Kisebb kitekintés következik az olasz fanpege.it sajtón keresztül főként a vakcina fejlesztésre és gyógyításra koncentrálva a cikkeikből.
2020. ÁPRILIS 22
A németek is lázas vakcinafejlesztésben vannak. Ahogy nézem, a többieket látva ők is "leengedték a lécet" a tesztelések előtt, hogy így hamarabb meg tudják majd kezdeni a III. fázisú humán és klinikai teszteket a vakcinájukkal. Egyszerre kettő variációval is tesztelnek. Most itt nem világos a számomra, hogy kik a valódi fejlesztők, több cég és intézet is fel van sorolva. Gondolom ők is mindent egyesítenek a siker érdekében. A nevek: A német Paul Ehrlich Intézet (PEI), a Biontech cég, a Pfizer gyógyszergyár. Az év végére várják a gyárthatóságot, a III. fázist júniusban tervezik elindítani.
"A Német Szövetségi Vakcina Intézet a koronavírus-oltás kísérleti tesztelési idejének megtervezését kezdi meg, melyeket a Biontech fejlesztett ki, amely Mainzban egy olyan vállalkozás, amely az ágazatra szakosodott és együttműködik a Pfizer gyógyszergyártó társasággal. Ezek úgynevezett mRNS-oltások, amelyek célja az emberi testben a betegség ellenanyagainak előállítása."
Sok sikert kívánok nekik, remélem minket is kihúznak a csávából.
Coronavírus vakcina, indulnak a humán tesztek Németországban: egészséges önkéntesekkel végzett kísérletek
2020. ÁPRILIS 22
Svájcból reményt-keltő híren érkeztek a vakcina fejlesztés és gyártás területéről. Megj.: de azért ezen az úton még végig is kell előbb haladni, és sok a buktató, a csapda. Én a magam részéről sikert kívánok nekik, így mi is hozzájutnánk a vakcinához, hazai gyártásból persze. Idézetek a cikkből:
"Martin Bachmann professzor, a nemzetközileg elismert vakcinológus és immunológus bejelentette, hogy egy SARS-CoV-2 koronavírus oltóanyag már októberben készen állhat, és egy hónapon belül beadható az egész svájci lakosságnak. A nem fertőző részecskékre alapozott készítményből milliónyi adagot lehet legyártani rövid idő alatt.
Martin Bachmann professzor, a nemzetközileg elismert vakcinológus és immunológus bejelentette, hogy egy SARS-CoV-2 koronavírus oltóanyag már októberben készen állhat, és egy hónapon belül beadható az egész svájci lakosságnak. A nem fertőző részecskékre alapozott készítményből milliónyi adagot lehet kifejleszteni rövid idő alatt.
A
koronavírus vakcina készen állhat már
októberre , és az adott hónapban még nem fogják beadni a teljes svájci lakosságnak, illetve mintegy 8,5 millió lakosnak. Később világszerte is elérhetővé válik. Erről az
ENSZ Sajtószövetségével (ACANU) az interneten keresztüli sajtótájékoztatón jelentette be Martin Bachmann professzor, a Berni Egyetem immunológiai tanszékének vezetője, az Oxfordi Jenner Intézet Jenner Intézetének vakcinatudományi professzora a Saiba Biotech biotechnológiai társaság társalapítója, amely a svájci egyetemmel együttműködik az oltás kifejlesztésében.
A tudós kijelentette, hogy csapatának "reális" esélye van arra, hogy a készítményt e nagyon rövid időn belül kidolgozza. Ez egyértelmű lenne az Egészségügyi Világszervezet (WHO) által megbízhatónak ítélt időkhöz képest, amely előírja a
SARS-CoV-2 koronavírus elleni biztonságos és hatékony oltás forgalomba hozatalát 12-18 hónapon belül (bár néhány a gyógyszergyárak és a laboratóriumok szerint még szorosabb idő lehetséges). A kétség azzal kapcsolatos, hogy a vakcina forgalomba hozatala előtt meg
kell felelnie az 1., 2. és 3. fázis klinikai vizsgálatának (emberi tesztek) , amelyben egyre több önkéntes résztvevő vesz részt - több ezer -, Ezenkívül hosszú követési periódusra van szükség a gyógyszer hatékonyságának és mindenekelőtt a
biztonságosságának meghatározásához. Sőt, senki sem akar millió embernek olyan készítményt adni, amely valószínűleg károsabb, mint a megoldandó probléma. A svájci oltás esetében az idő még rövidebb lenne, mivel a klinikai vizsgálat, amint azt Bachman professzor rámutatott, augusztusban kezdődik,
későn, összehasonlítva más, már az 1. fázisba lépett készítményekkel , és egy esetben (egy kínai oltás) a 2. szakaszban lévővel is.
