Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Sorok
között
olvasni
is tudni
kell (ene)!

..
/Nem csak szemmel lát az ember. Már aki képes rá!/
..
(Tényleg nézd meg "Az igazi Mao" c. filmet, hátha elgondolkodsz...)
Figyelj, nem húznál el innen szépem a konteos fórumokra ? De most tényleg ! Na ott aztán olvashatsz kedvedre a sorok között !!! Meg fantáziálhatsz is ! Amit csak akarsz ! Az ilyen gengszterek linkelésének ott meg direkt örülnek, mint ez a "Dopeman" nevű megélhetési "celeb" senki ! :D:D:D Ha tudnál "olvasni a sorok között", akkor már rég rájöttél volna, hogy ez a senkiházi összevissza zagyvalékol mindent ! Az egyik pillanatban Orbánt élteti, a másikban az ellenzéket !!! NaB-ki !!! Ehhez kell ám a "tudás", nemigaz ? :D:D:p:cool: Vidd innen ezt a zagyvalékot DE jó messzire ! Amúgy kértem neked egy topicot, és ha jóváhagyják, kérem is a kizárásodat ebből a "Járványok, fertőzések" topicból, hogy többet ne hordhasd tele szeméttel. Saját konteo topicod lenne, na ott aztán bármilyen baromságot összeírhatnál / összehordhatnál, mert mindenki csak mosolyogna. Oda viheted nyugodtan a többször emlegetett Maocetungról szóló életrajzi filmedet is, aztán együtt sírhattok rajta a többi konteossal. Legalább lenne valami ami lekötne kicsit... ;):p:cool: "A sorok között olvasásról" jut eszembe, mehetnél egy kis kukoricát, salátákat, stb. veteményeket kapálni, "ott olvasgathatnál kedvedre a sorok között", és még jó terápiás hatással is lenne rád ! :rolleyes::D:D (mibe fogadjunk, hogy ezt a fajta munkát még hírből sem ismered ? :p:cool: keveset tudsz te még az életről, csak játszod itt az agyadat a konteoiddal - ha lenne kerted, nem érnél rá szórakozni egész nap, igaz ? De te életedben csak messziről láttál ilyet, ahol dolgozni is szoktak... :rolleyes::p)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 404
113
"A koronavírus-járvánnyal kapcsolatos nemzetközi együttműködést kérdésre válaszolva úgy kommentálta: – Nyugaton akadozott, a keleti működött, a közép-európai pedig megerősített bennünket."
..
https://magyarnemzet.hu/kulfold/orban-viktor-megerkezett-belgradba-vucsics-elnokhozz-8122604/
..
Egyébként önmagában már az is egy fricska, hogy mindez Belgrádból/Nándorfehérvárról hangzott el, azt követően ugye egy nappal, hogy amiatt utazott Varga Judit
Brüsszelbe, mert Orbán Viktor nem ér rá! :)
..
"Belgrádi munkalátogatásáról a kormányfő azt mondta, azért utazott a szerb fővárosba, hogy biztassuk egymást. Ugyanis mind Magyarország, mind Szerbia megnyerte az első csatát: mindkét országban sikerült megfékezni a koronavírus-járványt."
..
"Ezenfelül megköszönte Magyarország támogatását Szerbia európai integrációja során, kiemelte, hogy a magyar uniós biztos sokat segít Szerbia előrelépésében. – Meg vagyunk győződve arról, hogy magyar segítséggel megvalósulhat Szerbia európai jövője."
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Semmi információ nem jött ma sem a PTE youtube csatornáján. Csak több biológiai témában angol nyelven külföldieknek szóló tanulási program ajánlás video került fel. Ide teszem, mint a témát érintő érdekesség (genetikai oktatási program is van benne).


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kicsit ránéztem a youtube-re, és találtam egy múlt havi hírTV anyagot Lacza Zsomborral 2020_04_21), de nem is ez lepett meg, hanem az anyag elején dr. Kemenesi Gábor virológus, aki a víruslaborban túlnyomásos ruhában tevékenykedik. Még úgy sem láttam így beöltözve, számomra nagyon érdekes volt. :)


