Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 654
1 525
113
Ez úgy hülyeség ahogy írtad !!! Bármikor van vérvétel és vérkép, akinek indokolja ezt az állapota, a betegsége !!! Ne terjesszél már ilyen baromságokat meg hoaxokat !!!

Eleve nem is írtad, miért szükséges a vérvétel / vérkép, EZ ÍGY ÉRTELMEZHETETLEN !!! A vérvételt orvos írhatja elő. Te orvos vagy ? MagánEU-ben egész más !!! De akkor azt is meg kell hozzá adni mint adatot. Szóval ez így egy zagyválás, egy katyvasz volt ! Fuss neki még-egyszer a kijelentésednek, de legyenek benne az adatok is, mert kb. millió okból lehetséges egy vérvétel !!!!! :):cool:;) (és ezek az okok egyáltalán nem mindegy hogy mik ! :p)


Se nem hoax, se nem baromsag.
Semmi kozod ahhoz, hogy miert szukseges a verkep (nem oszt, nem is szoroz a tenyek ismereteben, bocs), de nyilvan nem jokedvemben szarnam el az idot ilyesmire.
Nem a magan EU csinalja meg penzert masnapra, hanem ugyanaz a helyi korhazi labor.
Azert hivtam fel a labort, mert ismeros mondta, hogy varolista van durvan. Ellenoriztem. Ezt mondtak a labor telefonszaman (oktober vege, "picit meg vagyunk csuszva").
Ugyhogy megyek sajat zsebbol fizetve (ma masik emberrel beszelgettem: ugyanigy jartak. Ez eddig harom, ha valaki szamolna.).

Szoval tokmindegy, hogy milyen okbol kell a vervetel (nem Covid), Gyurcsany alatt ilyen varolista egy szimpla vervetelre nem volt (es ezt nem azert irom, mert a rajongoja vagyok).
Masik szakrendelesre november kozepet mondtak. Ott is magandoki lesz.

Szoval kenytelen leszel ennyivel megelegedni; nyilvan okkal nem irok tobb adatot, de a teny attol meg teny marad.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ideért a második hullám, szeptember elsején a májusi tetőzésnél is többen voltak a koronavírus-fertőzöttek. A tavaszi korlátozásoknak viszont egyelőre nyoma sincs, pedig most gyorsabbnak tűnik a vírus, mint akkor. Mi járhat a kormány fejében? A magyar Covid-adatok és a kormányzati megszólalások, döntések összevetése nem könnyíti meg a helyzet tisztázását.
Tavasszal mindent bezártak, most meg irány a suli, hadd szóljon a Szuperkupa-döntő! Miért van ez?

Több hallgató koronavírus-fertőzött a Nemzeti Közszolgálat Egyetemen – értesült a Magyar Hang. Kérdésünkre az intézmény sajtóosztálya megerősítette információnkat. Azt írták: „az elmúlt napokban az Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Kar hallgatói közül többen jelezték az egyetemi járványügyi operatív törzs felé, hogy koronavírus-fertőzésre jellemző tüneteik vannak. Jelenleg 12 hallgatónknál mutatták ki a koronavírus-fertőzést, akik az otthonunkban tartózkodnak, egy kivételével, aki kórházi ápolás alatt áll. Az egyetem a hatósági bejelentést megtette, az egyetemi biztonsági előírásokat tovább szigorította, a további intézkedéseket a hatósági eljárás eredményének ismeretében hoz az egyetem.”
Megjelent a koronavírus a Közszolgálati Egyetemen, egy hallgatót kórházban ápolnak
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
T

torsen

Guest
A helytálló megállapítás az, hogy ami régen nagyon szar volt, az kevésbé szar talán most (eü. bérek és felszerelés, hadsereg), ami meg régen nem volt annyira szar, mintha kétszer annyira lett volna, az meg szarabb lett (pl. oktatás, korrupció).
DE (és ez egy lényeges dolog): Sajnos a világ legnagyobb részén is vannak szar dolgok az országokban, csak innen nézve kevésbé fáj, meg kevésbé tudunk róla.

És akkor legyünk elégedettek?
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Se nem hoax, se nem baromsag.
Semmi kozod ahhoz, hogy miert szukseges a verkep (nem oszt, nem is szoroz a tenyek ismereteben, bocs), de nyilvan nem jokedvemben szarnam el az idot ilyesmire.
Nem a magan EU csinalja meg penzert masnapra, hanem ugyanaz a helyi korhazi labor.
Azert hivtam fel a labort, mert ismeros mondta, hogy varolista van durvan. Ellenoriztem. Ezt mondtak a labor telefonszaman (oktober vege, "picit meg vagyunk csuszva").
Ugyhogy megyek sajat zsebbol fizetve (ma masik emberrel beszelgettem: ugyanigy jartak. Ez eddig harom, ha valaki szamolna.).

Szoval tokmindegy, hogy milyen okbol kell a vervetel (nem Covid), Gyurcsany alatt ilyen varolista egy szimpla vervetelre nem volt (es ezt nem azert irom, mert a rajongoja vagyok).
Masik szakrendelesre november kozepet mondtak. Ott is magandoki lesz.

Szoval kenytelen leszel ennyivel megelegedni; nyilvan okkal nem irok tobb adatot, de a teny attol meg teny marad.


nem vagyok magyarorszagi, a gyurncsany/orban nalam nem jelentenek semmit, szoval nem akarom egyiket sem vedeni...

de....

nem gondoltal arra hogy szimplan a jarvany miatt problemak lehetnek a orvosi elatasban??

nem egyszeru mindenapokat ellunk, ugylatszik egyeseknek januar ota meg nem eset le....









Többször nem adok neked igazat, de ebben történetesen nagyon igazad van.

a velemenyem szoktam mondani mindig.

az hogy igazam van vagy nincs, az nem anyira fontos. kulonosen nem amikor az amcsi topicba irom hogy valaki siman kreten, de ebbol fel forum azt vonnya le hogy a gyujtogatokat vedem... (ami egyaltalan nem igaz) vagy hogy trumplit kritizalom (teny hogy debil, es megszomorubb hogy a tobbi hiresebb politikus amerikaba is az).

amugy meg..ha mindenki egyforman mondana mindent, az csak annak a jele lenne hogy nem gondolkodik senki...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Hivtam a helyi labort vervetel temaban. Oktober vegere tudnanak idopontot adni egy nyomorult verkephez. Na, ilyen nem volt Gyurcsany idejen.
Termeszetesen akkor, ha fizetek erte, masnapra megvan.
Sajna Feri óta(!) ezek már kiprivatizált laborok, amik a mostani járványhelyzetben a kovira hivatkozva eljátsszák ugyanezt, akivel csak lehet... Személyesen bemégy, és közlik, hogy telefonon kell időpontot kérni. :) X nap múlva mehetsz egy nyomi vérvételre, majd utána valamikor meg az eredményért, stb. Mondván, ha nem tetszik, akkor lehet fizetni. Nagyon gáz, tudom, de megtehetik.
Akkor miert is fizetek TB-t?
Korábban a kiprivatizált radiológiák szívatták így az embereket. Remélem a laborokat is ugyanúgy elengedi/visszaveszi majd az állam, csak fizessed rendesen a tb-t, hogy legyen pénzük erre. :p
 
  • Tetszik
Reactions: vata and Leonidas

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 200
92 597
113
Hivtam a helyi labort vervetel temaban. Oktober vegere tudnanak idopontot adni egy nyomorult verkephez. Na, ilyen nem volt Gyurcsany idejen.
Termeszetesen akkor, ha fizetek erte, masnapra megvan. Akkor miert is fizetek TB-t?
A rendőrök anno egyből levették a vért viperával.
Ne szédítsük egymást. Kórházi, egészségügyi várólista akkor is volt. Amikor elkaptam a tükröt és a kezemben ment xarrá, a sürgősségin bekötöztek, majd elküldtek a gyógyszertárba tetanuszért. Megvettem, visszavittem beadták Szóval hagyjuk.
 
  • Tetszik
Reactions: vata and milagro

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 654
1 525
113
Sajna Feri óta(!) ezek már kiprivatizált laborok, amik a mostani járványhelyzetben a kovira hivatkozva eljátsszák ugyanezt, akivel csak lehet... Személyesen bemégy, és közlik, hogy telefonon kell időpontot kérni. :) X nap múlva mehetsz egy nyomi vérvételre, majd utána valamikor meg az eredményért, stb. Mondván, ha nem tetszik, akkor lehet fizetni. Nagyon gáz, tudom, de megtehetik.

Korábban a kiprivatizált radiológiák szívatták így az embereket. Remélem a laborokat is ugyanúgy elengedi/visszaveszi majd az állam, csak fizessed rendesen a tb-t, hogy legyen pénzük erre. :p

