Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
S

Shektor11

Guest
Igen hát hiába mondta már neki itt több ember is, egyszer majd valaki bejelenti és megüti a bokáját, már ha egyáltalán Magyarországról ír, és nem valami felvilágosult 420-as mondjuk Hollandiából.

Kikérem magamnak. Én sohasem vontam kétségbe a járvány létezését.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Szerintem meg ellenkezőleg, hatványozottan igaz!
Mi az, hogy fizetem a magas biztosítást, ti meg nem szolgáltatjátok az ellátást zökkenőmentesen?
Vis Maiorra hivatkoznak. Az állam közbeszólt!
Kérdés mennyire érintette a jómóduakat?
Drága biztosításunk nekünk van. Egy 700 dolláros családi biztosítás pl közel sem teljeskörű... valamire jogosít, azt csá!
Unokatesóm fizetett már 800 dollárt egy injekcióért...
De annyira nem ismerem a helyzetet, úgyhogy lehet fordítva ülök a lovon. Vagy tipikusan alacsony ellátással bírók helyzetéből indultam ki.
 
S

Shektor11

Guest
https://qubit.hu/2020/05/05/bizonyi...rO4pcmDF4Zr-X5lAzKCo1HKeyMOkjRfi4zxCuj3mI_SE4

Már decemberben Európában volt a koronavírus! Mikor is vezették be a korlátozó intézkedéseket? Március közepe táján? Ez alapján még inkább azt gondolom, hogy a lakosság jelentős része átesett a járványon, a kormányok pedig elkéstek a korlátozó intézkedésekkel és végig a svédeknek volt igazuk.
Ahogy az oxfordi tanulmány is alátámasztja: https://qubit.hu/2020/03/31/egy-oxf...ozodott-es-tunetmentesen-atesett-a-betegsegen
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
https://qubit.hu/2020/05/05/bizonyi...rO4pcmDF4Zr-X5lAzKCo1HKeyMOkjRfi4zxCuj3mI_SE4

Már decemberben Európában volt a koronavírus! Mikor is vezették be a korlátozó intézkedéseket? Március közepe táján? Ez alapján még inkább azt gondolom, hogy a lakosság jelentős része átesett a járványon, a kormányok pedig elkéstek a korlátozó intézkedésekkel és végig a svédeknek volt igazuk.
Ahogy az oxfordi tanulmány is alátámasztja: https://qubit.hu/2020/03/31/egy-oxf...ozodott-es-tunetmentesen-atesett-a-betegsegen
Mond, te végig is olvastad a cikket amit belinkeltel?
 
S

Shektor11

Guest
Igen hát hiába mondta már neki itt több ember is, egyszer majd valaki bejelenti és megüti a bokáját, már ha egyáltalán Magyarországról ír, és nem valami felvilágosult 420-as mondjuk Hollandiából.

Egyébként miért is ütném meg? Mert szerintem a félelem szintje irracionális a veszélyhez képest? Akkor ennyi erővel Puzsér Róberttől Dr. Gődényig sittre lehetne vágni mindenkit.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 688
113
Nem influenza, hanem koronavírus. Amely influenza szerű tünetekkel jár. De miért New Yorkot, Párizst írod? Miért nem Stockholmot? Én elégedett embereket látok ott:

20%-os népszerűség növekedés. Ez magáért beszél. Ha tényleg annyira veszélyes járvány lenne, akkor a kormány rég megbukott volna. Nem gondolod? Ismétlem, nem azt állítom, hogy nem veszélyes ez a járvány, azt állítom hogy nem olyan veszélyes, mint ahogy a média sugallja.
Az Euronews a brüsszeli gazdasági elit szócsöve. Tök fölösleges idézni tőlük, mert inkább tedd be a 444et, ugyanazt írják ők is, de legalább nincs polkorrektfüggetlenobjektív íze. Egyébként a népszerűségről a Trump vs Clingonné párbaj óta nekem más elképzeléseim vannak, melyre hazai ágon a Tarlós vs Főkretén harc lenne méltó.

A svédek különben jó ideje "nemnormálisak" alapból, szerintem saját sírjuk ássák már egy ideje, de erre majd térjünk vissza 15 év múlva, ha felnőtt egy új generáció Európában, bevándorlókból.
 
S

Shektor11

Guest
Az Euronews a brüsszeli gazdasági elit szócsöve. Tök fölösleges idézni tőlük, mert inkább tedd be a 444et, ugyanazt írják ők is, de legalább nincs polkorrektfüggetlenobjektív íze. Egyébként a népszerűségről a Trump vs Clingonné párbaj óta nekem más elképzeléseim vannak, melyre hazai ágon a Tarlós vs Főkretén harc lenne méltó.

A svédek különben jó ideje "nemnormálisak" alapból, szerintem saját sírjuk ássák már egy ideje, de erre majd térjünk vissza 15 év múlva, ha felnőtt egy új generáció Európában, bevándorlókból.
A cikket a mandiner is kitette: https://mandiner.hu/cikk/20200505_egekben_a_sved_kormanyfo_nepszerusege Így hitelesebb?
Egyébként én se értek egyet a svéd migrációs politikával. A koronavírusnak azonban nincs köze se a jobb, se a baloldalhoz. Emellett megemlíthetem Bolsonaro brazil elnököt is, aki szintén nem vezetett be korlátozó intézkedéseket a koronavírus kapcsán. Inkább ne keverjük ide a politikát, mert nekem nincs közöm se a jobb, se a baloldalhoz.
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az amerikai Los Alamos Nemzeti Laboratórium friss kutatása szerint ez a koronavírus, ami Európát és az Egyesült Államokat sújtja, már nem ugyanaz, ami Kínában pusztított: sokkal könnyebben terjed, és előfordulhat, hogy halálosabb is – írja a CNBC a laboratórium egy független szakértők által még nem láttamozott kutatására hivatkozva. A BioRxiv preprint szerveren megjelent tanulmány szerint az új vírustörzs február elején kezdett el terjedni Európában, és az Egyesült Államokat, valamint Kanadát már csak ez érte el. Most már ez a domináns törzs az egész bolygón, és nem az, ami a kínai Vuhanban pusztított. Az új törzs könnyebben terjed, mint a régi, ráadásul úgy tűnik, hogy a meleg sem hat rá különösebben, ami megnehezítheti egy vakcina előállítását. Ha ugyanis nyáron nem hagy alább, mint ahogyan azt a szezonális influenza is teszi, sokkal kevésbé lehet hatásos a kifejlesztendő védőoltás. Arról nem is beszélve, hogy sok kutatásnál még a vuhani vírus szerkezetét vizsgálják, és erre tesztelik a szereket, nem pedig az új, európai törzsre.
Mutálódott a koronavírus, jóval agresszívabb törzse terjedhet világszerte

Az idén 7%-kal eshet vissza a magyar gazdaság, majd 2021-ben 6%-os visszapattanás jöhet – olvasható az Európai Bizottság szerdán megjelent prognózisában. Vagyis a testület sokkal mélyebb recessziót vár, mint a magyar kormány, emellett szerintük még a 3,8%-os költségvetési hiánycél is túlzottan optimista, az 5%-ot is meghaladhatja a deficit.
Figyelmeztetnek Brüsszelből: sokkal súlyosabb lehet a válság Magyarországon, mint a kormány reméli
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
https://magyarnemzet.hu/kulfold/eletet-vesztette-oroszorszag-vezeto-urmernoke-8082872/
..
Az 1955-ös születésű Jevgenyij Mikrin a nyolcvanas években részt vett az orosz űrsikló, az Energija-Buran fejlesztésében. A gyakorlatilag elkészült űrrepülőgép végül soha nem repült élesben: pénzügyi okokból a Szovjetunió szétesése után a programot 1993-ban leállították. Mikrin a későbbiekben részt vett a Szojuz űrhajó modernizálásában, és a vezetése alatt készült a Nemzetközi Űrállomás több modulja.
..
A tudóst 2015-től az orosz emberszállítási programok vezető űrmérnökévé nevezték ki, aki onnantól a Nemzetközi Űrállomás orosz részlegét is koordinálta. Ugyanettől az évtől kezdve Mikrin az RKK Enyergija Rakétatechnikai és Űrkutatási Vállalat főkonstruktőre lett.
..
A 64 éves Jevgenyij Mikrin április közepén kapta el a Covid-19 vírust, miután látogatást tett a bajkonuri űrrepülőtéren. – Az elmúlt hetekben Oroszország legjobb orvosai küzdöttek az életéért, és különböző gyógyszereket és módszereket használtak, de sajnos a betegség erősebbnek bizonyult – írta a Roszkoszmosz orosz űrügynökség vezetője, Dmitrij Rogozin a vállalat közleményében.
 
S

Shektor11

Guest
Az amerikai Los Alamos Nemzeti Laboratórium friss kutatása szerint ez a koronavírus, ami Európát és az Egyesült Államokat sújtja, már nem ugyanaz, ami Kínában pusztított: sokkal könnyebben terjed, és előfordulhat, hogy halálosabb is – írja a CNBC a laboratórium egy független szakértők által még nem láttamozott kutatására hivatkozva. A BioRxiv preprint szerveren megjelent tanulmány szerint az új vírustörzs február elején kezdett el terjedni Európában, és az Egyesült Államokat, valamint Kanadát már csak ez érte el. Most már ez a domináns törzs az egész bolygón, és nem az, ami a kínai Vuhanban pusztított. Az új törzs könnyebben terjed, mint a régi, ráadásul úgy tűnik, hogy a meleg sem hat rá különösebben, ami megnehezítheti egy vakcina előállítását. Ha ugyanis nyáron nem hagy alább, mint ahogyan azt a szezonális influenza is teszi, sokkal kevésbé lehet hatásos a kifejlesztendő védőoltás. Arról nem is beszélve, hogy sok kutatásnál még a vuhani vírus szerkezetét vizsgálják, és erre tesztelik a szereket, nem pedig az új, európai törzsre.
Mutálódott a koronavírus, jóval agresszívabb törzse terjedhet világszerte

Az idén 7%-kal eshet vissza a magyar gazdaság, majd 2021-ben 6%-os visszapattanás jöhet – olvasható az Európai Bizottság szerdán megjelent prognózisában. Vagyis a testület sokkal mélyebb recessziót vár, mint a magyar kormány, emellett szerintük még a 3,8%-os költségvetési hiánycél is túlzottan optimista, az 5%-ot is meghaladhatja a deficit.
Figyelmeztetnek Brüsszelből: sokkal súlyosabb lehet a válság Magyarországon, mint a kormány reméli

Valóban mutálódik : https://www.tenyek-tevhitek.hu/a_ko...orAd5GKIq_BgGgIYy6TUOjWQHpte1gd7qs5PkxqBq-S9I
Bár pontos válaszokat csak idővel kaphatunk...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 688
113
A cikket a mandiner is kitette: https://mandiner.hu/cikk/20200505_egekben_a_sved_kormanyfo_nepszerusege Így hitelesebb?
Egyébként én se értek egyet a svéd migrációs politikával. A koronavírusnak azonban nincs köze se a jobb, se a baloldalhoz. Emellett megemlíthetem Bolsonaro brazil elnököt is, aki szintén nem vezetett be korlátozó intézkedéseket a koronavírus kapcsán. Inkább ne keverjük ide a politikát, mert nekem nincs közöm se a jobb, se a baloldalhoz.

Értsd meg, az, hogy most éppen valaki népszerű, attól még megbukhat. Az Euronews ugyanezt a fakkságot tolta Clingonné kapcsán. Az eredmény ismert.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ismétlem, nem azt állítom, hogy nem veszélyes ez a járvány, azt állítom hogy nem olyan veszélyes, mint ahogy a média sugallja.

Akkor ezt talán a médiával kellene letárgyalni, valahogyan szabályozni a média lehetőségeit. Esetleg valamilyen módon korlátozni a túlzott média-szabadságot?!!
 
  • Tetszik
Reactions: zztop
S

Shektor11

Guest
Értsd meg, az, hogy most éppen valaki népszerű, attól még megbukhat. Az Euronews ugyanezt a fakkságot tolta Clingonné kapcsán. Az eredmény ismert.
Szinte biztos vagyok benne, hogy a következő választáson megfog bukni a svéd kormány, Donald Trumppal egyetemben. De nem a járvánnyal kapcsolatos politikájuk miatt. Hanem mert gazdasági válságot nem nagyon szoktak kormányok túlélni.
 

zztop

Well-Known Member
2015. november 27.
358
2 116
93
Szinte biztos vagyok benne, hogy a következő választáson megfog bukni a svéd kormány, Donald Trumppal egyetemben. De nem a járvánnyal kapcsolatos politikájuk miatt. Hanem mert gazdasági válságot nem nagyon szoktak kormányok túlélni.

Halkan jegyzem meg .....Trump népszerűsége az elmúlt 2 hétben 6%-al nőtt. Sanszos, hogy megnyeri a következő választást is.
https://www.foxnews.com/politics/gallup-trump-approval-rating-up-6-points-in-two-weeks