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ezt a videot még nem láttam itt, online konferencia az eddigi reprezentatív monitorozás eddigi állásáról.
2020. 05. 13. Semmelweis Egyetem
H-UNCOVER: Online konferencia a részeredményekről
"Online konferencián ismertették a H-UNCOVER országos reprezentatív COVID-19 szűrővizsgálat-sorozat részeredményeit. A vizsgálatokat a Semmelweis Egyetem koordinálásával a hazai orvosképzők végzik."
Megszólalók:
Dr. Merkely Béla rektor, Semmelweis Egyetem
Dr. Berényi Ervin, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ elnöke
Dr. Lengyel Csaba, a Szegedi Tudományegyetem Klinikai Központ elnöke
Dr. Sebestyén Andor, a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ elnöke
Dr. Szabó Attila, a Semmelweis Egyetem Klinikai Központ elnöke
Dr. Ludwig Endre infektológus
Mag Kornélia, a Központi Statisztikai Hivatal elnökhelyettese
Dr. Prinz Gyula infektológus
Dr. Jakab Ferenc, a Pécsi Tudományegyetem Szentágothai János Kutatóközpont Virológiai Kutatócsoportjának vezetője
Dr. Vokó Zoltán epidemiológus, a Semmelweis Egyetem Egészségügyi Technológiaértékelő és Elemzési Központjának vezetője

 
  • Tetszik
Reactions: zztop and SilvioD

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 397
33 572
113
Érdekes új elemzés tűnt föl, a wuhani mobiltelefonok kereskedelemben is elérhető forgalmi adatai különös mintát követnek:
-Augusztus-szeptember folyamán még teljesen megszokott volt a telefonok mozgása a wuhani BSL-4 labor területén és környékén.
-Október 6-11 között valami történik (baleset?), mert hirtelen megszűnik minden forgalom (evakuálják a labort?) és ez így marad 2 hétig (!).
-A környező nagy forgalmú utcákból is eltűnik minden forgalom (!) (útlezárások?).
-Október 25-én egyetlen telefon visszatér a laborhoz (biztonsági őr?).
-Egész november-decemberben nagyon kevés eszköz mozog környéken.
-November 24-30 között egy új eszköz jelenik meg és mozog a labor területén, ami általában Szingapúrban tartózkodik és a szingapúri orvosi egyetem (Duke-NUS) új fertőző betegségeket vizsgáló csapatának tagjáé (hívták a nagykutyákat?).
-Más szokatlan eszközök is megjelennek különleges, globális előfordulási mintákkal.
-Az orvost, aki először jelenti valamilyen új vírus megjelenését a környéken rendőrökkel elhallgattatják 'rémhírterjesztés' miatt.
-A CCP megpróbálja késlelteti az időközben elszaporodó betegségek nyilvánosságra hozatalát a WHO-t is megdolgozva.
-December végén már nem lehet mást tenni, a CCP bejelenti az új vírus terjedését.
Egyéb érdekes adatok a doksiban:
https://assets.documentcloud.org/documents/6884792/MACE-E-PAI-COVID-19-ANALYSIS-Redacted.pdf

Érdekes. Lehet, hogy Trumpnak is ezeket mutogatták, és erre célzott, mikor azt mondta, hogy bizonyítékaik vannak?
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Érdekes. Lehet, hogy Trumpnak is ezeket mutogatták, és erre célzott, mikor azt mondta, hogy bizonyítékaik vannak?
Én is erre gondoltam, csak azt nem értem, hogy ha ez egy hete már a neten is kint van, és valós, akkor miért nem tolták bele a kamerába, mint tényeket, és olvasták a kínaiak fejére nyilvánosan. Emiatt azért felmerül bennem a kétely az adatok valódiságával kapcsolatban.
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
3417 fertőzött (+37)
614 kórházban (-44)
46 lélegeztetőgépen (-3)
1688 aktív eset (-87)
1287 gyógyult (+118)
442 elhunyt (+6)
127237 mintavétel (+3979)
10954 hatósági házi karanténban (-130)
oa75zgl3u2utvlte6fk4.jpg
3473 fertőzött (+56)
570 kórházban (-44)
45 lélegeztetőgépen (-1)
1654 aktív eset (-34)
1371 gyógyult (+84)
448 elhunyt (+6)
131429 mintavétel (+4192)
10742 hatósági házi karanténban (-212)
5ow3787o6zaygalx07o5.jpg
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
https://www.origo.hu/nagyvilag/2020...vakcinat-tesztelnek-onkenteseken-kinaban.html

"...A China Daily című kínai pártlap szombati tudósítása szerint az ötféle ellenanyag - amelyek közül az egyik egy kémiailag gyengített adenovírust tartalmazó vektorvakcina, a többi pedig hatástalanított vírust tartalmazó szer - klinikai tesztjeinek második szakasza júliusban fejeződik be. Az ellenanyagokat 2036 önkéntesnek adták be - valamint a klinikai tesztek első szakaszában lévő anyagok esetében további 539-nek -, de egyikük sem számolt be számottevő káros mellékhatásról. ..."