Ez a labor nem volt Feri alatt kiprivatizalva, nem is olyan reg vallal fizetos szolgaltast is. Nekem egyebkent nincs bajom a kiprivatizalt laborral sem, gyakorlatilag SOHA nem talalkoztam olyannal, hogy vervetelre/verkepre varolista legyen. Eddig.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 200
92 597
113
A helytálló megállapítás az, hogy ami régen nagyon szar volt, az kevésbé szar talán most (eü. bérek és felszerelés, hadsereg), ami meg régen nem volt annyira szar, mintha kétszer annyira lett volna, az meg szarabb lett (pl. oktatás, korrupció).
DE (és ez egy lényeges dolog): Sajnos a világ legnagyobb részén is vannak szar dolgok az országokban, csak innen nézve kevésbé fáj, meg kevésbé tudunk róla.
Ha korrupciót nem oda írod, még lajkoltam is volna.Hagyó Miklós, 4es metró, M6 sikvidéki alagutak stb...
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 654
1 525
113
A rendőrök anno egyből levették a vért viperával.
Ne szédítsük egymást. Kórházi, egészségügyi várólista akkor is volt. Amikor elkaptam a tükröt és a kezemben ment xarrá, a sürgősségin bekötöztek, majd elküldtek a gyógyszertárba tetanuszért. Megvettem, visszavittem beadták Szóval hagyjuk.

Nem szeditjuk egymast, csak leirjuk a tapasztalatokat. Elhiszem, amit irsz, te meg hidd el azt, amit en irok.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Se nem hoax, se nem baromsag.
Semmi kozod ahhoz, hogy miert szukseges a verkep (nem oszt, nem is szoroz a tenyek ismereteben, bocs), de nyilvan nem jokedvemben szarnam el az idot ilyesmire.
Nem a magan EU csinalja meg penzert masnapra, hanem ugyanaz a helyi korhazi labor.
Azert hivtam fel a labort, mert ismeros mondta, hogy varolista van durvan. Ellenoriztem. Ezt mondtak a labor telefonszaman (oktober vege, "picit meg vagyunk csuszva").
Ugyhogy megyek sajat zsebbol fizetve (ma masik emberrel beszelgettem: ugyanigy jartak. Ez eddig harom, ha valaki szamolna.).

Szoval tokmindegy, hogy milyen okbol kell a vervetel (nem Covid), Gyurcsany alatt ilyen varolista egy szimpla vervetelre nem volt (es ezt nem azert irom, mert a rajongoja vagyok).
Masik szakrendelesre november kozepet mondtak. Ott is magandoki lesz.

Szoval kenytelen leszel ennyivel megelegedni; nyilvan okkal nem irok tobb adatot, de a teny attol meg teny marad.

A legnagyobb sajnálatodra közlöm, hogy az indokolt SÜRGŐS esetekben VAN VÉRVÉTEL ÉS VÉRKÉP AZONNAL !!!

Engem abszolúte hidegen hagy hogy Gyurcsány vagy Orbán, ugyanis soha NEM tartoztam semmilyen "szekértáborhoz" !!!! Amúgy ELEVE AKI ILYENEKKEL "TAKARÓZIK", az nagyon nem független vagy valami súlyos pszichés problémája van. (ilyenek az erőszakos / akaratos / értetlen / nárcisztikus / stb. stb hasonló SÚLYOS pszichés problémákkal küzdő emberek, akik nem alkalmasak a közösségekben tevékenykedni sem, mert SÚLYOS egoista hajlamaik vannak, a minimális empátiájuk sem létezik a közösséghez, mások vagy egy helyzet pillanatnyi megértéséhez - az ilyen figurák viszik el pld. egy hajóbaleset esetén egyedül a mentőcsónakot is !!!! megjegyezném hogy ilyen esetben le lehet őket lőni is ha kell, statáriális ítélkezés helyzete katasztrófában !!!) Kiderült a számomra, hogy igazam volt. Ha indokolt lenne azonnal megcsinálnák a vérképed a TB-re !!!!! Szóval hazudtál, hanfulatot keltesz, "mert a Gyurcsány idejében..." Egy hétköznapi, elfogult, politikailag betokosodott lázító vagy, semmi más. Ennyi a konklúzió a válaszodból. Hablatyolsz és hazudozol össze-vissza. És erre hivatkozol ALAPTALANUL !!! (ez a legrosszabbak kategóriája ahova te tartozol, akik mindig csak azzal foglalkoznak hogy "ÉN", a kórosan egoisták)
 
  • Tetszik
Reactions: vata

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 654
1 525
113
A legnagyobb sajnálatodra közlöm, hogy az indokolt SÜRGŐS esetekben VAN VÉRVÉTEL ÉS VÉRKÉP AZONNAL !!!

