Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest
Felmérés szerint egy átlag Budapestinek 200 ismerőse van. Vidéken ez kevesebb. Ahhoz, hogy az emberek többségének legyen egy COVID-ban meghalt ismerőse, több tízezer halott kellene. Ha csak ennek elérésekor hiszi el a társdalom, hogy ez a betegség veszélyes, akkor már régen késő bármit is tenni. Egy járványt nem akkor kell megfékezni, amikor már hegyekben állnak a hullák.
Magyarországon az elmúlt évtizedben közúti közlekedési balesetben évente 530 és 585 közti számban haltak meg emberek. Ez napi átlag nem egész kettő. Tegnap reggel bejelentettek napi 20 koronavírusos halottat, ami egy nagyságrenddel több. Az emberek túlnyomó részének nincs közúti balesetben meghalt közvetlen ismerőse. Akkor most ne tartsuk be a közlekedési szabályokat és mindenki vakon vágjon neki találomra választott helyen a 2x3 sávos útnak keresztbe?
Gyilkosságban még kevesebben halnak meg. Oszlassuk fel a rendőrséget, mint bölcs amerikai barátaink?
Ha nincs tűzesetben meghalt ismerőse valakinek az addig játszadozzon a tűzzel, amíg magára nem gyújtja a házat/lakást?
Kábítószer túladagolásban évente 20-30 ember hal meg Magyarországon és az egész EU-ban is 10 ezer alatt. Akkor ez alapján had menjenek a kemény drogok mindenkinek?
Azt elhiszed, hogy a HIV/AIDS, pestis, ebola, TBC, malária, veszettség, kolera, stb...veszélyes? Hány ismerősöd van, akik ezekben haltak meg?

Hány halott kell ennek a járványnak a komolyan vételéhez? A hivatalosan is elismert több, mint 1 millió világszerte és 853 Magyarországon láthatóan nem elég. Lesz még bőven. Hol van a határ?
Korábban az volt a szöveg, hogy van e koronás ismerősöd? Ugye hogy nincs? Kamu, túltolt, felfújt lufi ez az egész!
Most már azért az emberek többségének a munkatársai, ismerősei, rokonai, barátai között előfordulnak koronás esetek. Most az a lett a feltétel a járvány komolyan vételéhez, hogy legyen az ismerősök közt halott?

Big like!
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Régen mi volt? Jött a gyerekbénulás, és haltak/nyomorodtak a gyerekek tömegével. Jött a himlő, és hullott a nép tömegével. Megsérült az ember, és jött a tetanusz. Meg jött a torokgyík. Meg a szamárköhögés. Mindenki ismert olyat, akinek ezek vitték el a gyerekét vagy egyéb hozzátartozóját, vagy a családban volt ilyen.
Most mi van? Átoltott az lakosság, nincs torokgyík, tetanusz, gyerekbénulás... (Himlőnek meg írmagja sincs.) Nincs élettapasztalat, alap, hogy a gyerek nem hal meg. És mivel nyájimmunitás is van, a beoltatlan sem betegszik meg. Lehet védőoltás-tagadónak lenni "büntetlenül".
Mi lenne, ha nem lenne védőoltás? Lenne gyerekbénulás, meg tetanusz megy egyebek újra. Mi a fenéért akarjuk ezt?
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Két akna mező van az egyik már 80-90%-ban kivan táblázva a másikról nem tudsz semmit csak egy tábla van , lehet rajta csak 1 akna de lehet 1000 is ! Át kell valamelyiken menned , melyiket választod ? Ha már haditechnikai fórumon vagyunk !

