Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Na viccen kívül: ahogy világszerte, ott is engedtek a nép akaratának, politikai szempontok miatt.
Kettő, oltóanyag: ha most találnák fel a légzsákot, talán 2030-ra be is vezetnék, addig vizsgálnák, hogy hátha kárt okoz, ha a víz aá esett autóban 200 méter alatt kinyílik...
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 628
5 513
113
Mert szerinted az egészségügyi dolgozók nem csinálnak semmit egész nap? Csak a parancsuralmi rendszer gyengébb a polgári életben, de ennek ez is a lényege: a polgár nem katona, még nincs diktatúra.
Természetesen nem a "kétkezi" eü-dolgozóra gondoltam. Bár ha nem látsz bele nem tudom miért álsz belém... Majd a megszólított kollégák el mondják a véleményüket ha akarják.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 422
33 692
113
Ha az oroszok teljesen hitelt érdemlően tudnák bizonyítani a vakcina hatékonyságát dokumentációval a tesztelési fázisból, illetve ha egy nem nyerészkedő kormányfüggetlen orvosi bizottság meggyőződne annak hatékonyságáról, akkor felőlem jöjjön az orosz vakcina. Csak ne hulljon el több ember, túl sok az áldozat már.

Ha a zsidók vesznek belőle, elfogadod? :)
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Brutális mennyiségű új beteg érkezéséről és az őket egyre kisebb számban fogadó egészségügyi személyzetről beszéltek nekünk ápolók, orvosok, egészségügyi szakdolgozók. Van, aki már a családját félti az elégtelen védőfelszerelések miatt. Ha pedig a dolgozók is elkapják a vírust, akár hónapokat is várhatnak a táppénzük jó részére. Már ha egyáltalán megkapják.
„Egyre többször fordul a halottaskocsi” – kórházi dolgozók mesélték el, mi megy náluk

Mi történik akkor, ha elfogy a szabad intenzíves ágy, és rangsorolni kell az intenzíves ellátásra váró betegeket? Ehhez a morális dilemmához ad útmutatót az az etikai ajánlás, amit a tavasszal még nem kellett használni, most azonban aktuálissá válhat, mert mind nagyobb az esély arra, hogy súlyozni kell a betegeket azokban a kórházakban, ahol nincs szabad intenzíves ágy. Ha így történik, ezzel a segédlettel együtt is rettenetesen nehezen meghozható döntések előtt állnak majd az orvosok.
Élet áll élettel szemben – valós probléma lett a betegek súlyozása az intenzív osztályokon

Lesz Vuhan előtt és Vuhan után, mert már soha nem lesz még egyszer olyan sem az ellátórendszer, sem a társadalom, mint Vuhan előtt – mondta Berényi Tamás, a Magyar Sürgősségi Orvostani Társaság elnökségi tagja a társaság csütörtöki, online kongresszusán a Medical Online tudósítása szerint. A felszólalók beszéltek arról a Magyar Orvosi Kamara által megalkotott etikai ajánlásról, amely részletes útmutatást ad az orvosoknak arra az esetre, ha a koronavírusos betegek ellátásával már nem tud megbirkózni a rendszer erőforrások hiányában.
Kiskunhalasi kórház intenzív osztályának vezetője: Már nincs tartalék a rendszerben
 
  • Tetszik
Reactions: bel and BJani

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
A Szegedi Tudományegyetem levelet küldött a hallgatóinak, amiben arra kérik őket, hogy jelentkezzenek önként az Országos Mentőszolgálatnál, és segítsenek a tesztelésben, tudtuk meg egy olvasónktól.

A levélben az áll:

„A COVID-19 vírus tüneteivel rendelkező emberek mintavételének napi száma meghaladta Magyarországon a nyolcezret, amely az Országos Mentőszolgálat munkatársaira óriási terhet ró, ezért az Önök segítségét kérjük.

A Szegedi Tudományegyetem önkéntes hallgatók jelentkezését várja a COVID védekezéshez nélkülözhetetlen egészségügyi tevékenység adminisztrációjának és logisztikájának támogatására a következő feladatokra:

- gépjárművezetés (B kategória)
- űrlapkitöltés, adatrögzítés, adatellenőrzés
- szűréssel kapcsolatos egyéb ügyintézés"


A felhívásra a Szegedi Tudományegyetem minden hallgatója jelentkezhet, tehát nem csak az orvostanhallgatók. Az egyetem az önkénteségért cserébe rugalmasságot ígér a tanulmányaik során, és az órákról való hiányzások is igazoltnak számítanak.

A levelet azzal zárják:

„A jelentkezés önkéntes, ugyanakkor kérjük, fontolják meg, hogy valamennyiünk egészségének megőrzése érdekében mekkora jelentőséggel bír, ha a Szegedi Tudományegyetem hallgatói minél nagyobb számban vesznek rész a védekezésben.”
 
T

Törölt tag 2361

Guest
megkerdezhetem hogy ott magyarorszagon milyen korlatozasok vannak?

tavaszkor tudom hogy amikor az oregek mentek boltba akor masnak nem volt szabad, maszkviseles stb..akor voltam utoljara.

most is van olyan?

nalunk epp most tiltottak be hogy 5 embertol tobb legyen egy helyen (suli/melo kizarva ebbol), mindegy hogy nyitot vagy zart terulet, meg semmi csaladi oszejovetel..
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
megkerdezhetem hogy ott magyarorszagon milyen korlatozasok vannak?

tavaszkor tudom hogy amikor az oregek mentek boltba akor masnak nem volt szabad, maszkviseles stb..akor voltam utoljara.

most is van olyan?

nalunk epp most tiltottak be hogy 5 embertol tobb legyen egy helyen (suli/melo kizarva ebbol), mindegy hogy nyitot vagy zart terulet, meg semmi csaladi oszejovetel..
Itt mindent megtalálsz hivatalos forrásból: https://koronavirus.gov.hu/korlatozasok
Szerbia szigorít a határátlépéseknél?
 
T

Törölt tag 2361

Guest

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Hát, ez is egy elmélet....

http://www.zsiday.hu/blog/terv
jelenlegi folyamatok mellett Magyarországon a vírus november-decemberben tetőzik, és január végére lecsengőbe kerülhet, ezután pedig elkezdődhet a gazdaság talpraállása. Utána a tavasz és az oltás megoldja a többit, és tavasszal folyamatos lazítások lesznek, nyár elejére pedig már majdnem teljesen visszaállhat minden a régi kerékvágásba, ami lehetővé teszi, hogy jó esetben újabb gazdasági fellendülés alakuljon ki 2022 elejére, pont a választásokra (ehhez persze jó lenne az EU-s NextGen pénzeső behúzása, és az európai költségvetési költekezés Magyarországra való kiterjedése is, az előbbivel kapcsolatban sok vita van, az utóbbi valószínűleg bekövetkezik).

Ha tehát a választásra optimalizálunk, akkor a gazdaság gyors talpraállására kell lőni, ehhez pedig az kell, hogy 3 millió magyar gyorsan átessen a betegségen. Ez a terv, és valószínűleg működni is fog, mivel a halálozásokból, és terjedési ütemből visszaszámolva 1 millió valós fertőzött már most is megvan idehaza, november végére pedig 2 millió felett lehetünk.

A legvalószínűbb forgatókönyv tehát a vírus végigsöprése és tetőzése november-decemberben, majd lecsengése januártól, és a gazdaság talpraállásának megkezdődése ezután. Az ára 10000 magyar.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 995
87 645
113
Jövő héttől a 65 év felettiek már nem fognak tanítani. Legalábbis abban a suliban ahol a fiam van, ezt döntötték el. Iskolabezárás várható jövő hét környékén. December 3-tól pedig üres lelátók előtt mennek majd a meccsek is.