Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 753
3 973
113
van valakinek ötlete hogy lehet normálisan hordani szemüvegben a sima műtősmaszkot? állandóan bepárásodik tőle a lencse amitől nem látok, ha meg lehúzom az orrom alá olyan mintha rajtam se lenne
Először a maszk, és arra a szemüveg. Így kicsit kényelmetlen, mert cirka 1 cm-el távolabb kerül a szemtől a szemüveg.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az Egyesült Államok tisztifőorvosa szerint az arcmaszk használata többet árthat, mint amennyit használ, ám a járványügyi hatóság - megváltoztatva korábbi hasonló álláspontját - ajánlatosnak tartja e védőeszköz használatát.
Tovább dúl a vita a maszkviselésről

Jelentősen rontotta minden ország gazdasági prognózisát a Nemzetközi Valutaalap (IMF) a koronavírus-járvány pandémiává fejlődése óta kiadott első elemzésében. Eszerint a világ országai jókora visszaesést szenvednek el, a legtöbbjük mély recesszióba süllyed idén, a globális GDP-veszteséget 9000 milliárd dollárra taksálja az IMF - és ez még csak az alapforgatókönyv, azaz lehet ennél rosszabb is. A magyar kilátások sem rózsásak, a növekedést az IMF szerint el lehet felejteni 2020-ra.
Rémes képet fest a világról egy friss elemzés - mi lesz Magyarországgal?

A koronavírusos új esetszámok világszintű görbéje kezd ellaposodni ezekben a napokban és ennek örülnek jelenleg a tőzsdék, miközben az importált esetek miatt olyan országokban ugrott meg újra az esetszám (Kína, Japán, Szingapúr), ahol elvileg már túl vannak a járvány akut fázisán – mutat rá a Nordea napi elemzésében. A bank ismét azt a kellemetlen kérdést feszegeti, hogy hogyan akarják az egyes országok újranyitni a határokat anélkül, hogy ne szabaduljon el újra kaotikus módon a vírus és a friss médiajelentések alapján azt a frusztráló kérdést is felteszi, hogy vajon jobban is eldurvulhat-e a vírushelyzet Oroszországban, mint anno az észak-olasz Lombardia tartományban.
Koronavírus: Oroszország az új Lombardia? – Ijesztő hírek futottak be
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 284
68 312
113
A németországi koronavírus-járvány kezelése érdekében meg kell szüntetni a karantént és megvárni, hogy az ország összes fiataljai megfertőződjenek. "Nem szabad megvárni az oltást. Az 50 év alatti személyek valószínűleg nem halnak meg vagy nem betegednek meg súlyosan a koronavírusból. Engednünk kell hogy megfertőződjenek, hogy kialakuljon immunitásuk." Ezt javasolja Alekszandr Kekulé vezető német epidemiológus, írja a brit The Daily Telegraph.
https://de.m.wikipedia.org/wiki/Alexander_S._Kekulé
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 005
87 706
113
Politikai hátterérről meg ennyit.
" Óvatosan megjegyzendő tény, hogy a szóban forgó két menesztett főigazgatót az Orbán-kormányok idején nevezték ki intézményvezetőnek"

https://pestisracok.hu/kozveszelyes...k-a-korhazigazgatokat-itt-vannak-a-reszletek/
Pontosan.

Ma ezt írtam a 489. oldalon:

"(Megj. Cserháti volt az, aki miatt a DBSZK csúszott. Akkor a volt Szent Imrés Bedros vette át a helyét, és kivették a DBSZKt az EBPből. Az volt Cserháti első rosszpontja. És igaza volt a kormánynak, mert a a DBSZK továbbra se épült még meg, sőt, már meg is fúrták.)"
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 005
87 706
113
Valaki kérdezte, hogy amerikában egy koronavírusos kezelése mennyibe kerül... Volt kb hete egy riportfilm, amiben bemutatták, hogy 10 napos kórházi ellátásért 78E USD-t számláztak annak akinek nincs biztosítása.Aki pedig havonta 690 USD-t fizet be biztosításra annak csak a felét 38E USD-t számláztak.
Ezt vezettem le pár oldallal korábban.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 457
11 486
113
Zealnek tökéletesen igaza van. Régóta olvasom az oldalt és ezt most nem a pártállása miatt írom és ő sem azért írta szerintem, hogy védjen egy védhetetlen dolgot, de ez pontosan úgy működik ahogy leírta.. Gyakorlatilag 15+ fő felett így működnek az emberek. Egy olyan cégnél dolgozom amelyik pár fős vállalkozásból lett több száz főt foglalkoztató cégcsoport. Kb 130-an vagyunk csak abban az irodaépületben ahol én vagyok. Volt egy főnök, utálta mindenki mint azt a bizonyos dolgot, megjegyzem teljesen jogosan. Embertelen, bunkó, hülye volt a saját feladatait sem tudta ellátni másokat pedig állandóan ok nélkül is csesztetett így élte ki magát. Szóval mindenki rühellte, de mikor elment, a nagy többség ódákat zengett róla, sajnálták, hogy elmegy, jaj de fog hiányozni, a nők könnyes szemmel búcsúztatták, remélik még visszajön stb. Ez ment a búcsúztató meetingen és egészen a nap végéig. Másnap amint újra összejöttek a kisebb 3-4 fős klikkek, mindenki ugyanúgy szidta tovább.. Persze az egész felülről indult, szólt egy manager, hogy most jöjjön mindenki mert búcsúztatjuk, munka leáll, meetinget tartunk. Jöttek a supervisorok ők is szépen elmondták mi a helyzet, becsatlakozott még néhány manager... A több mint 100 emberből szerintem kb hárman voltunk akik érzéseinknek megfelelően kezeltük a dolgot és fülig érő vigyorral mondtuk, hogy reméljük soha többet nem jössz vissza, a többi viszont mind beállt a sorba.

Ez most csak egy saját példa, de minden eddigi tapasztalatom alapján az emberek tényleg így működnek, sőt akkor is ha nem felsőbb utasításra történik a dolog. Kismillió rettenet hülyeséget hallottam már felvetésként meetingeken amikről mindenki tudta, hogy baromság, de ha egy hülye beáll az ötlet mögé és dícséri akkor a többi is elkezd jópofizni mert nem akar kimaradni, beindul a birkaszellem.



Ez most lehet, hogy hülye kérdés, de a US Navynál nincs valamilyen felső életkor ami után már nem szolgálhat az ember hadihajón? Vagy ha olyan betegsége van akkor az kizáró tényező? Számomra azért meglepő ez a halálhír mert egy amerikai hadihajón úgy képzelem többé kevésbé egészséges életerős emberek szolgálnak, viszont a járvány inkább az idősebb korosztályra veszélyes, illetve arra akinek van valamilyen egyéb betegsége.
Más Pest és más a vidék is. A fővárosban sokaknak van másodállása. Jönnek-mennek az emberek az osztályokon, többször váltanak munkahelyet a dolgozók, mint vidéken. Ismerős az általad leírt életkép, megyei kórházakban is tapasztaltam, de nem a pestiekben.
Persze van kivétel, csak nem ezt tartom valószínűbbnek. Láttam már néhány hasonló esetet, és ezért nem hat meg a közös kiállás, vagy az elcsukló hangon beszélő "áldozat". Közülük pár gyakorló szociopata is eszembe jut, volt amelyik a legdurvább fajtából... :eek:
De mint írtam, ne legyen igazam. Lehet, hogy egy szuper igazgató és jó ember volt. Nem tudom, de ezzel az előadással engem még nem győzött meg egyik oldal sem.

Amiket írtok, nem vitatom.
Sőt, gyakorlatilag meg is erősítem:
Én (hülye) 29 éve dolgozok egészségügyben dolgozóként (átszervezésekkel) folyamatos jogviszonyban.
Az ötödik kórházigazgatót és - lefele "kerekítve", mert a helyetteseiket most nem is számolom - a kilencedik gazdasági igazgatót fogyasztom el.
A munkám jellegéből kifolyólag személyesen ismertem, ismerem őket (tavalyig gkv. voltam, de soha nem dedikált igazgatói sofőr, most meg naponta járok be a különböző - többek között a járvány - részlegekbe anyagellátóként, de erről a témáról ne kérdezzetek).