De hogyan működik a svájci oltás? Bachmann professzor kifejtette, hogy ez egy "
vírusszerű " készítmény, amely nem fertőző részecskékre épül, és nem a legszokásosabb készítményként használ gyengített vagy inaktivált vírusokat. Egyszerű szavakkal: ez a készítmény arra utasítja az
immunrendszert, hogy felismerje az S fehérjét (
Spike ), amelyet a koronavírus felhasznál az emberi sejtek falán a behatolásra (az
ACE2 receptorhoz való kötés után ), és bejuttatja őt a sejtbe, ezzel módot adva a replikációs folyamatnak a fertőzés
kórokozója , az úgynevezett
COVID-19 ."
Az Olasz-angol vakcina szeptemberben kész
Egy másik oltóanyagjelölt, amelyet az olaszországi
Advent-Irbm olasz cég , az Oxfordi Egyetem Jenner Intézetével együttműködésben dolgozott ki, akár szeptemberben is kész lehet. A preklinikai tesztek bizonyították a hatékonyságot és biztonságosságot, ezért április végére 550 egészséges önkéntesen tesztelik őket Nagy-Britanniában. Ha sikeresen teljesíti a teszteket, szeptemberben be lehet adni az egészségügyi személyzetnek és a bűnüldöző szerveknek. Ezen okból is igazolni kell a klinikai vizsgálat ütemezését.
Hááát... én nem is tudom....ez így elég vadul hangzik, de legyen igaza a profnak. Nagyon bízik magukban, hogy minden sikerül nekik.
A svájci antikoronavírus oltóanyag valószínűleg készen áll októberre: "Adagok millióinak"
2020. ÁPRILIS 21
Lassan kiderül, az angoloknak Oxfordban miért sikerült ilyen hamar előre haladniuk az oltás kifejlesztésében.
"Természetesen" NEM a nulláról indultak, hanem jelentős un. "handicap"-pel (azaz előnnyel) indultak neki az új koronavírus elleni vakcina fejlesztésnek. A vakcina fejlesztési program 80% -os sikerre számít. (vagy is ekkora hatékonyságot várnak az immunitás megszerzésében a társadalomban, de ez a beoltottakra értendő)
Idézet:
"A Mers coronavírussal kapcsolatos munka már folyamatban volt Oxfordban
Egy másik Oxford-csapat tagja, Andrew Pollard professzor szerint az Oxford-projekt gyorsasága annak köszönhető, hogy a Sars és Mers koronavírusok már az utóbbi években járványokat követték el. "Amikor ez az új vírus kialakult,
az Mers coronavírussal kapcsolatos munka már folyamatban volt Oxfordban, és egy oltást teszteltek emberekre. Amikor januárban felfedezték az új koronavírus genetikai kódját, nagyon gyorsan előállíthatták ezeket az új vakcinákat." magyarázta a szakértő, kiderítve: "A laboratóriumban fejlesztették ki őket és egy oxfordi gyártóüzembe vitték, hogy előkészítsék az első adagokat a tesztekhez". "Ha a tanulmányok sikeresek, akkor nagy
technikai akadályok vannak a világ számára szükséges oltások
millióinak , több tízmilliónak, sőt akár milliárdnak a beadásához", figyelmeztette azonban a kutató, emlékeztetve: "Ez folyamat egy nagyon eltérő termelés, hogy ilyen nagy mennyiségű oltást lehessen előállítani. A világszerte történő terjesztés lehetősége meglehetősen korlátozott "
Ez ugye egy nagyon rossz hír, ami sajnos összecseng azzal amit már többször emlegetettem, hogy nem áll rendelkezésre (egyenlőre csak !!!!) ehhez a vakcinához kipróbált jól működő nagyüzemi gyártási technológia, így azt is meg kell oldani az őszig. Hála az égnek ezen is dolgoznak már.
Nagy-Britanniában megkezdődik az emberek vakcinázási kísérlete: "Szeptemberben már elérhető"
2020. ÁPRILIS 21
Tömeges szerológiai tesztelés kezdődött el olaszországban Lodi, Cremona, Bergamo és Brescia megyékben. Április 29-től az egész régióra kiterjesztik a teszteket.
"Melyik polgár kapja meg először
Gallera tanácsos ezután elmagyarázta, hogy a végrehajtandó teszteket a Pavia Poliklinika fejleszti és "egy
vérmintából állnak ", amellyel ellenőrizni lehet a koronavírus elleni antitestek jelenlétét vagy hiányát, valamint igazolni, hogy ezek semlegesítik a Covid új expozíciója esetén."
Gallera: "Szerológiai vizsgálatok Lombardia egész területén április 29-től kezdve"
2020. ÁPRILIS 22
Szintén az előző cikkben szerológiai vizsgálatokról egy mai friss cikk.
Április 23., csütörtöktől kezdődik a szerológiai vizsgálatok Bergamo, Brescia, Cremona és Lodi Lombardia területén