Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 826
47 210
113
  • Tetszik
Reactions: tonyo and blogen

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
  • Tetszik
Reactions: milagro

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 806
113
Ne tegyünk be kamu oldalakat, ezek lesznek potenciálisan az álhírek terjeszésének bázisai és ilyenekről indulnak el azok a téveszmék is, amik súlyos veszélybe sodorják a lakosságot! Ez tipikus példája annak, első ránézésre tele volt hülyeségekkel. Van egy hivatalos oldal, legalább ahhoz ragaszkodjunk!

https://koronavirus.gov.hu/
Alapvetően igazad van, de sztem ez az oldal nem kamu! Hasznosnak és informatívnak tűnik!
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ha tüdőgyulladásod lesz, akkor kapsz antibiotikumokat a további fertőzések ellen,
Kb. 20 éve, lehet hogy a sok súlyos fertőzés miatt, vagy a franc se tudja miért, de érzékeny lettem az antibiotikumokra. Amiket 30 x éves koromig simán beszedhettem, sőt amikor nagy gáz volt nyomták is belém rendesen, azokból már legalább 5-féléről derült ki, hogy szintén gyógyszer allergiám lett tőlük. Azért csak 5-ről, mert azóta ennyit írtak fel nekem. Mindegyiket 2-3 nap után abba kellett hagynom. Szerencsére nem túl súlyos gyógyszer allergia, de eléggé kellemetlen. Az Algopyrin (vagy azonos hatóanyagú) gyógyszerek azok hála az égnek még használhatók nekem, mert sokszor felérnek nálam egy csodaszerrel. Itt hívnám fel a figyelmet arra aki nem tudja, hogy tartós szedése sokaknál súlyos elváltozásokat okoz a vérképző szervekben, felboríthatja a fehérvérsejt egyensúlyt, stb., úgy hogy ezt is csak ésszel szabad használni, akkor kiváló gyógyszer, túladagolva hosszú időn át pedig méreg lehet. Soha semmit nem szabad túlzásba vinni, ezt sem.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Alapvetően igazad van, de sztem ez az oldal nem kamu! Hasznosnak és informatívnak tűnik!
Igen, mindegyik ilyen annak tűnik, aztán ilyenek vannak ott leírva:

"egészséges emberek számára alapesetben nem szükséges egészségügyi maszk viselése."

Persze, hogy nem, végül is csak megakadályozná a légutakon keresztüli fertőzést...

"az egészségügyi ellátás keretein belül is használt, legalább N95 jelzésű maszkok"

Már kétszer is volt szó róla feljebb, ilyenek nem léteznek Magyarországon, pláne nem az egészségügyi ellátás keretei között, hiszen nem európai szabvány, szigorúan tilos használni is az eü-ben szabványnak nem megfelelő eszközt!

Stb.

Normál esetben oda kellene figyelni arra, hogy az információknak egyetlen, korrekt és kormányzati forrása legyen. Sajnos nem így van és nem is lehet így, mert annyira nincs bizalom a kormányzatban, hogy pont az erre irányuló kísérlet ásná alá végképp a közbizalmat és váltaná ki a pánikot ("mit akarnak ezek a hazudozók eltikolni!"). Így viszont a lakosság jelentős része félinformációkat vagy egyenesen veszélyes hülyeségeket fog készpénznek venni. Ez van, tetszettek volna jobban kormányozni!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 806
113
Ez a belengetett karantén végzetes lesz egyelőre úgy néz ki Dél-Olaszorszag szamara. Fullra minden utazási vonal delre. És attól tartok a többi iranyba is szivárognak csak nem ilyen tömegesen.
Ennél még az is jobb lett volna ha nem tesznek semmit. Így 1 nap alatt 1 hetes vírusterjesztést gerjesztettek.