A meg nem nevezett személy kétségtelenül ritka jelenség becsületességben, korrektségben, udvariasságban, empátiában, s emellett nem mellesleg igen komoly intézményvezetői képessége, fejlesztési tevékenysége volt: Ezt számos konkrét ténnyel, adattal, na és hát történetekkel tudom alátámasztani.
Ki is csinálták...

A gazdasági igazgatók viszont - pont a mostani a fennhatósága alatt dolgozókhoz való hozzáállásában az egyik pozitív kivétel - egy külön állatfajta; khm. igen nehéz természetűek.
Igen kevesen vállalták be a (nagyszájú sofőrök, mennél nagyszájúbbak, annál kevésbé) a fakultatív szállítási igényeiket...
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas and zeal

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
Egy német ügyvédnő, Beate Bahner, a német alkotmánybiróságon keresetet nyujtott be az ottani járvànnyal kapcsolatos törvény ellen. Előbb a Verfassungsschutz kezdett ellene nyomozni, majd a napokban lezárták a honlapját és kènyszerbeutaltàk egy pszichiátrai klinikába.
Éljen a liberàlis demokrácia! :)
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 990
12 024
113
Vírusviadal: Szlovákia tesztel, mint a gép, de a csehek elsősége nincs veszélyben. Magyarország Romániával versenyez

Egymillió lakosra eső tesztelések száma:

Csehország - 12,2 ezer
Szlovákia - 5,5 ezer
Lengyelország - 3,9 ezer
Magyarország - 3,7 ezer

Ebben a "versenyszámban" az EU egyik leggyengébbjének számító Magyarország teljesítménye egyenlő a boszniaival, kissé rosszabb, mint a kazahsztáni (4 ezer) és valamivel jobb, mint a romániai (3,6 ezer) és a bulgáriai (2,6 ezer). Csak a rend kedvéért álljon itt, hogy Ausztriában ez a szám majdnem eléri a 17 ezret is.

https://parameter.sk/virusviadal-sz...sege-nincs-veszelyben-magyarorszag-romaniaval
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 848
113
Kommunárkában(Moszkva melletii kórház) meghalt egy 36 éves tehát fiatal atomfizikus, tudós. Ettől féltem, hogy fontos emberek fognak meghalni. Inkább 100 kaukázusi mint egy tudós...
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 113
82 848
113
16 új kórházat épít az orosz hadsereg országszerte. A videón Kalinyimgrád.

 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 429
33 713
113
Vírusviadal: Szlovákia tesztel, mint a gép, de a csehek elsősége nincs veszélyben. Magyarország Romániával versenyez

Egymillió lakosra eső tesztelések száma:

Csehország - 12,2 ezer
Szlovákia - 5,5 ezer
Lengyelország - 3,9 ezer
Magyarország - 3,7 ezer

Ebben a "versenyszámban" az EU egyik leggyengébbjének számító Magyarország teljesítménye egyenlő a boszniaival, kissé rosszabb, mint a kazahsztáni (4 ezer) és valamivel jobb, mint a romániai (3,6 ezer) és a bulgáriai (2,6 ezer). Csak a rend kedvéért álljon itt, hogy Ausztriában ez a szám majdnem eléri a 17 ezret is.

https://parameter.sk/virusviadal-sz...sege-nincs-veszelyben-magyarorszag-romaniaval

Ez van, amikor még Gyurcsányék leépítették a laborkapacitást, Orbánék pedig 2018-ban szétverték az ÁNTSZ-t és az OEK-t, az új szervezetben való folytatás helyett pedig sok szakember inkább felállt, keresett más munkahelyet.
 

