Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 704
113
Nem ugrott volna. Csak nem hazudják be, hogy emberről emberre nem terjed, nem mondják, hogy ne viseljenek maszkot és nem mondják, hogy nem kell lezárni a határokat.
1. ki kellett volna küldeni pár embert hivatalból. (tudom, kínába nehéz, de ha akadályoznak akkor megfenyegetni őket, hogy azonnal teljes zárat kérünk ellene.)
2. Közölni, hogy ember is átadhatja és minden Vuhanból érkezőt karanténbozni kell.
3. Amikor szétszóródott kínában ezt kínára kiterjeszteni, sőt, kínából kiutazási tilalmat rendelni el.

Csak hát ugye, nem haraptak az etető kézbe. na most meglátják milyen alamizslából élni, mert USA 400+millát tolt bele Kína meg 15 millát.

Sajnos a CCPnek van egy olyan direktívája, hogy ha a kínai gazdaság omlik akkor a világot is magukkal kell rántaniuk, hogy mégegyszer ne kerekedhessenek föléjük.
Hát pont ezt tették, a WHO meg aszisztált ehhez.
Most őszintén, de a maszk miatt nem kapod el, vagy amiatt, hogy nem mész ki Floridában bulizni?
Ha karanténozzuk a Wuhan közvetlenből (amit ugye rögtön leállítottak januárban még az USAban is!), akkor szerinted, Wuhanból nem jut el más légitársasággal az USAba vagy bárhová, miközben ugyanúgy nem nézik?
Mire szétszóródott, eltelt cirka két hónap. Szerintem, mindegy volt.

Az a baj, hogy NEM A WHO a hülye, akár ajánl, akár nem, hanem a vezetők bénáztak mindenhol, mert 100 éve nem volt ilyen, így senki sem tudta, hogy ez megtörténhet. Akiknek jók a megérzéseik, jobban teljesítenek, akiknek rosszak, nem, de könyörgöm, miután már 1400+ megbetegedésük volt Seattleben, akkor mit képzeltek, a Nagy Almába nem fog eljutni? És amikor eljutott, mi is volt ez a floridai bulika?

A gáz az, hogy Izrael kivételével, ahol tényleg nagyon komolyan utánamennek minden szarnak ami a zsidó államot illeti kb. senki sem vette komolyan. A németek se azért tartanak ott, ahol, hanem vsz még a korábbi miatt felkészültek, és mindenből volt elég kapacitásuk, bár a maszkokat, védőfelszerelés kérdést ők is alulméretezték, de kórházi ágy/lélegeztető kapcsán jól álltak, viszont csalnak az adatokkal ők is. Mi is keveset tesztelünk, nem csak mert drága, hanem kevés a kapacitás, ők meg hiába tesztelnek, a halálozási rész náluk az alapbetegségre koncentrálódik, a vírus kapcsán max. azt jelölik meg, akinél kénytelenek megjelölni a dolgokat.

A szlovákok azért tartják 2n a halálozást papíron kurva rég óta, mert félnek, hogy a viszonylag kevés teszt (nem sokkal tesztelnek többet, mint mi, ráadásul ki tudja milyen tesztekkel) és az esetleges magas halálozási adatok egy új kormány kapcsán az ellenzék részéről támadhatóak lennének. Itthon annyira az a kérdés, hogy 2/3 vagy biztos többség, hogy inkább megmondják (és látod is a karantén kapcsán): ennyi a teszt (vsz kivárnak a gyármegnyitásra, és akkor lesz napi 2500-3000), több a fertőzött, de nem tudjuk, és simán, tisztességesen, betegségek felsorolásával közlik ki halt meg. Sok? Sok, legalábbis a hivatalos fertőzöttekhez képest. Viszont a kommunikációban elmondták, hogy ennyit bírunk, ha belegebedünk is. Csak azért tesztelni, hogy a megbetegedések és a halálozások ARÁNYA viszonylag alacsony legyen, legalábbis ne olasz és spanyol, az a készletek felesleges és barom felhasználása lenne. Pöcshuszárék kapcsán is minek kellett volna neki is a teszt, ha úgyis volt egy pozitív? Karantén és kész.

