Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Nézd meg a fenti Merkely videót (11:30-tól).


Mit nézzünk rajta az az ember úgy hiteltelen ahogy van ! Ha a felszínt kapargatod még jónak is tűnhet aztán jön a minden 20-at találja meg a teszt dumával ! Számolj már ha csak fele annyi is akkor is 90%-nak fertőzni kéne mint az állat ! Tegnapi új összfertőzött 234 ezer , tegnap előtti 272 ezer az az előtti meg majd 300 ezer volt ! Egy igazán virulens vírus megy mint a bozóttűz nem kérdezi hány éves vagy . Mint ahogy az az adat se elérhető , hogy mennyi tesztet végeznek naponta és az mennyi pozitívat termel , bár úgy volna igazságos mint az ittas vezetésnél a teszt/szonda csak irányadó a bizonyíték a klinikai vizsgálat , na annak az adatai lennének a hitelesek . Minden hír úgy kezdődik , hogy már 27 millió felett a fertőzöttek száma pedig a lófakszt az aktuális fertőzött szám csak 8 millió körül van a világon ami egy kissé lehangoló a vírus hívőknek mert kerekítési tétel csak a lakossághoz viszonyítva ! Ha nem lenne teszt nem lennének számok amiken lovagolni lehetne volna egy minimális létszám kórházba meg egy még kisebb a proszektúrákon . De akkor nem lehetne világszinten dollár 1000 milliárdokat ellopni és tönkretenni , behódoltatni a világgazdaságot és rajta keresztül az emberiséget ! A fuldoklónak a fingszag is hegyi levegő ha kellően megszorítják az emberiséget önként fog lemondani a szabadságáról csak mentse meg valaki ! Tudom összeesküvés elmélet , de egyre többen látjuk így és nem adjuk a szabadságunk inkább megdöglünk de járomba nem élünk .
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Na de a franciáknál, spanyoloknál is?
Milyen vírus az, ami így szelektál életkor szerint?
Valami nem kerek!
Csak feltételezés a részemről, de mitől lenne ott más a helyzet mint itt? Ott is ugyanúgy lazítottak és nyaralni mentek az emberek, bulizni a fiatalok, stb.
(Majd 3-5 hét múlva eléri/elérheti az időseket is a vírus, ahogy az usában is történt, de az már egy másik sztori lesz.)
Tudom összeesküvés elmélet , de egyre többen látjuk így és nem adjuk a szabadságunk inkább megdöglünk de járomba nem élünk .
Jó eséllyel neked, nektek nem lesz bajotok, de más emberek bele fognak halni a hülyeségetekbe. :confused:
 
W

Wilson

Guest
Mit nézzünk rajta az az ember úgy hiteltelen ahogy van ! Ha a felszínt kapargatod még jónak is tűnhet aztán jön a minden 20-at találja meg a teszt dumával ! Számolj már ha csak fele annyi is akkor is 90%-nak fertőzni kéne mint az állat ! Tegnapi új összfertőzött 234 ezer , tegnap előtti 272 ezer az az előtti meg majd 300 ezer volt ! Egy igazán virulens vírus megy mint a bozóttűz nem kérdezi hány éves vagy . Mint ahogy az az adat se elérhető , hogy mennyi tesztet végeznek naponta és az mennyi pozitívat termel , bár úgy volna igazságos mint az ittas vezetésnél a teszt/szonda csak irányadó a bizonyíték a klinikai vizsgálat , na annak az adatai lennének a hitelesek . Minden hír úgy kezdődik , hogy már 27 millió felett a fertőzöttek száma pedig a lófakszt az aktuális fertőzött szám csak 8 millió körül van a világon ami egy kissé lehangoló a vírus hívőknek mert kerekítési tétel csak a lakossághoz viszonyítva ! Ha nem lenne teszt nem lennének számok amiken lovagolni lehetne volna egy minimális létszám kórházba meg egy még kisebb a proszektúrákon . De akkor nem lehetne világszinten dollár 1000 milliárdokat ellopni és tönkretenni , behódoltatni a világgazdaságot és rajta keresztül az emberiséget ! A fuldoklónak a fingszag is hegyi levegő ha kellően megszorítják az emberiséget önként fog lemondani a szabadságáról csak mentse meg valaki ! Tudom összeesküvés elmélet , de egyre többen látjuk így és nem adjuk a szabadságunk inkább megdöglünk de járomba nem élünk .

