Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zztop

Well-Known Member
2015. november 27.
355
2 061
93
Ja, kizartak.... Ha Viktor menni akarna, akkor mehetne. Nyilvan nem megy, en sem mennek. Hogy nem fair? Nem hat. De a fair-play ugye neki sem szokasa, nem tudom sajnalni erte, meg ha nem is ertek egyet vele.

Szerintem az ügy jelentőségét a "hallgattassék meg a másik fél is" alapelv durva megsértése adja. Elfogadhatatlannak tartom, hogy az Európai Parlament Magyarországról szóló vitájában nem kap felszólalási lehetőséget a Magyar Kormány erre kijelölt tagja.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Köszi zeal! Nagy király vagy amit itt naponta csinálsz.
Minden reggel a koronavirus. gov.hu-val kezdek, de a tényleges növekedés és a jól átlátható kimutatás minden reggel a tiéd. :rolleyes:
Ja, már nem is tudom ki kezdte el így beírni ezeket a statokat.. Én SilvioD-tól vettem át. Ő nemtom kitől örökölte, de tényleg jól átlátható a helyzet ebben a htka szabvány formátumban. :)
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 407
4 441
113
Szerintem az ügy jelentőségét a "hallgattassék meg a másik fél is" alapelv durva megsértése adja. Elfogadhatatlannak tartom, hogy az Európai Parlament Magyarországról szóló vitájában nem kap felszólalási lehetőséget a Magyar Kormány erre kijelölt tagja.
Viktor meg van hivva, o nem a magyar kormanyt kepviseli?
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
Belgáknál a terroristákat sem viszik el. Az nem ország, hanem kupleráj zombikeltető. :D
A liberális bevándorló-ország Hollandiában a helyiek egymás közt már Belgistan-ként emlegetik öket... biztosan minden alapot nélkülözö okokból.
Amikor a holland átlag ezt látja, akkor jön el a ladák ideje... Itt demokrácia, ott “érzékenyítési” deficit van.:oops::rolleyes:
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ja, már nem is tudom ki kezdte el így beírni ezeket a statokat.. Én SilvioD-tól vettem át. Ő nemtom kitől örökölte, de tényleg jól átlátható a helyzet ebben a htka szabvány formátumban. :)
Szerintem SilvioD volt aki elkezdte. :) Amúgy hallgatólagosan fel van osztva a COVID-19 téma, mások más vonalakat visznek, a többiek meg pótolják ha valami nem került még ide. Szerintem ez így jó. Csak ne lenne néha virtuális hajtépés egymás között... :D:p
Aztán lehet hogy laiki volt, ahogy SilvioD mondja.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 925
82 652
113
3380 fertőzött (+39)
658 kórházban (-30)
49 lélegeztetőgépen (+4)
1775 aktív eset (-34)
1169 gyógyult (+67)
436 elhunyt (+6)
123258 mintavétel (+4758)
11084 hatósági házi karanténban (+31)
0xide6xn1f9ywu7iav7x.jpg
Mennyivel lett több Pest/Budapest tekintetében tegnap óta?
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 893
11 266
113
ON: Szlovakia majus 11.

2063 uj teszt, osszesen eddig 122 708
8 uj fertozes, osszesen eddig 1 465
24 uj gyogyult, osszesen eddig 983
1 uj halott, osszesen eddig 27


Szlovakia majus 13.

4876 uj teszt, osszesen eddig 131 910
8 uj fertozes, osszesen eddig 1 477
52 uj gyogyult, osszesen eddig 1112
0 uj halott, osszesen eddig 27

aktiv betegek szama 338.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 866
91 380
113
Mai EP. Zöld agyhalott felszólalása.
"A képviselő rámutatott, hogy egy szerencsei és egy gyulai férfit is letartóztattak és kihallgattak rendőrök a Facebook-on megírt véleményük miatt."

Ez új! Én kihallgatasról tudok és a kettőből csak 1 ügy fut, a másikat helyesen leállították.
Összesen egyébként 85 van és csak 1-2-őt ismerek, de az szándékos rémhírkeltés volt. Budapest lezárása, halottak a Keletiben stb..

Igazából a mai meghallgatás és a tegnapi sajtópropaganda (a 444 3-4 cikket irt fel nap alatt, angolul is, ma az index minimum 3-at eddig) célja ez volt.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 925
82 652
113
Pest +10. A megyével együtt +14 összesen.
Zala megye nőtt nagyot. Ott +18 egyetlen nap alatt.
Az aktív esetek száma vidéken 9-cel magasabb, mint tegnap volt. Pesten és Pest megyében pedig 43-mal alacsonyabb.
A nyitás miatt kérdezném. Los Angeles JÚLIUS végén nyit ki. Mi nem tudom hová sietünk. Nincsenek szlovák számaink ...
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 921
13 097
113
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...-44-szazaleka-fertozodhetett-eddig-meg-431832

A Pasteur Intézet vezető tanulmánya szerint a francia lakosság mindössze 4,4 százaléka - vagyis 2,8 millió ember - fertőződött meg a koronavírussal, ami jóval meghaladja a hivatalos esetek számát, de túl alacsony ahhoz, hogy nyájimmunitásról lehessen beszélni - írja a Reuters.

A Science folyóiratban, szerdán közzétett tanulmányban a kutatók szerint a fertőzés aránya Franciaország legsúlyosabban érintett részein - az ország keleti részén és a párizsi régióban - átlagosan 9–10 százalék lehet. A tanulmány arra hívta fel a figyelmet, hogy a lakosság körülbelül 65 százalékának immunitással kell rendelkeznie ahhoz, hogy a járvány kizárólag az immunitás útján kezelhető legyen.
 
  • Tetszik
Reactions: zztop and Leonidas

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 925
82 652
113
Mai EP. Zöld agyhalott felszólalása.
"A képviselő rámutatott, hogy egy szerencsei és egy gyulai férfit is letartóztattak és kihallgattak rendőrök a Facebook-on megírt véleményük miatt."

Ez új! Én kihallgatasról tudok és a kettőből csak 1 ügy fut, a másikat helyesen leállították.
Összesen egyébként 85 van és csak 1-2-őt ismerek, de az szándékos rémhírkeltés volt. Budapest lezárása, halottak a Keletiben stb..

Igazából a mai meghallgatás és a tegnapi sajtópropaganda (a 444 3-4 cikket irt fel nap alatt, angolul is, ma az index minimum 3-at eddig) célja ez volt.

https://mandiner.hu/cikk/20200514_v...et_amit_nem_engedtek_elmondani_neki_az_ep_ben
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 030
26 575
113
Mai EP. Zöld agyhalott felszólalása.
"A képviselő rámutatott, hogy egy szerencsei és egy gyulai férfit is letartóztattak és kihallgattak rendőrök a Facebook-on megírt véleményük miatt."

Ez új! Én kihallgatasról tudok és a kettőből csak 1 ügy fut, a másikat helyesen leállították.
Összesen egyébként 85 van és csak 1-2-őt ismerek, de az szándékos rémhírkeltés volt. Budapest lezárása, halottak a Keletiben stb..

Igazából a mai meghallgatás és a tegnapi sajtópropaganda (a 444 3-4 cikket irt fel nap alatt, angolul is, ma az index minimum 3-at eddig) célja ez volt.
És mi értelme volt feldobni a magas labdát, nem lett volna jobb azt a zavaros rémhírterjesztés módosítást kihagyni, mint ahogy limitálni a felhatalmazást is?

Ja, de. Csak az nem fér bele az akkor meghosszabbítjuk Bicskéig mentalitásba!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ennek ellenere a SilvioD fideszeskent oda jar szabad levegőt szivni. Valaki itt hazudik.
SilvioD itt még nem nyilatkozott, hogy tagja-e a Fidesz-nek (neked erről küldött levelet?), és a munkája miatt jár Belgiumba. A melónak semmi köze a szabad levegőhöz, dolgozni rabszolgaként is lehet.
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3