Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 411
93 251
113
Mennyiben lett volna nagyobb? Gyakorlatilag március közepe óta nem volt tanítás,ha azt mondja a kormány,hogy nem szept.1-n hanem okt.1-n kezdódik az év akkora felfordulás nem történt volna,
Hát azért sok szülő már vágta a centit. Az ovik gyakorlatilag nyaron beindultak. Tény sztem a suli megdobja, de ezt sztem az illetékesek is tudták. Egyébként ezen túlvagyunk, elméleti a vita. Kibekkelésre játszunk. Ha pénteken 600 körül leszünk napi 10.000 tesztből, akkor van sansz, hogy egy viszonylag magas esetszámmal de befagy.
 
  • Tetszik
Reactions: zztop

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nem hinném, hogy ha halasztanak 3-4 hét múlva jobb lenne a helyzet. Ahogy megyünk az infulenzaszezonba törvényszerűen rosszabb lesz.
Masz, távolságtartás, sok teszt, a kritikus helyeken rendszeres teszt(kórház, idosotthon, suli), tömeges infulenzaoltás meg sok-sok szerencse.
Nem hinném hogy az időnek bármi köze lenne a mostani nagyon durva felfutáshoz !!!! Kiváló száraz napsütéses idő, az átlaghoz képest alig volt csapadék, és terjedt mint az állat !!! Igenis lett volna értelme visszaszorítani a terjedést ! Az emberek meg elkanászodtak, azért is szaladt ez fel ennyire, keményebbre és rövidebbre kell fogni a pórázt ! Kötelező maszkhasználat közös használatú épületekbe MINDENHOVÁ !!! Aki nem akarja betartani az meg kell büntetni !

Amúgy a nyugati "együttélés a vírussal" mee' mi a szabadság országai vagyunk" lehet hogy nagyon vissza fog még ütni !!! Erre majd térjünk vissza 60-70 nap múlva, és nézzük meg mi lett belőle ! Szerintem nem szép dolog lesz. De ugye a nyugat a tavasszal is elbaxta, mee' ők ehhez nagyon értenek... aztán egy lófaxt értettek !!! Csak a nagy arc volt megint, a "szokásos" sztori !
 
  • Tetszik
Reactions: ornagy and laiki
W

Wilson

Guest
Hát azért sok szülő már vágta a centit. Az ovik gyakorlatilag nyaron beindultak. Tény sztem a suli megdobja, de ezt sztem az illetékesek is tudták. Egyébként ezen túlvagyunk, elméleti a vita. Kibekkelésre játszunk. Ha pénteken 600 körül leszünk napi 10.000 tesztből, akkor van sansz, hogy egy viszonylag magas esetszámmal de befagy.

Igen ebben igazad van ez jelenleg elméleti vita:).Csak én attól félek,hogy összeeresztik most a jó népet az iskolákban ami aztán annyira megdobja a fertőzéseket,hogy iskolakezdés után 1-1,5 hónappal megint bezárják őket mert akkor semmi értelme nem volt az egésznek (remélem nem így lesz).
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113
Csak feltételezés a részemről, de mitől lenne ott más a helyzet mint itt? Ott is ugyanúgy lazítottak és nyaralni mentek az emberek, bulizni a fiatalok, stb.
(Majd 3-5 hét múlva eléri/elérheti az időseket is a vírus, ahogy az usában is történt, de az már egy másik sztori lesz.)

Franciáknál augusztus 20-a körül futott fel a tavaszinál nagyobb 2. hullám. Világosan látszik:
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/france/
..
Most meg bőven két héttel túl vagyunk már ezen. 200.000 felett az aktív esetek száma (!!), 3,5-4-szerese a tavaszi csúcsnak. Viszont a mortalitás lecsökkent jelentősen!
Vagy "játszottak nekünk a számokkal tavasszal", vagy ez a koronavírus már nem az, mint a tavaszi. Vagy valami más faktor is belépett még...
..
Egyébként meg összevethetetlenek az adatok az aktív esetszám vonatkozásában is, íme a jó taljánok mennyivel "gyógyulékonyabbak", mint a gallok!
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/france/
A sok fehérbor?
..
Szerbeknél, velük ellentétben meg egybeesett időben az esetszám felfutás meg a mortalitás... (??)
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/serbia/
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113
Igen ebben igazad van ez jelenleg elméleti vita:).Csak én attól félek,hogy összeeresztik most a jó népet az iskolákban ami aztán annyira megdobja a fertőzéseket,hogy iskolakezdés után 1-1,5 hónappal megint bezárják őket mert akkor semmi értelme nem volt az egésznek (remélem nem így lesz).