Mi van kitáblázva? Azt sem tudhatod biztosan, hogy te éppen hogy fogsz reagálni a vírusra, de hogy akiket esetleg megfertőzöl, azok hogy, arról meg aztán végképp lövésed sem lehet. Méghogy kitáblázva...
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Teljesen korrekt érvelés, azonban az oltást kötelezővé tenni vagy tiltani is csak társadalmi közmegegyezés szerint lehet. Kb mint a kresz, vagy a btk esetében, ameddig nincs közmegegyezés, azaz a túlnyomó többség, mondjuk minimum 2/3 szerint elfogadható a tiltás vagy kényszerítés, vagy elfogadható a grémium aki kezébe a döntést helyezzük, addig csak a választás lehetősége és a diskurzus a járható út. A közmegegyezés hiányában erőszakoskodni elnyomást jelent.
A párbeszédhez pedig a másik tisztelete szükséges, és folyamatos ismeretbővítés. Tehát jó amit csinálsz, de ha megérted másik felet (ahelyett, hogy egyszerűen birkázzuk vagy felelőtlenezzük egymást), akkor termékenyebb lesz a vita.

Én nem látok termékeny vitát és érveket. Az oltás ellenesek nem konkrét érveket hoznak fel, hanem az emberben természetesen meglévő, ismeretlentől való félelemre játszanak rá. Tud valaki konkrét érveket sorolni amellett, hogy miért lenne veszélyesebb a COVID oltás, mint más oltások? No pláne alá tudja bárki támasztani konkrétumokkal, hogy miért lenne veszélyesebb az oltás, mint maga a betegség? Frissen lesz kifejlesztve, de mire hozzánk elér már milliónyian fogják megkapni.
Nem ismerjük a hosszú távú hatásokat? Egy új élelmiszert, kozmetikumot sem tesztelnek 5-10 évig a forgalomba hozatala előtt és mégis rácuppannak az emberek.
Inkább 5-10 évig taroljon a járvány, mert a használható oltást hosszú távon vizsgálgatják a fehér köpenyesek? És akkor nem lesz majd olyan 5-10 év után, aki azt követeli, hogy 20-30 évig vizsgálgassák, mert hátha... és ki tudja... és nem lehet kizárni?
Szedjünk inkább vitamint? Na és vajon egy új vitamin készítményt, vagy bármilyen más táplálék kiegészítő csodaszert tesztelnek 5-10 évig a forgalomba hozatal előtt?

Nekem van egy olyan szörnyű téveszmém, hogy a kutatók, szakemberek, gyógyszerészek, orvosok nem fejlesztenének, gyártanának, ajánlanának, adnának be olyan oltást, aminek a kockázata akár csak halvány mértékben, nagyságrendileg megközelítené a betegség kockázatát.
De persze lehet abban is hinni, hogy az összes orvos, kutató, gyógyszerész és a kormányok egyetlen életcélja a lakosság kiirtása és összeesküdtek a gyógyszergyártókkal a profit érdekében. Csináltak egy kamu járványt, hogy az über-mega veszélyes oltóanyagukkal tele nyomhassanak mindenkit. És ahogy a "zállatorvos" is megjegyezte: a "bugyborékoló lombikok közt sátánian kacagó virológusok" így majd fondorlatosan átvehetik a világ feletti uralmat.
 
W

Wilson

Guest
Én nem látok termékeny vitát és érveket. Az oltás ellenesek nem konkrét érveket hoznak fel, hanem az emberben természetesen meglévő, ismeretlentől való félelemre játszanak rá. Tud valaki konkrét érveket sorolni amellett, hogy miért lenne veszélyesebb a COVID oltás, mint más oltások? No pláne alá tudja bárki támasztani konkrétumokkal, hogy miért lenne veszélyesebb az oltás, mint maga a betegség? Frissen lesz kifejlesztve, de mire hozzánk elér már milliónyian fogják megkapni.
Nem ismerjük a hosszú távú hatásokat? Egy új élelmiszert, kozmetikumot sem tesztelnek 5-10 évig a forgalomba hozatala előtt és mégis rácuppannak az emberek.
Inkább 5-10 évig taroljon a járvány, mert a használható oltást hosszú távon vizsgálgatják a fehér köpenyesek? És akkor nem lesz majd olyan 5-10 év után, aki azt követeli, hogy 20-30 évig vizsgálgassák, mert hátha... és ki tudja... és nem lehet kizárni?
Szedjünk inkább vitamint? Na és vajon egy új vitamin készítményt, vagy bármilyen más táplálék kiegészítő csodaszert tesztelnek 5-10 évig a forgalomba hozatal előtt?