Ezért is - a bezzegszlovákiához képest - kevés teszt ellenére van Magyarország a 7. és Szlovákia a 40. helyen azon a bizonyos listán. Itthon semmi koalíciós farokság nem kergeti őket, nincs olyan, ami pl. egy ötpárti ellenzéki kormányzás alatt biztosan lenne, miszerint megnyugtassák magukat és ne csökkentsék az esélyeiket a következő választáson, csak azért, hogy százezer szám tesztelnek olyat is, akit nem kell, csak azért, hogy a halálozás ne emelkedjen úgy, ahogy. Ez a különbség. Nincs kényszer. Furcsa, de máshol igen. Valaki úgy trükközik (pl. a német, szlovák), hogy titkolja a valós halottak számát, valaki pedig úgy, hogy leszarja (svédek).

Az is furcsa, hogy - bár csak közvéleménykutatás - a svédeknél népszerű maradt még a helyzet ellenére is a kormány. Itthon sincs máshogy, és ha a németek vagy mások nem trükköznének, ott is az lenne, ahogy az olaszoknál is!!! De a németek németek, ők mindig biztosra mennek, a szlovákok meg ... fogjuk rá, hogy új kormány, kénytelenek biztosra menni.

Az az egy biztos, hogy az EU sehol sincs. Mintha nem is létezne. A tagállamok kurva jól meglennének nélküle is! Amit viszont csinálnak, az kimeríti a szemétkedés fogalmát. De lesz ennek még hatása, igaz nem most, fél év múlva, de lesz.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 429
33 710
113
Nem ugrott volna. Csak nem hazudják be, hogy emberről emberre nem terjed, nem mondják, hogy ne viseljenek maszkot és nem mondják, hogy nem kell lezárni a határokat.
1. ki kellett volna küldeni pár embert hivatalból. (tudom, kínába nehéz, de ha akadályoznak akkor megfenyegetni őket, hogy azonnal teljes zárat kérünk ellene.)
2. Közölni, hogy ember is átadhatja és minden Vuhanból érkezőt karanténbozni kell.
3. Amikor szétszóródott kínában ezt kínára kiterjeszteni, sőt, kínából kiutazási tilalmat rendelni el.

Csak hát ugye, nem haraptak az etető kézbe. na most meglátják milyen alamizslából élni, mert USA 400+millát tolt bele Kína meg 15 millát.

Sajnos a CCPnek van egy olyan direktívája, hogy ha a kínai gazdaság omlik akkor a világot is magukkal kell rántaniuk, hogy mégegyszer ne kerekedhessenek föléjük.
Hát pont ezt tették, a WHO meg aszisztált ehhez.

1. Asszem voltak ott kiküldöttek. De a WHO nem utasítgathat egy szuverén államot sem.
2. Január 23-ától ezt tudni lehetett legkésőbb. A kínaiak lezárták Vuhant, és nem a WHO ajánlására vártak vele.
3. Lásd 1. pont, legfeljebb ajánlhatták volna. Kérdés, nem lett-e volna már akkor is késő.

A Kína titkolózott és ezért terjedt el a járvány narratívát főleg a Li Wenliang-esetre szokták alapozni. Az feltehetően a helyi hatóságok akciója volt. Az, hogy a kínai CDC miért nem ismerte fel korábban, hogy emberről emberre terjed, az nem biztos, hogy szándékos titkolózás volt.
Persze a kínai rendszer nem épp átlátható, így tág tér nyílik a rosszhiszeműség feltételezésének. Lehet, hogy a laborból került ki, de akkor a saját érdekükben gyorsabban lezárták volna Vuhant, nem? (már ha tudták rögtön, hogy onnan került ki) Az is lehet, hogy a kínai vezetés elég paranoid hozzá, hogy beleillesztette ezt az USA kereskedelmi háborújába, és úgy vélték, biológiai támadás érte őket. Ahogy ezt nem hivatalosan terjesztették is az év elején, azzal a gyanúval, hogy ez ázsiaiakra célzott mesterséges vírus. Ami persze azóta kiderült, hogy baromság, úgyhogy a "rassz-specifikus vírus" lekerült a napirendről.
 
