Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Ennek abszolút van egy ilyen vetülete!
Egyesült Államokban szerintem perek tucatjait fogják indítani a rendes ellátás hiánya miatt sérelmet szenvedettek az igazukért! Ott ennek amúgy is nagy hagyománya van.
..
Ha lesz majd második fázisa a hadműveletnek az lesz az érdekes!
..
Mi van egyébként a mobil elemekből felépített kiskunhalasi járványkórházunkkal? Mi lett belőle végül?
Pont hogy nem, mert a magánbiztosítós rendszerre ez pont, hogy nem igaz...
De biztos hogy egy választási kampányban sok vitát fog felvetni...
Az ott van készen. Szerencsére nem volt rá szükség....
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

Lord Gazember

Well-Known Member
2015. március 18.
1 349
2 354
113
A magyar biológus-immunológus egészen biztos abban, hogy az általa kidolgozott kombinált terápia hatékonyságát a klinikai vizsgálatok is igazolják majd.
Majd, esetleg a jövőben. Addig meg bármit lehet mondani. Ennek a járvány helyzetnek az egyik nagy problémája a hiteles megbízható információ hiánya.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Pont hogy nem, mert a magánbiztosítós rendszerre ez pont, hogy nem igaz...
De biztos hogy egy választási kampányban sok vitát fog felvetni...
Az ott van készen. Szerencsére nem volt rá szükség....

Szerintem meg ellenkezőleg, hatványozottan igaz!
Mi az, hogy fizetem a magas biztosítást, ti meg nem szolgáltatjátok az ellátást zökkenőmentesen?
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
Na ezért piszkáltam meg őket, mert jelenleg az egyetlen hatásos, mellékhatások nélküli gyógyszer a SARS-CoV-2 vírus ellen, és segíthet kivédeni sok szervkárosodást vagy halálestet. De nem ez a megoldás, ez csak átmenetileg egy segítség, amíg a hatásos gyógyszerek és a vakcinák elérhetővé válnak. (ezt így nyilatkozták az orvosok is, ahogy én javasoltam, mint átmeneti védekezési eszközt)

A legjobb a természetes úton kialakult immunitás lenne. Ennek akkora halálozási eset az ára amit csak Afrika tudna "megfizetni". A kis segítséggel -vakcina/oltás- megvalósított immunitás lesz szerintem -remélem már a második félévben- a válasz a helyzetre.
Addig pedig ez a vérplazmás gyógymód a legjobb szerintem is. Nincs mellékhatás, megadja az idős betegeknek azt a néhány kritikus napot amíg a saját szervezetük is megtalálja a helyes utat.
Szép eredmény! :) Gratula!
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 696
113
30-50%-ra estek vissza az autógyárak újautó megrendelései... a piaci elemző szakemberek nagyon konkrétan megmondták hogy ez a "válság szakasz" akár 1-3 évig is eltarthat..... :) konkrétan fingjuk sincs kb semmiről.... Nincsenek megbízható prognózisok a jelenlegi helyzetben, de mint a fenti példa is mutatja ez nem a bizakodó befektetőkedv időszaka.... mindenki húzza a szíjat amennyire tudja és minimalizálja a veszteséget.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 525
93 802
113
30-50%-ra estek vissza az autógyárak újautó megrendelései... a piaci elemző szakemberek nagyon konkrétan megmondták hogy ez a "válság szakasz" akár 1-3 évig is eltarthat..... :) konkrétan fingjuk sincs kb semmiről.... Nincsenek megbízható prognózisok a jelenlegi helyzetben, de mint a fenti példa is mutatja ez nem a bizakodó befektetőkedv időszaka.... mindenki húzza a szíjat amennyire tudja és minimalizálja a veszteséget.
A gyártás sem tud dübörögni 30-50%-nál jobban, a biztonsági intézkedések miatt... Még ha lenne megrendelés akkor sem
Hát nem.......
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 525
93 802
113
Pont ez az hogy nem találok rá korm rendeletet akkor hogyan tartassam be?? Max szépen megkerem ne jöjjön be ha nincs maszk?? De ugye ha nincs rá rendelet így ez kB diszkrimináció is lehet?
Kormányrebndeletet nem tudom, de ez volt a hivatalod tájékoztatás.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 688
113
"Számunkra mindig a várható kereslet a releváns, ezért egy évvel elhalasztjuk a magyarországi gyár üzembe vételét."
Magyarul, felépül, de csak egy év múlva lesz gyártás.

"A BMW DEBRECENI GYÁRA A TERVEZETT FORMÁBAN ÉS IDŐZÍTÉSSEL NEM FOG MEGÉPÜLNI, SZINTE BIZTOSRA VEHETŐ A TOP TIER CONSULTANTS VÁRAKOZÁSAI SZERINT."

"IMF hitel nélkül csődbe megy Magyarország" - a xy fiszemfaszom szerint. Év: 2011 ...
 
S

Shektor11

Guest
Szendi Gábor egy közismert kuruzsló sarlatán, úgy olvassa mindenki a hülyeségeit!

Érdekes módon a D-vitaminról eléggé igaza lett. Nála már akkor slágertéma volt ez, amikor minden mainstream média kussolt róla. Különben is eléggé primitív a személyét támadni, inkább azzal kellene vitatkozni amit ír, a tartalmával és nem a személyével. Ráadásul nem maga találta ki, kutatásokra hivatkozik.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 696
113
"Számunkra mindig a várható kereslet a releváns, ezért egy évvel elhalasztjuk a magyarországi gyár üzembe vételét."
Magyarul, felépül, de csak egy év múlva lesz gyártás.
Dehogy.... Egy év alatt nem tudnak egy ekkora üzemet gyártás éretté tenni a nulláról.... a tereprendezés max ami megvan...
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Nekik vannak személyes tapasztalataik. Az emberek széles körű tömegeinek viszont egyáltalán nincs.
Ezzel inkább arra akartam utalni, hogy nyilvános ezer és egy statisztika, tanulmány, vélemény kutatócsoportoktól, tudósoktól, érintettekről. Te lesöpröd azzal, hogy hülyeség, kamu, nem úgy van, és egyébként is csak influenza, aki az ellenkezőjét mondja, az hazudik. Van ezzel szemben egy-két olyan, aki a te véleményedet támasztja alá, azok egyből a szavahihetőség csúcsa, tutira az az igaz, amit ők mondanak.
Ha személyes tapasztalatot akarsz, menj ki Bergamoba, New Yorkba, Párizsba, Madridba, Moszkvába, aztán nézelődj. Az, hogy idehaza nem tapasztaltál semmit, az csak annak köszönhető, hogy beváltak a védelmi intézkedések.

De részemről ez volt az utolsó komment feléd, mert ugyan a hittérítőkkel is szeretek vitázni, "megtéríteni őket", de velük csak kettőnk idejét múlatom vele, nem mindenkiét :)
 
S

Shektor11

Guest
Ezzel inkább arra akartam utalni, hogy nyilvános ezer és egy statisztika, tanulmány, vélemény kutatócsoportoktól, tudósoktól, érintettekről. Te lesöpröd azzal, hogy hülyeség, kamu, nem úgy van, és egyébként is csak influenza, aki az ellenkezőjét mondja, az hazudik. Van ezzel szemben egy-két olyan, aki a te véleményedet támasztja alá, azok egyből a szavahihetőség csúcsa, tutira az az igaz, amit ők mondanak.
Ha személyes tapasztalatot akarsz, menj ki Bergamoba, New Yorkba, Párizsba, Madridba, Moszkvába, aztán nézelődj. Az, hogy idehaza nem tapasztaltál semmit, az csak annak köszönhető, hogy beváltak a védelmi intézkedések.

De részemről ez volt az utolsó komment feléd, mert ugyan a hittérítőkkel is szeretek vitázni, "megtéríteni őket", de velük csak kettőnk idejét múlatom vele, nem mindenkiét :)

Nem influenza, hanem koronavírus. Amely influenza szerű tünetekkel jár. De miért New Yorkot, Párizst írod? Miért nem Stockholmot? Én elégedett embereket látok ott:

20%-os népszerűség növekedés. Ez magáért beszél. Ha tényleg annyira veszélyes járvány lenne, akkor a kormány rég megbukott volna. Nem gondolod? Ismétlem, nem azt állítom, hogy nem veszélyes ez a járvány, azt állítom hogy nem olyan veszélyes, mint ahogy a média sugallja.