Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 063
10 199
113
Hát ennyi nagyjából...[/QUOTE]
A sportra hivatkozva akarják itt teljesen betiltani a maszkot egyesek??? Rendben a sportolásnál ha nincs közöség elfogadom. De ne szolgáltasunk okot még a tagadóknak. Mert sajnos még mindig van olyan aki a maszkot megveti, csak azért se megfelelően hordaná közösségben vagy ott ahol elő van írva. Utánna meg sír a covid osztályon a túlterhelt kórházban. A maszk azért is van hogy minnél kevesebb vírust kapjon be a szervezet vagy minnél kevesebb vírust fröcsköljön ki.
Futásnál meg különösen ügyelni kell arra hogy tömörülést stb elkerülni. Maszkban sajnos nem is lehet futni úgy ahogy.
Szerintem nem kell túlgondolni, orvosok évtizedek óta hordják, élnek.
Festők, karosszéria lakatosok ha van eszük, hordják, élnek.
Mezőgazdaságban sokan hordják permetezéskor, semmi bajuk tőle.
Száz egyéb helyen hordják baromi régen, sosem azért lett valaki szilikózisos meg cpd-s mert hordta.
Ez egy egyszerű hiszti, mint ami minden szabály ellen megy, mert azokat egyesek szerint mindig idióták hozzák. Nem kell vele törödni, ha sokan hordják utcán, boltban mindenki, akkor kevesebb lesz a beteg.
 
  • Tetszik
Reactions: laiki and aquarell

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 550
46 553
113
A sportra hivatkozva akarják itt teljesen betiltani a maszkot egyesek??? Rendben a sportolásnál ha nincs közöség elfogadom. De ne szolgáltasunk okot még a tagadóknak. Mert sajnos még mindig van olyan aki a maszkot megveti, csak azért se megfelelően hordaná közösségben vagy ott ahol elő van írva. Utánna meg sír a covid osztályon a túlterhelt kórházban. A maszk azért is van hogy minnél kevesebb vírust kapjon be a szervezet vagy minnél kevesebb vírust fröcsköljön ki.
Futásnál meg különösen ügyelni kell arra hogy tömörülést stb elkerülni. Maszkban sajnos nem is lehet futni úgy ahogy.
Itt erről szó sincs! Csak ne vegyünk már készpénznek olyan marhaságokat, hogy a maszk nem gátolja a légzést!
Illetve tegyük hozzá, hogy mióta komolyan szankcionálható a maszk-nem-hordás, azóta a korábban dafke nem hordók is felveszik az előírt helyeken, időben.
Én nagyon nem szeretek cigányozni, de buszon én még csak az amolyan "cigányon nem fog a vírus" virtust bemutató nyomorultakat láttam maszk nélkül. De azóta már elmúlt. Azért tettem idézőjelet, mert ez ÍGY ebben a formában elhangzott!
Én azt gondolom, hogy lassan abba kellene hagyni, ezt az uszítást maszk ügyben. Mert szerintem a társadalom 99,99%-a betartja a meghozott szabályokat. A többit meg remélhetőleg megbüntetik.
 

Septimus

Well-Known Member
2018. november 22.
242
1 255
93
Hát ennyi nagyjából...

Szerintem nem kell túlgondolni, orvosok évtizedek óta hordják, élnek.
Festők, karosszéria lakatosok ha van eszük, hordják, élnek.
Mezőgazdaságban sokan hordják permetezéskor, semmi bajuk tőle.
Száz egyéb helyen hordják baromi régen, sosem azért lett valaki szilikózisos meg cpd-s mert hordta.
Ez egy egyszerű hiszti, mint ami minden szabály ellen megy, mert azokat egyesek szerint mindig idióták hozzák. Nem kell vele törödni, ha sokan hordják utcán, boltban mindenki, akkor kevesebb lesz a beteg.

