Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 186
67 575
113
2383 fertőzött (+99)
850 kórházban (+/- 0 , tegnapi adat?)
61 lélegeztetőgépen (+/- 0, tegnapi adat?)
1732 aktív eset (+77)
401 gyógyult (+11)
250 elhunyt (+11)
58251 mintavétel (+2861)
10942 hatósági házi karanténban (+/- 0, tegnapi adat?)
20200424magyarorszag-koronavirus-20200424.jpg
Gyor - Sopron mitol megy fel lehet tudni? Komarom -Esztergom? Vas marad 14. Zala is meg tartja magat. Pest kornyeke meg K.O
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Gyor - Sopron mitol megy fel lehet tudni?
Ez már az elején sem nézett ki jól. Felteszem az ingázók miatt indult ilyen picit magasabb számokkal.
Komarom -Esztergom?
Ez pedig csak a minap szállt el így. A Müller mondott valami olyasmit, hogy most leginkább idősotthonok és kórházi osztályok nyomják meg a számokat (,vagy valami ilyesmi...) Egy hete hasonló változás történt a számokkal Borsodban, ahol egy idősotthont kapott el a vírus, de azóta csend van.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 186
67 575
113
.
.
Amit az origo, a "tenyek" ujsagiras cimen muvel, az mindenkeppen verlazito, es a legsötetebb 50-es evek szellemet idezi. Folyamatos karaktergyilkossag, lejaratas, stb. Nyiltan hazudnak, lejaratnak, egyoldaluan az ellenzeki szereplökre gunykifejezeseket aggatnak, es azt addig ismetelgetik, amig mindenkinek beragad. Pl a valasztasok elött rendszeresen sulykoltak Karacsony Gergelyhez az "alkalmatlan polgarmesterjelölt" kifejezest. A Vona fele Jobbiknal allandoan a "szeteses hataran a Jobbik", Vona a "bukott politikus", es hasonlok. A nyilt hazugsagtol sem riadtak vissza, pl amikor Vonat a terry black nevu ratyi azzal vadolta, hogy melegbulikba jar, es ezt annyiszor elmondattak vele, hogy mindenkihez eljutott. Azutan amikor kiderult, hogy ez nem igaz, es a ratyi hazudott, akkor az mar persze egy kis helyreigazito hiren kivul semmi teret nem kapott.
.
De amugy nezd meg az ujsagiras ösi es alapvetö jelmondatat: hallgattasek meg a masik fel is. Na, ez az origo, tenyek, stb szennymediaban kicsit sincs meg. Karacsonyt, Vonat es a többieket elmondja minden hir minden szarnak, buzinak, alkalmatlannak, mindennek, szetesöben vannak, stb, de ök maguk sose kapnak szot, hogy elmondhassak a velemenyuket sajat magukrol. Helyettuk jönnek alfuggetlen elemzök, ifjabbkiszelyzoltanok, alfuggetlen politologusok, akik a fuggetlen szakertö szerepeben tetszelegve azutan megismetlik a fidesz retorikat es meg ra is tesznek egy lapattal.
Letrehoztak egy latszolag fuggetlen hirugynökseg lancolatot, pesti sracok, magyar idök, meg a többi, es ezek ugyanazt a kamu alhirt hordjak körbe, egymast idezve, mintha az egesz orszag minden forrasbol erröl beszelne. "Vona Gabor, a Jobbik bukott politikusa szandekosan elgancsolt egy idös asszonyt az utcan..." ordithatta volna a "tenyekben" gönci gabor, majd miutan mindenki emeszthette az uzenetet, hatasszunettel folytatja halkabban: "...irja az origo a pesti sracok cikkere hivatkozva."
.
Hidd el, nem voltam Vona szimpatizans sosem, de pl Vonat a vegen mar ezert a medias alpari lejaratoakcioert sajnaltam meg. Karacsony Gergelyt muködeset sem ismerem, az is lehet, hogy tenyleg full alkalmatlan, de amit vele is csinal a propagandamedia (Pl:
) az bennem ösztönösen sajnalatot, es ebböl szimpatiat valt ki iranyaba, noha nem vagyok ellenzeki szavazo.