Hát ahogy én látom még napi majd 600 új fertőzöttnél sem akar még a kormány korlátozó intézkedéseket bevezetni,pedig szerintem az iskolakezdést egységesen el kellett volna halasztani egy hónappal mert pontosan akkor adtunk az iskolakezdéssel egy remek lehetőséget a vírusnak amikor az (sokkal jobban mint tavasszal bármikor)igazán el kezdett fertőzni.
 
  • Tetszik
Reactions: laiki and Leonidas

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Miután koronavírus-fertőzést mutattak ki a Szolnoki Szakképzési Centrum Sipos Orbán Szakképző Iskola és Kollégium egyik tanáránál, a teljes oktatói kar két hétes hatósági karanténba került, írja a Szoljon.hu. Az érintett pedagógus diákokkal nem találkozott, viszont részt vett a tanévet megelőző értekezleten augusztus 31-én. A tervek szerint ezen héten digitális oktatási zajlik majd a tanítás, majd szeptember 14-től ismét visszatérnek a tanárok és a gyerekek az iskolába.
A szolnoki szakképzési centrum teljes tanári kara hatósági karanténba került

A Semmelweis Egyetem rektora arra számít, hogy az ősz végére elérhetővé válhat a koronavírus elleni vakcina. Merkely Béla az InfoRádió Aréna című műsorában közölte, hat oltóanyag tart már olyan fázisban, hogy hamarosan zöld utat kaphat a felhasználásuk. Úgy vélte, hogy először a leginkább veszélyeztetett idős emberek kaphatják meg a vakcinát. Fontosnak nevezte mások mellett például a pedagógusok beoltását.
Merkely Béla: elérhető közelségben van a vakcina
 
  • Tetszik
Reactions: bartinieffektus

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 930
91 596
113
Hát ahogy én látom még napi majd 600 új fertőzöttnél sem akar még a kormány korlátozó intézkedéseket bevezetni,pedig szerintem az iskolakezdést egységesen el kellett volna halasztani egy hónappal mert pontosan akkor adtunk az iskolakezdéssel egy remek lehetőséget a vírusnak amikor az (sokkal jobban mint tavasszal bármikor)igazán el kezdett fertőzni.
Sztem nem kellett volna halasztani. Próbálunk együttélni vele. Nyugaton ugyanennyi, ha nem 3-5-szörös fertőzöttre is kinyitották a sulit.
Szerencsére még a kórházi kezelésre szorulók száma nem egetrengető, bár nő!

