Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
.
.
Öszinten szolva egy kicsit belefarad az ember a szamok es a hirek követesebe. Az uj esetek napi szama nem mond sokat, max a tesztelesi hajlandosagot, meg az adott orszag (pl Kina) szavahihetöseget. A halalozasi szamok detto, meghal valaki 90 eves, akkor hozzaszamoljuk, vagy ne szamoljuk, ugyis meghalt volna, ez is szorhat orszagonkent. Az uj kezelesi napi felismeresekkel is mar tavolsagtartobb vagyok, mert mindig van valami aktualis hir, ami kesöbb nincs. Nemreg volt par nagy napja a BCG oltasnak, ma mar nem tema. 1-2 hete ment, hogy egy hangulatjavito gyogyszer, a fevarin az uj csodaszer, talan eppen magyarok dobtak be, azutan elhallgatott a tema. Azutan ment ez a remdesivir is, hogy ez a tuti, erre most ezt irjak rola.... Talan egyedul a jo öreg klorokin (Delagil) tartja magat stabilan a remenykeltö gyogyszerek naponta valtozo listajan, amugy csak az a biztos, hogy semmi se biztos.


Ez volt a cél , hogy belefáradjunk és ne érdekeljen semmi csak másszunk már ki ebből és álljon vissza a régi életünk ! Na ilyen nem lesz !
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A világban és a nagy gócpontokban sem látható olyan áttörés, ami igazolná a koronavírus-járvány ellen hozott korlátozások gyors feloldását. A legfrissebb adatokat vizsgálva megállapítható, hogy a kritikus területeken legjobb esetben is csak arról beszélhetünk, hogy magas szintről elindult a járvány terjedésének lassulása. Immár két hete 80 ezer felett van a napi megerősített fertőzésszám a világ. Bár a görbe ellaposodott, és van okunk abban bízni, hogy már láttuk a csúcsot, de igazából még most is ezen a szinten van a napi esetszám, vagyis mondhatjuk, hogy a járvány globálisan most a legerősebb.
Koronavírus: ezekre a számokra nemigen lehet kinyitni a világot
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 136
113
Nálatok nincs kijárási korlátozás?

Minek viszed a gyereket világjárvány közepén hetente többször a legnépszerűbb gyorskajáldához? Dobozos jégkrémről hallottál már? Vagy a kijárási korlátozásról?
Gondolom ezt nem gondoltad át!
....
Segítek:
Már mindannyian átestünk a fertőzésen . Meg 2 hét karanténon. Meg azóta még eltelt már vagy 2 hét. Sem mi nem fertőzhetünk, sem mi nem fogjuk elkapni még egyszer a közeli jövőben.
Ezen felül az épületetbe különben sem mehetnek be. Oda csak 3 ember mehet egyszerre, 1,5 méteres közökkel.
De a McDrive mindvégig üzemelt.
Tájékoztatlak, hogy a kijárasi korlátozás esetén is ki lehet menni. Még csoportosan is! A csoportosulasi tilalom az egy háztartásban élőkre nem vonatkozik.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 286
92 859
113
Gondolom ezt nem gondoltad át!
....
Segítek:
Már mindannyian átestünk a fertőzésen . Meg 2 hét karanténon. Meg azóta még eltelt már vagy 2 hét. Sem mi nem fertőzhetünk, sem mi nem fogjuk elkapni még egyszer a közeli jövőben.
Ezen felül az épületetbe különben sem mehetnek be. Oda csak 3 ember mehet egyszerre, 1,5 méteres közökkel.
De a McDrive mindvégig üzemelt.
Tájékoztatlak, hogy a kijárasi korlátozás esetén is ki lehet menni. Még csoportosan is! A csoportosulasi tilalom az egy háztartásban élőkre nem vonatkozik.
Lehet egy indiszkrét kérdésem?:rolleyes:
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Gondolom ezt nem gondoltad át!
....
Segítek:
Már mindannyian átestünk a fertőzésen . Meg 2 hét karanténon. Meg azóta még eltelt már vagy 2 hét. Sem mi nem fertőzhetünk, sem mi nem fogjuk elkapni még egyszer a közeli jövőben.
Ezen felül az épületetbe különben sem mehetnek be. Oda csak 3 ember mehet egyszerre, 1,5 méteres közökkel.
De a McDrive mindvégig üzemelt.
Tájékoztatlak, hogy a kijárasi korlátozás esetén is ki lehet menni. Még csoportosan is! A csoportosulasi tilalom az egy háztartásban élőkre nem vonatkozik.