A kormanymediatol amugy is hanyhatnekom van, nem tudom, kinek tunt mar fel a TV2-n a sok alibi fizetett reklam, ami szerintem csak a penzmosasra jo, van valami latszatteljesites, amiert lehet jo nagyot szamlazni es közpenzt kimozgatni. Ilyen az "OTP Fay Andras alapitvany" kamu hirdetesei, amik minden reklamblokkban elmondjak, hogy ha bankban tartod a penzt, azert kamatot kapsz. Ez igen fontos tartalom, jo elmondani naponta 50x, de napi 50 reklamidöt le lehet szamlazni. Vagy jön az az ecsetfeju kreten vegrehajto, ugy nez ki, mint egy rossz focista, aki szinten naponta 20x elmondja, hogy a vegrehajto vegrehajt es muködjön vele egyutt mindenki, mert ö segit. Ez a reklam is netto penzlenyulas szerintem.
Kene meg olyan közpenzes "tarsadalmi celu" reklam is, ami arra hivja fel a figyelmet, hogy erdemes telen vastag cipöt huzni, mert akkor nem fazik az ember laba. :)

Kb ezt gondolom az origorol, a tenyekröl, a TV2-röl, meg a többiröl, azutan teszed, ahova tudod.

On
Figyu, nem olvastam vegig mert nincs ertelme, csak az elejet. Karigeri alkalmatlan? Igen. Ez teny. Jobbikos Vonak szetestek? Igen. Ez is teny. Jesszusom hol van Vona mar...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 186
67 575
113
Akkor Politika ON:
Amit az index, 444, hvg, 24.hu, retekhíradó ujsagiras cimen muvel, az mindenkeppen verlazito, es a legsötetebb 50-es evek szellemet idezi. Folyamatos karaktergyilkossag, lejaratas, stb. Nyiltan hazudnak, lejaratnak, egyoldaluan a kormánypárti szereplökre gunykifejezeseket aggatnak, es azt addig ismetelgetik, amig mindenkinek beragad. Pl a valasztasok elött rendszeresen sulykoltak Tarlós Istvánhoz a "báb polgarmesterjelölt" kifejezest. Az Orbán és a Fidesz 2010 óta "megbukott", Orbán "folyamatosan kezelteti magát Grazban", Orbán a "bukott politikus", es hasonlok. A nyilt hazugsagtol sem riadtak vissza, pl Teller-levél, Hupikék törpikés videó, Orbán veri a feleségét, amivel a média folyton vádolta Orbánt, meg azzal, hogy cigány, és Kósa kurvázik, es ezt annyiszor leírták, hogy mindenkihez eljutott. Azutan amikor kiderült, hogy nem igaz, hazudnak, mint Karigeri, akkor az mar persze egy kis helyreigazito hiren kivul semmi teret nem kapott.
.
De amugy nezd meg az ujsagiras ösi es alapvetö jelmondatat: hallgattasek meg a masik fel is. Na, ez az index, retekhíradó, stb szennymediaban kicsit sincs meg. Orbánt, Kósát es a többieket elmondja minden hir minden szarnak, cigánynak, alkalmatlannak, mindennek, szetesöben vannak, stb, de ök maguk sose kapnak szot, ráadásul le is szarják mit ír, mond vagy reagál róluk bárki, nem vagytok egy súlycsoportban, és nem érdekli őket, hogy a szennymédiában elmondhassak a velemenyuket sajat magukrol. Helyettuk jönnek alfuggetlenobjektív elemzök, ifjabbGáljék, Törökgáborok, alfuggetlen politologusok, akik a fuggetlen szakertö szerepeben tetszelegve azutan megismetlik az ellenzéki retorikat es meg ra is tesznek egy lapattal.
Letrehoztak egy latszolag fuggetlen hirugynökseg lancolatot, 444, 24.hu, rtlklub, index, hvg meg a többi, es ezek ugyanazt a kamu alhirt hordjak körbe, egymast idezve, mintha az egesz orszag minden forrasbol erröl beszelne. "Orbán Viktor, lop, és veri a feleségét ...." ordithatta volna a "retekhíradóban" Jogerős Antónia, majd miutan mindenki emeszthette az uzenetet, hatasszunettel folytatja halkabban: "...irja az 24.hu, index, hvg, egyébfüggetlenobjektív ikkere hivatkozva."

Nem hiszem el, hogy sose voltál Vona szimpatizáns, azt meg hogy soha nem voltál ellenzéki szavazó pláne nem, de ha valaki politikusnak áll, ne lepődjön meg semmin. Karacsony Gergelyt muködeset kezdetek óta ismerem, nemhogy lehet, hanem már elemzőként, sőt Zuglóban bebizonyította, hogy tenyleg full alkalmatlan, nem lepődök meg azon, hogy mennyire védi viszont az ellenzéki média, de Orbán is elment anno az akkor még az akkori kormányért rajongó TV2be (Pl:
,
,
)
és szinte megsajnáltam Svábyt ahogy Viktor feltörölte vele a padlót, noha sose szavaznék ballibre, holmi családi vonal (kitelepítés, föld, bolt elkobzás, szülőt nem engedtek az egyetemre mert nagypapa születési helye USA volt, stb.) okán.

A függetlenobjektív médiától amugy is hanyhatnekom van, nem tudom, kinek tunt mar fel az rtlen a sok tévésjós és szájjallábbal látó médium, mint alibi fizetett reklam, ami szerintem csak a penzmosasra jo, van valami latszatteljesites, amiert lehet jo nagyot szamlazni es akár még Soros pénzt kimozgatni. Nem nézek rtlt, de ezek a barmok azért folyton előkerülnek, de azért emlékszem erre a reklámra a 2002-2010 körüli időszakból, bár pont a videóban elhangzottakat felejtették ki belőle:
.
A retek által a F1 jogainak megszerzését már nem is írom ...

Kene meg olyan közpenzes "tarsadalmi celu" reklam is, ami arra hivja fel a figyelmet, hogy erdemes telen vastag cipöt huzni, mert akkor nem fazik az ember laba. :)

Kb ezt gondolom az indexről, hvgről, 24.huról,, a retekhíradóról, az RTLről, meg a többiröl, azutan teszed, ahova tudod.
OFF.

De tényleg OFF ...
Jajj ez a Svabi interju ez hatalmas volt. Svabit a nagypofajut siman megette Orban reggelire. Naplo meg elindult lejton innet fek nelkul... :D
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 186
67 575
113
Szerintem nem lesz vege, marad ez a xar.
Ezmost egy fellengolas mindenhonnet mert tele a hocipo az egesszel, ezert most mindenki lexarja mert megunta es vagyik ki, a jo ido itt van, es elwg a Ceciliabol. De ennek nem lesz vege, ez meg fogja torni ezutan az embereket a kovetkezo lepesben. Ezzel a xarral ezutan egyutt kell elni, viszont elni is kell mert nem lesz iskola, meg paradicsom a boltban. Mas vilag jon, talan egyszer jo penzert majd a kinaiak eladjak azellenszert.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 186
67 575
113
És azok az "olyanok" gondolom mind tünetmentesek. Hetek óta! Mert az olyan ember aki mondjuk vérhassal küzd, az akár több hetet is bent fog tölteni, és örömmel! (tudom, mert olyan is volt a családban már :eek::D)
Te tényleg azt gondolod, hogy nincs itthon fagyi? 3 gyerek mellett? EMBER!!! :hadonaszos::D
De erre azt gondolom, hogy majd térjünk vissza azután, hogy te magad 2 hetet hatósági karanténban töltöttél, akár csak 1 gyerekkel is (majd később megpróbálhatod 3-mal ;)), miközben a család makk egészséges(nek tűnik). Alapvetően én több hetet/hónapot is simán kibírnék, de ezzel nincsen mindenki így.
Ha egyedülálló, gyerektelen család lennénk, még élvezném is. Bizony Isten! :rolleyes:
És akár mennyire nem gondolnád, a gyerekek is kibírnák. Csak azt mond meg, hogy miért tartanánk bezárva őket, amikor erre semmi nem kötelez! Pláne úgy nem, hogy mi már átestünk a betegségen. Ennek ellenére betartunk minden távolságtartó intézkedést. A család azon tagjai, akik mégis emberekkel érintkeznek. (bevásárlás, fagyi-vevés, munka) mind védőfelszerelést (kesztyű, maszk) használnak. A gyerekeink nem ilyenek!