Az orvos és sportoló teljesen más eset. Az orvos áll a műtőasztal mellett, a sportoló pedig megküzd minden egyes oxigénmolekuláért. Az EPO doppingszer pontosan arról szól, hogy több vörösvérsejt nagyobb oxigénelnyelő képességgel rendelkezik, ezért több levegőhöz jut a sportoló. Sport közben a nem a nyugalmi állapotban lévő levegőfelhasználást kell figyelembe venni.
Pontosan az ilyen cikkek miatt terjed futótűz-szerűen a maszk- és járványtagadás, mert ha valaki elolvas egy ilyen abszurd hülyeség cikket (ami természetesen "szakemberek" megállítása), akkor rögtön kétségbevonja az összes maszkhordással kapcsolatos indoklást is, mert hiteltelené vált a forrás.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
156949 fertőzött (+4290)
7499 kórházban (+22)
581 lélegeztetőgépen (+5)
118723 aktív eset (+3530)
34846 gyógyult (+661)
3380 elhunyt (+99)
1409651 mintavétel (+21519)
35804 hatósági házi karanténban (+762)
226204390070a2e6aadba3a1f5062e40.png
161461 fertőzött (+4512)
7532 kórházban (+33)
580 lélegeztetőgépen (-1)
121644 aktív eset (+2921)
36345 gyógyult (+1499)
3472 elhunyt (+92)
1433008 mintavétel (+23357)
38610 hatósági házi karanténban (+2806)
e2139fb7920eb2ea18cb1467d6c820e1.png
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 911
65 865
113
161461 fertőzött (+4512)
7532 kórházban (+33)
580 lélegeztetőgépen (-1)
121644 aktív eset (+2921)
36345 gyógyult (+1499)
3472 elhunyt (+92)
1433008 mintavétel (+23357)
38610 hatósági házi karanténban (+2806)
e2139fb7920eb2ea18cb1467d6c820e1.png
Addig amig a betegseg tuneteit mutato embereket vesznek ra hogy dolgozzanak nem is fog ez csokkenni. Kicsit lazas vagy, kicsit gothos, ne jelentsd a dokinak, senkinek, gyere be dolgozni... :( Csak az elet meg a kapitalizmus meg ne alljon.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Addig amig a betegseg tuneteit mutato embereket vesznek ra hogy dolgozzanak nem is fog ez csokkenni. Kicsit lazas vagy, kicsit gothos, ne jelentsd a dokinak, senkinek, gyere be dolgozni... :( Csak az elet meg a kapitalizmus meg ne alljon.
A legtöbb esetben pár nap alatt elmúlnak a tünetek és utána 3-4 nappal már mehet dolgozni (akár pozitív teszttel is, mert már jó eséllyel nem fertőz). Hatalmas butaság nem kivárni ezt a pár napot, mert ha fertőzőként másokat is táppénzre küld, akkor az lesz a nagyobb veszteség.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 471
17 905
113
Addig amig a betegseg tuneteit mutato embereket vesznek ra hogy dolgozzanak nem is fog ez csokkenni. Kicsit lazas vagy, kicsit gothos, ne jelentsd a dokinak, senkinek, gyere be dolgozni... :( Csak az elet meg a kapitalizmus meg ne alljon.
Na igen. 2 napja itt volt nálam a gáz szerelő, jött az éves téli időszak előtti kazán ellenőrzésére. Dumálunk, beszélgettünk miközben átnézte a kazánt, majd rátértünk a járványra. Mondja nekem, hogy hát ő is volt "kicsit" koronavírusos, elment pár napra a szaglása, meg az íz érzékelése, de nem volt lázas nem érezte rosszúl magát így nem jelentett be senkinek semmit, mert hát ugye akkor nem tudna melózni. Kérdezem tőle, hogy ok de az nem jutott eszébe, hogy ezzel másokat megfertőzhetett? Válasz, már jól van semmi baja ez egy hónapja volt. Mondanom sem kell elment mindent fertőtlenítettem, Még szerencse, hogy maszkban voltam ő is meg én is.
 

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Kérlek, ne mondj butaságokat. Több mint 20 éve sportolok, ebből jó időt versenyszerűen. Mai napig járok félmaraton versenyekre. Ha megnézel bármilyen versenysportot, akkor látod, hogy a sportolók igencsak kapkodják a levegőt a végén. Ez egy abszurd hülyeség, hogy a maszk viselése mellet ugyanúgy kap levegőt. Nagyon kíváncsi vagyok, milyen sport az, amit ti éveken keresztül maszkba végeztetek.. Sakk? Darts? :)

Nekem nem kell bizonygatnod, hogy versenyszinten sportolsz, ha alapvetó sportfelszerelésekkel nem vagy tisztában, nem fogom elhinni.
De ha már önként jelentkezel másodjára a pofonért, legyen.
Öttusáztam, amiből az úszás maradt meg, mint versenysport a végére.
Ksiben voltak az edzéseim, az edzőm kezei közül került ki nem egy olimpikon, lehet ért ahoz amit csinál...
Hogy nézett ki egy erőnléti?
Maszkot fel és 2 óra futás.
Asztma vagy egy levegővel 50m úszás lett az eredménye? Szerintem ki tudod talállni.
 
  • Tetszik
Reactions: laiki

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 051
83 254
113
Na igen. 2 napja itt volt nálam a gáz szerelő, jött az éves téli időszak előtti kazán ellenőrzésére. Dumálunk, beszélgettünk miközben átnézte a kazánt, majd rátértünk a járványra. Mondja nekem, hogy hát ő is volt "kicsit" koronavírusos, elment pár napra a szaglása, meg az íz érzékelése, de nem volt lázas nem érezte rosszúl magát így nem jelentett be senkinek semmit, mert hát ugye akkor nem tudna melózni. Kérdezem tőle, hogy ok de az nem jutott eszébe, hogy ezzel másokat megfertőzhetett? Válasz, már jól van semmi baja ez egy hónapja volt. Mondanom sem kell elment mindent fertőtlenítettem, Még szerencse, hogy maszkban voltam ő is meg én is.
Ismerős történet. Amikor elment tőlünk, én utána három hétig kurva beteg voltam, hiába a maszk és a fertőtlenítés. :D
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 927
91 582
113
Talán most kerülhetnek be az antigén-tesztek a statisztikába
Jó lenne, ha a hivatalos tesztelési adat az antigén-teszteket is tartalmazná, ezt talán most sikerül megoldani, a mai adatban már szerepel a 33 ezer antigén-teszt is - mondja a miniszter.


@zeal ezt te hogy látod a statisztikában?
Ez azt jelenti, higy az eddig 20-28..000-es tesztek mind PCR tesztek voltak?
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 922
13 145
113
A sportra hivatkozva akarják itt teljesen betiltani a maszkot egyesek??? Rendben a sportolásnál ha nincs közöség elfogadom. De ne szolgáltasunk okot még a tagadóknak. Mert sajnos még mindig van olyan aki a maszkot megveti, csak azért se megfelelően hordaná közösségben vagy ott ahol elő van írva. Utánna meg sír a covid osztályon a túlterhelt kórházban. A maszk azért is van hogy minnél kevesebb vírust kapjon be a szervezet vagy minnél kevesebb vírust fröcsköljön ki.
Futásnál meg különösen ügyelni kell arra hogy tömörülést stb elkerülni. Maszkban sajnos nem is lehet futni úgy ahogy.

Gyakorlati megfigyelés:
Nem használok tömegközlekedést, hogy csökkentsem a kockázatot. Munkába és haza menet a Margit-szigeten keresztül sétálok. Korábban is sokan voltak, de most talán még inkább megszaporodtak hétköznap reggel és este a Margit-szigeten futók. Ezzel nem is lenne semmi baj. Azonban napok óta számolom, hogy 10 futáshoz öltözött közül átlag 6 ember normálisan gondolkodva, betartja az ésszerűség által megkívánt viselkedést. Azaz a hídon sétálva, maszkban megy át és a maszkot csak a Margit-sziget futószőnyegéhez érve veszi le. Ott fut, ahol erre neki külön kiépítetek gumi borítású futószőnyeget.
10-ből átlag 4 egoista viszont a következőket teszi:
- Bár a szigeten 5 km egy futókör, de nekik elengedhetetlenül fontos még a futókörön kívül, a járdán, a hídon is futni pár száz métert, ahol viszont ezt közvetlenül a járőkelők mellett, között teszik. Pedig az már sima közterület (ahol az össezs érintett kerület szabályai szerint kötelező a maszkviselés) nem a kivételként meghatározott közpark, vagy zöldterület.
- Természetesen arra pár száz méterre sem teszik fel a maszkot, hiszen ők futnak, azaz sportolnak, szóval erre nekik "joguk van". Az kicsit sem érdekli őket, hogy ilyenkor lihegve, zihálva, fújtatva sokkal több váladékot permeteznek szét, mint a sétáló, beszélgető járókelők tennék maszk nélkül, tehát józan ésszel a futóknak még inkább maszkot illene viselnie a járókelők között, ha már egyszer nem bírják ki, hogy ne köztük futkározzanak. A sétáló járókelők 95%-ban betartáják a maszk viselési szabályokat a futók 40%-a viszont maszk nélkül fújtat rájuk.
- Teszik ezt olyan helyen is (például hídon) ahol semmi esély a távolságtartásra. De még ahol be lehetne tartania a - még a futókra nézve is kötelező - távolságot, ott is fél méteren belül húznak el az ember mellett (a forgalom zajától a hátulról érkező futót nem lehet időben meghallani és kitérni előle) és lihegnek a járókelők nyakába.
- Előszeretettel futnak ketten, hárman egymás mellett a keskeny járdán, hogy kikerülni se lehessen őket.
- A szigeten belül is a kijelölt, direkt nekik készített futószőnyeg helyett a belső sétautakon futnak.
- Természetesen mindezt a gyalogos forgalom csúcsidőszakaiban teszik, mert ők akkor érnek rá és csak ez számít. A többi ember hangyányit sem.
- Ha bármelyikre rászólsz, hogy kötelező a távolság tartás és ne lihegjen már rám közvetlen közelről, maszk nélkül, természetesen nekik áll felljebb. Mert ők azt csinálnak, amit akarnak, nekik nem kell törődni másokkal.

Az a baj, hogy a kivétel szabályok mindig ezt eredményezik. Azok, akik a világ közepének képzelik magukat és csak a saját kényelmükkel, szórakozásukkal, kedvtelésükkel törődnek. Akiknek nem számít a társadalom és a többi ember érdeke és csak a saját önzőségük és felelőtlenségük vezérli őket. Nos ők a kivételeket mindig a szábályok alól, vagy a szabályok logikája és az ésszerűség diktálta társas vislekedési normák alól való kibúvóként használják. Fennen hirdetik, hogy ez az ő szabad akaratuk megnyilvánulása és szembe mennek a szabályokkal, mert azok korlátozzák az egyéni szabadságukat, melynek a legkisebb csorbítását sem hajlandók elfogadni. Pedig simán csak önzők, felelőtlenek, anarchisták, jogsértő, társadalom- és közösség ellenes viselkedést tanusítanak. És erre még büszkék is.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 922
13 145
113
Talán most kerülhetnek be az antigén-tesztek a statisztikába
Jó lenne, ha a hivatalos tesztelési adat az antigén-teszteket is tartalmazná, ezt talán most sikerül megoldani, a mai adatban már szerepel a 33 ezer antigén-teszt is - mondja a miniszter.


@zeal ezt te hogy látod a statisztikában?
Ez azt jelenti, higy az eddig 20-28..000-es tesztek mind PCR tesztek voltak?

Van benne logika. Az antigén tesztek rövidebb időszakban járnak pozitív eredménnyel, mert ugyanabból az orr-garat mintából az érzékenyebb PCR a felsokszorozással pár száz vírust is kimutat, az antigén meg csak pár milliót. Az antigén teszt csak akkor pozitív, ha tényleg intenzív fertőző időszakában van a beteg/hordozó. Ezt alá is támasztja a szlovák és angol tömeges antigén tesztelés alacsony pozitivitása. Azt már 2-3 hete is mondta a fődoki néni, hogy az antigén tesztek benne vannak az összes teszt számban, de akkor még csak kis hányadát képviselték az összes tesztnek. Ha az antigén tesztek nagyobb arányban bekerültek a statisztikába, az értelemszerűen a pozitivitási arány csökkenéséhez vezet.

De azért reménykedjünk benne, hogy a napi új esetszám 7 napos mozgó átlaga növekedésének a megtorpanása és az alacsonyabb teszt pozitivitás nem csak az adatközlési hibáknak és az antigén tesztek szélesebb körű használatának köszönhető, hanem elkezdtek hatni a szigorított szabályok! A kórházban ápoltak napi növekedési üteme is csökkenni látszik. A napi halálesetek magasan ugyan, de stabilizálódnak. Ne kiabáljuk el! Tetőzés még nincs, de a növekedési ütem csökkenésre utaló jelek már vannak.
Reménykedjünk benne, hogy még ha az intézkedések nem is fogják gyors ütemben visszaszorítani a járvány terjedését, de legalább megfogják egy - sajnos magas - szinten és az egészségügy terhelése legalább nem nő nagy mértékben tovább, csak legfeljebb állandósul az elviselhető határ közelében. Láthatóan ennél több eredmény elérésére nem is nagyon van szándék. De már ez jó lenne. Minden tiszteletem az egészségügyiseké. Sajnos messze még a tömeges átoltottság, vagy a vírus számára kedvezőtlenebb időjárás. De talán valahogy ki lehet húzni tavaszig. Remélem, hogy az oltás terén nem fogunk töketlenkedni és az EU-ra várni. E téren több bíztató hír is érkezett, mind az oltóanyagokról, mind a magyar vezetés hozzáállásáról. Most már csak rá kellene beszélni az embereket, hogy oltassák be magukat.
Sokkal jobb lett volna időben megfogni, amikor még volt rá lehetőség enyhébb intézkedésekkel is.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

Septimus

Well-Known Member
2018. november 22.
242
1 255
93
Nekem nem kell bizonygatnod, hogy versenyszinten sportolsz, ha alapvetó sportfelszerelésekkel nem vagy tisztában, nem fogom elhinni.
De ha már önként jelentkezel másodjára a pofonért, legyen.
Öttusáztam, amiből az úszás maradt meg, mint versenysport a végére.
Ksiben voltak az edzéseim, az edzőm kezei közül került ki nem egy olimpikon, lehet ért ahoz amit csinál...
Hogy nézett ki egy erőnléti?
Maszkot fel és 2 óra futás.
Asztma vagy egy levegővel 50m úszás lett az eredménye? Szerintem ki tudod talállni.

Ez a pofon akkor nagyon nem talált. Először is messziről jött ember azt mond amit akar, vagy amit éppen kitalál. Továbbá megint a tekintélyuralmi alapelvekkel jössz: "szakember ezt meg azt mondta", illetve a fenti "edzőm olimpikonokat képzett" szöveg, tehát ő biztos jobban tudja. Én most a józan többséghez szólok (hozzád már nem): mindenki akinek kételye van, fusson le 5km-t maszkban és anélkül, utána döntse el saját tapasztalata alapján, hogy a maszk árt, vagy nem árt sportolás közben. Nem kötelező nekem hinni, próbálja ki mindenki maga. Vagy látatlanban hisz internetes "szakembereknek" vagy "öttusázóknak". Én úgy gondolom, hogy az itt jelenlévők legnagyobb része értelmes ember, és meg tudja ezt ítélni saját maga.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
@zeal ezt te hogy látod a statisztikában?
Szerintem a megnövekedett tesztszám az csak az új és gyorsabb pcr tesztek eredménye. (Az antigéntesztet ezekkel párhuzamosan végzik. Elvileg többet is mint pcr-t.) Egyszer beszélt már róla a Müller, hogy még nem találták ki, hogyan kellene ezt publikálni. Legjobb lenne külön dokumentálni.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
A katonák betegekhez nem nyúlhatnak! (ennek jogi okai vannak) Inkább kisegítő melót végeznek. De ezzel is sok segítséget nyújtanak. Az olyan helyeken, ahol nincs kiépítve a csőrendszer nekik kell cserélgetni az Oxigénes palackokat. Vagy pl. a kaját osztják. Ha már nem ezzel kell a nővéreknek foglalkozni, az is nagy segítség.
Értem, de akkor is, orvosok és nővérek helyett katonákat kapott az intézmény. Az orvosási és ápolási feladatok terhére ment az elvezénylés, hiába mennek katonák palackozni...
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
a maszkfobiasoknak
ez is olyan mind ez a hiszteria a virusal...addig nem lettezik meg nem doglodunk tole az agyba...
akor meg jaj segitsetek.

tesek szaladni mint o, es bebizonyitani az ellenkozojet.

Doctor runs 22 miles in face mask to prove they don't lower oxygen levels

Ez nem egészen igaz, illetve nem úgy igaz, lásd itt. De ez az igazi sport. Kinek kellett itt még a kiképzés alatt gázmaszkban, teljes menetfelszereléssel futnia? Na ugye hogy ment az úgy is... az izgalmasabb része inkább az volt, hogy mennyit látsz ki belőle, nem az, hogy nem kapsz levegőt :)
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 2361

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 786
25 338
113
Dán tudósok!
"The results of the long-delayed Danish mask study, Damask-19, have finally been published, and revealed little difference in Covid-19 infection rates between masked and unmasked participants."
https://www.rt.com/news/507157-danish-study-coronavirus-mask-sudy/
..
Azon egyébként elgondolkodtak a döntéshozók, hogy a kötelezővé tett maszkviselés jótékony hatása miért nem csapódik le a fertőzöttségi adatokban?
Hány százalékra saccolható azok száma, aránya, akik a maszktól fertőződtek meg?