Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Na úgy tűnik Izraelben is lesz feszkó, Arutz Sheva:
http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/276998
..
"Rabbi Meir Mazuz, a leading Sephardic rabbi, said that the coronavirus, which has spread across the State of Israel in recent days, is punishment for the LGBT parades.

Speaking at the Kisse Rahamim (Seat of Mercy) yeshiva last night (Saturday) and quoted by Yisrael Hayom, Rabbi Mazuz said: "The Pride Parade is a parade against nature, and whoever acts against nature, He who created nature will avenge him…When you do things against nature, you are sticking your hand is the fire and praying that the fire will not burn you. It will burn you!" he concluded."
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Nem biztos, ha nem olyan idióták, és bekeményítenek. EZ SOHA SEHOL NEM MAGY MÁSKÉPP A VILÁGON !!! :) Vagy lesz normális irányítás és bekeményítés, vagy eszkalálódik nálunk is. Ez van... :hadonaszos::rolleyes::) INNEN IS ÜZENEM AZ ILLETÉKESEKNEK, HOGY MOST KELL OKOSNAK ÉS KEMÉNY LENNI !!! NEM 1 HÉT MÚLVA !!! :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::eek::)
Már rég késő, egy hónapja kellett volna, amikor én írtam, hogy határzár kell, ellenőrzés nyugati irányba is, stb. Ez most már mindegy, márt behozta a töketlen kormány a járványt, most már ugyanaz fog nálunk is történni, mint mindenhol a világon a töketlen autokráciánkkal súlyosbítva! Ez már veszett fejsze nyele.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt and antigonosz

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Már rég késő, egy hónapja kellett volna, amikor én írtam, hogy határzár kell, ellenőrzés nyugati irányba is, stb. Ez most már mindegy, márt behozta a töketlen kormány a járványt, most már ugyanaz fog nálunk is történni, mint mindenhol a világon a töketlen autokráciánkkal súlyosbítva! Ez már veszett fejsze nyele.
Azt nem lehetett megakadályozni hogy ide is elérjen, ellenben a statáriális otthoni karantén és az elkülönítések minimalizálhatják a terjedést, Még mindig nem késő, de ahhoz ész és kurázsi no meg nagy hozzáértés kell(ene) !!!!! :eek: :hadonaszos::hadonaszos:
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
  • Tetszik
Reactions: milagro and zeal

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
713
3 096
93
És Európa is. Szépen ma mindenkit hazaküldtek az olaszok a tegnap esti profi intézkedéssekkel. Vendegmunkas, turista, őslakos is húz el a járványgócokból.
Természetesen a határok tovabbra is nyitva.
Nos ha következetesek lesznek, akkor max két hét múlva karanténba is rakhatják az egész országot. Bár nyilván akkor már édesmindegy lesz. Lehet hogy már most is az lenne.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
És Európa is. Szépen ma mindenkit hazaküldtek az olaszok a tegnap esti profi intézkedéssekkel. Vendegmunkas, turista, őslakos is húz el a járványgócokból.
Természetesen a határok tovabbra is nyitva.

Na de lehet azért így, mert ez volt a cél!
És akkor viszont profi munka!
..
Egyébként már tegnap este sem értettem amikor linkeltem a rendeletet a karanténról, hogy azt miért is este 22h után kell bejelenteni,
úgy hogy éjfélkor lép majd hatályba, és amit a hatósági szervek sem tudnak foganatosítani!
Ez tényleg csak riadalom kiváltására jó, hogy mérgezett egérként szétspriccoljanak a népek.
..
Ki kellett volna húzni a szalagokat hajnali 3-4 körül a szerveknek, aztán reggel a kávé mellé bemondani, hogy 6h-tól vesztegzár lépett
életbe. Aztán lehetett volna apránként, zsilipelve, de ellenőrzötten át/haza engedni, akit lehet.
Közben természetesen szigorú adatgyűjtés és kontaktszemélyek felírása az ellenőrzőpontokon.
Szerintem...
..
Amit csináltak az olyan tipikus olaszos manőver. Hangos, hadd szóljon, de híg a tartalom.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Már rég késő, egy hónapja kellett volna, amikor én írtam, hogy határzár kell, ellenőrzés nyugati irányba is, stb. Ez most már mindegy, márt behozta a töketlen kormány a járványt, most már ugyanaz fog nálunk is történni, mint mindenhol a világon a töketlen autokráciánkkal súlyosbítva! Ez már veszett fejsze nyele.

A nyugati demokraciak es a hazai demokracia es eppugy megszivja. Hatarzarat en is felvetettem, de leginkabb a latvanyos hazai toketlenkedest.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
..
Mi van még a vírus mellett? Mintha lenne még valamilyen komponens, ami kell ahhoz,
hogy igazán veszélyes legyen...??
Nekem most így tűnik.

Egy csomo agyatlan politikus?

Szerintem ez a kulonbseg, vagy komolyan csinalod es lesz vmi pozitiv hatasa annak vagy majomkodsz es megszivod.. igy van ez mindenben...

Ha minden ok lenne egy kis varosban gyorsabban le lehetne alitani a virust ha idoben reagalnak a hatosagok..sokkal konnyeben mint egy milios varosba...de ezek elkurtak...meghozza csunyan. Iraniak detto, fontosabb volt a valasztas mint az nep jolete..

Tesek neked liberalis ojropa..mindenki a jogokrol beszel de a felelosegget mar evekig nem emligeti senki. Kulonosen azok nem akik a donteseket hozzak...

Szerintem jo dolog ez a virus, legalabb leesnek a maszkok es egyesek nem birjak jatszani tovabb milyen okosak meg jok de igazabol csak a sajat zsebuket es foteljukat nezzik, az egyszeru ember meg eszbekap hogy ez igy nem mehet tovabb ami az utolso idoben itt men. Inkabb most legyen cirkusz es megkomolyodjon az emberiseg mint h beut valami meg veszeljesebb..pl egy mutalodot ebola feleseg, hatalmas vulkan kitores vagy hogy szetkurjon benunket valami nagy meteorita.

Ako lenne csak jaj...
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Azèrt èrdemes volna foglalkozni azzal, hogy a coronavirus âltal okozott halálesetek statisztikâja összehasonlitható-e egyáltalán. Gyanum, hogy nem.

Hát ez az!!!
Milyen faktor van, ami számunkra ismeretlen az egyenletben!?
..
Vagyunk páran akik ezen gondolkodnak hetek óta...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 805
113
.
Nos ha következetesek lesznek, akkor max két hét múlva karanténba is rakhatják az egész országot. Bár nyilván akkor már édesmindegy lesz. Lehet hogy már most is az lenne.
Sztem nem késő. A vírus így is, úgy is bekerül, de időt lehet nyerni. Kórházi kapacitást kiépíteni, hátha a jobb idő is gyengíti a vírust. Csak nem látok rá szándékot......jo az alacsony nagyar esetszám, de a járvány tapasztalt exponenciális növekedése miatt csalóka.

Egyébként amit Python linkelt videót érdekes. Az olasz súlyos esetek száma vilagszerte példátlan és érthetetlen.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Azért nem hittem volna hogy ilyen tömegpszichózist és ekkora dilettantizmust még látok életemben, ami most folyik a világban.:rolleyes::D Azzal hogy kb. ilyen értelmi színvonalon (vagy inkább értelmi mélyrepülésben? :rolleyes: :)) van a világ, azzal tökéletesen tisztában voltam eddig is, és azzal is, hogy ezt SENKI a világon nem hiszi el nekem, ha szóba kerülne, de azt nem gondoltam, hogy lesz egy lesz majd ilyen súlyos a világra kiterjedő kataklizma, ami bebizonyítja, hogy én ezt mennyire jól láttam. Szóval a világ az pontosan olyan hm... mondjuk úgy, hogy "trágya" :), ami most a történések alapján pontosan látszik.:rolleyes::D:D Január elején még ugyan ezért a kijelentésemért mindenki kiröhögött volna, néhány kivétellel. Most persze már nem... :D:D:D
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 805
113
Egyébként ha már határzár. Egyáltalán meg lehetne valosítani? Körkörös vagy először csak Nyugat? A deli ugye adott. Mi lesz azokkal a magyarokkak akik kint ragadnak? Stb
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Itt valami nagyon nem kerek, megint oda kell visszakanyarodjak!
Olasz kisvárosban alakul ki góc.
Nem a forgalmas Londonban, nem Párizsban stb.
..
Mostanra meg ordító a különbség az olasz és más európai mortalitási adatok között...
..
Mi van még a vírus mellett? Mintha lenne még valamilyen komponens, ami kell ahhoz,
hogy igazán veszélyes legyen...??
Nekem most így tűnik.

Szűk utcák, sikátorok? Utca fölé kötélre kiteregetett ruhák?