Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 924
87 244
113
Oké, muszáj nyitni, de nem vagyok optimista. Ovi azt mondta, hogy a hó végén visszaadja a koronát, vagyis amúgy is csak egy-két hétről lenne szó. Azt azért ki lehetne bírni.
A tegnapi adatok közül Pesten én csak pár eü dolgozót tudok. Ha a többi is hasonló eset lenne, akkor az úgy nem olyan szörnyű. Mármint járványügyileg. :rolleyes:
Most sietünk. Nem tudom miért. Ha kinyitják a mozikat, nem normálisak ...
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Sztem nem szabad várni. Fellázad a nép, kicsi a kockázat, ezt vállalni kell. Mki akarja a nyitást. Az óvatosság most többet árt mint használ. Belgiumban napi 300-600 esetre lazítanak. Most az új fertőzöttek csak harmada volt pesti.
Azért igen nagyon vigyázni kell ezzel a "nyitogatással", mert könnyen elindulhat egy négyzetes vagy logaritmikus terjedés, és ha elég nagy volt a mozgásuk a fertőzötteknek, az egy olyan felfutást tud okozni, hogy képtelenség megfogni, kivéve a kínai teljes lezárási szisztémát !!!

Ugye korábban (március elején) nem véletlenül képviseltem brutálisan radikális karanténozási szisztémát ott ahol felüti a fejét a vírus. Lehet nyitni, de brutálisan szigorú szabályok mellett !!! Semmi "lazulás", mert a nyári kedvezőbb védelmi helyzet ellenére (hőmérséklet + UV + baktériumok) ha egy ponton túl beindul, azt SENKI nem tudja többé megállítani ! Hiába minden kedvező helyzet. Szóval csak óvatosan a nagy nyitásokkal, mert ez olyan mint tűzvészek, ha egyszer van elég éghető anyag (itt megfertőzhető lakosság), azt ha "berobban" a terjedés, többé senki nem képes megállítani. Ugye erre pont tavaly megkaptuk a példákat, Kaliforniában (több éven át ismétlődően), Ausztráliában (esély sem marad a megállítására), Oroszországban (szinte csak magától meg a jó égtől állt csak meg...). Szóval ez a helyzet a vírusra is igaz. Lokalizálni kíméletlen könyörtelenséggel a gócokra, az új felbukkanó terjedési pontokra, és nagyon szigorú szabályokat életben tartani ! (kíméletlen könyörtelenséggel, CSAK EZ AMI MŰKÖDIK !!!) Látható volt már előre március elején, hogy le fogja tarolni európát a járvány, mert nem képviselték azt a könyörtelen és kíméletlen karanténozást és szabályozást AMIT MEG KELLETT VOLNA TENNI ! Szóval ez is egy nagyon jó példa arra, hogy nagyon nem lehet ellazulni, mert itt nálunk is beindul ugyan az, mint Olaszországban, Franciaországban, Spanyolországban, Angliában, az US-ben, Oroszországban, most Ukrajnában, Belorussziában, stb. stb. Nagyon észnél kell lenni, mert nem csökkent a veszély a berobbanásra, hanem a többszörösére nőtt ! A kontrolláláshoz ha kitör fertőzés iszonyatos PCR kapacitás kell, hogy lokalizálni lehessen. Ez ugye nem csak a PCR gépek, hanem 4-5 ezer fős kiképzett és felszerelt 0-24-ben bevethető egységek, tesztelők, interjúvolók (kikérdezők), rendfenntartók és ellenőrzők, laborszemélyzetek, meg egy rakás reagens és vírusvédelmis labor, kb. 10000 nap/fő PCR tesztelési kapacitással. CSAK ezzel lehet lokalizálni egy kitörést ! Meg végtelen szigorral... :)

Más
Az előzetes (korábbi) jóslataimnak megfelelően most május közepére valóban kezd körvonalazódni a jövő. Az őszre augusztus vége szeptember elejére remélhetően legalább 3 vakcina lefutja a teljes III. fázist, és a gyártás mennyisége csak a kérdés. Trumpék átvették a az Oxfordi - Indiai koprodukciós rendszert, és a teszteletlen vakcina jelöltekre is beállítják a több-száz milliós kapacitású gyártói kapacitásokat. Valószínűleg hallgatólagosan Putyinék ugyan ezt fogják tenni, és a kínaiak is. Biztos lesz még több is közben, pld. az EU-ban is. Szóval a helyzet stabilizálódni fog. Nem engedheti meg senki, egyetlen ország sem, hogy az ősszel letolt gatyával érjen őket egy második felfutás, mert az a kegyelemdöfés lesz (gazdasági összeomlás!!!). Szóval elég nagy a tét ahhoz, biztosak lehessünk, meg lesz fékezve. Maszk is lesz elég. Orvosi / kórházi felszerelés is. A másik vonalon is feltűntek hatásos szerek, így a mesterséges antitestek is, aminek a kutatását én is erőltettem nálunk, és folyamatban is van teljes gázzal. Az oroszok is sikeres gyógyszer tesztekről beszélnek, tehát lesz mivel kezelni a betegeket is. A francia teszt is jó lett, és több még csak ebben a hónapban és jövő hónap elején fog véget érni, remélhetően lesznek közte újabb ütős antivirális szerek. Tehát ahogy korábban már többször is írtam, a "mind meghalunk" nem fog eljönni, és ahogy írtam, az is igaz lesz, hogy májusban lassan sínre kerül a védekezés minden vonalon. Csak az idő nyerés a fontos, azzal versenyzünk most ! Ezt is mondtam már sokszor, időt kell nyernünk. Ez most meg van, csak ne játsszuk el, mert nagyon könnyű elcseszni minden eddigi eredményt.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 924
87 244
113
Nem szeretem amikor politikai nyomásra politizálnak a politikusok. Most képzeljük el Churchillt amint éppen békét köt Németországgal, csak mert a régi kormány emberei nyomást gyakorolnak rá 1940-ben!

Nekem ez gyors. Aztán vagy igazuk lesz, vagy ismét politikai nyomásra történt az, amitől pont azok, akik ellenzékben vannak faxt kapnak, ha az éppen a bíróságokról van szó, vagy bármiről.

Jövő hét közepe és kész.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 756
4 685
113
Churchill is azt gondolta, hogy jól vizsgázott a II. Világháború során, majd a választásokon nyert Attlee.
A háborúnak vége volt, és W.C. volt a háború maga. Pihenni küldték, mondjuk úgy.

ON: A budapesti nyitásról elég enigmatikus a bejelentés. Iskolák? Rendezvények? Mozik? Játszóterek? Ki dönt miről?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 690
113
A háborúnak vége volt, és W.C. volt a háború maga. Pihenni küldték, mondjuk úgy.

ON: A budapesti nyitásról elég enigmatikus a bejelentés. Iskolák? Rendezvények? Mozik? Játszóterek? Ki dönt miről?
Ugyanaz jön most Pesten, mint 2 hete vidéken. Nincs kijárási korlátozás, éttermek mehetnek de csak a teraszon stb. Én igy értettem. A vidék meg további engedményt kapott hétfőtől. Zárt helyen is étterem stb.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 924
87 244
113
A háborúnak vége volt, és W.C. volt a háború maga. Pihenni küldték, mondjuk úgy.

ON: A budapesti nyitásról elég enigmatikus a bejelentés. Iskolák? Rendezvények? Mozik? Játszóterek? Ki dönt miről?
A Tökölő megnyitotta a játszótereket, már ami hozzá tartozik. Pest megye?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 690
113
A háborúnak vége volt, és W.C. volt a háború maga. Pihenni küldték, mondjuk úgy.

ON: A budapesti nyitásról elég enigmatikus a bejelentés. Iskolák? Rendezvények? Mozik? Játszóterek? Ki dönt miről?
Gulyás 16.00 tól rendkívüli tájékoztatót tart. Részletek ott.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
  • a másfél méteres távolságot meg kell tartani egymástól.
  • Az üzletekben, tömegközlekedési eszközökön a maszk viselése kötelező.
  • A közterületek, parkok és a szabadtéri játszóterek látogathatóak hétfőtől.
  • A 65 év felettiek 9-12 közöt látogathatják, midnenki más az ezen kívüli időszakban.
  • A piacok nyitvatartásáról és az időseknek fenntartott sávról a kerületi önkormányzatok rendelkezhetnek.
  • Az éttermekben, kávézókban, cukrászdákban a teraszokat megnyithatják, bent viszont nem lehet fogyasztani.
  • A strandok, szabadtéri múzeumok, fürdők, állatkert nyitva tarthat - bárki által korlátozás nélkül igénybe vehetők.
  • A vendéglátóhelyeknek 2020. szeptember 1-ig nem kell közterület-használati díjat fizetniük a teraszok után. Ezt azzal indokolta Gulyás, hogy óriási veszteségeket szenvedtek el ezek a helyek.
  • Az istentiszteteket és miséket meg lehet tartani,
  • ahogy a házasskötéseket és a temetéseket is. Június 15-étől lehet lagzi is, ha 200 főnél kevesebben vesznek részt rajta.
forrás

Amiről itt nem esett szó, az az ingyenes parkolás. Mindenképp maradnia kell addig, amíg a lakosság nincs beoltva, mert a tömegközlekedés bármikor beindíthatja a járványt Budapesten, aki csak tud, az közlekedjen személygépkocsival, hogy ne kelljen lezárni újra Budapestet! Ennek érdekében az összes most felfestett kerékpársávot is el kell tanarítani, hogy elférjenek az autók az utakon, mert most mást nem tudunk tenni.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 983
11 966
113
Szlovakia majus 14.

3992 uj teszt, osszesen eddig 135 902
3 uj fertozes, osszesen eddig 1 480
19 uj gyogyult, osszesen eddig 1 131
0 uj halott, osszesen eddig 27

Jelenleg 116 személyt kezelnek kórházban, közülük 21 páciensnél igazolták a fertőzést. Hárman vannak intenzív osztályon, egyetlen páciens sincs lélegeztetőgépen.

Szlovakia majus 15.

4084 uj teszt, osszesen eddig 139 986
13 uj fertozes, osszesen eddig 1 493 (ebbol 11 db a karantentaborokban es a szinten karanten alatt levo zsigrai ciganyteleprol)
20 uj gyogyult, osszesen eddig 1 151
1 uj halott, osszesen eddig 28

118 személyt kezelnek kórházban, közülük 21 páciensnél igazolták a fertőzést. Hárman vannak intenzív osztályon, egyetlen páciens sincs lélegeztetőgépen.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 690
113
  • ! Ennek érdekében az összes most felfestett kerékpársávot is el kell tanarítani, hogy elférjenek az autók az utakon, mert most mást nem tudunk tenni.
Az a baj, hogy ezt senki nem meri najd meglépni, pedig ideiglenesen tényleg jó ötlet lenne.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 690
113
Szlovakia majus 15.

4084 uj teszt, osszesen eddig 139 986
13 uj fertozes, osszesen eddig 1 493 (ebbol 11 db a karantentaborokban es a szinten karanten alatt levo zsigrai ciganyteleprol)
20 uj gyogyult, osszesen eddig 1 151
1 uj halott, osszesen eddig 28

118 személyt kezelnek kórházban, közülük 21 páciensnél igazolták a fertőzést. Hárman vannak intenzív osztályon, egyetlen páciens sincs lélegeztetőgépen.
Egyébként az Európában legjobb számok mögött, sztem a korai kötelező maszkviselés bevezetése volt. Ezt még a leköszönő "olasz" miniszterelnöküknek köszönhetik. Meg persze kis szerencse.
 
  • Tetszik
Reactions: laiki and blogen

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Az a baj, hogy ezt senki nem meri najd meglépni, pedig ideiglenesen tényleg jó ötlet lenne.
Miért ne merné? A biciklibuzi zöldagyalágyult libsi kissebbség nem a kormány szavazója, nem kell itt gondolkodni sokat! Az lesz kellemetlen a kormánynak, ha zárhatja le újra Budapestet, mert egy-két hónap alatt úgy beindul a fertőzés terjedése, hogy nyár végére az a járvány tombol itt, amihez az ágyfelszabadításokat csinálták!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
A halálozások megoszlása:

30-34: 1 = 0,2%
35-39: 2 = 0,4%
40-44: 4 = 0,9%
45-49: 4 = 0,9%
50-54: 6 = 1,3%
55-59: 10 = 2,2%
60-64: 22 = 4,9%
65-69: 46 = 10,2%
70-74: 50 = 11,1%
75-79: 89 = 19,8%
80-84: 73 = 16,2%
85-89: 89 = 19,8%
+90: 52 = 11,6%

65 alatt: 10,9%
65 fölött: 89,1%

00hal.png


A halálozások az elmúlt öt év fényében, életkor szerinti megoszlásban:
01hal.png

02hal.png

03hal.png

04hal.png

05hal.png

06hal.png
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 983
11 966
113
Egyébként az Európában legjobb számok mögött, sztem a korai kötelező maszkviselés bevezetése volt. Ezt még a leköszönő "olasz" miniszterelnöküknek köszönhetik. Meg persze kis szerencse.

Szerintem is a maszkviseles, az kulcsfontossagu volt. Meg az is, hogy az osszes politikus az egyik naprol a masikra elkezdte hordani a maszkot. Talan az egyik (iskolaugyi?) miniszter tartott mindjart az elejen maszk nelkul sajtotajekoztatot, masnap mar buntetest kapott, mert nem viselt maszkot. Most is elottem van, ahogy Pellegrini bejelenti a kotelezo maszkviselest es hozzateszi: A maszkviseles nem szegyen, hogy lassak ezt, mostantol en is maszkot viselek - mondta es felrakta a maszkot es attol a pillanattol csak maszkkal szerepelt o is es az osszes politikus is.