Engem abszolúte hidegen hagy hogy Gyurcsány vagy Orbán, ugyanis soha NEM tartoztam semmilyen "szekértáborhoz" !!!! Amúgy ELEVE AKI ILYENEKKEL "TAKARÓZIK", az nagyon nem független vagy valami súlyos pszichés problémája van. (ilyenek az erőszakos / akaratos / értetlen / nárcisztikus / stb. stb hasonló SÚLYOS pszichés problémákkal küzdő emberek, akik nem alkalmasak a közösségekben tevékenykedni sem, mert SÚLYOS egoista hajlamaik vannak, a minimális empátiájuk sem létezik a közösséghez, mások vagy egy helyzet pillanatnyi megértéséhez - az ilyen figurák viszik el pld. egy hajóbaleset esetén egyedül a mentőcsónakot is !!!! megjegyezném hogy ilyen esetben le lehet őket lőni is ha kell, statáriális ítélkezés helyzete katasztrófában !!!) Kiderült a számomra, hogy igazam volt. Ha indokolt lenne azonnal megcsinálnák a vérképed a TB-re !!!!! Szóval hazudtál, hanfulatot keltesz, "mert a Gyurcsány idejében..." Egy hétköznapi, elfogult, politikailag betokosodott lázító vagy, semmi más. Ennyi a konklúzió a válaszodból. Hablatyolsz és hazudozol össze-vissza. És erre hivatkozol ALAPTALANUL !!! (ez a legrosszabbak kategóriája ahova te tartozol, akik mindig csak azzal foglalkoznak hogy "ÉN", a kórosan egoisták)

Szerintem te a fejedben levo hangokkal beszelgetsz, nem velem. Ehhez se kedvem, se turelmem.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 200
92 597
113
Se nem hoax, se nem baromsag.
Semmi kozod ahhoz, hogy miert szukseges a verkep (nem oszt, nem is szoroz a tenyek ismereteben, bocs), de nyilvan nem jokedvemben szarnam el az idot ilyesmire.
Nem a magan EU csinalja meg penzert masnapra, hanem ugyanaz a helyi korhazi labor.
Azert hivtam fel a labort, mert ismeros mondta, hogy varolista van durvan. Ellenoriztem. Ezt mondtak a labor telefonszaman (oktober vege, "picit meg vagyunk csuszva").
Ugyhogy megyek sajat zsebbol fizetve (ma masik emberrel beszelgettem: ugyanigy jartak. Ez eddig harom, ha valaki szamolna.).

Szoval tokmindegy, hogy milyen okbol kell a vervetel (nem Covid), Gyurcsany alatt ilyen varolista egy szimpla vervetelre nem volt (es ezt nem azert irom, mert a rajongoja vagyok).
Masik szakrendelesre november kozepet mondtak. Ott is magandoki lesz.

Szoval kenytelen leszel ennyivel megelegedni; nyilvan okkal nem irok tobb adatot, de a teny attol meg teny marad.
Tényleg nagyon durva várólisták vannak, de azért ki lehet jatszani. Kicsit autózni kell egy kistérségi orvosi központba, ott sokszor 1 héten belül megvan az, ami mashol több hónap.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ez a labor nem volt Feri alatt kiprivatizalva, nem is olyan reg vallal fizetos szolgaltast is. Nekem egyebkent nincs bajom a kiprivatizalt laborral sem, gyakorlatilag SOHA nem talalkoztam olyannal, hogy vervetelre/verkepre varolista legyen. Eddig.
Gondolom jó régen ki volt az privatizálva, csak eddig még nem ügyeskedtek az ilyen maszek vérvételekkel, hanem beérték azzal, hogy egy okos szerződéssel lehúzták a kórházat. Ez a mostani szívatás egy új elem. Pár hete én is rendesen felidegesítettem magam rajtuk. Csak reménykedem benne, hogy ezek után rendezi ezt is az állam. Az ilyesmire haragszik a mostani vezetés, csak szólni kell nekik.
Ja, és nem nekem panaszkodni meg számonkérni. :hadonaszos:;)
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 654
1 525
113
Tényleg nagyon durva várólisták vannak, de azért ki lehet jatszani. Kicsit autózni kell egy kistérségi orvosi központba, ott sokszor 1 héten belül megvan az, ami mashol több hónap.

Ja, kb. igy volt addig, amig barhol ellattak az orszagban. Most mar nem latnak el barhol, csak ott, ahova tartozol. Nekem is friss volt az info, amikor lepattintottak a jarvany elotti beutaloval.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Szerintem te a fejedben levo hangokkal beszelgetsz, nem velem. Ehhez se kedvem, se turelmem.

Zeal kivesézte a kérdést, részemről téma lezárva !!! Mehetsz Gyurcsányhoz panaszra, hogy elprivatizálta a laborokat, és most meg kellenének. Erre még te hivatkoztál Ferire ? Hagyjuk ezt... Talán ebből az esetből is tanulsz, hogy ki mit csinál, és az EÜ oroszlánrészét NEM szabad privatizálni. A (hülye) hangok meg a te fejedből jöttek, azért hivatkoztál Ferire, aki PONT a mostani helyzetedet előidézte !!! :p:p:D:D:cool: (ez most mekkora szívás neked, mi ? :p:cool:)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 200
92 597
113
Cavaliere koranavirusos lett.. :(
images