De átgondoltam, és nem arról van szó, hogy mihez van jogod. Szerinted miért van kijárási korlátozás? Miért mondják mindenhol, hogy csak akkor menj ki a házból ha halaszthatatlan a dolgod. A fagyizás gondolom kurvára halaszthatatlan volt.

Voltak hírek arról, hogy valamilyen távol-keleti országban vannak gyógyultak akik újra betegek lettek. Vagy elkapták újra, vagy tévesen minősítették őket gyógyulttá mert rossz volt a teszt vagy csak túl korai. A lényeg, hogy kurvára nem tudunk biztosra semmit az egészről, a legjobb óvatosnak lenni. Heti pár fagyizás a gyerekekkel a mekinél nekem kurvára nem tűnik óvatosnak egy világjárvány közepén. De hát nem vagyunk egyformák.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Gondolom ezt nem gondoltad át!
....
Segítek:
Már mindannyian átestünk a fertőzésen . Meg 2 hét karanténon. Meg azóta még eltelt már vagy 2 hét. Sem mi nem fertőzhetünk, sem mi nem fogjuk elkapni még egyszer a közeli jövőben.
Ezen felül az épületetbe különben sem mehetnek be. Oda csak 3 ember mehet egyszerre, 1,5 méteres közökkel.
De a McDrive mindvégig üzemelt.
Tájékoztatlak, hogy a kijárasi korlátozás esetén is ki lehet menni. Még csoportosan is! A csoportosulasi tilalom az egy háztartásban élőkre nem vonatkozik.

Amúgy ne érts félre nem bántásból írtam amit írtam. Maradjatok csak gyógyultak az a lényeg, csak nekem nehéz megérteni miért látok az utcán lassan kb annyi embert mint máskor miközben a csapból is az folyik ne menjen senki sehová. Babakocsis anyukák egymás mellett tolják a kocsit közben beszélgetnek, kölykök bicajoznak, koriznak, este tivornya, te írod, hogy mentek fagyizni. Faterék egyszer mentek el vásárolni akkor is megállította a rendőr, merre megy és miért. Teljesen jogosan és érthető is persze.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 136
113
De átgondoltam, és nem arról van szó, hogy mihez van jogod. Szerinted miért van kijárási korlátozás? Miért mondják mindenhol, hogy csak akkor menj ki a házból ha halaszthatatlan a dolgod. A fagyizás gondolom kurvára halaszthatatlan volt.
Te nagyon el vagy tévedve.
A kijárási korlátozás nem kijárási tilalmat jelent. Ha az operatív törzsnek az lett volna a szándéka, hogy ezt tegye, akkor azt az intézkedést hozza meg.
És igen a fagyizás rohadtul halaszthatatlan, amikor a köjkeiddel mást nem tudsz csinálni, mint hogy elmész velük biciklizni. Pláne úgy, hogy több mint 1 hónapja gyakorlatilag a 4 fal között éltek. A mi esetünkben ez 14 napig 100%-ig érvényes is volt, és nem csak képletesen.
Az országos tisztifőorvos IS arra biztat, hogy mennnnyé ki a szabadba! A kijárási korlátozással csak azt akarják elkerülni, hogy nagyobb tömegek alakuljanak ki a köztereken.
Az, hogy egyes önkormányzatok szigorúbb intézkedéseket hoztak, azt azért tették, hogy a nem helyi túristák ne öntsék el a köztereiket. Ezek általában felkapott turista célpontok.
De mondok jobbat! A Feleségem jövő héttől megy vissza a kórházba dolgozni! Halmozottan veszélyeztetett állampolgárokat gyógyítani... ;)
 