Közben az olasz börtönökben lázadás van. Nem tudom, hogy a vírussal összefüggésben vagy csak jó alkalmat látott a szökésre a maffia, mert átcsoportosították az erőket.
Máshol meg a rokonok torlaszolták el az utat a börtönöknél.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Itt valami nagyon nem kerek, megint oda kell visszakanyarodjak!
Olasz kisvárosban alakul ki góc.
Nem a forgalmas Londonban, nem Párizsban stb.
..
Mostanra meg ordító a különbség az olasz és más európai mortalitási adatok között...
..
Mi van még a vírus mellett? Mintha lenne még valamilyen komponens, ami kell ahhoz,
hogy igazán veszélyes legyen...??
Nekem most így tűnik.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Ez a belengetett karantén végzetes lesz egyelőre úgy néz ki Dél-Olaszorszag szamara. Fullra minden utazási vonal delre. És attól tartok a többi iranyba is szivárognak csak nem ilyen tömegesen.
Ennél még az is jobb lett volna ha nem tesznek semmit. Így 1 nap alatt 1 hetes vírusterjesztést gerjesztettek.

Közben az olasz börtönökben lázadás van. Nem tudom, hogy a vírussal összefüggésben vagy csak jó alkalmat látott a szökésre a maffia, mert átcsoportosították az erőket.
Máshol meg a rokonok torlaszolták el az utat a börtönöknél.

B@zmmeggg. És mindenki sietős léptekkel, figyelted?
Nagyon megijesztették őket.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Itt valami nagyon nem kerek, megint oda kell visszakanyarodjak!
Olasz kisvárosban alakul ki góc.
Nem a forgalmas Londonban, nem Párizsban stb.
..
Mostanra meg ordító a különbség az olasz és más európai mortalitási adatok között...
..
Mi van még a vírus mellett? Mintha lenne még valamilyen komponens, ami kell ahhoz,
hogy igazán veszélyes legyen...??
Nekem most így tűnik.

HAARP?
"Lövik őket" még sugarakkal is??
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Itt valami nagyon nem kerek, megint oda kell visszakanyarodjak!
Olasz kisvárosban alakul ki góc.
Nem a forgalmas Londonban, nem Párizsban stb.
..
Mostanra meg ordító a különbség az olasz és más európai mortalitási adatok között...
..
Mi van még a vírus mellett? Mintha lenne még valamilyen komponens, ami kell ahhoz,
hogy igazán veszélyes legyen...??
Nekem most így tűnik.
Genetikai különbségek lehetnek az egyes népcsoportok érzékenysége között, ez mindig így van. De még túl kevés idő telt el azóta, hogy terjed. Igazi információt erről a a későbbi időben tudunk csak meg a statisztikákból és a rezisztencia kutatásokból,amit fognak népcsoport szinten is folytatni. Az még talán jó egy év lesz, hogy errőlt tudni fogunk valamit. A briteknek, pld. Londonnak lehet hogy most még szerencséje van, de ez hamar elszállhat.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 806
113
Ahogy a vadhajtasok fogalmazott van élet az agyhalálon túl. Ma a koronavírus ellen tüntettek Pesten.

"Mivell a hazánkban semmi sincs rendben ezért röviden csak úgy írom Hazànk összes problémájáról szeretnénk beszélni”

https://www.vadhajtasok.hu/2020/03/...u-a-kossuth-teren-tuntet-a-koronavirus-ellen/
stop.jpg.png

img_3857.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Ez a belengetett karantén végzetes lesz egyelőre úgy néz ki Dél-Olaszorszag szamara. Fullra minden utazási vonal delre. És attól tartok a többi iranyba is szivárognak csak nem ilyen tömegesen.
Ennél még az is jobb lett volna ha nem tesznek semmit. Így 1 nap alatt 1 hetes vírusterjesztést gerjesztettek.

Közben az olasz börtönökben lázadás van. Nem tudom, hogy a vírussal összefüggésben vagy csak jó alkalmat látott a szökésre a maffia, mert átcsoportosították az erőket.
Máshol meg a rokonok torlaszolták el az utat a börtönöknél.
Mondjuk elég hülyék. Azt hiszik ha délre menekülnek betegen mert biztos van köztük már beteg, akkor nem kerülnek majd idővel karanténba? Plusz még jobban szétterítik a járványt.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro