Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
7Rwp0IvaDnRKCGJGs.jpeg


  • Ez van, ehhez kell hozzászokni
    A következő években a mostanihoz hasonló méretű, egymást néhány havonként követő járványhullámokra kell számítanunk, egészen addig, amíg nem lesz végre védőoltás a vírus ellen, vagy nem fertőződik meg globálisan elég ember ahhoz, hogy kialakuljon a nyájimmunitás.
  • Ami most van, az semmi ahhoz képest, ami még előttünk áll
    Legdrámaibb forgatókönyvük szerint az első hullám nyár közepére elül, az emberiség pedig nagy fellélegzésében óvatlanná válik, és nem veszi észre a közelgő második hullám figyelmeztető jeleit. Így az sokkalta nagyobb és pusztítóbb lesz: kétszer annyi megbetegedéssel, sokkal hosszabb ideig fog tartani. Levonulása után viszont már csak kisebb hullámokban törhet ki újra a járvány, ötödannyi esettel, mint amit most, az első hullámban tapasztalhattunk.
  • Túl vagyunk a javán, de a járvány azért még évekig velünk marad
    A mostani, globálisan több millió fertőzöttel és több tízezer halottal járó hullámot már csak kisebb hullámocskák követik párhavonként, de a hullámvölgyekben se csökken nullára az új fertőzések száma
https://444.hu/2020/05/05/egy-dolog-biztos-ez-a-jarvany-meg-eltart-egy-darabig
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Egyszerű kérdésere csak egyszerű választ lehet adni. Egyébként a Fideszből, Orbán Viktor töltött pár hónapot Soros ösztöndíjjal egy Brit egyetemen, amit otthagyott, mert itthon elkezdődtek az események 89-ben. Persze, ha jól tudom ezt. Egyébként feltehetően Sorosnak már kevesebb van hátra, mint amennyi eddig volt neki, életkorából fakadóan. Ami a fiát illeti, eddigi életvitele alapján, feltehetően nem lesz képes vezetni a pénzbirodalmat, ott felfordulás lesz a vén tollfosztó halála után. A gyerek meg eltűnik a süllyesztőbe, az öreg távozása után röviddel. Ez a véleményem a dologról.

Lesz helyette más, Vannak bőven jelentkezők a helyére. A módszer ugyanaz lesz, csak a név más.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Kellemetlen kérdések az osztrák kancellárnak a parlamentben:

Azt hivatalosan bevallotta több kormány is, hogy tudatosan tolták fel az emberek félelemérzetét, hogy együtműködőbbek legyenek. És alapvetően én is ezt tettem volna a helyükben, mert még így is rengeteg a felelőtlen, önző humanoid (...), mi lett volna akkor, ha a kormányok (akik egyébként még így is jórészt késve reagáltak nyugaton) még nem is ijesztenek rá a népre.

Apropó, a fenti, olasz statisztikai hivatal által bemutatott számokról mi a véleményed, már vártam, hogy felbukkanj, és mondd, hogy semmiség? :)
 
S

Shektor11

Guest
Azt hivatalosan bevallotta több kormány is, hogy tudatosan tolták fel az emberek félelemérzetét, hogy együtműködőbbek legyenek. És alapvetően én is ezt tettem volna a helyükben, mert még így is rengeteg a felelőtlen, önző humanoid (...), mi lett volna akkor, ha a kormányok (akik egyébként még így is jórészt késve reagáltak nyugaton) még nem is ijesztenek rá a népre.

Apropó, a fenti, olasz statisztikai hivatal által bemutatott számokról mi a véleményed, már vártam, hogy felbukkanj, és mondd, hogy semmiség? :)

Persze, hogy növelték és növelik még most is az emberek félelemérzetét. Ha elmondanák az igazságot, hogy egy influenza szerű és annál nem erősebb betegséggel állunk szemben senki nem rettegne a sarokban irracionális félelemtől összecsinálva magukat. Ugyanaz a hazugság-show folyik mint a H1N1 idején. Csak azt azért nem lehetett olyan hatásosan előadni, hisz mégis csak influenzáról volt szó. Szerintem ez a módszer eléggé kontraproduktív. Az emberek ráfognak jönni, hogy hazudnak nekik és ez visszafog ütni. Legközelebb amikor farkast kiáltanak, senki se fogja már elhinni. Ezáltal pedig rengeteg ember haláláért lesznek majd a felelősek. Azon túl is, hogy Magyarországon sok embert megöltek az egészségügyi ellátás hiánya miatt. Ez etikai szempontból is meglehetősen problémás. Aztán meg csodálkoznak, hogy miért olyan alacsony az intézményekbe vetett közbizalom. Ezek után mégis honnan tudjam, hogy a statisztikák nem-e ezen szellemben készültek?
“Csak abban a statisztikában hiszek, amit én magam hamisítok”
Félre ne értsetek. Szerintem is borzalmas, hogy gyakorlatilag két influenza járvány van egy évben. De erre hivatkozva világgazdaságot összedönteni, embereket megfigyelni, kötelező oltásokat bevezetni és rendőrállamot építeni számomra teljesen elfogadhatatlan.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Persze, hogy növelték és növelik még most is az emberek félelemérzetét. Ha elmondanák az igazságot, hogy egy influenza szerű és annál nem erősebb betegséggel állunk szemben senki nem rettegne a sarokban irracionális félelemtől összecsinálva magukat. Ugyanaz a hazugság-show folyik mint a H1N1 idején. Csak azt azért nem lehetett olyan hatásosan előadni, hisz mégis csak influenzáról volt szó. Szerintem ez a módszer eléggé kontraproduktív. Az emberek ráfognak jönni, hogy hazudnak nekik és ez visszafog ütni. Legközelebb amikor farkast kiáltanak, senki se fogja már elhinni. Ezáltal pedig rengeteg ember haláláért lesznek majd a felelősek. Azon túl is, hogy Magyarországon sok embert megöltek az egészségügyi ellátás hiánya miatt. Ez etikai szempontból is meglehetősen problémás. Aztán meg csodálkoznak, hogy miért olyan alacsony az intézményekbe vetett közbizalom. Ezek után mégis honnan tudjam, hogy a statisztikák nem-e ezen szellemben készültek?
“Csak abban a statisztikában hiszek, amit én magam hamisítok”
Félre ne értsetek. Szerintem is borzalmas, hogy gyakorlatilag két influenza járvány van egy évben. De erre hivatkozva világgazdaságot összedönteni, embereket megfigyelni, kötelező oltásokat bevezetni és rendőrállamot építeni számomra teljesen elfogadhatatlan.

Köszi, nem csalódtam :)
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Persze, hogy növelték és növelik még most is az emberek félelemérzetét. Ha elmondanák az igazságot, hogy egy influenza szerű és annál nem erősebb betegséggel állunk szemben senki nem rettegne a sarokban irracionális félelemtől összecsinálva magukat. Ugyanaz a hazugság-show folyik mint a H1N1 idején. Csak azt azért nem lehetett olyan hatásosan előadni, hisz mégis csak influenzáról volt szó. Szerintem ez a módszer eléggé kontraproduktív. Az emberek ráfognak jönni, hogy hazudnak nekik és ez visszafog ütni. Legközelebb amikor farkast kiáltanak, senki se fogja már elhinni. Ezáltal pedig rengeteg ember haláláért lesznek majd a felelősek. Azon túl is, hogy Magyarországon sok embert megöltek az egészségügyi ellátás hiánya miatt. Ez etikai szempontból is meglehetősen problémás. Aztán meg csodálkoznak, hogy miért olyan alacsony az intézményekbe vetett közbizalom. Ezek után mégis honnan tudjam, hogy a statisztikák nem-e ezen szellemben készültek?
“Csak abban a statisztikában hiszek, amit én magam hamisítok”
Félre ne értsetek. Szerintem is borzalmas, hogy gyakorlatilag két influenza járvány van egy évben. De erre hivatkozva világgazdaságot összedönteni, embereket megfigyelni, kötelező oltásokat bevezetni és rendőrállamot építeni számomra teljesen elfogadhatatlan.

Most jutott eszembe egy ideillő videó, ki tudja miért:
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
:): Így hat a kísérleti kezelés a koronavírusos betegekre




"A vérplazma terápia ígéretes kezelés, épp a mai napon számolt be az eredményekről Vályi-Nagy István főorvos az operatív törzs ülésén. Ez alapján mindkét beteg, aki vérplazmát kapott, látványosan javul, felkeltek az ágyból. Ahogy az operatív törzsben Vályi-Nagy István főorvos fogalmazott: alig lehet lefogni az egyiküket, már annyira otthagyná a kórházat" - írta meg Müller Cecília szavait a Blikk.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
3065 fertőzött (+30)
928 kórházban (-99)
55 lélegeztetőgépen (+/-0)
1993 aktív eset (-61)
709 gyógyult (+79)
363 elhunyt (+12)
85557 mintavétel (+1599)
10547 hatósági házi karanténban (+88)
20200505.jpg

202005051.jpg
3111 fertőzött (+46)
964 kórházban (+36)
50 lélegeztetőgépen (-5)
1979 aktív eset (-14)
759 gyógyult (+50)
373 elhunyt (+10)
86743 mintavétel (+1186)
10628 hatósági házi karanténban (+81)
202005068.jpg
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 696
113
Most van kormányrendelet az üzletben kötelező maszk viseléséről vagy nincs?? Vagy csak mondták hogy mindenki vegye fel de nem hozták rendeletbe??
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Persze, hogy növelték és növelik még most is az emberek félelemérzetét. Ha elmondanák az igazságot, hogy egy influenza szerű és annál nem erősebb betegséggel állunk szemben senki nem rettegne a sarokban irracionális félelemtől összecsinálva magukat. Ugyanaz a hazugság-show folyik mint a H1N1 idején. Csak azt azért nem lehetett olyan hatásosan előadni, hisz mégis csak influenzáról volt szó. Szerintem ez a módszer eléggé kontraproduktív. Az emberek ráfognak jönni, hogy hazudnak nekik és ez visszafog ütni. Legközelebb amikor farkast kiáltanak, senki se fogja már elhinni. Ezáltal pedig rengeteg ember haláláért lesznek majd a felelősek. Azon túl is, hogy Magyarországon sok embert megöltek az egészségügyi ellátás hiánya miatt. Ez etikai szempontból is meglehetősen problémás. Aztán meg csodálkoznak, hogy miért olyan alacsony az intézményekbe vetett közbizalom. Ezek után mégis honnan tudjam, hogy a statisztikák nem-e ezen szellemben készültek?
“Csak abban a statisztikában hiszek, amit én magam hamisítok”
Félre ne értsetek. Szerintem is borzalmas, hogy gyakorlatilag két influenza járvány van egy évben. De erre hivatkozva világgazdaságot összedönteni, embereket megfigyelni, kötelező oltásokat bevezetni és rendőrállamot építeni számomra teljesen elfogadhatatlan.

Ennek abszolút van egy ilyen vetülete!
Egyesült Államokban szerintem perek tucatjait fogják indítani a rendes ellátás hiánya miatt sérelmet szenvedettek az igazukért! Ott ennek amúgy is nagy hagyománya van.
..
Ha lesz majd második fázisa a hadműveletnek az lesz az érdekes!
..
Mi van egyébként a mobil elemekből felépített kiskunhalasi járványkórházunkkal? Mi lett belőle végül?
 
  • Tetszik
Reactions: Shektor11

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 688
113
Magyar Nemzet: világszenzáció lehet az új, életmentő magyar terápia
"A magyar biológus-immunológus egészen biztos abban, hogy az általa kidolgozott kombinált terápia hatékonyságát a klinikai vizsgálatok is igazolják majd.
Ezeket viszont már szeretné Magyarországon végeztetni, miként a reménybeli gyógyszer előállítását, kiszerelését, csomagolását, értékesítését is."
(...)
"Nekem Magyarország a hazám. Ott lettem az, aki vagyok, ott kaptam diplomát, kezdtem el kutatni, és bár talán elcsépeltnek hangzik, de ettől még igaz, az ember úgy érzi, tartozik a hazájának. Az elmúlt harminc évben sem szakadtam el Magyarországtól, folytattam együttműködést hazai kutatókkal, dolgoztam tanácsadóként magyar kutatóhelyeknek, és ha ezt értéknek találják, jó, ha nem, azt is elfogadom. Mint a kutató elmondta: telefonon egyeztetett Jakab Ferenccel, a magyarországi koronavírus-munkacsoport vezetőjével, akivel abban maradtak, felveszik a kapcsolatot a nemzetközi klinikai vizsgálatokat támogató nagy európai (páneurópai) nonprofit szervezet magyarországi központjával. Ezt Jakab Ferenc is megerősítette a Magyar Nemzetnek. A terápia iránt egyetemi kutatóhelyek és befektetési alapok is érdeklődnek az Egyesült Államokban."
https://888.hu/century-on/magyar-nemzet-vilagszenzacio-lehet-az-uj-eletmento-magyar-terapia-4247142/
https://magyarnemzet.hu/belfold/vilagszenzacio-lehet-az-uj-eletmento-magyar-terapia-8082218/
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
:): Így hat a kísérleti kezelés a koronavírusos betegekre




"A vérplazma terápia ígéretes kezelés, épp a mai napon számolt be az eredményekről Vályi-Nagy István főorvos az operatív törzs ülésén. Ez alapján mindkét beteg, aki vérplazmát kapott, látványosan javul, felkeltek az ágyból. Ahogy az operatív törzsben Vályi-Nagy István főorvos fogalmazott: alig lehet lefogni az egyiküket, már annyira otthagyná a kórházat" - írta meg Müller Cecília szavait a Blikk.
Na ezért piszkáltam meg őket, mert jelenleg az egyetlen hatásos, mellékhatások nélküli gyógyszer a SARS-CoV-2 vírus ellen, és segíthet kivédeni sok szervkárosodást vagy halálestet. De nem ez a megoldás, ez csak átmenetileg egy segítség, amíg a hatásos gyógyszerek és a vakcinák elérhetővé válnak. (ezt így nyilatkozták az orvosok is, ahogy én javasoltam, mint átmeneti védekezési eszközt)
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 696
113
Sztem van. Tömegközlekedésben is meg a boltokban is. Bolt felelőssége, hogy betartsa, kben bünti.
Pont ez az hogy nem találok rá korm rendeletet akkor hogyan tartassam be?? Max szépen megkerem ne jöjjön be ha nincs maszk?? De ugye ha nincs rá rendelet így ez kB diszkrimináció is lehet?