Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
A csoportosulást kellene tiltani. Ha egyedül sétál valaki vagy kutyát sétáltat, vagy horgászik éjjel a Balatonban, azt minek csesztetni?

Nézd, nyilván ezer olyan tevékenységet ki lehetne találni és kivételbe tenni, ami nem lenne problémás, nem okozna további fertőzéseket. De nem lehet egy törvénybe sok száz kivételt sem írni. (és akkor is biztos lenne jó pár kimaradt dolog, amiért páran háborognának...)

Szerintem baromira túlélhető, ha 30 napig nem horgászhatsz csak este 8-ig a Balatonban... Csak nézze már mindenki milyen lezárások voltak Kínában, és ahhoz hasonlítva nézzük azt, hogy "jajj mi lesz ha a kutyám este 8 után nem sétáltathatom!".
És gondoljatok az eü dolgozókra, akik szabadidőben örülnek ha kialusszák magukat, nem hogy horgászni járjanak... Kapjunk már a fejünkhöz a nagy jódolgunkban!
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
V
Hát baszki végül is nem bált tartanak ott, hanem fikát turkásznak. :D
124324504_3181457478631740_8957451340537516652_n.jpg

Ja, csak a törökök ez így csinálják.....
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Hehe, meg is oldódott az SZFE ügy. :D
"A felsőoktatás csak online formában megengedett, a felsőoktatási kollégiumokat is be kell zárni."

Jött az erdőkerülő és kizavart mindenkit az erdőből. :D
Ami azért jó, mert gyakorlatilag megint azokat küldik haza, akik pont azérz vannak kollégiumban, mert otthonról nem megoldható a tanulásuk. Éljen a Párt!
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Este 8 után a szemetet se lehet levinni ha kint van a kuka az utcán, vagy hogy?
Autózni sem lehet, ha 8 után az úton vagy, megb.sz a rendőr?
Mondjuk ez a kijárási tilalom egy abszolút ostoba csak az emberek hergelésére jó intézkedés. A csoportosulást kellene tiltani. Ha egyedül sétál valaki vagy kutyát sétáltat, vagy horgászik éjjel a Balatonban, azt minek csesztetni?
A kijárási tilalom és a korlátozások vélhetôen valamekkora részben az EU-s terror fenyegetettség miatt is van. ( az osztrákoknál történtek után...)
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 752
3 963
113
Ami azért jó, mert gyakorlatilag megint azokat küldik haza, akik pont azérz vannak kollégiumban, mert otthonról nem megoldható a tanulásuk. Éljen a Párt!
Ha nincs iskola akkor minek a koli? Ha a koli maradna akkor se lehetne ott maradni, mert akkor az már vendégfogadás lenne ami most szintén tilos lesz. Egyként azért mennek koliba a diákok, mert távol laknak az iskolától.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 442
113
A kijárási tilalom és a korlátozások vélhetôen valamekkora részben az EU-s terror fenyegetettség miatt is van. ( az osztrákoknál történtek után...)
Szerintem meg inkább a felelőtlen emberek miatt van, pl az olyanoknál akik nyáron elmentek nyaralni külföldre mondván nekik úgysem lesz semmi bajuk. Meg azok miatt az emberek miatt akik szartak maszkot viselni a benzinkúton, a közértben és még egy rakás helyen mert ők úgy sem lesznek betegek. Ugyanezen okból lehet egy rakás felelőtlen ember (pl fiatalok) akik mondván, hogy nem lehet mit csinálni szombat este mert zárva van minden, lemennek dumálni, piálni a térre. Öten - hatan tízen, isten tudja hányan, mert ugye nekik úgysem lesz bajuk, meg ugye kamu ez az egész. Amúgy meg a vírus is részben (ehhez azért a kormány viszonylagos késlekedése is hozzájárult) az ilyen felelőtlen hozzáállásnak köszönhető, hogy ilyen mértékben tombol.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Ha nincs iskola akkor minek a koli? Ha a koli maradna akkor se lehetne ott maradni, mert akkor az már vendégfogadás lenne ami most szintén tilos lesz. Egyként azért mennek koliba a diákok, mert távol laknak az iskolától.
Meg, mert máshogy nem tudják megoldani. Pl mert nincsenek meg otthon a feltételek. Pl internet, saját szoba, egyáltalán annyi hely, hogy ott lehessen...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ja tényleg kurva vicces, mondjuk azért az megvan, hogy mennyire komolyan a szociális helyzet dominál a kollégiumi felvételinél, vagy csak piálni jártál be oda?
Nem, nem jártam be oda semmiért. Egyetem alatt talán kétszer voltam kollégiumban ismerősnél 15-15 percet.
Lófa' dominál. Jóban vagy a polgival ad igazolást, osztjónapot. Tele volt őstermelő, meg pedagógus csemetével. De ismerek olyat, akinek aglomerációban polgármester az apja. Vagy ott vannak, akik nem tudnak elszakadni a kollégiumi élettől és majd harminc évesen is még ott voltak. Biztos lehetne még sorolni. De komolyan, nincs otthon internet meg valamilyen gép, a koliban meg van, vagy, hogy?

Amúgy lehet, hogy Te alkesz vagy, vagy ilyesmi, de én nagyon-nagyon-nagyon ritkán iszok alkoholt.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Kis tapasztalat:
Tavasszal volt sok gyanús beteg, de kevés volt valóban COVID-os azok nagy része is kórházi/szoc.otthonos járványból volt.
Ősszel eleinte szintén sok volt a gyanús, de kevés volt a pozitív, de sokkal több jött az "utcáról".
Jelenleg aki gyanús, az majdnem mind pozitív, minden nap van néhány "félhulla", és aki nem gyanús, azokból is pozitív egy csomó, több, mint amennyi volt tavasszal vagy szeptemberben a gyanúsak közt.
És sok dolgozó is otthon van, mert elkapta (nyugodtan az "utcán" is akár vagy hazavitte a gyerek az iskolából), nem lehet bővíteni a személyzet számát műszakonként, aki nem beteg így is túl van terhelve.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Nem, nem jártam be oda semmiért. Egyetem alatt talán kétszer voltam kollégiumban ismerősnél 15-15 percet.
Lófa' dominál. Jóban vagy a polgival ad igazolást, osztjónapot. Tele volt őstermelő, meg pedagógus csemetével. De ismerek olyat, akinek aglomerációban polgármester az apja. Vagy ott vannak, akik nem tudnak elszakadni a kollégiumi élettől és majd harminc évesen is még ott voltak. Biztos lehetne még sorolni. De komolyan, nincs otthon internet meg valamilyen gép, a koliban meg van, vagy, hogy?

Amúgy lehet, hogy Te alkesz vagy, vagy ilyesmi, de én nagyon-nagyon-nagyon ritkán iszok alkoholt.
Akkor ha az életben a közelében sem jártál mi alapján mondasz véleményt?
Igen van olyan. Legyen kb 5%.
A maradék 95 %al mi is lesz?
Tudom ittene pestet mindenhol gigabites internetek, sőt a nagyvárosokban is. Az ország jó részén meg jön az adsl, és örülj ha a videót tudod nézni...
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Jelenleg aki gyanús, az majdnem mind pozitív, minden nap van néhány "félhulla", és aki nem gyanús, azokból is pozitív egy csomó, több, mint amennyi volt tavasszal vagy szeptemberben a gyanúsak közt.
Laboros ismerőseim most 50%nak mondják a háziorvostól beküldött pozitív mintákat.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 427
33 700
113
Akkor ha az életben a közelében sem jártál mi alapján mondasz véleményt?
Igen van olyan. Legyen kb 5%.
A maradék 95 %al mi is lesz?
Tudom ittene pestet mindenhol gigabites internetek, sőt a nagyvárosokban is. Az ország jó részén meg jön az adsl, és örülj ha a videót tudod nézni...

Úgy 10 rugóért (jó tudom az is pénz) már van korlátlan vagy gyakorlatilag korlátlan mobilnet. Persze ez is pénz, de videót simán lehet nézni (nem 4k minőségben), inkább csak a ping fos. Az azért videónézésnél annyira nem számít.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Úgy 10 rugóért (jó tudom az is pénz) már van korlátlan vagy gyakorlatilag korlátlan mobilnet. Persze ez is pénz, de videót simán lehet nézni (nem 4k minőségben), inkább csak a ping fos. Az azért videónézésnél annyira nem számít.
Jó, oké, van egy csomó kollégium, már most olyan intézkedésekkel, hogy a panelban nagyobb eséllyel kapod el a vírust. És vannak rohadt sokan, akiknek ezzel a cuccai mennek a levesbe, mint ahogy tavasszal is dettó ugyanez volt, mert ugye hazavinni nem tudja. Cserébe mobilnetet vehet 10 kért, és akkor majd tök jó lesz neki, mert?
Nem tudom miért kell fullba tolni a kreténségeket.
Az oktatás, és főleg a már most 90%ban hibrid oktatású felsőoktatás bezárása nyíltan az.