W

Wilson

Guest
Kár ezt ennyire bonyolítani! A kérdés pofonegyszerű:
a). Ennyire hülye, ostoba, és egyhúronpendülően semmitnemérő a világ majd' összes elhárítása/titkosszolgálata/felderítése.
b). Szándékosan hagyták elterjesztődni a koronavírust, és az egész járványnak az eseményláncolata nagyjából "kiszámított".
..
Nem nagyon látok más opciót...!

c.)Homokba dugták a fejüket és amíg nem ütött be a baj addig nem foglalkoztak a vírussal (nagyon is jellemző az emberiségre).
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 704
113

Minden balfék ellenzéki ismerősöm ilyenkor azt kérdezi: hol vannak? Nem azt, hogy van, tök jó, eddig nem volt, hanem hogy hol vannak? Mindezt úgy, hogy aki akart, annak VAN maszkja. Pont.

Ilyenkor mindig, de mindig eszembe jut, hogy amikor arról van szó, hogy az állam nem jó gazda, akkor ott toporzékol mindenki, hogy minek az állami tulajdon, de ha valami nincs, és kell, akár beteg, akár nem, akkor jönnek, hogy hol van ez vagy az!?

Egyébként ismét elkezdték feltölteni maszkokkal a patikákat, javaslom mindenkinek körülnézni! Nem feltétlenül a netes felületeiken!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 704
113
Elhagyja az országot a 14 iráni rendbontó
Kiss Róbert rendőr alezredes arról beszélt, hogy jelentős mennyiségű szállítmány érkezett kedden a Liszt Ferenc Repülőtérre. Szólt arról is, hogy döntöttek arról, hogy csütörtökön 11 iráni főt küldenek haza, majd április 23-án újabb három fő hagyja el az országot. Ők voltak azok, akik rendbontó magatartást folytattak a Dél-pesti Centrumkórházban.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 704
113
Nővérnek állt a csinos, veretlen bokszoló
https://www.origo.hu/sport/laza/20200415-novernek-allt-a-csinos-veretlen-bokszolo-kim-clavel.html
EVjoiPoXsAEgiu5
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 990
12 024
113
Akinél nem indokolt azt mi a fenéért teszteljék? Komolyan. 2 naponta letesztelhetsz 10 millió főt 14 napon át, és akkor kijelentheted, mindenkit biztosan felmértél. És elfüstöltél 3 évnyi teljes állami költségvetési pénzt. Ausztria, persze, hogy 17000/millió, mert sokkal több ember érintett, és ezáltal sokkal több kontakt is volt, amit le kellett tesztelni. Az egész világon a kontaktokat tesztelik, meg aki olyan közegbe járt, a munkája miatt. Nálunk több gócpont is zárt intézményben fordult elő, ahol kisebb számú kontaktot kell tesztelni. De Pista bácsit a tanyáján, aki tavaly nyár óta ki se mozdult, nem érdemes tesztelni, mert nem találkozott a vírussal 99,99%.
Ez megint egy cikk ami nagyot akart mondani, és feleslegesen ölték bele az energiát.

Olvasd el kerlek a ... cikket, ebbol lehet te is meglatod, hogy egyltalan nem igy van, a cikk irojat is vagy 15x kerelem utan teszteltek, a csaladjat pedig (az iro tesztelt fertozott volt) egyaltalan nem teszteltek. Szoval ez igy nem igaz, mert egyaltalan nem tesztelik le azt sem , akit kellene, akinel szukseges, meg az orvosi ajanlasra sem. Olvasd el vegig, nagyon tanulsagos.

„Hallgatásommal bűnt követnék el” – egy magyar koronavírusos naplója

„Időről-időre véres dolgokat köhögtem fel, sokszor voltam kába, és az átvirrasztott három éjszakán mindvégig négy gyermekem arca lebegett előttem, hogy haza kell mennem, fel kell őket nevelnem… A szervezetlenség és felkészületlenség miatt életem hajszálon múlott.” E sorok írója még mindig kórházban fekszik. Legeza Örs nincs ötven, alapbetegsége sincs. A Lendület- és Humboldt-díjas kutató, az MTA doktora nem azért írta meg beszámolóját, hogy pánikot keltsen. Azért írta meg és bocsátotta a Válasz Online rendelkezésére, mert életek múlhatnak ezen a tudáson. Hála, tisztelet, köszönet, elkeseredettség és döbbenet története egy még mindig pozitív koronavírusos tollából.