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 349
2 354
113
Egy német ügyvédnő, Beate Bahner, a német alkotmánybiróságon keresetet nyujtott be az ottani járvànnyal kapcsolatos törvény ellen. Előbb a Verfassungsschutz kezdett ellene nyomozni, majd a napokban lezárták a honlapját és kènyszerbeutaltàk egy pszichiátrai klinikába.
Éljen a liberàlis demokrácia! :)
Ezek alapján simán lehet, hogy tényleg kezelésre szorul.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Egy német ügyvédnő, Beate Bahner, a német alkotmánybiróságon keresetet nyujtott be az ottani járvànnyal kapcsolatos törvény ellen. Előbb a Verfassungsschutz kezdett ellene nyomozni, majd a napokban lezárták a honlapját és kènyszerbeutaltàk egy pszichiátrai klinikába.
Éljen a liberàlis demokrácia! :)
Hmmm, akkkor Gödényt is elmegyógyintézetbe zárják hamarosan? Vagy mi még nem vagyunk ennyire "progresszívek" mint a németek?
Gyakorlatilag azt mondta mint Gödény, hogy a népesség 95%-ra veszélytelen a vírus, és ezért korlátozzák a 95% jogait, amit aránytalannak tart, és miután elutasították a beadványát, "népfelkelést" hirdetett az értelmetlen korlátozások ellen, azon a címen, hogy mindenki tegyen úgy, mintha a korlátozások nem lennének.

Amúgy kihívta a rendőrséget, mert úgy érezte követik, és egy közeli kocsibeállón parkoló kocsiból figyelik A honlapját azért tették elérhetetlenné, mivel azon hirdette a "népfelkelést", amit közveszélyokozásra felbujtásnak minősítettek.
Állítólag az ügyvédnő rendőrségi kényszerelőállítása a pszichiátriára nem volt összefüggésben a korábbi egyéb történésekkel. A rendőröket fizikailag bántalmazta egyébként :) Azt nem tudom ez mikor történt.
Elképzelhetőnek tartom, hogy előadta a rendőröknek hogy követik, akik meg komolytalanra vették a figurát, esetleg még húzták is, mivel úgy érezte ő közellenségnek számít az alkotmánybírósági beadványa miatt, lehet ekkor itt akadt ki a rendőrökre, akik akkor úgy döntöttek, hogy kisanyám akkor megmutatjuk neked, mész a pszichiátriára, de ez csak merő konteó a részemről.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Vírusviadal: Szlovákia tesztel, mint a gép, de a csehek elsősége nincs veszélyben. Magyarország Romániával versenyez

Egymillió lakosra eső tesztelések száma:

Csehország - 12,2 ezer
Szlovákia - 5,5 ezer
Lengyelország - 3,9 ezer
Magyarország - 3,7 ezer

Ebben a "versenyszámban" az EU egyik leggyengébbjének számító Magyarország teljesítménye egyenlő a boszniaival, kissé rosszabb, mint a kazahsztáni (4 ezer) és valamivel jobb, mint a romániai (3,6 ezer) és a bulgáriai (2,6 ezer). Csak a rend kedvéért álljon itt, hogy Ausztriában ez a szám majdnem eléri a 17 ezret is.

https://parameter.sk/virusviadal-sz...sege-nincs-veszelyben-magyarorszag-romaniaval

Akinél nem indokolt azt mi a fenéért teszteljék? Komolyan. 2 naponta letesztelhetsz 10 millió főt 14 napon át, és akkor kijelentheted, mindenkit biztosan felmértél. És elfüstöltél 3 évnyi teljes állami költségvetési pénzt. Ausztria, persze, hogy 17000/millió, mert sokkal több ember érintett, és ezáltal sokkal több kontakt is volt, amit le kellett tesztelni. Az egész világon a kontaktokat tesztelik, meg aki olyan közegbe járt, a munkája miatt. Nálunk több gócpont is zárt intézményben fordult elő, ahol kisebb számú kontaktot kell tesztelni. De Pista bácsit a tanyáján, aki tavaly nyár óta ki se mozdult, nem érdemes tesztelni, mert nem találkozott a vírussal 99,99%.
Ez megint egy cikk ami nagyot akart mondani, és feleslegesen ölték bele az energiát.