Nekem van egy olyan szörnyű téveszmém, hogy a kutatók, szakemberek, gyógyszerészek, orvosok nem fejlesztenének, gyártanának, ajánlanának, adnának be olyan oltást, aminek a kockázata akár csak halvány mértékben, nagyságrendileg megközelítené a betegség kockázatát.
De persze lehet abban is hinni, hogy az összes orvos, kutató, gyógyszerész és a kormányok egyetlen életcélja a lakosság kiirtása és összeesküdtek a gyógyszergyártókkal a profit érdekében. Csináltak egy kamu járványt, hogy az über-mega veszélyes oltóanyagukkal tele nyomhassanak mindenkit. És ahogy a "zállatorvos" is megjegyezte: a "bugyborékoló lombikok közt sátánian kacagó virológusok" így majd fondorlatosan átvehetik a világ feletti uralmat.

Hát nem tudom ki mindenki látta de a Fehér házba visszatérő elkínzott arcú és ziháló Trump nem éppen arról győzte meg a világot,hogy ez egy sima megfázás,(ahogy láttam ezzel már Trump is szembesult)aki ráadásul a világ legjobb orvosi kezelésében részesült.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
32298 fertőzött (+818)
627 kórházban (-22)
37 lélegeztetőgépen (-3)
22722 aktív eset (+240)
8723 gyógyult (+558)
853 elhunyt (+20)
771297 mintavétel (+5699)
20088 hatósági házi karanténban (-111)
qb2twvyop4hkghn7r69r.jpg
33114 fertőzött (+816)
656 kórházban (+29)
41 lélegeztetőgépen (+4)
23088 aktív eset (+366)
9149 gyógyult (+426)
877 elhunyt (+24)
781023 mintavétel (+9726)
20319 hatósági házi karanténban (+231)
ovhng27h58lu067i0a53.png
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Felmérés szerint egy átlag Budapestinek 200 ismerőse van. Vidéken ez kevesebb. Ahhoz, hogy az emberek többségének legyen egy COVID-ban meghalt ismerőse, több tízezer halott kellene. Ha csak ennek elérésekor hiszi el a társdalom, hogy ez a betegség veszélyes, akkor már régen késő bármit is tenni. Egy járványt nem akkor kell megfékezni, amikor már hegyekben állnak a hullák.
Magyarországon az elmúlt évtizedben közúti közlekedési balesetben évente 530 és 585 közti számban haltak meg emberek. Ez napi átlag nem egész kettő. Tegnap reggel bejelentettek napi 20 koronavírusos halottat, ami egy nagyságrenddel több. Az emberek túlnyomó részének nincs közúti balesetben meghalt közvetlen ismerőse. Akkor most ne tartsuk be a közlekedési szabályokat és mindenki vakon vágjon neki találomra választott helyen a 2x3 sávos útnak keresztbe?
Gyilkosságban még kevesebben halnak meg. Oszlassuk fel a rendőrséget, mint bölcs amerikai barátaink?
Ha nincs tűzesetben meghalt ismerőse valakinek az addig játszadozzon a tűzzel, amíg magára nem gyújtja a házat/lakást?
Kábítószer túladagolásban évente 20-30 ember hal meg Magyarországon és az egész EU-ban is 10 ezer alatt. Akkor ez alapján had menjenek a kemény drogok mindenkinek?
Azt elhiszed, hogy a HIV/AIDS, pestis, ebola, TBC, malária, veszettség, kolera, stb...veszélyes? Hány ismerősöd van, akik ezekben haltak meg?

Hány halott kell ennek a járványnak a komolyan vételéhez? A hivatalosan is elismert több, mint 1 millió világszerte és 853 Magyarországon láthatóan nem elég. Lesz még bőven. Hol van a határ?
Korábban az volt a szöveg, hogy van e koronás ismerősöd? Ugye hogy nincs? Kamu, túltolt, felfújt lufi ez az egész!
Most már azért az emberek többségének a munkatársai, ismerősei, rokonai, barátai között előfordulnak koronás esetek. Most az a lett a feltétel a járvány komolyan vételéhez, hogy legyen az ismerősök közt halott?
Jó, hogy az AIDS-et említed. :rolleyes:
Egy pár adat:
1.7 million [1.2 million–2.2 million] people became newly infected with HIV in 2019.
690 000 [500 000–970 000] people died from AIDS-related illnesses in 2019.
75.7 million [55.9 million–100 million] people have become infected with HIV since the start of the epidemic.
32.7 million [24.8 million–42.2 million] people have died from AIDS-related illnesses since the start of the epidemic.