Az amerikai választás magasságában mindenképp "bezárnak újra"... Szerintem.
Nagy felfordulás lesz belőle. Képzeld el, ha még Karácsonykor is a szavazatokat számolják majd.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Vagy valami más faktor is belépett még...
Lazítás, nyaralás, bulizás, míg a kórházakban és a szocotthonokban megmaradt a szigor. Én csak ennyit látok benne.
Szerbeknél, velük ellentétben meg egybeesett időben az esetszám felfutás meg a mortalitás... (??)
Szerbiában a választások előtti és utáni adatok ...picit különböznek módszertanilag, ha érted mire célzok.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Kezdetben az oltóanyag nagyobb dózisai a nagyobb lakosságú tagállamokba juthatnak el. Az Európai Bizottság egy illetékese kulcsfontosságú információkat osztott meg a brüsszeli vakcinastratégiáról...
Tessék emberek ! Mit mondtam régebben ? Először a nagyok kapnak a a vakcinából, a kicsik addig le lesznek xarva. Már előre felkészítenek mindenkit lelkileg !!!! (vissza lehet keresni aki nem hiszi el !!!!)

Tehát én azt gondolom, hogy nem arányosan osztanak majd belőle, hanem az elején a nagyok többet le fognak nyúlni !

Na ezért van az, hogy lassan a rosszullét fog kerülgetni ha meglátom vagy meghallom őket, mert ez olyan mint mint a Moldova vicce a kommunizmusban az évente a paraszthoz látogató "újítókról". :D:D:D (aki nem ismeri annak meséljétek már el légyszíves a viccet, nekem most nincs hangulatom hozzá - Ursula megfekszi a gyomromat !!! :D:D)

Már amikor ma megláttam Ursulat az euronews csatornáján, tudtam, éreztem hogy megint megkeverik xart a EU fazékban. Méé' nem szakácsnak ez a nő ? Mindig csak a baj van vele !

...Az Európai Bizottság egyelőre nem vesz az orosz vakcinából
Lesz annak gazdája a díszes "és nagyképű" EU-n kívül is. Meg a kereslet miatt nem jut már később nekik ! De a fő "a nagy arc" most is, aztán beszélni a (náluk) nem is létező összefogásról. A "szokásos" történet megint.
Az AstraZeneca mellett a bizottság többek között a francia Sanofi és az amerikai Moderna, valamint a szintén amerikai Johnson & Johnson gyártókkal készül szerződni.
Aha... "a szokásos történet"... :rolleyes: Nem is tudom miért csodálkoznék. Azt nem merik elmondani, hogy az oxfordi vakcinán kívül a többi bizonytalan, olyan mint a kutya vacsorája. Erről hallgatni kell. A fontos az az oroszokat szidni... :rolleyes: Persze "a béke és a világszeretet jegyében"... :rolleyes::D:D:D Úgy unom már ezt a hazudozást ! De komolyan ! :)
Amúgy azt elmondom, nem a felebaráti szeretet miatt vesznek ezek is 4-féle vakcinát, hanem mert ba vannak rottyantva ! Ha nem állítják meg a vírust európában, az EU megrogyik, iszonyatos károk lesznek ! A legjobb vakcinával oltanak majd, a többit meg "ajándékba" adják a harmadik világba. De úgy is behajtják rajtuk az árát a gazdasági kizsigereléssel, már eddig is 100-szor kifizették a nyugat "ajándék" oltóanyagot, ami nem is ajándék. Csak így adja elő Ursula meg Mürkül.
...Azt már nagyobb homály fedi – és az Európai Parlament is kíváncsi rá –, hogy a bizottság nevében kik tárgyalnak a multinacionális vállalatokkal: a főigazgató-helyettes szerint a tagállamok által delegált személyekről van szó, akik megfelelő, az összeférhetetlenséget kizáró garanciák mellett végzik a dolgukat...
Én elárulom mi folyik ott !!!!!!! :rolleyes::D:D:D Ugyan az a "kézi vezérlés" megy mint eddig. :eek::D:D:D Állandóan úgy érzem hogy ugyanabba a kommunista mentalitásba kerültünk vissza mint a 70-es 80-as években !!! A látszatra ügyeltek, minden ment simliben, az emberek feje felett állambácsi intézkedett és döntött, a beleszólásuk nélkül. Kádár legalább a végén igyekezett vigyázni a nép jólétére, de ugye volt bőven gazember abban a csapatban. Most megint ezt a "központi bizottság mindent elintéz nektek emberek" mentalitást érzem az Usrsulanál meg Mürkülnél. A többiek ne szóljanak bele, mert ők a nagyon okosak. Úgy érzem kommunizmus építés II. van, ez az EU.

...Az uniós parlamenti ülésen kiderült az is, hogy Brüsszel miképp tervezi a közös kasszából beszerzett oltóanyag elosztását. Sandra Gallina szerint az ésszerű és igazságos módszer, ha a kezdetben a lakosság mérete alapján történik az elosztás, így a nagyobb lakosságú tagállamok jutnak több vakcinához..."

Na ez tette be nálam a kaput, pedig ha valaki számított erre az pont én voltam, azért is írtam már róla korábban többször !!!! Úgy átlátok rajtuk mint a szitán !!!!! :D:D:D

Nagyon köszi krokomach a cikket meg a nagyon jó kivonatolást !!!! ;):cool:

Ursulának az egész EB-nek és Mürkülnek pedig ezek után szeretettel küldöm ezt a számot !!! :eek::D:D:D Nem nem csak vicc, komolyan is gondolom a teljes szövegét !! :rolleyes::):p
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 332
33 388
113
Na ezért van az, hogy lassan a rosszullét fog kerülgetni ha meglátom vagy meghallom őket, mert ez olyan mint mint a Moldova vicce a kommunizmusban az évente a paraszthoz látogató "újítókról". :D:D:D (aki nem ismeri annak meséljétek már el légyszíves a viccet, nekem most nincs hangulatom hozzá - Ursula megfekszi a gyomromat !!! :D:D)

Már amikor ma megláttam Ursulat az euronews csatornáján, tudtam, éreztem hogy megint megkeverik xart a EU fazékban. Méé' nem szakácsnak ez a nő ? Mindig csak a baj van vele !

A túl magas polcra került kvótanő tipikus esete... na jó ne legyünk szexisták, Weber sem lenne jobb, sőt.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 411
93 251
113
Kevesebb fertőzött, kevesebb teszt, picit magasabb találati arány, 6%. Szokásos vasárnapi mintavételi adatok.
@zeal majd jön a részletesebb adatokkal. :)
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 557
18 357
113
341 a mai, új fertőzöttek száma. A kérdés csak az, hogy mennyi volt a teszt. Azt sajna nem látom. Mondjuk ha nagyjából annyi mint amennyit az elmúlt napokban végeztek akkor ez biztató szám, és jelentős csökkenés.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
8963 fertőzött (+576)
164 kórházban (+13)
11 lélegeztetőgépen (0)
4377 aktív eset (+572)
3961 gyógyult (+3)
625 elhunyt (+1)
481424 mintavétel (+11424)
21756 hatósági házi karanténban (+3276)
d907e7a3102ab63a4655da0179a4c4aa.png
9304 fertőzött (+341)
192 kórházban (+28)
12 lélegeztetőgépen (+1)
4706 aktív eset (+329)
3972 gyógyult (+11)
626 elhunyt (+1)
487146 mintavétel (+5722)
23318 hatósági házi karanténban (+1562)
5ea12d4a3635f7f8aa5a0da9bb9eb8c9.png
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 411
93 251
113
341 a mai, új fertőzöttek száma. A kérdés csak az, hogy mennyi volt a teszt. Azt sajna nem látom. Mondjuk ha nagyjából annyi mint amennyit az elmúlt napokban végeztek akkor ez biztató szám, és jelentős csökkenés.
A tesztek száma fele mint tegnap, de a korábbi vasárnapi tesztekhez képest (mert kedden azt látjuk), háromszor annyi. Szóval dinamikusan emelkedik a tesztelés, de a hétvége faktor mindenhol benne van. Ma egész Európában csökkenésről számolnak majd be az okos újságírók. Holnap meg robban, közben csak a naptári hatás.....
 
  • Tetszik
Reactions: enzo