Ha nyáron a nyitás miatt nálunk sok lesz a beteg, akkor érdemes lenne bejelentkezni a klinikai szakasz harmadik fázisára, ahol már nagyobb tömegeket oltanak be. :rolleyes:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 689
113
3473 fertőzött (+56)
570 kórházban (-44)
45 lélegeztetőgépen (-1)
1654 aktív eset (-34)
1371 gyógyult (+84)
448 elhunyt (+6)
131429 mintavétel (+4192)
10742 hatósági házi karanténban (-212)
5ow3787o6zaygalx07o5.jpg
56 új beteg nem kevés.... Reméljük zárt közösségekben belül terjed. Ennek ellenére nyitni kell aztán ha vhol kitör, helyi szinten lezárni, gyorsan és szigoruan.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
56 új beteg nem kevés.... Reméljük zárt közösségekben belül terjed.
Nem néz jól ki, de a Zalai esetekről a minap már beszélt Müller nagyi. Az is egy szocotthonos történet és időbe telik amíg lecseng. Nekem a Fejér megyei esetszám növekedés az ami fura. Plusz 15 egyetlen megyében az nem kevés. Hátha ma mondanak róla valamit.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 689
113
Nem néz jól ki, de a Zalai esetekről a minap már beszélt Müller nagyi. Az is egy szocotthonos történet és időbe telik amíg lecseng. Nekem a Fejér megyei esetszám növekedés az ami fura. Plusz 15 egyetlen megyében az nem kevés. Hátha ma mondanak róla valamit.
Pesten meg 19 új eset.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Pesten meg 19 új eset.
Ige, láttam, és ez az ott még hatályban lévő korlátozó intézkedések mellett ennyi. :confused:
Geri hisztije ellenére ott még fenn kell tartani a zárlatot, mert ha nem, akkor ebből hamar baj lesz. A koreai számokat néztem tegnap, és a nyitás után nagyon hamar elindultak a rossz irányba:
0k1aueimq8veq9yjan9c.png
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 689
113
Ige, láttam, és ez az ott még hatályban lévő korlátozó intézkedések mellett ennyi. :confused:
Geri hisztije ellenére ott még fenn kell tartani a zárlatot, mert ha nem, akkor ebből hamar baj lesz. A koreai számokat néztem tegnap, és a nyitás után nagyon hamar elindultak a rossz irányba:
0k1aueimq8veq9yjan9c.png
Nem, sztem ennek ellenére a zárlat tarthatatlan. Nyitni kell és ha feltör, akkor lokalizálni. Főleg ha ezek az esetek nem az utcáról estek be, hanem zárt közösségekben jöttek elő.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
56 új beteg nem kevés.... Reméljük zárt közösségekben belül terjed. Ennek ellenére nyitni kell aztán ha vhol kitör, helyi szinten lezárni, gyorsan és szigoruan.

Sajnos ez nem, vagy nem kizárólag gócos terjedés. Az elmúlt 3 napban országos emelkedett a napi esetszám és az egy hetes mozgó átlag is. (Utóbbinak azért van jelentősége mert a napi esetszámok a héten belül jellegzetes mintázatot mutatnak.)
Ezen belül Budapest és Pest megye továbbra is országos átlag alatti ütemet lehet látni. (Természetesen a nagy lakosságszám miatt folyamatosan vannak új esetek.) Ellenben Zalában, ahol 3 hete indult be a terjedés folyamatos és ütemes a fertőződés. Az elmúlt 3 hét átlagos napi növekedési üteme 8%, az elmúlt 1 hét 4%, az elmúlt 3 nap 7% volt, ami egy erős influenza járvány szintje. Zala (811/millió) és Fejér (850/millió) lakosságszám arányos esetszámban megközelíti már Budapestet (944/millió) és Komárom (615/millió) sincs túl sokkal lemaradva (országos átlag 355/millió). Fejérben és Komáromban csitult járvány, heti átlag 2% és 1%-ra, de azért vannak új esetek. Viszont mellettük az elmúlt 3 napban Vasban is volt 3 eset (remélhetőleg 1 háztartásban). És az elmúlt 2 napban másik 4 megyében (Bács-Kiskun, Jász-Nagykun, Szabolcs és Veszprém) is volt 1-1 eset. Az elmúlt héten pedig még Csongrádban volt számottevő új eset (+8 fő, +8% egy hét alatt).
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nem, sztem ennek ellenére a zárlat tarthatatlan. Nyitni kell és ha feltör, akkor lokalizálni. Főleg ha ezek az esetek nem az utcáról estek be, hanem zárt közösségekben jöttek elő.
Oké, muszáj nyitni, de nem vagyok optimista. Ovi azt mondta, hogy a hó végén visszaadja a koronát, vagyis amúgy is csak egy-két hétről lenne szó. Azt azért ki lehetne bírni.
A tegnapi adatok közül Pesten én csak pár eü dolgozót tudok. Ha a többi is hasonló eset lenne, akkor az úgy nem olyan szörnyű. Mármint járványügyileg. :rolleyes: