Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

S

Shektor11

Guest
Ezen már átmentünk egyszer, és az jött ki a korábbi halálozási statisztikák és az idei számok alapján, hogy tényleg bajban lehetett a new yorki hullaellátó rendszer.

Persze, ha egy világméretű konspiráció áldozatai vagyunk, akkor minden IS színjáték, de ez sztem túlmutat ezen a topikon.

Az sztem jó kérdés, hogy mennyire reagálják túl a kormányok ezt a válságot, és mi ebben a sajtó meg az emberek szerepe. Ennek a megértésében sokat segít ez a topik is a statisztikákkal, meg a kritikus hangokkal. Ha az a felvetésed, hogy kamu az egész járvány, az sztem nagyon vékony jég, bár az én szabadságértelmezésembe bőven belefér, hogy erről is lehessen beszélni.

Nem gondolom azt, hogy kamu a járvány, azt gondolom hogy bolhából sikerült elefántot csinálni. Hogy emögött milyen háttér motivációk állnak, nos ez majd kiderül szépen idővel.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Kismillió vírus okoz náthát. Lehet valamelyik védettséget jelent az új koronavírus ellen:

https://www.nature.com/articles/s41577-020-0333-2
"... The authors suggest that S protein-specific T cells in healthy donors may be cross-reactive clones developed following a previous exposure to human endemic coronaviruses that cause common cold. ..."
(medrix)
"... Here we describe an assay that allows direct detection and characterization of SARS-CoV-2 spike glycoprotein (S)-reactive CD4+ T cells in peripheral blood. We demonstrate the presence of S-reactive CD4+ T cells in 83% of COVID-19 patients, as well as in 34% of SARS-CoV-2 seronegative healthy donors, albeit at lower frequencies. ..."
 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
358
2 375
93
Nem gondolom azt, hogy kamu a járvány, azt gondolom hogy bolhából sikerült elefántot csinálni. Hogy emögött milyen háttér motivációk állnak, nos ez majd kiderül szépen idővel.

Engem érdekelne, hogy az itt kommentelőknek milyen tudása van biotechnológia / molekuláris biológia terén. Én hobbi szinten kb. 5 éve foglalkozom a témával.

A véleményem az, hogy a világ kormányai a minimálisan szükséges intézkedéseket hozták meg.

Aki azt hiszi, hogy ez bolhából elefánt, az egyszerűen nem ért hozzá. Ez most nem sértés vagy lenézés, egyszerű ténymegállapítás.
 
  • Tetszik
Reactions: zztop and Leonidas

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
1998.
Dr. Motte & Westbam - One World, One Future
/ Egy világ, egy jövő
..

2:33-nál, és 2:38-nál
..
22+1998 = 2020 :rolleyes::D
/méghogy nincs humor.../
..
22.png
 
S

Shektor11

Guest
Engem érdekelne, hogy az itt kommentelőknek milyen tudása van biotechnológia / molekuláris biológia terén. Én hobbi szinten kb. 5 éve foglalkozom a témával.

A véleményem az, hogy a világ kormányai a minimálisan szükséges intézkedéseket hozták meg.

Aki azt hiszi, hogy ez bolhából elefánt, az egyszerűen nem ért hozzá. Ez most nem sértés vagy lenézés, egyszerű ténymegállapítás.

De ez nem csak laikusok véleménye. Lásd: https://doktorgodeny.hu/van-ertelme...AB1bUi0UMCLrd6KPAqamy_5fsc6esh5E3pz9WhNJ13gKg
Dr. Knut Wittkowski nyilatkozik a témában. Érdemes rákeresni google-n is.
Úgyhogy kéretik nem a személyemet támadni.
 
S

Shektor11

Guest
Engem érdekelne, hogy az itt kommentelőknek milyen tudása van biotechnológia / molekuláris biológia terén. Én hobbi szinten kb. 5 éve foglalkozom a témával.

A véleményem az, hogy a világ kormányai a minimálisan szükséges intézkedéseket hozták meg.

Aki azt hiszi, hogy ez bolhából elefánt, az egyszerűen nem ért hozzá. Ez most nem sértés vagy lenézés, egyszerű ténymegállapítás.

Emellett a világ kormányainak nem volt választásuk. Olyan szinten hiszterizálva volt a közvélemény, hogy nem tehettek mást. Orbán például nem is akarta bezáratni az iskolákat az elején.
 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
358
2 375
93
De ez nem csak laikusok véleménye. Lásd: https://doktorgodeny.hu/van-ertelme...AB1bUi0UMCLrd6KPAqamy_5fsc6esh5E3pz9WhNJ13gKg
Dr. Knut Wittkowski nyilatkozik a témában. Érdemes rákeresni google-n is.
Úgyhogy kéretik nem a személyemet támadni.

A személyedet nem támadtam, egyszerűen annyit mondtam, hogy rendelkezem tudással, amelyet fel tudok használni egy árnyaltabb kép kialakításához.

Sokat forgolódtam akadémiai körökben. Tipikusan minden véleményhez lehet találni egy annak 100%-ban ellentmondó véleményt is.

A probléma ott kezdődik, hogy az emberek 99.9%-a azokat a véleményeket szemezgeti ki, amelyek tetszenek nekik. Javaslom Kishont Ferenc: Eszed tokja című szatíragyűjteményét, azon belül a dohányzásról szóló szösszenetet.

Ha megpróbálsz kettőt hátralépni, és amennyire lehet objektíven szemlélni a helyzetet:
  1. Lehet, hogy bolhából elefánt, DE
  2. ha nem az, akkor gáz van.
Szerintem érdemes a rosszabb helyzetre készülni, mert pillanatnyilag nem tudjuk eldönteni, kamu-e a az egész, illetve olyan hírek érkeznek a világból (pl. Olaszország), amelyek nagyon aggasztóak.
 
S

Shektor11

Guest
A személyedet nem támadtam, egyszerűen annyit mondtam, hogy rendelkezem tudással, amelyet fel tudok használni egy árnyaltabb kép kialakításához.

Sokat forgolódtam akadémiai körökben. Tipikusan minden véleményhez lehet találni egy annak 100%-ban ellentmondó véleményt is.

A probléma ott kezdődik, hogy az emberek 99.9%-a azokat a véleményeket szemezgeti ki, amelyek tetszenek nekik. Javaslom Kishont Ferenc: Eszed tokja című szatíragyűjteményét, azon belül a dohányzásról szóló szösszenetet.

Ha megpróbálsz kettőt hátralépni, és amennyire lehet objektíven szemlélni a helyzetet:
  1. Lehet, hogy bolhából elefánt, DE
  2. ha nem az, akkor gáz van.
Szerintem érdemes a rosszabb helyzetre készülni, mert pillanatnyilag nem tudjuk eldönteni, kamu-e a az egész, illetve olyan hírek érkeznek a világból (pl. Olaszország), amelyek nagyon aggasztóak.

Igazad van abban hogy elfogult vagyok. Emberként nagyon nehéz objektívnak lenni. Amennyire lehetséges azért igyekszem. Érdemes lehet a legrosszabbra készülni, de szerintem túl nagy az az ár, amit fizetni fogunk, mind gazdaságilag mind pedig emberi jogokat tekintve.
 
T

Törölt tag 2577

Guest
Elkezdtem visszaolvasni az elmúlt pár oldal történéseit. Na mi jött velem velem szembe: már megint fasiszták vagyunk. :eek: Inkább nem olvasom tovább, mert csak elszúrom ezt a délutánt.
 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
358
2 375
93
Igazad van abban hogy elfogult vagyok. Emberként nagyon nehéz objektívnak lenni. Amennyire lehetséges azért igyekszem. Érdemes lehet a legrosszabbra készülni, de szerintem túl nagy az az ár, amit fizetni fogunk, mind gazdaságilag mind pedig emberi jogokat tekintve.