T

Törölt tag 2822

Guest
A kijárási korlátozás nem kijárási tilalmat jelent.
Ilyet nem is írtam.
És igen a fagyizás rohadtul halaszthatatlan, amikor a köjkeiddel mást nem tudsz csinálni, mint hogy elmész velük biciklizni. Pláne úgy, hogy több mint 1 hónapja gyakorlatilag a 4 fal között éltek.
WOW Már több mint egy hónapja? Húha! Hallottál már olyanokról akik hónapokig nem mehetnek ki, vagy még tovább más betegségek folytán? Ez most tényleg vicc. Erről most azok az amerikai tüntetők jutnak eszembe akik fodrászhoz akarnak menni és lógatják a transzparenseket, hogy let me go to my hairdresser. Az oké, hogy egy kisgyerek menni akar, de, hogy egy felnőtt ember ne bírjon ki kb egy hónapot a házában/lakásában aztán ne szóljon a gyereknek, hogy most maradunk és fagyizol itthon...

Jól van én hagyom a dolgot, mint írtam nem vagyunk egyformák. Lehet az én fejemben van a hiba és neked van igazad. Talán túl komolyan veszem a dolgot.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 286
92 859
113
Helyreigazítás
A Portfolio.hu internetes portálon 2020.04.22-én 20:26-kor megjelent "Koronavírus-járvány: 2% miatt rúgott ki intézményvezetőket Kásler?" című cikkünkben az Emberi Erőforrások Minisztériumát és annak vezetőjét sértő, valótlan állítás jelent meg.

Az említett cikk már a címében valótlanul azt sugallja, hogy Prof. Dr. Kásler Miklós a felszabadítandó 2 százaléknyi ágy miatt mentett fel két kórházvezetőt. Majd a cikk utolsó mondatában már kijelentő módban valótlanul állítottuk, hogy a két százalék miatt mentette fel őket.

Ezzel szemben a valóság az, hogy a miniszter súlyos mulasztások miatt vonta vissza a két intézményvezető megbízását. A Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház napokon keresztül nem jelentett le hat elhunytat, az Országos Orvosi Rehabilitációs Intézet főigazgatója pedig - saját vállalását sem teljesítve - nem hajtotta végre az Operatív Törzs döntését, a megjelölt időpontig egyetlen ágyat sem szabadított fel, és amikor idős, beteg emberek tucatjait kellett volna elhelyezni az intézményben, akkor egyetlen beteget sem fogadott.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 796
25 387
113
Portya heute

Pápai C17 Malaysiából 45 tonna cucc

Kínából 4 gép
4.600.000 kesztyű
1.150.000 maszk
500 lélegeztetőgép (szépen gyűlik ez is)
Több száz teszt

Ezenfelül a Macedóniak szajréját is mi hoztuk, iletve a Vatikánba küldtünk 50.000 maszkot.

Az jó!
Jezsuitákkal nem árt jóban lenni! :D:D
..
(Templomos frakciónak is kellene küldeni. Csak, hogy biztosra menjünk.) :cool::rolleyes:
 

zztop

Well-Known Member
2015. november 27.
358
2 116
93
Az amerikai haditengerészet ma adta hírül, hogy a Theodore Roosevelt (CVN-71) repülőgép-hordozó után az USS Kidd (DDG-100) rombolón is kitört a koronavírus járvány. A romboló 380 fős legénységéből eddig 18 fertőződött a vírussal. Sajnos a repülőgép-hordozó esetében volt haláleset is, a rombolón még nincs, remélhetőleg nem is lesz.
https://www.foxnews.com/world/warsh...osevelt-strike-group-has-coronavirus-outbreak
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 136
113
WOW Már több mint egy hónapja? Húha! Hallottál már olyanokról akik hónapokig nem mehetnek ki, vagy még tovább más betegségek folytán? Ez most tényleg vicc. Erről most azok az amerikai tüntetők jutnak eszembe akik fodrászhoz akarnak menni és lógatják a transzparenseket, hogy let me go to my hairdresser.
És azok az "olyanok" gondolom mind tünetmentesek. Hetek óta! Mert az olyan ember aki mondjuk vérhassal küzd, az akár több hetet is bent fog tölteni, és örömmel! (tudom, mert olyan is volt a családban már :eek::D)
Az oké, hogy egy kisgyerek menni akar, de, hogy egy felnőtt ember ne bírjon ki kb egy hónapot a házában/lakásában aztán ne szóljon a gyereknek, hogy most maradunk és fagyizol itthon...
Te tényleg azt gondolod, hogy nincs itthon fagyi? 3 gyerek mellett? EMBER!!! :hadonaszos::D
De erre azt gondolom, hogy majd térjünk vissza azután, hogy te magad 2 hetet hatósági karanténban töltöttél, akár csak 1 gyerekkel is (majd később megpróbálhatod 3-mal ;)), miközben a család makk egészséges(nek tűnik). Alapvetően én több hetet/hónapot is simán kibírnék, de ezzel nincsen mindenki így.
Ha egyedülálló, gyerektelen család lennénk, még élvezném is. Bizony Isten! :rolleyes:
És akár mennyire nem gondolnád, a gyerekek is kibírnák. Csak azt mond meg, hogy miért tartanánk bezárva őket, amikor erre semmi nem kötelez! Pláne úgy nem, hogy mi már átestünk a betegségen. Ennek ellenére betartunk minden távolságtartó intézkedést. A család azon tagjai, akik mégis emberekkel érintkeznek. (bevásárlás, fagyi-vevés, munka) mind védőfelszerelést (kesztyű, maszk) használnak. A gyerekeink nem ilyenek!

Jól van én hagyom a dolgot, mint írtam nem vagyunk egyformák. Lehet az én fejemben van a hiba és neked van igazad. Talán túl komolyan veszem a dolgot.
Szerintem te azt nem érted meg - és nagyon sokan itt még a fórumon -, hogy a Magyar Kormány, az Operatív Törzs, stb. nem akarja megállítani a vírust. Nem akarja, mert ezt a részét teljesen reálisan látják, hogy NEM LEHET!
A vírus tulajdonságai ezt lehetetlenné teszik.
Ilyen tulajdonságok:
  • tünetmentes vírushordozók,
  • akik meg is betegednek, és már a lappangási idő alatt fertőznek,
  • hja és cseppfertőzéssel terjed.
Ebben nagyon hasonlít az influenzára, ugye. Azt sem tudod megúszni, ezt meg mégannyira sem.
Ha te abban bízol, hogy téged elkerül a vírus, akkor ez ugyan lehetséges....MOST. Aztán majd valószínűleg a 2.-3. hullámban fogsz megfertőződni.
Én azt gondolom, hogy hamarabb fogjuk elérni a nyájimmunitást - még itthon is - minthogy meglegyen a vakcina.
Ne feledd 4.-e után elkezdenek lazítani a korlátozásokon!
Nem azért, mert olyan kevés lenne az új beteg, hanem mert már a számítások alapján befér a "diagram" a korházi kapacitás vonala alá.
A Palkovics által előrejelzett átfertőződés ellenőrző vizsgálat egy elég fontos dolog lesz a további intézkedések szempontjából.
Azt gondolom, hogy a cél az, hogy ne legyen "hullámzás" a terjedési görbében. Ha egyszer elértük (vagy akörül tartjuk) az új esetek számát, akkor ott kell tartani.
Szóval, ha idős vagy, akkor mindenképpen indokolt az önkarantén, különben meg tartsd be az ajánlásokat.
Mi is betartjuk!