Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Számolgattam , mára 4millió felé ért az igazolt fertőzöttek száma a valós fertőzöttek száma talány de szvsz minimum 20-30x-os lehet vagy jóval több ! A halottak száma (az , hogy többnyire csak idős beteg emberek az áldozatok azt most nem is veszem figyelembe ) 280 000 . Na most ez azt jelenti ha számolok 7.5mrd emberrel akkor 0.06% igazolt fertőzött és 0.0037% COVID-hoz köthető halálozás ! Én még mindig úgy érzem , hogy ez egy eszelős szívatás . De győzzetek meg ha tévesek a következtetéseim !
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
Számolgattam , mára 4millió felé ért az igazolt fertőzöttek száma a valós fertőzöttek száma talány de szvsz minimum 20-30x-os lehet vagy jóval több ! A halottak száma (az , hogy többnyire csak idős beteg emberek az áldozatok azt most nem is veszem figyelembe ) 280 000 . Na most ez azt jelenti ha számolok 7.5mrd emberrel akkor 0.06% igazolt fertőzött és 0.0037% COVID-hoz köthető halálozás ! Én még mindig úgy érzem , hogy ez egy eszelős szívatás . De győzzetek meg ha tévesek a következtetéseim !

65 év felett "kicsit" megugrik a százalék :( és vmi gyógymódig, vakcináig nem is változik, csak időben hosszabban elnyúlik!!!
Az időseknek versenyfutás az idővel: 3-10 évük a tét.
Vélemény?


u.i: a "megugrott százalék" statisztikai módszertől függően kb. 50-75% Hány éves vagy?
(Nem bántani akarlak, csak nézzük más(ok) nézőpont(jából) is.)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 688
113
Megjött a kért adat. Nem kirívó.
A főkretén csak a pesti útról akar terelni. Minden igyekezete erre irányul. Pedig az a szekér is be fog érni. Úgy fel fogják jelenteni őket a hozzátartozók, mint a szar.

Karácsony csak terel. Ezerrel. Pl. a hajléktalanok, ill. 30as baromság is erről szólt. Beszéljenek erről a népek, a többit pedig úgyis hamisítják. Mellé az ehhez hasonlók pedig a többi baromságáról.
https://pestisracok.hu/kerekparsavot-alakitanak-ki-a-villanyi-uton/

Akinek a kormánnyal való bizalommal van problémája, javaslom neki tekerje vissza magának az idő kerekét 11 évvel, állítsa meg, és maradjon abban az idősíkban egy másfajta válság közepén! Kis múlt idézés nem árt senkinek, főleg olyannak, aki ebben a kormányban nem bízik!
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
65 év felett "kicsit" megugrik a százalék :( és vmi gyógymódig, vakcináig nem is változik, csak időben hosszabban elnyúlik!!!
Az időseknek versenyfutás az idővel: 3-10 évük a tét.
Vélemény?


u.i: a "megugrott százalék" statisztikai módszertől függően kb. 50-75% Hány éves vagy?
(Nem bántani akarlak, csak nézzük más(ok) nézőpont(jából).)


Beszélgetünk és addig amíg ezt kulturáltan tesszük addig az jó mert valamilyen szinten építő jellegű ! Tehát persze , hogy nem veszem bántásnak !

Még 50 alatt vagyok picikét ! Az időseket tisztelem és nagyra tartom , mentoraimmal mai napig kapcsolatba vagyok igaz most csak telefonon de sokat beszélünk és én keresem inkább őket (ez lehet aggódás is ) . De mivel sokfelől , sokféle információ árasztja el a világot ezért erősen szkeptikus vagyok mind a járvány veszélyességével mind a nagyságával kapcsolatba (természetesen az előírásokat betartom másokat nem veszélyeztetek ) . Minden nap megkérdezem azokat akivel szóba elegyedek , hogy van e fertőzött/beteg ismerőse COVID-el kapcsolatba eddig csak negatív választ kaptam . Voltak teszteltek de mind negatív ! Hajlamos vagyok már mindent fenntartásokkal kezelni és csak saját magamnak hinni !
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
Beszélgetünk és addig amíg ezt kulturáltan tesszük addig az jó mert valamilyen szinten építő jellegű ! Tehát persze , hogy nem veszem bántásnak !

Még 50 alatt vagyok picikét ! Az időseket tisztelem és nagyra tartom , mentoraimmal mai napig kapcsolatba vagyok igaz most csak telefonon de sokat beszélünk és én keresem inkább őket (ez lehet aggódás is ) . De mivel sokfelől , sokféle információ árasztja el a világot ezért erősen szkeptikus vagyok mind a járvány veszélyességével mind a nagyságával kapcsolatba (természetesen az előírásokat betartom másokat nem veszélyeztetek ) . Minden nap megkérdezem azokat akivel szóba elegyedek , hogy van e fertőzött/beteg ismerőse COVID-el kapcsolatba eddig csak negatív választ kaptam . Voltak teszteltek de mind negatív ! Hajlamos vagyok már mindent fenntartásokkal kezelni és csak saját magamnak hinni !



Én egyébként a védekezés súlypontját áthelyezném a idősebb korosztályra: D-vitamin, C-vitamin, immunis-rendszer erősítők(a szövődmények miatt)... Valamelyik TV-adón otthoni torna, regeneráló , AKTÍV-megelőző , program, nem csak a már betegekre koncentrálni. A többiek én 2 héten belül visszaterelném a normális életbe. ...+ a kockázatos csoportokat is otthon tartanám akár vmi otthoni képzés mellett: "...Kovácsoljunk előnyt a hátrányból!"
A(z aktív)) megelőzés sokkal eredményesebb, mint a bezárkózás +betegek gyógyítása! Az elv szerintem -és a baráti köröm szerint is- jó, szakemberek ha hozzátesznek, és gyorsan meglépik, viszonylag kis veszteséggel jönnénk ki a válságból.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Én egyébként a védekezés súlypontját áthelyezném a idősebb korosztályra: D-vitamin, C-vitamin, immunis-rendszer erősítők(a szövődmények miatt)... Valamelyik TV-adón otthoni torna, regeneráló , AKTÍV-megelőző , program, nem csak a már betegekre koncentrálni. A többiek én 2 héten belül visszaterelném a normális életbe. ...+ a kockázatos csoportokat is otthon tartanám akár vmi otthoni képzés mellett: "...Kovácsoljunk előnyt a hátrányból!"
A(z aktív)) megelőzés sokkal eredményesebb, mint a bezárkózás +betegek gyógyítása! Az elv szerintem -és a baráti köröm szerint is- jó, szakemberek ha hozzátesznek, és gyorsan meglépik, viszonylag kis veszteséggel jönnénk ki a válságból.


Ez egy értelmes vonal lenne szerintem is ! Nem lehet egy szűk de veszélyeztetett réteg miatt (bármennyire tisztelem is őket) az egész világ gazdaságát és ezzel a megélhetését tönkre tenni . De az amit írtál járható út lehetne !
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Sikerült rekonstruálnom az itt-ott fellelhető adatokból a zárt intézetek helyzetét, meg a sokásos statisztikák (nyolcadika valami számítási anomália lehetett a kórházakban):

00hal.png


Sajnos az országos adatok majdnem teljesen hiányoznak, de a pesti úti adatsor teljes, így csak esetleges összehasonlítása van lehetőség, amikor valahogy véletlenül kikerül valami az országos helyzetről. A Pesti út adja a zárt intézetekben elhunytak valamivel kevesebb mint felét!
01hal.png


02hal.png


A nyolcadikai anomáliát nem jeleztem, az én becslésem valahol félúton van a nemzetközi analógiák (Genf kanton, Heisberg, Lombardia és Ligura meg Santa Clara megye) között. Ez alapján nem tetőzés történt, hanem csak megfogtuk a terjedést:
04hal.png
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 688
113
Ez egy értelmes vonal lenne szerintem is ! Nem lehet egy szűk de veszélyeztetett réteg miatt (bármennyire tisztelem is őket) az egész világ gazdaságát és ezzel a megélhetését tönkre tenni . De az amit írtál járható út lehetne !

Nincs jó megoldás. A D és C vitamin kapcsán nincsenek megbízható kutatások, hogy tutira működik a koronavírus ellen. SOk hír jött, hogy ja, működik, ahogy a kötelező oltásokról is. A korona kapcsán főleg az a jó, hogy ha nincs semmilyen alapbetegséged, nem vagy elhízva, stb. A TV torna jó ötlet lenne, ha az idősek nem saját nyugdíjas napi beosztásaik szerint élnének. Most elképzelek egy 75+ évest amint tornázik ... Amíg 10k+ emberke van házi karanténban, addig a felsoroltak nem egyszerűen megvalósíthatók. Ha tényleg a kórházban lévők lesznek az egyedüli probléma, addig nyár előtt, több hét otthonmaradás után tényleg az a 850 esetben a történet működhet, de ahhoz tényleg tartanunk kell egy jó fertőzés mutatót.

Ami számomra furcsa, hogy Orbán általában unorthodox megoldásokkal próbálkozik, amit most pl. sajnáltam tőle, de tény, hogy nem volt elég teszt, maszk, védőfelszerelés, és most sincs. Ameddig nincs itthon megoldva a gyártás, azt amit a svédek csinálnak, nem feltétlenül tudnánk jól lekezelni. Nálunk nem lehetett azt megtenni, amit a svédeknél, mert ilyen a média:
96519998_158672519017975_6131102236362670080_o.jpg

A svédeknél csak nagyon apró rész volt az, aki próbálkozott rámutatni, hogy ez nem jó, de azonnal összezárt a média, sőt, a miniszterelnök papíron népszerűbb, mint valaha, és mindenki meg van elégedve a történtekkel kezdetek óta, pedig fax se tudja valójában mi is zajlik náluk, de pl. a turisták tuti nem fognak odamenni amíg nem lesz vakcina. A szlovákoknál a média szépen összezárt, nem firtatnak dolgokat, remekek az adatok. Mára villognak a nullákkal. Ez remek, őrnagy védi is őket, tegye, nem hiszem el. Túl szép minden ahhoz, hogy igaz legyen. Pont olyan az összkép, amilyennek egy olyan kormány alatt kell lennie, akit az újságíró halálát követő Soros (bocsánat "civil") tüncik juttattak hatalomba. "Civil". Ezért a remek vagy annak tűnő kezelés. Olyan hátszél van, akkora az összezárás, hogy nehogy ismét jobbos kormánya legyen az országnak 1x, hogy nem lehet elqurni a koronavírus járványt, mondjuk az intézkedések a kezdeti sokk után, a téli síelésből hazatérést követő fertőződöttséget követően egy olyan adottságú országnak több volt, mint elegendő, bár nagy idősotthonos fertőzés nem volt. Sőt, valahogy a cigánytelepekről se derültek ki negatívumok, amit ismerve a helyzetet, több, mint "aranyos". Emellé ott van a tökéletes, magyarellenes kirohanásairól ismert kormányfő, "Trianon 100" idején. (Egyébként itthon is ez lenne, ha visszajönnének, és a médiájuk meg is van hozzá, hogy minden olyan szép és jó legyen, mint Szlovákiában, de ez saját vélemény ...)

Nálunk a képen szereplő baloldali rész azonnal támadásba ment át még a kezdetekkor. Nemzeti minimum? A védekezés segítése? 0.0
Még emlékezhettek a miért most, miért nem ezt, miért azt, és miért nem azt, stb. történetekre. Itthon nem lehetett értelmes döntést hozni, hisz még az iskolabezárásos rész is át lett politizálva akkor, amikor az OT nem záratta volna be. Akkor lett kuss és nyugalom a médiában, amikor meg lett a tv. az álhírekről és lehetett látni mit össze szerencsétlenkedett a főpolgármester a pesti úttal kapcsolatban. Na az a bal oldalon szereplő médiatermékek addig összehangolt kommunikációját is tönkre vágta. Maradtak az egyedi esetek, de azoknak a vége a megkérdeztük a kórházat, de nem válaszolt, majd amikor igen, akkor az egész cikkben leírtakról kiderült, hogy kemény, izzadságszagú fake. A helyzetbe még némi színt vitt Sorosék egész pályás letámadása külföldről, de mivel nem érkeztek meg az ellenzéki politikusok által hangoztatott euró milliárdok se ide, se az olaszokhoz, sehová, így igazából elhalt magától az egész, különösen a CNNes interjú után, ami konkrétan közröhej tárgyává tette a külföldi fake news gyártást.

Szerintem, nem volt rossz amit Orbán csinált víruskezelés kapcsán, de annyira jó sem. Főleg azért, mert nem volt ilyen 100 éve, és mert fene se gondolta, hogy lesz olyan városvezető, aki van akkora kretén, mint a budapesti.
Orbán eleinte óvatosan állt a témához, aztán amikor védekezésbe mentek át, sajnos ugyanúgy túltolták, mint a Sorosozást és a migránsozást. Nem azt mondom, hogy nem kellettek bizonyos intézkedések, de én se örülök annak, hogy a 9-12t bevezették. Ezzel ugyan védték őket papíron, gyakorlatban meg az emberek máig nem vesznek maszkot, ha boltba lépnek, kesztűt pláne, mert nincs elrettentő bünti, és még a boltban se szólnak rájuk, mert fontos a haszon.
Orbánék abban nagyon jók, hogy bármit is csinálnak, azt nagy beleéléssel teszik, ahogy annak ellenkezőjének médiatálalásában Gyurcsány is profi. Viszont annyi a különbség az ellenzékiekhez képest, hogy míg azok az egyértelmű fake és egyéb hazudozást nyomják kitartóan, a diktatúrázást, a "mindmeghalunk"-at az elején, most meg a "minek"-et, addig Orbánék a téma iránt hűségesek (legyen szó rezsicsökkentésről, migrikről, Sorosról, vírusról). Egy vélemény a kezdetektől. Ebből max annyi látszódik, hogy lehet, hogy túl sok, viszont legalább egyértelműen tartalmaz valós elemeket, míg az ellenzéknél a legnagyobb dudálás közepette is annyi a visszhang, hogy egy arc leköpi a Bedét, amiről persze nem regélnek, de a dudálás a diktatúra elleni tiltakozás vészhelyzetben. Egy dudálj, ha látsz egy kátyút 2.0.

Orbánékról viszont legalább el lehet mondani, hogy ártani nem ártottak vele amit csináltak, sőt, életben tartották a Wizzt, hogy a járvány után vsz kitúrjon mindenkit, még így is csak sok, de nem elegendő védőfelszerelést, lélegeztetőt szereztek be, van egy járványkórház, melyből egy 2. körben lehet újabb, pörgetik amit csak tudnak, viszont, a statisztikák szarok lettek, mert azokba sajnos az idősotthonok, BKV, parkolás ingyenessé nem tétele is beleszámít. Ez viszont Geri baromsága. Csak ugye őt meg védik, mint amikor mindenki a másikra néz a liftben, hogy ki fingott.

Abban 100%ban biztos vagyok, hogy Tarlós akkora baromságot a BKVs járatritkítás kapcsán nem csinált volna, amit pl. Geri simán meglépett vagy leszart, mert 9 év tapasztalat és előtte még 20 év ugyanaz állt mögötte főpolgármesterként és városvezetőként. Geri f.baromságai nélkül (köszi BP!) sokkal jobb adatok lennének. Nem lennénk bezzegszlovákia, de nem lenne rossz. (Erről volt egy cikk belinkelve korábban.)

És akkor eljutottunk oda, hogy amit az a szerencsétlen csinált, annak - bárhogy csűrjék-csavarják - lesznek jogi következményei, ráadásul a nyári uborkaszezonban, akármit is csinál a ballib média. Ez ugyanolyan szopás, mint Őszöd meg 10.23. volt 2006ban. Nem lehet jól kijönni belőle. Ehhez jön hozzá amit a kerékpársávokkal és a sebességcsökkentéssel csinál, és innen az O1G már nem lesz elég, meg a kormányra mutogatás. 2006ban is voltak akik hittek benne, hogy az embereket nem érdekli Őszöd, hisz megmagyarázták a haladók: az egy igazságbeszéd volt. 10.23. pedig minek ment oda kategória. Aztán jött a szokásos felgyorsított lopás, és a szokásos elqurás a végén, főleg a válság alatt. Nos, ez még a régi rendszerben is nagyon durva 2/3al jutalmazták a választók.

Ezért is írtam, akinek a kormánnyal való bizalommal van problémája, javaslom neki tekerje vissza magának az idő kerekét 11 évvel, állítsa meg, és maradjon abban az idősíkban egy másfajta válság közepén! Kis múlt idézés nem árt senkinek, főleg olyannak, aki ebben a kormányban nem bízik!

Szépen, lassan újra fog indulni az élet. Nem kell rohanni! A vendéglősök már most örülnek, a webshopok hónapok óta karácsonyi forgalmat generálnak. A kórházban lévők is kijönnek egyszer vagy így, vagy úgy. Aztán jön egy rövid nyár, szépen fellendül a hazai turistaszezon, és jövőre, vakcinával a kezünkben, egy teljesen átalakult világon ismét jöhet a napi hülyeségek kergetése és az értelmetlennél értelmetlenebb dolgok előtérbe helyezése.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Túl szép minden ahhoz, hogy igaz legyen.
Ez igaz, túl szép. de azért lehetséges az is, hogy csak mázlijuk volt. Szinte lehetetlen ügyeskedni a számokkal, mert sokan hozzáférnek a digitalizált adatokhoz, és egyből menne a sírás, ha valami nem stimmelne. Idővel tisztább lesz a kép minden ország esetében. Pl. pár hét után Kína is talált még néhány koronás halottat... :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Három gyerek halt meg New Yorkban a koronavírussal összefüggő rejtélyes szövődményekben

New York állam kormányzója, Andrew M. Cuomo szombaton jelentette be, hogy eddig három New York-i gyerek veszítette életét, további 73 pedig megbetegedett a koronavírussal összefüggő rejtélyes tünetek következtében, melyekre a hét első felében figyeltek fel először, írja a New York Times.

A betegeknél a bőr, a szemek, a vérerek és a szív hirtelen és heves gyulladása fordulhat elő, és vannak gyerekek, akiket lélegeztetőgépre kellett tenni emiatt. A betegség tünetei hasonlítanak a rendkívül ritka és súlyos gyermekbetegség, a Kawasaki-betegség tüneteire, amely egy hirtelen kialakuló, a teljes szervezetet érintő gyulladásos betegség.

Cuomo elmondása szerint ez a betegség eddig három fiatal New York-i életét követelte, és egy új helyzettel kell most szembenézzenek. Mint a lap eddig írja, koronavírus ugyanis eddig ritkán váltott ki súlyos tüneteket a gyerekeknél, még abban az államban is, ahol már több mint 21 ezer áldozata van már a járványnak. A három bejelentett haláleset előtt mindössze négy 10 évesnél fiatalabb gyerek halt meg a koronavírus miatt. A kormányzó szerint nem elképzelhetetlen, hogy már az ő esetükben is e tünetegyüttes lehetett az ok, ezzel kapcsolatban vizsgálatokba kezdenek.

A rejtélyes tünetegyüttes már több amerikai államban is felbukkant, ahogy legalább ötven európai fertőzöttről is tudni. Coumo elmondása szerint a gyerekek nem mutatták a koronavírus jellegzetes tüneteit, amikor a rosszullétük után a kórházba kerültek, de szervezetükben kimutatták a vírust.

Az államban most kutatások indulnak, hogy kiderítsék, pontosan mi okozza a megbetegedéseket. A betegség egyik áldozata egy ötéves gyerek volt, a másik kettő áldozatról nem közöltek még részleteket.

A kormányzó egyben arra kérte a szülőket, hogy figyeljenek oda, ha a gyerekeiknél
hosszan tartó láz, súlyos hasi fájdalom, mellkasi fájdalom jelentkezik, vagy ha a bőr színének megváltozását tapasztalják.

A tünetegyüttesről egyelőre kevesen tudnak az orvosok, a feltételezések szerint a gyerekekre azért jelenthet nagyobb veszélyt, mert még nem fejlődött ki teljesen az immunrendszerük. De azt egyelőre nem tudni, hogy min múlik, melyik gyerekeknél alakulhat ki ez, és kinél nem. A megbetegedett gyerekek korábban egészségesek voltak, és nincs jele annak, hogy a szindróma a családjukban másnál is megjelent volna.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
De azt feltételezhetjük, hogy ilyen amatőr módon senki nem csal. Felteszi a honlapra ott van hónapokig majd utólag akarja kozmetikázni, mi ebben a logika? Arra gondolt nem bukik le?? Azért ez több mint naiv. Mi volt a célja, mit akart eltusolni? Amikor semmi szükség sincs rá, hisz Mo-n eddig sikerült jól kezelni a járványt. Ez lassan már konszenzus.

Nem ismerem ezt az esetet részletesen, de ez a rezsim már ezerszer bukott le, hogy primitív módon lop, csal, hazudik. Ezért semmi meglepő nem lenne abban, ha most is ez történt volna.
A rezsim kommunikációs kormányzást folytat, amelynek egyik eszköze, hogy ők akarják eldönteni, hogy milyen információ és hogyan jut el az emberekhez. Ezért céljuk a valós információk elrejtése, amibe épp beleillhet ez az eset is.
A járványkezelés meg nagyrészt kimerül abban, hogy figyelik más ország mit csinál, mit mond az ellenzék és milyen a közhangulat, és ezek alapján próbálnak döntéseket hozni. Sokszor későn és bénán, de több fontos lépést megtettek. Gazdasági téren azért nagyobb az elkúrás.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
A média felsorolás jó (az ötlet is, hogy kitetted az főleg, Köszönet) :) , annyi még hozzá, hogy a médiákat nem egyszerűen darabra, hanem olvasottság, nézettség, látogatottság alapján korrekciós szorzóval "adják össze", azt is figyelembe véve, hogy az adott média(újság, TV, rádió, Web-oldal, stb...) célközönségének milyen súlya, (köz)vélemény formáló ereje van, hétköznapi nyelven: mennyien hallgatnak arra a csoportra, rétegre pl: orvosi lap. XY-szövetség(lapja)...

Nagyságrendileg az a józanabb elemzők véleménye (ha van még ilyen manapság) hogy kb. média egyensúly van, vagy inkább (nekem is meglepő módon)egy kis ellenzéki fölény: az RTL-Klub az adu-ász, szinte mindent visz.
...sajnos :(

...na de: :hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 688
113
Ez igaz, túl szép. de azért lehetséges az is, hogy csak mázlijuk volt. Szinte lehetetlen ügyeskedni a számokkal, mert sokan hozzáférnek a digitalizált adatokhoz, és egyből menne a sírás, ha valami nem stimmelne. Idővel tisztább lesz a kép minden ország esetében. Pl. pár hét után Kína is talált még néhány koronás halottat... :rolleyes:
Orvos nyilatkozta kiket számítanak be a halottak közé. Induljunk ki ebből. A britek is találtak, csak azt nem fújta fel a média.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 999
87 688
113
A média felsorolás jó (az ötlet is, hogy kitetted az főleg, Köszönet) :) , annyi még hozzá, hogy a médiákat nem egyszerűen darabra, hanem olvasottság, nézettség, látogatottság alapján korrekciós szorzóval "adják össze", azt is figyelembe véve, hogy az adott média(újság, TV, rádió, Web-oldal, stb...) célközönségének milyen súlya, (köz)vélemény formáló ereje van, hétköznapi nyelven: mennyien hallgatnak arra a csoportra, rétegre pl: orvosi lap. XY-szövetség(lapja)...

Nagyságrendileg az a józanabb elemzők véleménye (ha van még ilyen manapság) hogy kb. média egyensúly van, vagy inkább (nekem is meglepő módon)egy kis ellenzéki fölény: az RTL-Klub az adu-ász, szinte mindent visz.
...sajnos :(

...na de: :hadonaszos:
Pol ON:
Kb. nincs, de ez van. Lényegtelen, míg jó a kormányzás. Lehet annyira szarul kormányozni, hogy 95%os média túlsúllyal se higgye el a nép, hogy minden rendben. Lásd: 1998-as választások.

jobb.jpg

ellenz%C3%A9k.jpg

POL OFF:
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
Ez igaz, túl szép. de azért lehetséges az is, hogy csak mázlijuk volt. Szinte lehetetlen ügyeskedni a számokkal, mert sokan hozzáférnek a digitalizált adatokhoz, és egyből menne a sírás, ha valami nem stimmelne. Idővel tisztább lesz a kép minden ország esetében. Pl. pár hét után Kína is talált még néhány koronás halottat... :rolleyes:
Részben igazad van, a számnokkal olyan módon ügyeskedni, mint ahogy egyesek (nem csak Magyarországon, de mindenhol) szeretnék látni nem lehet. Azonban, az igaz - és most egy pillanatra tekintsünk el Szlovákiától -, hogy ez a vírus megmutatta, hogy mindenképpen kellene egy egységes szabályozás a statisztikai adatszolgáltatásról is. Államok felett álló, egységes. Az persze, jó kérdés, hogy ezt hogyan lehet szankcionálni, ha valaki nem tartja be, de egyelőre semmilyen ajánlás sincs erre vonatkozólag. Ezért fordulhat elő, hogy pl. a halálozások - de bármelyik adatot vehettem volna - teljesen eltérő képet mutatnak országonként. Ez nem csak egy egyszerű kötözködés, és még csak nem is arról van szó, hogy miért alacsony az egyik országban a halottak száma, és miért annyira magas máshol. Egyszerűen a pandémiák elleni védekezés lehetőségét gyengíti, ha nincs egy egységes képünk. Tőlem mindenki azt mond és úgy torzít statisztikát házi használatra ahogy akar, de globálisan igen is érdekes, hogy legyen egy egységes adatszolgáltatás. Ahol már ne lehessen azt mondani, hogy én csak azt számolom bele ahol igazolhatóan csak és kizárólag az adott kórokozó okolható a halálért és ha csak egy picit is volt más betegsége, akkor automatikusan annak a számlájára írom. De azt se lehessen csinálni, hogy mindenkit aki meghal az adott időszakban hozzáírom az adott kór áldozatainak számához. Egy egyszerű példa: behoznak egy multitraumás beteget az osztályra, közlekedési baleset, többszörös törés, agyi vérömleny,máj és lép sérült, a tüdőt és a gyomrot borda átszúrta, etc. Csapat feláll, mindenki végzi a dolgát, majd beteg exitál, mire valaki megszólal: Hát, nézd már, gyomorrák... írjuk a halál okához, hogy gyomorrák. Na most igen, végstádiumos gyomorrákos volt az ipse, tehát úgyis meghalt volna pár hónapon belül, akkor helyánvaló ez az eljárás? Ja igen, az biztos, hogy át lehet vele tolni a halálozást a traumatológiáról az onkológiára. Deha visszafelé nézem az is érdekes, ha valaki bejön egy elvágott hüvelykujjal és ha meghal két hét múlva ugyan abban a gyomorrákban akkor a traumatológiára tolom, hogy de hát a traumatológia látta el... (sarkítok igen...)