelt is lezarni keptelenseg. Meg mar amugy is felesleges, itt van benn mert be es athordtak. Itt nem lesz Kina, ezt labon hordja kia nep. Eus belso hatart lezarni honapokra nem tudom eddig hany orszag csinalta, de megorulnenek erte brusszelben az szent.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 305
113
Migransok kozul mennyi a beteg? Arrol sincs semmi hir. Pedig azok csoportosan vannak a gorog hatar elott, a szallito eszkozokon, es a taborokban is. Higienia nuku. Iranban meg tombol a jarvany a szomszedjukban, vagy at is mentek netan rajta ugye a sok afgan meg paki, bangladesi. Ez is erdekes.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 804
113
Én ezt az olasz terjedést és a súlyos betegek számát nem értem.
Coronavirus-Daten.png


A fenti táblázatot nézzétek meg a lenti linken.
https://www.worldometers.info/coronavirus/
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 804
113
Én ezt az olasz terjedést és a súlyos betegek számát nem értem.
Coronavirus-Daten.png


A fenti táblázatot nézzétek meg a lenti linken.
https://www.worldometers.info/coronavirus/
Del-Koreában meg az olaszoknál ugyanannyi beteg van kb., de a súlyos esetek száma az olaszoknál 650, Koreában 36.

Kína már abszolut kifelé halad, alig van új beteg. KOREA, Irán, Olaszország a súlypont. De durván megugrott a napi esetek száma a nemeteknél, franciáknál és a spanyoloknál.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 752
113
Azért nem hittem volna hogy ilyen tömegpszichózist és ekkora dilettantizmust még látok életemben, ami most folyik a világban.:rolleyes::D Azzal hogy kb. ilyen értelmi színvonalon (vagy inkább értelmi mélyrepülésben? :rolleyes: :)) van a világ, azzal tökéletesen tisztában voltam eddig is, és azzal is, hogy ezt SENKI a világon nem hiszi el nekem, ha szóba kerülne, de azt nem gondoltam, hogy lesz egy lesz majd ilyen súlyos a világra kiterjedő kataklizma, ami bebizonyítja, hogy én ezt mennyire jól láttam. Szóval a világ az pontosan olyan hm... mondjuk úgy, hogy "trágya" :), ami most a történések alapján pontosan látszik.:rolleyes::D:D Január elején még ugyan ezért a kijelentésemért mindenki kiröhögött volna, néhány kivétellel. Most persze már nem... :D:D:D

Azèrt az elmúlt évben lezajló " klimakatasztrófa" se megy gyalog, ami a tömeghisztèriát illeti.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro and blogen

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
1492
(eddig)
https://www.worldometers.info/coronavirus/
..
és +133 halott!!!
Holnap jobb ha ki se nyit a milánói tőzsde...
https://www.investing.com/indices/it-mib-40

Ázsiában megkezdődött a kereskedés, az olajpiac mélyütést kapott.
Eddig -20%-os durva esés!
https://www.investing.com/commodities/brent-oil
..
Azt hiszem Libanon államcsődje nem kivétel marad.
Szaúd-Arábia meddig bírná vajon?, Jemenre sok zöldhasút elégettek...
..
Kína felpattanását viszont segíteni fogja.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
  • Tetszik
Reactions: Szittya