Az emberi jogok tekintetében én is aggódom kicsit, de "óvatosan optimista" vagyok. Itt a lehetőség, hogy vezetők történelmi személyiséggé válljanak. Remélhetőleg pozitív irányban. Sajnos nekem nincs ráhatásom erre.

Ami a gazdasági árat illeti, szerintem itt csinálnak a bolhából elefántot. Technikailag a termelési kapacitások több mint elegek ahhoz, hogy a jelenlegi életszinvonalat megőrizzük. Sőt! Technikailag képesek lennénk jelentősen növelni az életszinvonalat. Más kérdés, hogy nem akarjuk, mert kényelmesebb a megszokott utakon járni.

Érdemes elgondolkozni azon, hogy technikailag mire lenne képes a világ, és a kapitalista megszokások mit engednek ebből. Nem a kommunizmust / szocializmust próbálom fényezni, hiszek abban, hogy a teljesítményt kell jutalmazni. Ugyanakkor lássuk be, hogy a jelenlegi gazdasági berendezkedés arra a hazugságra épül, hogy nincs elég erőforrás. Van. Nem akarjuk használni. A pénz hazugság, amelyet a történelem gyártott a privilégiumok védelmére. Nem mellékesen egy kiváló motivációs eszköz a fejlődés előmozdítására.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Az emberi jogok tekintetében én is aggódom kicsit

Mármint miért aggódsz ? Az ellenzéki politikusokért talán ? Még őket sem korlátozták az idiótáskodásban.
Annyi történt, amit más nyugati országokban is simán bevezettek. Más kérdés, hogy az aktuális ellnezék sehol nem rohant Brüsszelbe sikoltozni.
 
S

Shektor11

Guest
Mármint miért aggódsz ? Az ellenzéki politikusokért talán ? Még őket sem korlátozták az idiótáskodásban.
Annyi történt, amit más nyugati országokban is simán bevezettek. Más kérdés, hogy az aktuális ellnezék sehol nem rohant Brüsszelbe sikoltozni.
Nem, az ellenzéki politikusok sz*rnak az emberi jogokra. Sajnos nincsen senki, aki az emberek jogait képviselné. Csak az emberek képesek erre. De ők szintén sz*rnak rá. Így marad az orwelli rabszolgaság, mint egyetlen jövő-alternatíva.
 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
358
2 375
93
Mármint miért aggódsz ? Az ellenzéki politikusokért talán ? Még őket sem korlátozták az idiótáskodásban.
Annyi történt, amit más nyugati országokban is simán bevezettek. Más kérdés, hogy az aktuális ellnezék sehol nem rohant Brüsszelbe sikoltozni.

BELPOL ON

Az ellenzéki politikusokat hagyjuk. Azaz... szerintem ma Magyarországon nincsenek ellenzéki politikusok. Idióták vannak.

A járvány kezelésében alapvetően elégedett vagyok a kormány intézkedéseivel.

DE, és ez egy kurva nagy DE.
  1. A civil szervezetek baszkurálását nagyon abba kellene hagyni.
  2. Nem kellene engem hülyének nézni (ls. Mészáros annyira jó üzletember).
  3. Kurvára abba kellene hagyni a stadionok építését, Felcsút támogatását, stb.
Egyébként én nem látom ma bármilyen alternatíváját a jelenlegi kormánynak. Nem szavaztam rájuk, a fenti pontok miatt jó eséllyel nem is fogok, de ez nem változtat azon, hogy jelenleg nincs jobb.

BELPOL OFF
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Mármint miért aggódsz ? Az ellenzéki politikusokért talán ? Még őket sem korlátozták az idiótáskodásban.
Annyi történt, amit más nyugati országokban is simán bevezettek. Más kérdés, hogy az aktuális ellnezék sehol nem rohant Brüsszelbe sikoltozni.
Sztem amikor prominens és hatékony szervezetek komolyan beszélnek eltávolíthatatlan oltásigazoló karkötőkről (amik híján ki vagy zárva a munkából, közterületekről stb.), azért az aggasztó.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Sztem amikor prominens és hatékony szervezetek komolyan beszélnek eltávolíthatatlan oltásigazoló karkötőkről (amik híján ki vagy zárva a munkából, közterületekről stb.), azért az aggasztó.