Nincs ellene védőoltás.
De ha lenne, beoltatnád magad?:cool:

Még egyszer: NAGYON NEM vagyok oltásellenes!!!
Az összes oltást beadattam minden gyerekemnek, még a nem kötelezőeket is. A HPV ellenit a fiúknak is be fogom adatni.
Ha lett volna törzskönyvezett oltás, mielőtt én kapcsolatba kerültem volna a COVID-dal, akkor beadattam volna magamnak. Valószínűleg 60 felett, annak ellenére is be fogom oltatni magam influenza és COVID ellen is, hogy mindkét betegséggel kerültem már kapcsolatba.
Most viszont teljesen felesleges. És ezzel az égvilágon senkit sem veszélyeztetek. Ha elérhető lesz a vakcina és egy olyan ember hal meg COVID-ban aki a veszélyeztetett csoportba tartozik, akkor azt egy picit sem fogom sajnálni. Pont, mintha influenzában halna meg...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Én nem látok termékeny vitát és érveket. Az oltás ellenesek nem konkrét érveket hoznak fel, hanem az emberben természetesen meglévő, ismeretlentől való félelemre játszanak rá. Tud valaki konkrét érveket sorolni amellett, hogy miért lenne veszélyesebb a COVID oltás, mint más oltások? No pláne alá tudja bárki támasztani konkrétumokkal, hogy miért lenne veszélyesebb az oltás, mint maga a betegség? Frissen lesz kifejlesztve, de mire hozzánk elér már milliónyian fogják megkapni.
Nem ismerjük a hosszú távú hatásokat? Egy új élelmiszert, kozmetikumot sem tesztelnek 5-10 évig a forgalomba hozatala előtt és mégis rácuppannak az emberek.
Inkább 5-10 évig taroljon a járvány, mert a használható oltást hosszú távon vizsgálgatják a fehér köpenyesek? És akkor nem lesz majd olyan 5-10 év után, aki azt követeli, hogy 20-30 évig vizsgálgassák, mert hátha... és ki tudja... és nem lehet kizárni?
Szedjünk inkább vitamint? Na és vajon egy új vitamin készítményt, vagy bármilyen más táplálék kiegészítő csodaszert tesztelnek 5-10 évig a forgalomba hozatal előtt?

Nekem van egy olyan szörnyű téveszmém, hogy a kutatók, szakemberek, gyógyszerészek, orvosok nem fejlesztenének, gyártanának, ajánlanának, adnának be olyan oltást, aminek a kockázata akár csak halvány mértékben, nagyságrendileg megközelítené a betegség kockázatát.
De persze lehet abban is hinni, hogy az összes orvos, kutató, gyógyszerész és a kormányok egyetlen életcélja a lakosság kiirtása és összeesküdtek a gyógyszergyártókkal a profit érdekében. Csináltak egy kamu járványt, hogy az über-mega veszélyes oltóanyagukkal tele nyomhassanak mindenkit. És ahogy a "zállatorvos" is megjegyezte: a "bugyborékoló lombikok közt sátánian kacagó virológusok" így majd fondorlatosan átvehetik a világ feletti uralmat.
Azt nem érted meg, hogy a COVID vakcina nem végleges védettséget fog adni.
Egy kullancs által terjesztett agyhártyagyulladás elleni vakcina esetén ugyan több (2-3) ismétlő oltást kell adni, azonban az oltássorozat végén végleges immunitást ad.
Mivel a COVID nem ilyen, így nem is lehet visszaszorítani vagy eltüntetni a betegséget. Közegészségügyi szempontból az olyan oltások, amelyek egy potenciálisan halálos betegség végleges visszaszorítását célozzák, azt kötelezővé lehet és kell is tenni. A COVID-ot sosem fogjuk tudni kiirtani. Be fog épülni az életünkbe - pont mint az influenza.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Lehetne benned annyi, hogy akkor megtartod magadnak a sértett véleményed, hogy legalább ne ronts a helyzeten. Nem szép dolog, hogy másokat akarsz lebeszélni az oltásról, és akkor nagyon finoman fogalmaztam.

Azt írtam, hogy legyen mindenkinek szíve joga, hogy eldönthesse!
Én a pressziót éppen fordított irányból érzékelem - leegyszerűsített és buta bűntudatkeltés például, aki nem hajlandó ebben részt venni!
..
De a belinkelt közvéleménykutatások alapján nem csak én gondolom így!
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Azt nem érted meg, hogy a COVID vakcina nem végleges védettséget fog adni.
Egy kullancs által terjesztett agyhártyagyulladás elleni vakcina esetén ugyan több (2-3) ismétlő oltást kell adni, azonban az oltássorozat végén végleges immunitást ad.
Mivel a COVID nem ilyen, így nem is lehet visszaszorítani vagy eltüntetni a betegséget. Közegészségügyi szempontból az olyan oltások, amelyek egy potenciálisan halálos betegség végleges visszaszorítását célozzák, azt kötelezővé lehet és kell is tenni. A COVID-ot sosem fogjuk tudni kiirtani. Be fog épülni az életünkbe - pont mint az influenza.
Nem, nem ad a kullancs elleni védőoltás sem végleges védelmet, erre figyelj oda!
"A javasolt oltási menetrend tehát: 0., 1., 12. hónap. A második oltás után pár nappal már védettnek tekinthető a páciens. A 4. oltást 3 év szünet után kell beadni. Ezután minden 5. évben kell 1-1 ampullát adni, amíg el nem érjük az 59. életévünket. Ezután 3 évente kell 1-1 emlékeztető oltást felvenni, az élet végéig (ill, amíg újabb, ezt módosító ajánlás nem születik). Minden ampulla azonos oltóanyagot tartalmaz, függetlenül attól, hogy emlékeztető vagy alapimmunizálásról van szó."
Részletek: https://www.webbeteg.hu/cikkek/eloskodok/11210/kullancs-elleni-vedooltas
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Nem, nem ad a kullancs elleni védőoltás sem végleges védelmet, erre figyelj oda!
"A javasolt oltási menetrend tehát: 0., 1., 12. hónap. A második oltás után pár nappal már védettnek tekinthető a páciens. A 4. oltást 3 év szünet után kell beadni. Ezután minden 5. évben kell 1-1 ampullát adni, amíg el nem érjük az 59. életévünket. Ezután 3 évente kell 1-1 emlékeztető oltást felvenni, az élet végéig (ill, amíg újabb, ezt módosító ajánlás nem születik). Minden ampulla azonos oltóanyagot tartalmaz, függetlenül attól, hogy emlékeztető vagy alapimmunizálásról van szó."
Részletek: https://www.webbeteg.hu/cikkek/eloskodok/11210/kullancs-elleni-vedooltas
Ezt egyrészt, jó, hogy mondod, mert ez már nem volt meg. (nálunk ezt a családban nem én tartom nyilván)
Másrészt neked meg jól jöhet, ha tudod, hogy nem csak ez az ütemezés létezik. Már van egy 2. oltóanyag is.
De nekem mintha derengene egy olyan is, hogy mintha a 3. kölyök már csak egy 2 oltásos verziót kapott volna. Na estére megnézem.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Ezt egyrészt, jó, hogy mondod, mert ez már nem volt meg. (nálunk ezt a családban nem én tartom nyilván)
Másrészt neked meg jól jöhet, ha tudod, hogy nem csak ez az ütemezés létezik. Már van egy 2. oltóanyag is.
De nekem mintha derengene egy olyan is, hogy mintha a 3. kölyök már csak egy 2 oltásos verziót kapott volna. Na estére megnézem.
Szerintem az egy gyorsított eljárás, akkor adják ha nincsen idő mondjuk egy nagy túra előtt vagy elszegődsz favágónak. Én is gondolkoztam ilyenen mikor egy felhagyott és teljesen benőtt vasútvonalat kellett bejárnom tavaly. Végül is két kullanccsal megúsztam, még nem jött ki az agybaj :)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 998
87 670
113
Azt írtam, hogy legyen mindenkinek szíve joga, hogy eldönthesse!
Én a pressziót éppen fordított irányból érzékelem - leegyszerűsített és buta bűntudatkeltés például, aki nem hajlandó ebben részt venni!
..
De a belinkelt közvéleménykutatások alapján nem csak én gondolom így!
Tegnap volt a Pesti tévén "Dr. Gödény". Hasonlót mondott ő is:

https://pestitv.pestisracok.hu/2020...-alapjovedelmet-mindenkinek-es-le-maszkokkal/

(Gödény - testépítő, gyógyszerész - a műsor második felétől, bár az alapjövedelem baromságot is kielemzik, ami a Párbeszédes narratívában nagyon értelmi fogyatékosra sikeredett!)
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Egyébként a kínai védekezés óta tudjuk a kiszivárgott információk alapján, hogy a SARS-CoV-2 egy aeroszolizálódott vírus és pontosan ezért voltak olyan drákói szigorúságúak a kínai járványügyi intézkedések! Csak hát ezt a fejlett világ szempontjából beismerni felérne egy öntökönlövéssel, mert ha ezt nyilvánosan beismernék, és ez alapján szerveznék meg a járványügyi védekezést világszinten, akkor a teljes jelenlegi kapitalista gazdasági-, és individualista társadalmi szokásainkat, egymással szorosan összefüggő rendszerinket kellene kukáznunk, és teljesen az alapoktól felépíteni egy új civilizációs, gazdasági és társadalmi rendszert, amit egy a szabatossághoz hozzászoktatott népességgel kvázi lehetetlen kivitelezni! Lásd a "vírus realista" mozgalmat megtámogatva az 5G és laposföld összeesküvés elméletes tömegekkel.

Bár a CDC még most is tompítani próbálja a jelentőségét, már tényként ismeri el, hogy a koronavírus a levegőben is terjed. Ennek elég messzemenő következményei lehetnek, például újra kell gondolni a védekezési stratégiát. Ez ugyanis lényegében azt jelenti, hogy rosszul szellőző zárt terekben nem segít a távolságtartás, mert a fertőző permet nem csupán másodpercekig marad a levegőben, és messzebb is eljut a biztonságosnak mondott két méternél. "A COVID-19 néha levegőben is terjedhet." Az amerikai járványügyi hivatal (CDC) legfrissebb, a koronavírus terjedéséről szóló ajánlásában ezzel az erősen tompított mondattal ismerte el először hivatalosan azt, amit a világ aeroszol-szakértői már a nyár óta egyre hangosabban toporzékolva követelnek. Amilyen jelentéktelennek tűnik ez a mondat, amit a kifejtésben még tovább tompítanak azzal, hogy a vírus "csak bizonyos körülmények között" terjed a levegőben, valójában gyökeresen kéne megváltoztassa azt, amit a járvány terjedéséről, illetve a terjedés megakadályozásáról gondolunk.
Benne van a levegőben

Felszálló ágban van a járvány, az Operatív Törzs szerint mindenhol egyre több a fertőzött. Találtunk egy helyet, ahol viszont egyre kevesebb a diagnosztizált koronavírusos beteg. Miért csökken a kórházban ápoltak száma?
Koronavírus Magyarországon: egészen érthetetlen, ami történik

A mai napon 24-en veszítették életüket a koronavírus-járvány nyomán Magyarországon. Ilyen magas napi halálozási számot sosem láttunk eddig a járvány kirobbanása óta. A mai adatok szerint elhunyt egy 21 éves nő, ő a járvány legfiatalabb magyarországi áldozata eddig.
Koronavírus: elhunyt egy 21 éves nő Magyarországon, ő a járvány legfiatalabb áldozata
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 793
113
Ez jó hír. Mhol stagnál, vhol alacsony szinten, mint pl. Debrecen, ahol korábban magas volt.
7VpyVfmnypjmK0d3s.jpeg
 
S

Shektor11

Guest
Felmérés szerint egy átlag Budapestinek 200 ismerőse van. Vidéken ez kevesebb. Ahhoz, hogy az emberek többségének legyen egy COVID-ban meghalt ismerőse, több tízezer halott kellene. Ha csak ennek elérésekor hiszi el a társdalom, hogy ez a betegség veszélyes, akkor már régen késő bármit is tenni. Egy járványt nem akkor kell megfékezni, amikor már hegyekben állnak a hullák.
Magyarországon az elmúlt évtizedben közúti közlekedési balesetben évente 530 és 585 közti számban haltak meg emberek. Ez napi átlag nem egész kettő. Tegnap reggel bejelentettek napi 20 koronavírusos halottat, ami egy nagyságrenddel több. Az emberek túlnyomó részének nincs közúti balesetben meghalt közvetlen ismerőse. Akkor most ne tartsuk be a közlekedési szabályokat és mindenki vakon vágjon neki találomra választott helyen a 2x3 sávos útnak keresztbe?
Gyilkosságban még kevesebben halnak meg. Oszlassuk fel a rendőrséget, mint bölcs amerikai barátaink?
Ha nincs tűzesetben meghalt ismerőse valakinek az addig játszadozzon a tűzzel, amíg magára nem gyújtja a házat/lakást?
Kábítószer túladagolásban évente 20-30 ember hal meg Magyarországon és az egész EU-ban is 10 ezer alatt. Akkor ez alapján had menjenek a kemény drogok mindenkinek?
Azt elhiszed, hogy a HIV/AIDS, pestis, ebola, TBC, malária, veszettség, kolera, stb...veszélyes? Hány ismerősöd van, akik ezekben haltak meg?

Hány halott kell ennek a járványnak a komolyan vételéhez? A hivatalosan is elismert több, mint 1 millió világszerte és 853 Magyarországon láthatóan nem elég. Lesz még bőven. Hol van a határ?
Korábban az volt a szöveg, hogy van e koronás ismerősöd? Ugye hogy nincs? Kamu, túltolt, felfújt lufi ez az egész!
Most már azért az emberek többségének a munkatársai, ismerősei, rokonai, barátai között előfordulnak koronás esetek. Most az a lett a feltétel a járvány komolyan vételéhez, hogy legyen az ismerősök közt halott?

Értelmetlen az érvelésed. Miért kellene feloszlatni a rendőrséget? Miért kellene fittyet hányni a közlekedési szabályokra? Ha a média folyamatosan azt tolná, a nap 24 órájában, hogy rettegj, mert ilyen meg olyan veszélyes a közlekedés, az is totálisan indokolatlan lenne, és az ellen is felszólalnék.Mert bár tudom, hogy a közlekedés valóban veszélyes üzem, de koránt sem annyira, hogy a csapból is az folyjon a nap 24 órájában. Koránt sem annyira veszélyes, hogy le akarnánk zárni a közlekedést. Ennyi erővel, arról is tolhatnák a propagandát, hogy milyen veszélyes zuhanyozni. Biztosan sokan elcsúsznak és meghalnak a zuhayzókádban. Ennek ellenére ne haragudj, de én nem fogok rettegni a zuhanyzástól. A kommentemmel, arra akartam rávilágítani, hogy a differencia, a hivatalos kommunikáció, és az emberek személyes tapasztalatai között szakadéknyi.Rettegünk amikor autóba ülünk, hogy meghalunk közlekedési balesetben? Nem. Rettegünk, mikor kilépünk az utcára, hogy meggyilkolnak? Nem. Rettegünk az influenzától? Nem. Rettegünk, hogy covidosok leszünk? Én semmiképpen sem. Mivel ismerek olyan embereket, akik elkapták a covidot, pont ezért nem rettegek. Rettegni persze mindenkinek joga van, de NINCS jogotok a társadalomra rákényszeríteni ezt a rettegést.