Nem hinném, hogy ha halasztanak 3-4 hét múlva jobb lenne a helyzet. Ahogy megyünk az infulenzaszezonba törvényszerűen rosszabb lesz.
Masz, távolságtartás, sok teszt, a kritikus helyeken rendszeres teszt(kórház, idosotthon, suli), tömeges infulenzaoltás meg sok-sok szerencse.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 911
65 876
113
Hülyeség, ilyen alapon fel se kelj az ágyból. Máskor szerinted nem történt már baleset? Az iskolában a tanárok meg az igazgató attól félnek hogy jajj csak náluk ne legyen egy beteg se, mert mit szólnak majd a tankeruletnel a fenyesseges iskolára. Taknyos, nyálas, kohogos gyerek sem mehet, valami tíz napig otthon kell maradnia akármi is a baja. Ennek következménye lett hogy egy hét után az osztály 40% már hiányzik. Szünetben maszkot hordanak. Kabaré.
Mondtam neki ha kérdezik azért náthás mert orrsovenyferdules van.
Egy biztos én nem fogok vele itthon tanulgatni mert nem az én dolgom.
Nem nekem kell tanítani a gyereket mert nem én vagyok a tanár.
A tanár is egy szakma, tanuljak 4-5 évig, ha minden takarítónőbol meg pekbol, taxis öl miegyebbol otthoni tanár lesz és ez megfelelő, akkor nem kell tanarkepzo főiskolára költeni. Repülőgépet se az én dolgom vezetni mert nem vagyok pilóta, nem annak tanultam.
Ahogy lemegy az a hülye focimeccs utána úgyis bezarnak megint mindent iskolától a boltokig.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://magyarnemzet.hu/kulfold/az-eu-jovo-aprilisra-igeri-a-nagy-mennyisegu-olcso-vakcinat-8629716/
"Az EU jövő áprilisra ígéri a nagy mennyiségű, olcsó vakcinát
A CÉL VÁLTOZATLAN: MINDEN ARRA RÁSZORULÓ EURÓPAINAK JUTNIA KELL AZ OLTÓANYAGBÓL
Az Európai Bizottság javában tárgyal a vezető gyógyszergyártókkal a koronavírus elleni oltóanyag vásárlásáról. Brüsszel egyelőre nem tervez vásárolni az orosz vakcinából, arra pedig nem lesz hatásköre, hogy megmondja, kiket oltassanak be első körben a tagországokban. Kezdetben az oltóanyag nagyobb dózisai a nagyobb lakosságú tagállamokba juthatnak el. Az Európai Bizottság egy illetékese kulcsfontosságú információkat osztott meg a brüsszeli vakcinastratégiáról...
...Az Európai Bizottság egyelőre nem vesz az orosz vakcinából
Az AstraZeneca mellett a bizottság többek között a francia Sanofi és az amerikai Moderna, valamint a szintén amerikai Johnson & Johnson gyártókkal készül szerződni. Az orosz vakcina Európán belüli forgalomba hozataláról egyelőre nincs szó – annak orosz törzskönyve van, így azt nem fedi le a gyógyszerek európai szabályozási rendszere, illetve az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) hálózata. – Márpedig mindenkinek érdeke, hogy megfelelő kiértékeléssel, teljes bizalommal vásároljon oltóanyagot – érvelt Gallina,..
...Azt már nagyobb homály fedi – és az Európai Parlament is kíváncsi rá –, hogy a bizottság nevében kik tárgyalnak a multinacionális vállalatokkal: a főigazgató-helyettes szerint a tagállamok által delegált személyekről van szó, akik megfelelő, az összeférhetetlenséget kizáró garanciák mellett végzik a dolgukat...
...Az uniós parlamenti ülésen kiderült az is, hogy Brüsszel miképp tervezi a közös kasszából beszerzett oltóanyag elosztását. Sandra Gallina szerint az ésszerű és igazságos módszer, ha a kezdetben a lakosság mérete alapján történik az elosztás, így a nagyobb lakosságú tagállamok jutnak több vakcinához..."


Az orosz az nem kell (ami pedig már létezik és kvázi gyártás alatt van), de két amerikai is esélyes (amikről meg gyakorlatilag semmit sem lehet tudni)...
Rendkívül "okos"
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Nem nekem kell tanítani a gyereket mert nem én vagyok a tanár.
Nem a tanítás a probléma. Azt a részét elég jól meg lehet oldani a neten keresztül is. Azért nem akarják bezárni az iskolákat, mert a szocializáció és a nevelés is fontos része a sulinak. Illetve most a tanév eleje van, vagyis minden iskolában sok az elsős diák, akinek még bele kellene szokniuk az új iskolájukba.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 911
65 876
113
Mit nézzünk rajta az az ember úgy hiteltelen ahogy van ! Ha a felszínt kapargatod még jónak is tűnhet aztán jön a minden 20-at találja meg a teszt dumával ! Számolj már ha csak fele annyi is akkor is 90%-nak fertőzni kéne mint az állat ! Tegnapi új összfertőzött 234 ezer , tegnap előtti 272 ezer az az előtti meg majd 300 ezer volt ! Egy igazán virulens vírus megy mint a bozóttűz nem kérdezi hány éves vagy . Mint ahogy az az adat se elérhető , hogy mennyi tesztet végeznek naponta és az mennyi pozitívat termel , bár úgy volna igazságos mint az ittas vezetésnél a teszt/szonda csak irányadó a bizonyíték a klinikai vizsgálat , na annak az adatai lennének a hitelesek . Minden hír úgy kezdődik , hogy már 27 millió felett a fertőzöttek száma pedig a lófakszt az aktuális fertőzött szám csak 8 millió körül van a világon ami egy kissé lehangoló a vírus hívőknek mert kerekítési tétel csak a lakossághoz viszonyítva ! Ha nem lenne teszt nem lennének számok amiken lovagolni lehetne volna egy minimális létszám kórházba meg egy még kisebb a proszektúrákon . De akkor nem lehetne világszinten dollár 1000 milliárdokat ellopni és tönkretenni , behódoltatni a világgazdaságot és rajta keresztül az emberiséget ! A fuldoklónak a fingszag is hegyi levegő ha kellően megszorítják az emberiséget önként fog lemondani a szabadságáról csak mentse meg valaki ! Tudom összeesküvés elmélet , de egyre többen látjuk így és nem adjuk a szabadságunk inkább megdöglünk de járomba nem élünk .
Dánok meg a németek már kötelezni fogják a népet az oltásra törvényileg ha jól tudom, mert ha nem akkor retorzio éri a polgárt.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
W

Wilson

Guest
Sztem nem kellett volna halasztani. Próbálunk együttélni vele. Nyugaton ugyanennyi, ha nem 3-5-szörös fertőzöttre is kinyitották a sulit.
Szerencsére még a kórházi kezelésre szorulók száma nem egetrengető, bár nő!

Nem hinném, hogy ha halasztanak 3-4 hét múlva jobb lenne a helyzet. Ahogy megyünk az infulenzaszezonba törvényszerűen rosszabb lesz.
Masz, távolságtartás, sok teszt, a kritikus helyeken rendszeres teszt(kórház, idosotthon, suli), tömeges infulenzaoltás meg sok-sok szerencse.

Nézd én úgy gondolom,hogy az iskolakezdés megfogja dobni a fertőzöttek számát(ne legyen igazam) és szerintem nem mindegy,hogy az influenza szezon kezdetére mennyire robban be a járvány,pont ma voltam bent a debreceni Egyetemen a diákokon maszk de távolságtartás nuku az épületek előtt maszk nélkül egymás hegyén hátán beszélgetnek,így teljesen felesleges a maszk simán terjedhet a vírus semmi sem akadályozza meg a terjedését.
 
  • Tetszik
Reactions: laiki

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 930
91 596
113
Nézd én úgy gondolom,hogy az iskolakezdés megfogja dobni a fertőzöttek számát(ne legyen igazam) és szerintem nem mindegy,hogy az influenza szezon kezdetére mennyire robban be a járvány,pont ma voltam bent a debreceni Egyetemen a diákokon maszk de távolságtartás nuku az épületek előtt maszk nélkül egymás hegyén hátán beszélgetnek,így teljesen felesleges a maszk simán terjedhet a vírus semmi sem akadályozza meg a terjedését.
Tuti megdobja, ebben nincs kétségem.
De abban sem vagyok biztos, hogy suli nélkül nem dobta volna meg, cserében hatalmas lett volna a felfordulás.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 911
65 876
113
https://magyarnemzet.hu/kulfold/az-eu-jovo-aprilisra-igeri-a-nagy-mennyisegu-olcso-vakcinat-8629716/
"Az EU jövő áprilisra ígéri a nagy mennyiségű, olcsó vakcinát
A CÉL VÁLTOZATLAN: MINDEN ARRA RÁSZORULÓ EURÓPAINAK JUTNIA KELL AZ OLTÓANYAGBÓL
Az Európai Bizottság javában tárgyal a vezető gyógyszergyártókkal a koronavírus elleni oltóanyag vásárlásáról. Brüsszel egyelőre nem tervez vásárolni az orosz vakcinából, arra pedig nem lesz hatásköre, hogy megmondja, kiket oltassanak be első körben a tagországokban. Kezdetben az oltóanyag nagyobb dózisai a nagyobb lakosságú tagállamokba juthatnak el. Az Európai Bizottság egy illetékese kulcsfontosságú információkat osztott meg a brüsszeli vakcinastratégiáról...
...Az Európai Bizottság egyelőre nem vesz az orosz vakcinából
Az AstraZeneca mellett a bizottság többek között a francia Sanofi és az amerikai Moderna, valamint a szintén amerikai Johnson & Johnson gyártókkal készül szerződni. Az orosz vakcina Európán belüli forgalomba hozataláról egyelőre nincs szó – annak orosz törzskönyve van, így azt nem fedi le a gyógyszerek európai szabályozási rendszere, illetve az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) hálózata. – Márpedig mindenkinek érdeke, hogy megfelelő kiértékeléssel, teljes bizalommal vásároljon oltóanyagot – érvelt Gallina,..
...Azt már nagyobb homály fedi – és az Európai Parlament is kíváncsi rá –, hogy a bizottság nevében kik tárgyalnak a multinacionális vállalatokkal: a főigazgató-helyettes szerint a tagállamok által delegált személyekről van szó, akik megfelelő, az összeférhetetlenséget kizáró garanciák mellett végzik a dolgukat...
...Az uniós parlamenti ülésen kiderült az is, hogy Brüsszel miképp tervezi a közös kasszából beszerzett oltóanyag elosztását. Sandra Gallina szerint az ésszerű és igazságos módszer, ha a kezdetben a lakosság mérete alapján történik az elosztás, így a nagyobb lakosságú tagállamok jutnak több vakcinához..."


Az orosz az nem kell (ami pedig már létezik és kvázi gyártás alatt van), de két amerikai is esélyes (amikről meg gyakorlatilag semmit sem lehet tudni)...
Rendkívül "okos"
Jól járnak belőlünk az egészségünk árán ezek az biztos. Két év múlva meg marokszam szedem a gyógyszert mert lett egy halom mellekhatasa meg három fülem is nőtt. Mi lesz ha jön egy másik vírus, annál is beadnak kötelezően egy hamar gyorsan kikevert oltóanyagnak hívott akármit? Ezentúl már mindig így lesz? Mindegy, csak a haverok multijai gazdagodjanak.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Mit nézzünk rajta az az ember úgy hiteltelen ahogy van ! Ha a felszínt kapargatod még jónak is tűnhet aztán jön a minden 20-at találja meg a teszt dumával ! Számolj már ha csak fele annyi is akkor is 90%-nak fertőzni kéne mint az állat ! Tegnapi új összfertőzött 234 ezer , tegnap előtti 272 ezer az az előtti meg majd 300 ezer volt ! Egy igazán virulens vírus megy mint a bozóttűz nem kérdezi hány éves vagy . Mint ahogy az az adat se elérhető , hogy mennyi tesztet végeznek naponta és az mennyi pozitívat termel , bár úgy volna igazságos mint az ittas vezetésnél a teszt/szonda csak irányadó a bizonyíték a klinikai vizsgálat , na annak az adatai lennének a hitelesek . Minden hír úgy kezdődik , hogy már 27 millió felett a fertőzöttek száma pedig a lófakszt az aktuális fertőzött szám csak 8 millió körül van a világon ami egy kissé lehangoló a vírus hívőknek mert kerekítési tétel csak a lakossághoz viszonyítva ! Ha nem lenne teszt nem lennének számok amiken lovagolni lehetne volna egy minimális létszám kórházba meg egy még kisebb a proszektúrákon . De akkor nem lehetne világszinten dollár 1000 milliárdokat ellopni és tönkretenni , behódoltatni a világgazdaságot és rajta keresztül az emberiséget ! A fuldoklónak a fingszag is hegyi levegő ha kellően megszorítják az emberiséget önként fog lemondani a szabadságáról csak mentse meg valaki ! Tudom összeesküvés elmélet , de egyre többen látjuk így és nem adjuk a szabadságunk inkább megdöglünk de járomba nem élünk .

Hát te nagyon beteg vagy !!! Most is a problémád mint egy piromániásnak, hogy nem hagyták a kis gyufáknak leégetni a zsúptetőt, mert a hülye tűzoltók mindig eloltották, így az nem is éghet le ! Meg azt követeled, hogy hagyják égni szabadod, akárhány-helyen is gyullad fel mert szerinted az nem fog leégni ! Mert te egy olyan "csoda észlény" vagy. Ezek után már sajnálom azokat akiknek dolgozol. Ezt hívják szándékos felforgatásnak amit csinálsz. És az egész világon megunták az ilyeneket, mindenhol törvényileg akarnak rá pontot tenni, hogy ne lehessen szabadon garázdálkodni. Áruld el nekünk, hány kitiltásod volt már és honnan ? Mert hogy nem egy, arra fogadást mernék kötni.
laiki said:
Szlávik János: a szennyvízminták alapján napokon belül berobbanhat a koronavírus-járvány egyes városokban

ogretankHU said:
Azért annyira nem tökös , hogy azt mondja be fog robbanni ! Ott hagyja a menekülő utat a "hat" képében !

Antiochiai Szent Kézigránát !!!!! Te azt várod el Szlávik Jánostól, hogy mondja meg a jövőt ??? Mond, neked mindenki elment otthonról ? Csak az "z...űr" maradt az agyad helyén ? Azt várod hogy "jósoljon" ???? Persze te is kuruzsló vagy csak, mi mást is várnál tőle ?? :rolleyes:
:D:D:p

"Ferenc pápa vasárnap déli beszéde: A fecsegés károsabb a koronavírus-fertőzésnél!"
És tényleg. Ezt az olyanok miatt mondta, mint amilyen te is vagy, akivel a legjobb legtürelmesebb emberek sem jutnak dűlőre, és nem tudják jobb, értelmesebb belátásra bírni. Az ilyen embereket magukra kell hagyni a téveszméikkel, mert ember nem segíthet rajtuk. Az ominózus idézet (amit a sajtó mindenfelé leközölt a világban, felkapott lett) a tegnap déli beszédéből való. Nem hosszú és le is fordították magyarra ha valaki el akarja olvasni.

Szóval ezt a szinted ütötted meg. De szerintem sosem voltál jobb életedben. Az emberek keveset változnak életük során, és a legtöbben csak romlanak a fiatalkorukhoz képest. Erre alapozom a megállapításom.Amúgy ezt már (Ferenc pápán kívül is) rengetegen elmondták az életben, híres emberek is, hogy soha ne vitatkozzunk bolondokkal. Már a Példabeszédek könyvében is elmondták, pedig az nem mai darab. :):p:cool:
 
W

Wilson

Guest
Tuti megdobja, ebben nincs kétségem.
De abban sem vagyok biztos, hogy suli nélkül nem dobta volna meg, cserében hatalmas lett volna a felfordulás.

Mennyiben lett volna nagyobb? Gyakorlatilag március közepe óta nem volt tanítás,ha azt mondja a kormány,hogy nem szept.1-n hanem okt.1-n kezdódik az év akkora felfordulás nem történt volna,
 
  • Tetszik
Reactions: laiki