Szerintem te azt nem érted meg - és nagyon sokan itt még a fórumon -, hogy a Magyar Kormány, az Operatív Törzs, stb. nem akarja megállítani a vírust. Nem akarja, mert ezt a részét teljesen reálisan látják, hogy NEM LEHET!
A vírus tulajdonságai ezt lehetetlenné teszik.
Ilyen tulajdonságok:
  • tünetmentes vírushordozók,
  • akik meg is betegednek, és már a lappangási idő alatt fertőznek,
  • hja és cseppfertőzéssel terjed.
Ebben nagyon hasonlít az influenzára, ugye. Azt sem tudod megúszni, ezt meg mégannyira sem.
Ha te abban bízol, hogy téged elkerül a vírus, akkor ez ugyan lehetséges....MOST. Aztán majd valószínűleg a 2.-3. hullámban fogsz megfertőződni.
Én azt gondolom, hogy hamarabb fogjuk elérni a nyájimmunitást - még itthon is - minthogy meglegyen a vakcina.
Ne feledd 4.-e után elkezdenek lazítani a korlátozásokon!
Nem azért, mert olyan kevés lenne az új beteg, hanem mert már a számítások alapján befér a "diagram" a korházi kapacitás vonala alá.
A Palkovics által előrejelzett átfertőződés ellenőrző vizsgálat egy elég fontos dolog lesz a további intézkedések szempontjából.
Azt gondolom, hogy a cél az, hogy ne legyen "hullámzás" a terjedési görbében. Ha egyszer elértük (vagy akörül tartjuk) az új esetek számát, akkor ott kell tartani.
Szóval, ha idős vagy, akkor mindenképpen indokolt az önkarantén, különben meg tartsd be az ajánlásokat.
Mi is betartjuk!
Hat en siman megmondtam mind a haromnak hogy iden nincs fagyi, csak otthon fagyiporbol. A nagyobbiknak meg meg sokminden nincs mert kinyirta az egyik tv-t.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Inkább október november lesz az. Hátha addigra már kiforja magát egy két gyógyszer és az antitestes vérplazmás kezelés il előállítás. Sajnos az oltásban én se bízok még. Az első vakcinákkal biztosan lesznek apróbb problémák és hatásosságukkal is. Viszont a jövő késő tavaszi-nyári vakcinák már jók lehetnek majd teljeskörűen.
Addig nem bírjuk ki. nem csak mi, senki. Hatásos antivirális szer KELL !!!! a 80 %-os hatásfokú vakcina is jó lesz, csak legyen kész augusztus végére, és A JELENLEG EGYÁLTALÁN NEM LÉTEZŐ TECHNOLÓGIA IS A GYÁRTÁSRA ! Még az a jó, hogy mivel a vakcinák már készen vannak, a fejlesztés mehet már most ezer %-ra felpörgetve. Az EU, Leiden meg a WHO is már rájött, hogy soha nem látott, az egész világra kiterjedő orvosi, technológiai, innovációs és együttműködési összefogás kell, hogy mielőbb legyőzhessük a vírust. Már mindenki belátja, hogy NINCS MÁS ÚT !!! Én már elmagyaráztak 2-3 napja, hogy aki megpróbál a saját érdekre játszani gyógyszer és vakcina ügyben, annak a többiek kitekerik a nyakát, Gazdaságilag. Nem kell ehhez egy puskalövés sem. :) Meg fogják oldani a problémát. Nem véletlenül tudtam hozni a cikkeket az új vakcinák kifejlesztéséről. A jelenlegi 3 helyett idén szerintem még +12 vakcina fogja megugrani a III. szintű humán és klinikai tesztelési szintet ! Pld. csak az oroszoknál fut 6 az I. és a II. tesztelési szinten. A nyárra akár több is átérhet a III. szintre. Persze nem mind fog, és sok vakcina el fog bukni a fejlesztésben. Most olyan kb. 80-ra növekedett a vakcina fejlesztések száma. A hosszútávú statisztikai befutási átlag az 10 %. Tehát ha a 80-ból 8 vakcina talpon marad a végére, az éppen az átlag.

A vérplazmás emberi ellenanyagos gyógyszerre nem lehet építeni általános gyógyítást, hacsak nem tudják meghatározni és szintetizálni a hatásos részét az ellenanyagnak. Erről most még semmit nem tudunk, persze mindenhol gőzerővel dolgoznak rajta, nálunk is a PTE-nél, talán máshol is. Az a jó, hogy egyáltalán a halálesetek és a súlyos szervkárosodásos esetekre legalább van valami lehetséges védekezés. Én ezért ügyködtem, hogy felnyíljon a csipájuk. Meghallották és megfogadták. Még jó, hogy ilyen hamar megoldották a fő kutatási részét hozzá. Szerintem 0-24-ben dolgoznak most is a kutatáson. Kell a pontos indikáció, kinek kell az emberi ellenanyag majd, és mindezt előre tudni kell, és pontosan, kiből lesz áldozat, ha nem nyúlnak bele, és nem kapja meg. Egy valóságos csodának tartom, hogy ilyen rövid idő alatt találtak hozzá egy viszonylag megbízható indikátort. Persze ezzel a kutatása nem állt le az ilyen indikátoroknak, most is 0-24-ben kell hogy menjen.

Szóval a jövő tavasz és nyár már késő. Ezért is mondták, hogy egy 8500 milliárd eurós világ alap kell a gyógyszer és vakcina fejlesztésekre. Minden lehetséges szert és vakcinát nyomni kell az egész világon, mert SENKI nem tudja, melyik lesz majd a befutók. Jó esetben több is, de garancia az nincs rá semmi.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Hát nem tudom, de több gyógyszer nagyon nem hozta a szintet. Viszont vannak most is olyanok, amikkel folynak a kísérletek, és eléggé reményt keltőek az eddigi eredmények. Az egyik ilyen a Favipiravir. Ha nem is tudja megszüntetni a fertőzés súlyossá válását, de jórészt nagyon hatásos a gyógyulásra, és sokkal előbb ürülnek ezáltal a lefoglalt ágyak, sokkal rövidebbé válik a a periódus idő a kezelésben. A súlyos esetekre meg segít a vérplazmás kezelés, hogy ne süllyedjenek a szervkárosodásos / halálos szintre. Ezért nagy jelentősége van, ha valóban jól használható markert találtak a kutatóink, amivel ki lehet mutatni, ki zuhanna bele a legsúlyosabb fázisba. Így a klinikai kezelés átlagos ideje és a halálozási / egészségkárosodási ráta is jelentősen eshetne. Persze ezektől sem lesz nulla a halálozás, bármilyen jók is, ez biztos. De már csak azok halnának bele, akik eddig eddig is az élet/halál mezsgyéjén egyensúlyoztak. Mondjuk én is már párszor :rolleyes: Na de én nem olyan akut betegségekkel, ahonnan már nincs visszaút.
Ezen az oldalon vezeti a Wikipédia a COVID-19 gyógyszer kutatásokat, persze ide csak ellenőrzött adatok kerülnek ki. Ehhez képest a sajtó az ugye bármekkora csúsztatást vagy hoaxot, újságírói "népköltészetet" képes leközölni, aztán ez egymás után hatványozódva igen súlyos "halandzsázáshoz" tud vezetni, akár régiós kiemelt médiáknál és sajtótermékeknél is. Ugye ismerünk mi is rengeteg ilyen sztorit. :) Szóval ezt az oldalt most a világ minden részéből 0-24 órában frissítik, és ez így is fog maradni még hónapokon át, amíg meg nem lesznek a hatásos gyógyszerek. Ez a Wikipédia oldal a gyógyszereké, a gyógyszer fejlesztéseket és teszteket követő oldala. Naponta érdemes egyszer ránézni, nem végigbújni az adatbázisokat. Bár van olyan tudományos közzétételi portál, aki nagyon jó és részletes helyzetképeket tesz közzé időnként. Ők mondjuk már írtak a kudarcról, csak én nem akartam linkelni őket. Amúgy sem sokat értenének belőle a legtöbben, felesleges is lett volna. Na az ezért nem került ide. De ezt is azért nem hoztam ide korábban. Most 3 napja csináltam egy átfogó keresést a vakcina és gyógyszer témában, kb. jövő hét közepe előtt nem fogok csinálni egy újat, ez szinte biztos. Amúgy a hónap vége felé rengeteg gyógyszer tesztelés fog kifutni, szóval ki kell várni az idejét. Mi amúgy is nyugodtabbak lehetünk, mert már elkezdődött a vérplazmás gyógyítás, ami szintén tanulmány lesz, bár kétségtelenül hatékony és jó. Az indikátorok kutatása is nagyon kell még a vérplazmás alkalmazás hatékonyságához, bár elvileg már van egy megbízhatónak kikiáltott. De azt is tesztelni kell, és menet közben megy az is. Majd kiderül a hatékonysága. Azért örülök neki, hogy sikerül kicsit felrázni őket, mert ez a vérplazmás dolog nem volt előtte fókuszban, pedig az egyetlen biztosan működő gyógyszer a világon.
COVID-19 gyógyszerfejlesztés (Wikipedia, angol nyelvű)

Ez a másik Wikipédia oldal a SARS-CoV-2 vakcina fejlesztéssel foglalkozik. Folyamatosan írják át az adatokat frissekre, már gyökeresen megváltozott az utóbbi 10 -15 napban, például a második, a nagyobb táblázat csak 2 nappal ezelőtt került oda. Ja, és ahogy hoztam az új híreket a vakcina fejlesztésekről, úgy megjelent ezen is, kb. azonos időben, ami a lektorálást is figyelembe véve azt jelenti, hogy ők már korábban korábban tudták, mint ahogy én azt kiturkáltam a neten. Végül is a lazított szabályok miatt már vakcina jelölt kezdheti meg a humán orvosi és klinikai teszteket, ahogy azt hoztam több részletben. Úgy kb. 80 fejlesztő lehet jelenleg. A mostani második táblázat előtt arról is írtak, akkor 70+ fejlesztő volt említve mint összefoglaló adat. Most csak a garantáltan elérhető információkkal rendelkezőkkel foglalkoznak leginkább, pld az orosz 6 fejlesztés azért nincs szerintem itt, mert I. fokozatú tesztelésről nem adnak semmi információt. Majd lesz róla valamikor.
Covid-19 vakcina (Wikipedia, angol nyelvű)

A fontosabb már létező, engedélyezett, de erre a vírusra kifejlesztetett gyógyszerek tesztjeinek teszteléseinek Wikipédia oldala. Ugye több helyen is folyik ugyan azokkal a gyógyszerekkel a tesztelés, nálunk is megy . De ezek mind különböző stádiumban tartanak. Itt leginkább "összefésülve" találhatók a fontosabb lehetséges DE CSAK A JELENLEG ÉRVÉNYES konklúziók az egyes készítményekről. Frissül ez is, ha új megerősített hírek jönnek.
COVID-19 drug repurposing research (Wikipedia, angol nyelvű)

Ez a fő oldal, az általános összefoglalókat és ismertetőket tartalmazza, a többi COVID-19 aloldal főoldala. Olyan hosszú mint egy vonatfütty, vagy egy transzszibériai vagy transz-amerikai teher szerelvény, se vége, se hossza... :rolleyes::)
2019–20 coronavirus pandemic (Wikipedia, angol nyelvű)

Ez is oda tartozik még a sorban. Ábrák, leírások, electron mikroszkópos képek vannak leginkább, és a fő aloldalak rövid összefoglalói linkekkel. A gyógyszer és a vakcina oldal a fontos, a többi szerintem nem, azért nem is tettem ide néhányat. Persze a postom az mindenkinek szól, nem csak Zeal-nak.
Portal:Coronavirus disease 2019 (Wikipedia, angol nyelvű)

Ez elvileg egy összefoglaló video, amit a Wikipédia prezentált nem is oly rég a SARS-CoV-2 vírusról és a COVID-19 járványról ha sikerül átttennem, talán innen is megnézhető lesz. Majd kiderül. :) (Wikipedia, angol nyelvű video) Nem sikerült áthozni, úgy hogy csak linket rakok ha valaki meg akarja nézni. Amúgy sincs jelentősége a videonak, csak az általános tudnivalókat sorolja végig a vírusról és a járványról.
File:En.Wikipedia-VideoWiki-Coronavirus disease 2019.webm

Ez egy érdekesebb mozgó gif a Wikipédiáról. Azt mutatja meg, a tovább terjedés akadályozásával hogyan csökkenthető a fertőzöttség exponenciális terjedése. Amikor A SIKERES KARANTÉNNAL sikerül megállítani egy szálat, a később keletkező (tehát a jövőben létrejövő) szálak is elhalnak, ugyanis nincs már azon ágon tovább fertőzés. Erről szól a járvány lassítása, mert így nem terhelődik túl az egészségügyi ellátó rendszer, aminek a következménye a halálos áldozatok drasztikus megemelkedése. Mivel mi már a hatásos vérplazmás gyógyítással is rendelkezünk, így a lassítással várhatóan a halálozást és a súlyos maradandó károsodásos eseteket is le tudjuk majd vele szorítani.

Ööö... ezt elfelejtettem, de még hozzá tudom írni. Van magyar nyelvű Wikipédia oldal is, de az körökkel le van maradva az angol nyelvű főoldalaktól. Gyakorlatilag nincs értelme elolvasni. :rolleyes::)

1280px-Covid-19-Transmission-graphic-01.gif
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ezt a videot itt nem láttam tegnap, pedig eléggé lényeges a mondanivalója. Világméretű összefogás a felhívás tárgya. Rosszul írtak a pénzt az egyik másik postomban, szóval 7.5 milliárd euro a célösszeg, amit össze akarnak hozni a célra. Amúgy most majd "elválik a xar víztől" ahogy szokták mondani, hogy kik azok az aki részt fognak benne venni, és kik azok, akik csak a politikai, netán még gazdasági pecsenyéjüket sütögetik tovább a virtuális COVID-19 tűzvésznél, és kik azok, akik tényleg részt is vesznek az összefogásban, az ellentétek és szankciók mérséklésében. (ugye gazdasági és politikai csatározásokról beszélünk a világ több feszültségi gócpontján is, néha a valódi háború is csak karnyújtásnyi távolságra van, annyira el van mérgesedve a helyzet több helyen is). Majd meglátjuk mi lesz. Ezt nem lehet sem eltitkolni, sem elszínészkedni, hogy ki az aki beszáll a közösbe, és ki az aki nem.
Alakul a világméretű összefogás a koronavírus ellen