Március 15-én, vasárnap lettem lázas. Fájt a mellkasom és nehezen kaptam levegőt. Azonnal felhívtam az orvosi ügyeletet, említve azt is, hogy előző héten Ausztriában voltam szakmai konferencián. Később visszahívtak és mondták, ez nem a SARS-CoV-2 vírus, hanem valami más eredetű kórokozó, illetve Olaszország számít potenciális vírusforrásnak. Két nap után a tünetek elmúltak, a sport miatt a mellkasi fájdalmakat izomgörcsnek gondoltam, így az orvosi véleményt el is hittem. Két nappal később újra belázasodtam. Feszített a mellkasom légzéskor, hányingerem volt és nagyon furcsán fájt a fejem. Felhívtam a háziorvosomat, az őt helyettesítő kolléga felhívta a járványügyi centrumot, a Nemzeti Népegészségügyi Központot, és megrendelte a házi tesztelést is számomra. Annyit tudtak csak mondani a központból, hogy maradjak otthon két hétig. Nyilván enélkül is ezt tettem volna.

A hétvége nagyon rosszul telt, végig azzal kísérleteztem, hogy hogyan tudok hasi légzéssel úgy levegőt venni, hogy a mellkasom szinte ne is mozogjon. Szerencsére a különféle légzéstechnikákat megismertem a küzdősportban töltött 27 évem alatt. Hétfőn hívott a háziorvosom, hogy olvasta a feljegyzést rólam és érdeklődött, mi lett a teszt eredménye. Mondtam, hogy nálunk senki sem volt tesztelni, és továbbra sem érzem jól magam. Ismételten azonnal megrendelte a tesztet nekem és most már feleségemnek is, majd hasonlóan kedden is, többször is. Szerdán már jobban voltam, de kértem, valaki vizsgáljon meg. Sajnos senki sem vállalt vizsgálatot, mert a háziorvosi rendszerben nem voltak megfelelő védőfelszerelések, az Országos Mentőszolgálat munkatársai pedig azt mondták, nem tudnak kimenni és tesztelni védőfelszerelés hiányában.

https://www.valaszonline.hu/2020/04/14/legeza-ors-koronavirus/
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 704
113
Olvasd el kerlek a ... cikket, ebbol lehet te is meglatod, hogy egyltalan nem igy van, a cikk irojat is vagy 15x kerelem utan teszteltek, a csaladjat pedig (az iro tesztelt fertozott volt) egyaltalan nem teszteltek. Szoval ez igy nem igaz, mert egyaltalan nem tesztelik le azt sem , akit kellene, akinel szukseges, meg az orvosi ajanlasra sem. Olvasd el vegig, nagyon tanulsagos.

„Hallgatásommal bűnt követnék el” – egy magyar koronavírusos naplója

„Időről-időre véres dolgokat köhögtem fel, sokszor voltam kába, és az átvirrasztott három éjszakán mindvégig négy gyermekem arca lebegett előttem, hogy haza kell mennem, fel kell őket nevelnem… A szervezetlenség és felkészületlenség miatt életem hajszálon múlott.” E sorok írója még mindig kórházban fekszik. Legeza Örs nincs ötven, alapbetegsége sincs. A Lendület- és Humboldt-díjas kutató, az MTA doktora nem azért írta meg beszámolóját, hogy pánikot keltsen. Azért írta meg és bocsátotta a Válasz Online rendelkezésére, mert életek múlhatnak ezen a tudáson. Hála, tisztelet, köszönet, elkeseredettség és döbbenet története egy még mindig pozitív koronavírusos tollából.