Ha ez lesz akkor mindenhol lesz . De ha általánosan kiépül és üzemelni fog az 5G ez lesz a legkisebb gondunk !
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
1.,
Mi lett volna számodra érdemi? Ha felszállunk a hype-vonatra és pánikolunk?
2.,
Gondolom az nem lehet, hogy ezek a hűtőkamionok ugyanolyan PR eszközök mint a kórházhajó és valójában senki sincs ott?

Nem gondolom azt, hogy kamu a járvány, azt gondolom hogy bolhából sikerült elefántot csinálni. Hogy emögött milyen háttér motivációk állnak, nos ez majd kiderül szépen idővel.
Megáll az eszem !!! HAZUDOZOL DE VÍZFOLYÁS SZINTEN :D:cool: Figyelj,azért az áruld el már, hogy fizetnek neked ezért ? Ki a megbízód ? "Gyuribá" embere vagy ? Vagy hol van a "drónvezérlőtök", ahonnét irányítanak téged ? :eek::D:D:p

1., Nem szálltunk fel a hype vonatra, és nem pánikoltunk, sőőőt ugyan úgy alábecsültük (a hivatalos szervek) az egész járványt, ahogy európa és amerika, és úgy be is szoptuk, mire léptek addigra akár el is szállhattunk volna tucatnyi másik országgal együtt !!! De te olyan hülye vagy, hogy ezt sem fogtad fel, ahogy a többit !!! Csak vissza kell nézni a politikusok korábbi nyilatkozatait, "csak kínában" "csak ázsiában" van járvány !!! Mi "biztonságban" vagyunk !!! Ja, ebből a "biztonságból" származó halottak tömegeiből tömik olaszországban, franciaországban, angliában, meg NY-ban a temetőket, igaz ???

2., Hazudsz a NY-halottakról, mivel az átlagos korábbi statisztikák alapján úgy hullanak el ott az emberek, mint a legyek ősz végén !!!

3., Aha !!! Neked 100000 értelmetlen halál az "csak" bolhából elefántot csinálás ? ÉRTEM !!! Neked is abban a 100000-ben kéne már lenned, és akkor "értelmes" halál lenne !!! :eek::p:p:D Ilyen aljas gazember fasisztával nem mostanában kerültem vitába. Mondjuk a fajtádra mindig is jellemző volt ez, Sztálin, Pol Pot és társai, úgy új nincs a nap alatt, semmi, ez tény. :eek:

Teljesen egyértelmű, hosszasan bizonyítottad, hogy téged valóban VÉGLEG ki kell vágni innen, mert az elképesztő amit művelsz !!! Kb. a fél világon most lecsuknának álhír terjesztésért, mert ez teszed folyamatosan !!! :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos: :mad::mad:
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 507
15 690
113
Engem érdekelne, hogy az itt kommentelőknek milyen tudása van biotechnológia / molekuláris biológia terén. Én hobbi szinten kb. 5 éve foglalkozom a témával.

A véleményem az, hogy a világ kormányai a minimálisan szükséges intézkedéseket hozták meg.

Aki azt hiszi, hogy ez bolhából elefánt, az egyszerűen nem ért hozzá. Ez most nem sértés vagy lenézés, egyszerű ténymegállapítás.
Akinek releváns a véleménye, arra sem hallgat sok ember, miért lenne más ez a fórum?!
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
BELPOL ON

Az ellenzéki politikusokat hagyjuk. Azaz... szerintem ma Magyarországon nincsenek ellenzéki politikusok. Idióták vannak.

A járvány kezelésében alapvetően elégedett vagyok a kormány intézkedéseivel.

