A svedeket csak én nem talalom?
"DÖNTÉS: A 80 ÉV FELETTI IDŐS EMBEREKNEK NINCS INTENZÍV ELLÁTÁS
A 80 éves kort meghaladó koronavírusos betegek a most elterjedt nagyméretű járvány során nem kapnak intenzív ellátást a Karolinska Egyetemi Kórházban, Svédországban.
Ugyanez érvényes a 60 év feletti, többféle krónikus betegségben szenvedőkre, egy az Aftonbladet által birtokolt dokumentum szerint.
A dokumentum bemutatja, kik azok a betegek, akik a COVID-járvány miatt krízishelyzetben lévő Stokcholmban háttérbe kerülnek.
- Egyes vélemények szerint ez akkor fordulhat elő, amikor már nagyon nagy hiány van a betegágyakban. Az intenzív ellátást igénylők száma megnövekedett, de a helyek száma is, mondja Björn Eriksson, a Stockholm megye egészségügyi- és betegellátásért felelős igazgatója.
A dokumentum szerint, melyet az Aftonbladet teljes egészében nyilvánosságra hozott, 80 feletti „biológiai korban” lévő embereket más osztályokra kell átvinni.
A 60 év feletti, „maximum két szervet érintő jelentős klinikai betegségben szenvedők” ugyancsak nem részesülhetnek a coronakrízis alatt intenzív ellátásban. Ilyenek például a komoly vese-, tüdő- és szív betegségben szenvedők.
Egy az Aftonbladetnek küldött email levélben azt közli a Karolinska Egyetemi Kórház, hogy ők az egészségügyi hivatal által kiadott szabályokat és rangsorolási elveket követik.
- „Az orvosi rangsorolás mindig a betegnek azon prognózisából indul ki, mennyire van esélye az intenzív kezelés alkalmazása során a gyógyulásra. Nem tesszük ki betegeinket egy nagyon kemény orvosi kezelésnek, csak akkor, ha a beteg gyógyulási lehetőségei ezt indokolják.”
Björn Eriksson, Stockholm megye egészségügyi- és betegellátásért felelős igazgatója utal arra, hogy ezeknek a szigorításoknak a bevezetését a jelen helyzet követelte meg.
Elmondja azt is, hogy mindezt csak akkor kell követni, „ha abszolút hiány jelentkezik a betegágyak tekintetében.”
- Ma több mint 300 intenzív ellátásra alkalmas betegággyal rendelkezünk és Nagycsütörtök reggelére ebből 79 üresen áll. Tehát nem volt még eddig ok arra, hogy általánosságban bevezessük azokat a durva rangsorolási elveket, melyeket az egészségügyi hatóság előírt, mondja Björn Eriksson Stockholm megye egészségügyért és betegellátásért felelős igazgatója"
"Adalék a svéd helyzethez, ők mindkét adatot hamisítják, vagyis a tesztelték és a halottak számát is. Ők nem tesztelik csak a kórházba jutottakat és azok számát is késve és kozmetikázva közlik. Az igazság az, hogy nem fogadnak öreg betegeket ezért ezek tesztelésre se kerülnek. Tegnap 2 és fél órát mentőztettek egy öreg embert Stockholmban és még fertőző osztály sem fogadta be. Tehát ők otthon vannak, nincsenek tesztelve és ott is halnak meg, ezért a halálozási adatokban sem szerepelnek. A szorzó minimum 10-szeres. A helyzetet még az is rontja, hogy az idősotthonban meghaltak száma sem kerül be a kimutatásba mert meghamisítják a diagnózist, az alapbetegség rovására írják a halál okát. Itt is minimum 10 szeres a szorzó."
(...)
"Szodoma-Gomora állapotok a skandináv „mintaállamban”?
A SÜRGŐSSÉGI OSZTÁLYOK TELE VANNAK – A MENTŐAUTÓK „ÓRÁKIG” KÖRÖZNEK A KRITIKUS BETEGEKKEL
2020. április 13.
A coronavírus következtében Stockholmban kezd összeomlani a nyomás alatt a betegellátás. A mentőszolgálatok személyzetétől származó adatok szerint az Expressen közlése szerint „órákig” kényszerülnek a mentősök körözni kritikus állapotban lévő betegekkel, míg találnak egy sürgősségi osztály, amely hajlandó átvenni őket.
A helyi különleges egészségügyi vezetés állítólag kétségbeesetten dolgozik a mentőautók átirányításán azokba a kórházakba, ahol van még kapacitás. Az elmúlt hét végén valamennyi kiemelten kezelt mentőautót a Karolinskába irányították, mivel a többi kórházban már kimerültek a kapacitások. Mindennek ellenére sem sikerült mindent elintézni. A Stockholm City-nél dolgozó Emil Skoglund mentő betegápoló és biztonsági felelős az Expressen-nek adott interjúban írja le a helyzetet:
- A Huddinge-ban lévő kórház sürgősségi személyzetének betegápoló kollégái csak áltak és sírtak. Mindenütt mentőautók voltak, egyetlen üres hely nem volt a mentőautók céljára fenntartott helyen. Fel vagyunk készülve minderre, valahogyan mégis bíznunk kell abban, hogy a döntéshozóknak teljes képük van a kórházak betegellátási kapacitásáról. Úgy gondolom, hogy megtesznek mindent, amit tudnak.
Éppen egy hasonló mentőautó szolgálati leállást vezettek be a Södertälje kórháznál. A rohamkocsik Södertäljéből a Huddinge-i Karolinskába szállítják a betegeiket. Mindemellett „tisztázatlan”, meddig fog ez a helyzet fennállni.
Betegbiztonsági szempontból a helyzet nem éppen megnyugtató. Skoglund szerint a mentőautók hirtelen átirányítása eredményezi, hogy kritikus állapotban lévő betegeket órákig szállítanak különböző kórházak között – anélkül, hogy valahol átvennék őket.
Beszél többek között egy betegről, akit kék fényjelzéssel és szirénával szállítottak 2,5 órát, amig tudtak részére találni egy befogadó kórházat.
- Volt egy beteg, aki a mi véleményünk szerint krízis állapotban volt, azaz kék fénnyel és szirénával szállított személy volt és szüksége volt az azonnali beavatkozásra. Ehelyett továbbküldték és különböző kórházak között köröztek vele. Végül valahol 2,5 óra után felvették.
Szakemberek és a helyzetet értékelők ugyanakkor attól tartanak, a coronajárvány még csak a kezdeti szakaszában tart Stockholmban és még hosszú idő, míg a betegek száma eléri a csúcsot."
https://samnytt.se/akutmottagningarna-ar-fulla-ambulanser-kor-runt-kritiska-patienter-i-timmar/