Március 15-én, vasárnap lettem lázas. Fájt a mellkasom és nehezen kaptam levegőt. Azonnal felhívtam az orvosi ügyeletet, említve azt is, hogy előző héten Ausztriában voltam szakmai konferencián. Később visszahívtak és mondták, ez nem a SARS-CoV-2 vírus, hanem valami más eredetű kórokozó, illetve Olaszország számít potenciális vírusforrásnak. Két nap után a tünetek elmúltak, a sport miatt a mellkasi fájdalmakat izomgörcsnek gondoltam, így az orvosi véleményt el is hittem. Két nappal később újra belázasodtam. Feszített a mellkasom légzéskor, hányingerem volt és nagyon furcsán fájt a fejem. Felhívtam a háziorvosomat, az őt helyettesítő kolléga felhívta a járványügyi centrumot, a Nemzeti Népegészségügyi Központot, és megrendelte a házi tesztelést is számomra. Annyit tudtak csak mondani a központból, hogy maradjak otthon két hétig. Nyilván enélkül is ezt tettem volna.

A hétvége nagyon rosszul telt, végig azzal kísérleteztem, hogy hogyan tudok hasi légzéssel úgy levegőt venni, hogy a mellkasom szinte ne is mozogjon. Szerencsére a különféle légzéstechnikákat megismertem a küzdősportban töltött 27 évem alatt. Hétfőn hívott a háziorvosom, hogy olvasta a feljegyzést rólam és érdeklődött, mi lett a teszt eredménye. Mondtam, hogy nálunk senki sem volt tesztelni, és továbbra sem érzem jól magam. Ismételten azonnal megrendelte a tesztet nekem és most már feleségemnek is, majd hasonlóan kedden is, többször is. Szerdán már jobban voltam, de kértem, valaki vizsgáljon meg. Sajnos senki sem vállalt vizsgálatot, mert a háziorvosi rendszerben nem voltak megfelelő védőfelszerelések, az Országos Mentőszolgálat munkatársai pedig azt mondták, nem tudnak kimenni és tesztelni védőfelszerelés hiányában.

https://www.valaszonline.hu/2020/04/14/legeza-ors-koronavirus/

Jaj, szegény. Nem vizsgálták meg, aztán nehogy az irániak effektus legyen, amikor a nővér is majd megszólal!

Megj. Bohár Dani cikke tökéletes a 888on a hibáztatásról.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 990
12 024
113
Tudom, bezzegszlovákia, de marhára nem hiszek nekik a 2 halottuk miatt, bocsi. Viszont a média nálatok faxán összezár, és ez az itthoni állapotokat nézve, cool!

A halottak szama most kezd majd novekedni, mert most szabadult be a virus az idosotthonba. Eddig a fertozottek nagy szama a 35-50 korosztalybol volt, kvazi a kulfodorol hazatert dolgozok, most ez sajnos ugy latom megvaltozott, 68 tegnapi fertozott az idosotthonbol volt, szoval ennek nagy szazaleka valoszinuleg nem eli tul...
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 450
4 256
113
Ezeknek a Kínából repülőszám idehordott védőfelszereléseknek milyen a monősége? Megéri az árát?
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 990
12 024
113
Jaj, szegény. Nem vizsgálták meg, aztán nehogy az irániak effektus legyen, amikor a nővér is majd megszólal!

Megj. Bohár Dani cikke tökéletes a 888on a hibáztatásról.

azert az mar nagyon tre dolog, hogy nincs vizsgalat es nincs ellatas sem, mert hazakuldtek a korhazbol, mikozben mar vert kohogott es konkretan fulladt. Majd csak ismeretsegen keresztul vettek fel a korhazba, mikozben mar azonositott fetrozott volt. Ezen gondolkodj el kerlek, merlegeld, hogy a te esetedben vajon letesztelnenek? Van ismeretseged, aki bejuttat a korhazba, ha komoly a baj? Szoval ez nagyon nem azt tamasztja ala, hogy azert foloslegesen nem tesztelnek, mert nincs kit...

Az a baj nalatok Magyarorszagon, hogy semmifele cikkket nem tudtok elolvasni anelkul, hogy mindjart be ne skatulaznatok valamenyikkel a ballib/O1G jelzovel. Nem azt nezitek mit irnak, hanem hogy ki es hol jelent meg. Ez a szomoru. Szerintem egy oknyomozo pontosan utanna tudna erdeklodni hanyszor kerte a korzeti orvosa a tesztet, azt is, hogy valoban hazakuldtek-e a korhazbol, szoval ilyesmiben nem erdemes neki hazudnia. Te megis azt feltetelezed, hogy nem igaz, amit ir a cikkben az az ember, akivel ez konkretan megtortent...
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 696
113
https://index.hu/techtud/2020/04/15/klorkinin_kiserlet_szivritmuszavart_okoz/
"Súlyos komplikációk léptek fel az egyik legígéretesebb koronavírus-ellenszer tesztelése közben
Nagy reményt fűztek a kutatók a malária ellenszerének tartott klórkinin hatóanyag felhasználásához az új koronavírus-fertőzöttek kezelésében, azonban Brazíliában leállították a nagy dózisú tesztelést, miután több tesztalanynál is veszélyes szívritmuszavar lépett fel. Kisebb dózisokkal még kísérleteznek, de a hatékonyságról egyelőre nincs elég adat...
...A brazil kutatók által vezetett kísérletben a tervek szerint 440 emberen vizsgálták volna, hogy a hatóanyagok biztonságos és hatékony megoldást jelentenek-e a koronavírus-fertőzés kezelésében. Az alanyok vagy „nagy adagot” kaptak, ami azt jelentette, hogy 600 mg-ot naponta kétszer, tíz napon keresztül, vagy „kisebb adagot”, azaz napi 450 mg-ot, az első napon kétszer, aztán négy napig naponta egyszer. A vizsgálatban sem a betegek, sem a kezelőorvosok nem tudták, hogy ki milyen adagot kap.
A vizsgálat elindulása után nem sokkal azonban már észlelték az első aggasztó jeleket. Még csak 81 fő kapta a hatóanyagot, de a kezelés megkezdése után néhány nappal szívritmuszavart tapasztaltak több embernél is, akik közül volt, aki a nagyobb dózist kapta, de olyan is, aki a kisebbet. Két ember meghalt abból a csoportból, amely a nagyobb adagot kapta, náluk a halál előtt gyors, rendellenes pulzus, kamrai tachycardia alakult ki.
A kutatók a nagy dózissal kapcsolatos kutatásokat azonnal leállították, és figyelmeztetést adtak ki, hogy azt ne használják koronavírusos betegek kezelésében. A közleményükben azt írták, hogy elegendő adat gyűlt össze a nagy dózis alkalmazása ellen, ezért azt javasolják, hogy a további halálesetek elkerülése miatt ne is folytassák az ezzel kapcsolatos kísérleteket. A Newsweek szerint egy francia kórházban is abbahagyták a szer alkalmazását legalább egy esetben, miután szívritmusproblémák jelentkeztek a betegnél..."
Kis túlzással ehhez csak el kell volna olvasniuk a wikipédiát. Egy csomó nagyon kellemetlen mellekhatása regóta ismert a hagyományos és a szintetikus kininnek is, nem tudom mit vártak.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Az a baj nalatok Magyarorszagon,
Olvasd el még1szer azt a cikket. Nagyon gáz, úgy ahogy van.
Hallgatásommal bűnt követnék el., MTA blabla, küzdősportos vagyok, csak azért éltem túl blabla, mindenkinél jobban tudom mit kellene tenni,..
Szerényebben komrád! Kínos az egész cikk. Ha ez egy mta kutató szintje, akkor mit csodálkoznak, hogy a Palkovics szelektálni akar közöttük? Idővel kialakult a mostani vizsgálati protokoll, de mi értelme van ilyen cikket írni, amikor az ő ellátása egy hónappal ezelőtt kezdődött, éppen csak a veszélyhelyzet kihirdetése után, tök más ellátás mellett.

Ezen túl, nekem a személyiségével is van bajom:
"A mintavételnél a kémcsöveket nekem kellett fognom, mert tartókat sem kaptak." - Jaj, le ne szakadjon már a keze! Tököm tele van az ilyen kreténekkel, akik köhögnek kettőt, aztán meg olyan kiszolgálást követelnek, mintha királyok lennének. Tényleg olyan k*va nehéz volt az a pár kémcső? Ezért kell rinyálni? És úgy tesz mintha sajnálná a mentőst, akinek - a gonosz felelősök - nem adtak még tartókat sem... Ez nagyon átlátszó.
Ugyanez a degenerált mentalitás itatja át az egész cikket. Szánalmas szararc ez a figura, aki nyilván politikai okok miatt ír ilyeneket. Ehh...!