DE, és ez egy kurva nagy DE.
  1. A civil szervezetek baszkurálását nagyon abba kellene hagyni.
  2. Nem kellene engem hülyének nézni (ls. Mészáros annyira jó üzletember).
  3. Kurvára abba kellene hagyni a stadionok építését, Felcsút támogatását, stb.
Egyébként én nem látom ma bármilyen alternatíváját a jelenlegi kormánynak. Nem szavaztam rájuk, a fenti pontok miatt jó eséllyel nem is fogok, de ez nem változtat azon, hogy jelenleg nincs jobb.

BELPOL OFF

A 3-ik már valóra vált :) Amit akartak már elkészültek, vagy építés alatt állnak és kifizették. De védelmükre szóljon, tényleg fos állapotban volt az infrastruktúra, csak a sorrendet cseszték el, a stadionokat kellett volna utoljára, és a közlekedést előbb újáépíteni.
Bár itt a környékbeli városokban a kórházak 80%-a megújult, így arra sem lehet panasz. Most éppen az iskolákat és az öregotthonokat csinálták, csak közbeszólt a vírus.

A 2-ik meg hát igen ez egy nagy fekete pont.
Az 1-es meg részben igaz. Az amnesty meg a helsinkieket már rég be kellett volna tíltani, másokat meg betiltottak, akiket meg meg lehetett volna hagyni. De ez nehéz ügy.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Engem érdekelne, hogy az itt kommentelőknek milyen tudása van biotechnológia / molekuláris biológia terén. Én hobbi szinten kb. 5 éve foglalkozom a témával.

A véleményem az, hogy a világ kormányai a minimálisan szükséges intézkedéseket hozták meg.

Aki azt hiszi, hogy ez bolhából elefánt, az egyszerűen nem ért hozzá. Ez most nem sértés vagy lenézés, egyszerű ténymegállapítás.

Az elején én írtam pár dolgot a vírussal kapcsolatban, de aztán normális érvek nélkül vitatkoztak velem, így abbahagytam.
Meg aztán nem szabad minden infót sem kiadni. De hétfőtől tényleg egész jó lebontású tájékoztatást terveznek fellőni a nyilvánosság elé, úgyhogy nem kell sokat várni. A gazdasági vonatkozások miatt, meg, hogy minden ország próbálja megelőzni a többit a világgazdaság újraosztásban nagyban befolyásolja a hozható intézkedések egyensúlyát.
Ebben a világban farkastörvények vannak mindenhol mégha mást is szeretnek kommunikálni.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://www.origo.hu/nagyvilag/2020...lmas-korhazi-maszkok-a-nogo-zona-mellett.html
"Orvosi maszkok égtek porrá a no-go zóna mellett
Három órán keresztül oltották a lángokat és még most is azt figyelik, hogy a tűz újra éled-e abban a raktárban, ahol rengeteg orvosi maszkot is tároltak. A gyújtogatást nem lehet kizárni, a rendőrség nyomozni kezdett - írja a V4NA nemzetközi hírügynökség.
Kigyulladt hajnalban Párizs külvárosában, Szajna-Saint-Denisben egy 7 ezer négyzetméteres raktárépület. A riasztásra több mint 150 tűzoltó érkezett, de már nem tudták megmenteni sem az épületet, sem a benne tárolt nagy mennyiségű kórházi maszkot. Szállításra vártak a védőfelszerelések, olyan orvosok kapták volna, akik koronavírusos betegeket gyógyítanak. A sebészi maszkokon kívül különböző textiláruk is elégtek a tűzben.
Ezekben a raktárakban éppen azokat az anyagokat tárolták, amelyek Ázsiából érkeztek a járvány elleni védékezéshez. Az épület már órákkal a riasztás előtt kigyulladhatott..."


Ez egy nagyon messzire vezető probléma.
Pl nem véletlenül őrzik Magyarországon a készleteket. És Magyarország ugye messze nem Franciaország...