"Korábban az volt a szöveg, hogy van e koronás ismerősöd? Ugye hogy nincs? Kamu, túltolt, felfújt lufi ez az egész!"
Mert az is volt, és most is az. Tetszik vagy sem, de ez nem egy szuper-mega-pusztító betegség. Ahogy telik az idő, úgy válik ez az egész egyre komolytalanabbá, mert már szerencsére a nagy többség látja, hogy ez a betegség nem jelent nagyobb veszélyt, mint egy sima influenza. De még mindig erőlködnek, még mindig tolják a félelem propagandát, ami egyre több embert hagy hidegen szerencsére.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113
Értelmetlen az érvelésed. Miért kellene feloszlatni a rendőrséget? Miért kellene fittyet hányni a közlekedési szabályokra? Ha a média folyamatosan azt tolná, a nap 24 órájában, hogy rettegj, mert ilyen meg olyan veszélyes a közlekedés, az is totálisan indokolatlan lenne, és az ellen is felszólalnék.Mert bár tudom, hogy a közlekedés valóban veszélyes üzem, de koránt sem annyira, hogy a csapból is az folyjon a nap 24 órájában. Koránt sem annyira veszélyes, hogy le akarnánk zárni a közlekedést. Ennyi erővel, arról is tolhatnák a propagandát, hogy milyen veszélyes zuhanyozni. Biztosan sokan elcsúsznak és meghalnak a zuhayzókádban. Ennek ellenére ne haragudj, de én nem fogok rettegni a zuhanyzástól. A kommentemmel, arra akartam rávilágítani, hogy a differencia, a hivatalos kommunikáció, és az emberek személyes tapasztalatai között szakadéknyi.Rettegünk amikor autóba ülünk, hogy meghalunk közlekedési balesetben? Nem. Rettegünk, mikor kilépünk az utcára, hogy meggyilkolnak? Nem. Rettegünk az influenzától? Nem. Rettegünk, hogy covidosok leszünk? Én semmiképpen sem. Mivel ismerek olyan embereket, akik elkapták a covidot, pont ezért nem rettegek. Rettegni persze mindenkinek joga van, de NINCS jogotok a társadalomra rákényszeríteni ezt a rettegést.

"Korábban az volt a szöveg, hogy van e koronás ismerősöd? Ugye hogy nincs? Kamu, túltolt, felfújt lufi ez az egész!"
Mert az is volt, és most is az. Tetszik vagy sem, de ez nem egy szuper-mega-pusztító betegség. Ahogy telik az idő, úgy válik ez az egész egyre komolytalanabbá, mert már szerencsére a nagy többség látja, hogy ez a betegség nem jelent nagyobb veszélyt, mint egy sima influenza. De még mindig erőlködnek, még mindig tolják a félelem propagandát, ami egyre több embert hagy hidegen szerencsére.

Azért a rettegés és a körültekintően, óvatosan kezelés között van egy pár fokozat. A cél itt továbbra is az, hogy az egészségügy túlterhelését megakadályozzák, nem az, hogy megóvjanak mindenkit a fertőzéstől. Ez pedig csak úgy megy, ha elnyújtják a járványt, nem hagyják, hogy túl rövid idő alatt túl sokan kapják el. Ehhez meg az kell, hogy az emberek többé-kevésbé betartsák a szabályokat. Ehhez meg az kell, hogy rájuk hozzák a frászt, mert a többség csak akkor áll be a sorba, ha fél a következményektől (legyen az súlyos betegség, vagy büntetés). Mert az emberek így működnek. Nem kell hozzá atomfizikusnak lenni, hogy felfogjuk az összefüggéseket.
 
S

Shektor11

Guest
Azért, hogy olcsóbban adhassa. o_O
Ha gyorsan és olcsón szeretnél oltást, annak az az ára, hogy az állam vállalja a felelősséget. Persze ha akarod, akkor egy kis felárért a gyógyszercég is vállalhatja a kockázatot. Köt egy biztosítást a termékre és azt ráterheli a vevőre. Miért is lenne úgy jobb szerinted?

:rolleyes:

Ez a te véleményed.
Az enyém meg az, hogy én ezt az oltást nem tudnám ajánlani egyetlen idősebb rokonomnak sem, mert sohasem tudnék utána tükörbe nézni nyugodt lelkiismerettel.
Maximum az ellenségeimnek ajánlanám, senki másnak.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU