Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Még egy jelentés, így pár nap után. Tegnap már teljesen jól éreztem magam. Három tünetmentes nap kell egyhuzamban ahhoz, hogy gyógyultnak legyek nyilvánítva, pozitív teszt után. Ma megint szarabb kicsit, főleg az orromban érzem, hogy jelen van a dolog. De alapvetően rendben vagyok, csak nem teljesen stabil az ízérzékelésem. Náthavégi jellegű orrfújások jellemzőek, mikor jön ki agyvelő és tüdőlebeny is. :D Szóval mostmár nem sok szerintem és teljesen jól leszek.

Szaglásod?
Nekem az teljesen elszállt.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
https://24.hu/kulfold/2020/11/17/koronavirus-olaszorszag-halottak-fertozottek-szama/
Sajnálom az olaszokat.

"A kormányzó Attilio Fontana mégis azt sürgette, hogy Lombardiát jövő héttől már ne kiemelten veszélyes, vagyis vörös zónának nyilvánítsák, hanem sorolják közepesen veszélyes, narancssárga kategóriába. Ugyanezt szorgalmazta a jelenleg vörös osztályozású Piemont régió is. A két szint közötti különbséget többek között a vendéglátás és kereskedelem kevésbé szigorú zárása jelenti."

Beteg, vagy üres zsebű? Nehéz dilemma.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 601
25 912
113
Van valami kimutatás arra is, mi számít az említett államokban kronavírusos halálnak? Mert ennek számítása államonként eltér és ez erősen befolyásolja a statisztikát...
Én csak annyit tudok - tanult Fórumtársak majd kiegészítenek :) - , hogy nálunk ha az elhalálozott polgártársunknál bármilyen kis részben is kimutatható a covid, akkor annak számít. Oroszhonban boncol is.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 601
25 912
113
Még egy jelentés, így pár nap után. Tegnap már teljesen jól éreztem magam. Három tünetmentes nap kell egyhuzamban ahhoz, hogy gyógyultnak legyek nyilvánítva, pozitív teszt után. Ma megint szarabb kicsit, főleg az orromban érzem, hogy jelen van a dolog. De alapvetően rendben vagyok, csak nem teljesen stabil az ízérzékelésem. Náthavégi jellegű orrfújások jellemzőek, mikor jön ki agyvelő és tüdőlebeny is. :D Szóval mostmár nem sok szerintem és teljesen jól leszek.
Mielőbbi gyógyulást kívánok én is! :)

Lehet, hogy leírtad korábban, de én csak kvantáltan olvasok itt, így bocsi, ha bénázok. :)

Azt megkérdezhetem, hogy vitaminokat szedtél-e előtte és miből mennyit.
Az okulás okán. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 468
67 825
113
Mielőbbi gyógyulást kívánok én is! :)

Lehet, hogy leírtad korábban, de én csak kvantáltan olvasok itt, így bocsi, ha bénázok. :)

Azt megkérdezhetem, hogy vitaminokat szedtél-e előtte és miből mennyit.
Az okulás okán. :)

A vitaminszedésem a környezetemben levő nők aktuális odafigyelésén és erőszakos adagolásán múlik. Egészségtelenül élek eléggé, de mostanában csak feleannyira. Szóval rapszodikus volt, és most is az.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Tünetek+COVID-ra jellegzetes mellkasCT lelet+pozitív ag. és PCR teszt elég ahoz, hogy ha ez az ember meghal jelen betegsélg miatt, akkor COVID-19 halott legyen? Szerintem igen.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://index.hu/kulfold/2020/11/16/koronavirus_oltoanyag_europai_bizottsag_moderna_curevac/
"Brüsszel: az unió újabb megállapodást kötött egy oltóanyag gyártóval
Az Európai Bizottság szerződést kötött egy újabb, potenciálisan hatékony oltóanyag lehetséges vásárlásáról. Ursula von der Leyen, a brüsszeli testület elnöke közölte: az Európai Bizottság a német CureVac gyógyszer céggel kötött megállapodást, 450 millió adag oltóanyag vételéről – írta az MTI...
...Az unió végrehajtó testülete előzőleg már négy gyógyszeripari céggel kötött megállapodást, és az amerikai Moderna biotechnológiai vállalattal is készül szerződni..."

https://index.hu/kulfold/2020/11/17/eu_vakcina_szerzodes/
"Szerződést kötött az Európai Bizottság kedden a német CureVac gyógyszeripari vállalattal. Első körben 225 millió adag koronavírus elleni oltóanyag vásárlásáról, fenntartva pedig további 180 millió adag igénylésének lehetőségéről határoztak a vakcina biztonságosságának és hatékonyságának bizonyítását követően – derült ki a brüsszeli testület sajtóközleményéből, amelyről az MTI számolt be...
...a bizottság a tagállamokkal együtt előzetes piaci kötelezettségvállalásokat köt a vakcinagyártó cégekkel. A tagállamok dönthetnek úgy is, hogy az oltóanyagot adományként felajánlják alacsonyabb és közepes jövedelmű országok számára, vagy átirányítják más európai országokba.
A Bizottság eddig több mint 1,2 milliárd adag oltóanyagról gondoskodott azon kötelezettségvállalásának teljesítése érdekében, hogy méltányos hozzáférést biztosítson a biztonságos, hatékony és megfizethető oltóanyagokhoz, nemcsak az európai polgárok, hanem a világ legszegényebb és legkiszolgáltatottabb lakossága számára is – emelte ki Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke a keddi bejelentést követően.


A németek nagyon nyomulni látszanak...
 
T

Törölt tag 2361

Guest
A maszk nem gyengíti a tüdő működését még testmozgás közben sem



Az orrot és szájat fedő maszk akadályozza az új típusú koronavírus terjedését, azonban nincs alapjuk azoknak az aggodalmaknak, hogy megnehezítené a légzést, tudatja az MTI.


A védőmaszk viselése csökkenti a kilégzéssel, beszéddel, nevetéssel, tüsszentéssel, köhögéssel levegőbe juttatott cseppecskék és apró aeroszolok mennyiségét, így akadályozza a vírus terjedését. Felmerültek azonban olyan aggodalmak, hogy a belélegzett oxigén és a kilélegzett szén-dioxid áramlásának eltérítésével a maszk nehezíti a légzést, ezzel károsítja a szív- és tüdőműködést, különösen testmozgás közben.

Amerikai és kanadai kutatók az Annals of the American Thoracic Society című folyóiratban közölt tanulmányukban elemezték az összes olyan tudományos munkát, amely különböző védőmaszkok élettani hatásait vizsgálta testmozgás közben. Az egészséges embereknél a hatás minimális volt, függetlenül a maszk típusától vagy a mozgás intenzitásától.

„Lehetséges, hogy mozgás közben nagyobbnak tűnik az erőkifejtés, de a maszkviselés annyira kevéssé befolyásolja a légzést, a vérben található oxigént, szén-dioxidot és más élettani jellemzőket, hogy az gyakran ki sem mutatható” – mondta el Susan Hopkins, a Kaliforniai Egyetem San Diegó-i orvosi karának professzora, a kutatás vezetője. Hozzátette, hogy a bizonyítékok alapján sem a nem, sem az életkor nem játszik szerepet a maszkban sportolással kiváltott élettani reakciók mértékében. A szerzők szerint az egyetlen kivétel a súlyos szív- és tüdőbetegség, amikor a plusz akadály vagy a vérben lévő gázok kis változása nehézséget okozhat a testmozgás alatt.

„Figyelembe kell azonban venni, hogy ezek az emberek az új típusú koronavírus elkapásakor is nagyobb kockázatnak vannak kitéve” – tette hozzá.

Spanyolországban már rendeztek olyan kézilabda-mérkőzést, amelyen minden játékos maszkot viselt.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
152659 fertőzött (+5203)
7477 kórházban (+241)
576 lélegeztetőgépen (-6)
115193 aktív eset (+4937)
34185 gyógyult (+175)
3281 elhunyt (+91)
1388132 mintavétel (+27292?)
35042 hatósági házi karanténban (-48)
5303b71cfbea80bed8e982a9448818a8.png
156949 fertőzött (+4290)
7499 kórházban (+22)
581 lélegeztetőgépen (+5)
118723 aktív eset (+3530)
34846 gyógyult (+661)
3380 elhunyt (+99)
1409651 mintavétel (+21519)
35804 hatósági házi karanténban (+762)
226204390070a2e6aadba3a1f5062e40.png
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Te hogy vagy? Remélem jól alakul a helyzeted!

Miket kell tudnunk, hogy tanuljunk? :)

Köszönöm jól vagyok.
..
Alapvetően nem tudok semmilyen nagy okossággal szolgálni. Ugye írtam, hogy nem tudom hogy kaptam el.
Gyógyszert nem szedtem be. Csak C és D vitamint (Béres). Tea szegfűszeggel, időnként egy-egy sör és fehérbor fröccsként.(Ez utóbbival nem mindenki ért egyet.) :)
Sok fokhagyma ezenkívül, amit nem csak ettem, hanem éjjelente elhelyeztem 6-8 gerezdnyit vékonyan felszeletelve egy kistányérra a fejem mellé.
Prímán tisztán tartja a tüdőt. Reggel alapos szellőztetés, a fokhagymákat meg ki kell dobni.
Ez a módszer még az éjjeli démonok ellen is megvéd! :D
..
Plusz azt mondják nem jó naphosszat hanyatt fekve háton dögleni, mert növeli az esélyét, hogy rámegy a tüdőre.
Mozogni kell, torna pl.
Hát ennyi nagyjából...
 

Septimus

Well-Known Member
2018. november 22.
251
1 376
93
A maszk nem gyengíti a tüdő működését még testmozgás közben sem



Az orrot és szájat fedő maszk akadályozza az új típusú koronavírus terjedését, azonban nincs alapjuk azoknak az aggodalmaknak, hogy megnehezítené a légzést, tudatja az MTI.


A védőmaszk viselése csökkenti a kilégzéssel, beszéddel, nevetéssel, tüsszentéssel, köhögéssel levegőbe juttatott cseppecskék és apró aeroszolok mennyiségét, így akadályozza a vírus terjedését. Felmerültek azonban olyan aggodalmak, hogy a belélegzett oxigén és a kilélegzett szén-dioxid áramlásának eltérítésével a maszk nehezíti a légzést, ezzel károsítja a szív- és tüdőműködést, különösen testmozgás közben.

Amerikai és kanadai kutatók az Annals of the American Thoracic Society című folyóiratban közölt tanulmányukban elemezték az összes olyan tudományos munkát, amely különböző védőmaszkok élettani hatásait vizsgálta testmozgás közben. Az egészséges embereknél a hatás minimális volt, függetlenül a maszk típusától vagy a mozgás intenzitásától.

„Lehetséges, hogy mozgás közben nagyobbnak tűnik az erőkifejtés, de a maszkviselés annyira kevéssé befolyásolja a légzést, a vérben található oxigént, szén-dioxidot és más élettani jellemzőket, hogy az gyakran ki sem mutatható” – mondta el Susan Hopkins, a Kaliforniai Egyetem San Diegó-i orvosi karának professzora, a kutatás vezetője. Hozzátette, hogy a bizonyítékok alapján sem a nem, sem az életkor nem játszik szerepet a maszkban sportolással kiváltott élettani reakciók mértékében. A szerzők szerint az egyetlen kivétel a súlyos szív- és tüdőbetegség, amikor a plusz akadály vagy a vérben lévő gázok kis változása nehézséget okozhat a testmozgás alatt.

„Figyelembe kell azonban venni, hogy ezek az emberek az új típusú koronavírus elkapásakor is nagyobb kockázatnak vannak kitéve” – tette hozzá.

Spanyolországban már rendeztek olyan kézilabda-mérkőzést, amelyen minden játékos maszkot viselt.
Ettől nagyobb ostobaságot még az életben nem olvastam. Ezt valami elbaszott dagadt "entelektüel" találta ki, aki tele van frusztrációval, amiért más esetleg 50m-nél többet is tud futni és jól érzi magát a bőrében. Erre kitalál ilyen abszurd hülyeséget, hátha ezzel azt a kevés sporttevékenységet is lehetetlené teszi, ami megmaradt. Az aerob sporttevékenység arról szól (mámint, ha valaki jól csinálja) hogy alig van levegőd. Ha még erre valaki maszkot húz...
 

Septimus

Well-Known Member
2018. november 22.
251
1 376
93
Köszönöm jól vagyok.
..
Alapvetően nem tudok semmilyen nagy okossággal szolgálni. Ugye írtam, hogy nem tudom hogy kaptam el.
Gyógyszert nem szedtem be. Csak C és D vitamint (Béres). Tea szegfűszeggel, időnként egy-egy sör és fehérbor fröccsként.(Ez utóbbival nem mindenki ért egyet.) :)
Sok fokhagyma ezenkívül, amit nem csak ettem, hanem éjjelente elhelyeztem 6-8 gerezdnyit vékonyan felszeletelve egy kistányérra a fejem mellé.
Prímán tisztán tartja a tüdőt. Reggel alapos szellőztetés, a fokhagymákat meg ki kell dobni.
Ez a módszer még az éjjeli démonok ellen is megvéd! :D
..
Plusz azt mondják nem jó naphosszat hanyatt fekve háton dögleni, mert növeli az esélyét, hogy rámegy a tüdőre.
Mozogni kell, torna pl.
Hát ennyi nagyjából...
Mielőbbi gyógyulást!
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 422
33 692
113
Ez azért kissé durva (gratula "Kata Karáth"-nak és persze Falusnak)

Sokáig azt hittem, hogy a Magyarországra szórt nyugati médiaszidalmak már nincsenek rám hatással, mígnem aztán nemrégiben kezembe került a British Medical Journal (BMJ) november 4-i cikke. A BMJ a világ orvosi szaklapjai közül azzal tűnik ki, hogy közlés előtt az egyik legalaposabb szakmai ellenőrzésnek veti alá cikkeit. Amikor azonban az ember már egy cikk címében azt olvassa: „Covid-19 – Magyarország válasza a világjárványra nagyobb bajt okozhatott, mint maga a vírus”, akkor egyértelmű a következtetés, hogy a BMJ szaklektorai kollektíve szabadságra mentek.

Az orvosszakmai tudósítás leple alatt az írás olyan képet fest Magyarországról, mintha nem csupán diktatúráról lenne szó, hanem egyenesen bukott államról. A szerző már a nyelvezet szintjén is kifejezetten tendenciózus propagandaeszközöket alkalmaz. Azt írja például, hogy „ártalmas egypárti kormányzat” működik Magyarországon. Érdemes felfigyelni az „egypárti” szakkifejezésre. Egypárti rendszereket a jól ismert tekintélyuralmi államokról szólva szokás emlegetni. Az Encyclopaedia Britannica szerint a történelemből az egypártrendszer három formája ismeretes: „a kommunista, a fasiszta, illetve a fejlődő államoké”. Így hát a BMJ olvasójának kétségkívül azt kell gondolnia, hogy a magyar politikai rendszer ugyanabba a kategóriába tartozik, mint amit kommunizmus, illetve fasizmus néven szokás emlegetni.

Ha netán az olvasó nem értette volna, hogyan is értendő az „egypárti kormányzat” kifejezés, a BMJ előzékenyen tájékoztatja, hogy „Magyarországon gyakorlatilag katonai diktatúra működik”! E ténymegállapítást a lap Falus Ferenc volt tisztifőorvostól, a kormány egyik bírálójától idézi, aki azt kifogásolta, hogy a kórházakhoz a járvány idejére katonai megbízottakat neveztek ki, tehát nem a kormányzati rendszerről beszélt.

MIÉRT LETT MAGYARORSZÁG A NYUGAT KEDVENC CÉLTÁBLÁJA?
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Ettől nagyobb ostobaságot még az életben nem olvastam. Ezt valami elbaszott dagadt "entelektüel" találta ki, aki tele van frusztrációval, amiért más esetleg 50m-nél többet is tud futni és jól érzi magát a bőrében. Erre kitalál ilyen abszurd hülyeséget, hátha ezzel azt a kevés sporttevékenységet is lehetetlené teszi, ami megmaradt. Az aerob sporttevékenység arról szól (mámint, ha valaki jól csinálja) hogy alig van levegőd. Ha még erre valaki maszkot húz...

tudtam hogy valaki bele fog kotni.

ha jobban tudod mint az orvosok es a tobbi szakertok/tudosok, akor tessek szepen tudomanyosan megmutatni nekik hogy tevednek.

ha meg nem birod, akor jobb lenne halgatni.
ezer is van ennyi beteg, mert az emberek ilyen okosak mint te.