Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
Nálam most indult be. 2 nap csúszásban lehetek a nejemhez képest. A torkom miatt ment fel a lázam. Egyelőre más nincs, de egyszerűen a régi receptek nem működnek. Undorító ez a szar. Ahogy megy le, jobb a közérzetem. A fiam is köhög, ha ő rajta keményen megy át, nagyon nagy baj lesz. Huh, ...

Jobbulást neked is! Gyógyuljatok. Két hétig tuti elég szar lesz a dolog, de ha és reményeim szerint csak annyira szívjátok be mint én, otthon nyugiban, sok alvással meg az egymásba diktált borzalmas gyógynövényekkel túllesztek rajta.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
221073 fertőzött (+3951)
7884 kórházban (+150)
662 lélegeztetőgépen (-4)
151294 aktív eset (+2855)
64802 gyógyult (+942)
4977 elhunyt (+154)
1653780 mintavétel (+5758)
48171 hatósági házi karanténban (-725)
0fbfc386f9d4933bc3f9214b94c214af.jpg
Most hogyhogy ilyen minimális a mintavétel?
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
A koronavírus kiindulópontjának tekintett Hupej tartomány egészségügyi hatóságai által készített, belső felhasználásra szánt, titkos dokumentumokat tett közzé a CNN, amelyek megmutatják, hogy a járvány korai szakaszában Kína hamis számokat publikált a vírus terjedéséről.

A CNN hosszú, tényfeltáró cikke szerint Kína az új fertőzöttek és a halálesetek számát is kozmetikázta, átlagosan háromhetes csúszásban volt az új esetek diagnosztizálásában, és Hupejben már december elején rengeteg megbetegedésről tudtak.

A pandémia kezdete óta ez a legjelentősebb szivárgás Kínából, amely megmutatja, hogy Hupej tartomány hatóságai valójában mit tudtak a vírusról a pandémia kezdeti szakaszában.

A hupeji betegségmegelőzési központból 117 oldalnyi, eddig nem ismert dokumentum szivárgott most ki, ezek alapján február 10-én például 2478 új esetről számoltak be a kínai hatóságok, Hupejben azonban valójában 5918 esetet jelentettek, ami több mint a duplája a hivatalos számnak.

A dokumentáció a 2019 október és 2020 április közötti időszakot öleli fel, és a benne lévő információk egyértelműen megmutatják, hogy mennyire rugalmatlan volt a kínai egészségügyi rendszer, amelyet a felülről lefelé irányuló bürokrácia és a merev eljárásrend is korlátozott.

A lap szerint a bizonyítékok alapján a járvány korai szakaszának több kritikus pillanatában is rossz döntéseket hoztak a kínai hatóságok. Az egyik legszembetűnőbb probléma a koronavírusos betegek diagnosztizálásának lassúsága volt, a hupeji egészségügyi tisztviselők hibás tesztelési és beszámolási mechanizmusokra támaszkodtak.

A március eleji jelentések szerint a tünetek megjelenése és a megerősített diagnózis között átlagosan 23 nap telt el, ami nagyon hátráltatta a járvány nyomon követését.

A CNN felidézi, hogy a kínai kormány határozottan elutasította az Egyesült Államok és más nyugati kormányok vádjait, miszerint szándékosan leplezte a vírussal kapcsolatos valódi információkat. Kína június 7-én kinyilvánította, hogy mindig “időben, nyíltan és átláthatóan” tették közzé a járvánnyal kapcsolatos információkat.

Azért az ilyen cikkekhez már tényleg nagyon vastag bőr kell.

Ezt kb. két nagyságrenddel nagyobb számokkal meg lehetne írni az USA-ról és több európai országról is. Az 1,4 milliárdos Kínában az "eltitkolt" esetekkel együtt sem volt 140 ezer eset, míg a 330 milliós USA-ban a hivatalosan bevallott 14 millió, a 740 milliós, tágan értelmezett Európában pedig bő 17 millió. Kínában 5 ezer alatti halott, az USA-ban 274 ezer, Európában 395 ezer. Ezek a bevallott számok az USA-ból és Európából. A valóságban pedig az erőteljesebben érintett országokban 1,5-2-szeres halálozás növekmény látszik az elismert koronavírus halálozáshoz képest. Az átfertőzöttségi mérések pedig 6-szoros és 20-szoros közti értékeket mutattak (Indiában volt 37-szeres is). Az USA-ban kezdetben nem volt érdemi tesztelés és az elnök még a járvány létét is megkérdőjelezte, demokrata hoaxnak nevezve azt. Szóval, hogy ki mennyire kezelte félre a járványt és ki milyen rossz döntéseket hozott, arról a CNN a saját házukról tájáról inkább írhatna cikket, ha már egyszer eljátszák az utólag nagyon okost. Vagy hogy melyik egészségügyi rendszer volt rugalmatlan, és hol voltak horror állapotok, arról azért amerikai, olasz, spanyol, stb… példák alapján is lehetne mesélni és nem csak New-Yorkból és nem csak tavaszról. Viszonylag friss hír, hogy "Az AP hírügynökség helyzetjelentése szerint a túlterhelt kórházak kápolnáikat, büféiket várótermeiket, folyosóikat, de néhol még az autógarázsaikat is kórtermekké alakítják. A körülmények napról napra romlanak, miközben a személyzet elkeseredetten hívja a többi egészségügyi intézményt, szabad kapacitások után kutatva.".

Kínában egy addig ismeretlen járvánnyal álltak szemben. Kezdetben nem volt teszt, megbízható eszköz a diagnózishoz, kezelési protokoll, gyógyszer, nem volt ismert a szaporodási ráta, a terjedési mód, a lehetséges klinikai kórképek, a vírus genom, a halálozási ráta, stb... Persze, hogy elkövettek egy csomó hibát így utólag visszatekintve, de végül is ők megfogták a járványt maguknál, ahogy felismerték a valós veszélyt. Az USA-ban és Európában viszont úgy sikerült sokkal rosszabbul kezelni a járványt, hogy tudták mivel állnak szemben, voltak tesztek, voltak tapasztalatok a betegséggel és a terjedéssel kapcsolatban. Sőt a példa is ott volt előttük, hogy hogyan lehet megfogni, illetve több ázsiai ország példájából láthatták, hogyan lehet elérni, hogy fel se fusson a járvány.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
Jobbulást neked is! Gyógyuljatok. Két hétig tuti elég szar lesz a dolog, de ha és reményeim szerint csak annyira szívjátok be mint én, otthon nyugiban, sok alvással meg az egymásba diktált borzalmas gyógynövényekkel túllesztek rajta.

Ja, és személy szerint azt mondanám, hogy a sok húsleves baszott sokat segít.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113

Köszönöm jól vagyok.
..
Alapvetően nem tudok semmilyen nagy okossággal szolgálni. Ugye írtam, hogy nem tudom hogy kaptam el.
Gyógyszert nem szedtem be. Csak C és D vitamint (Béres). Tea szegfűszeggel, időnként egy-egy sör és fehérbor fröccsként.(Ez utóbbival nem mindenki ért egyet.) :)
Sok fokhagyma ezenkívül, amit nem csak ettem, hanem éjjelente elhelyeztem 6-8 gerezdnyit vékonyan felszeletelve egy kistányérra a fejem mellé.
Prímán tisztán tartja a tüdőt. Reggel alapos szellőztetés, a fokhagymákat meg ki kell dobni.
Ez a módszer még az éjjeli démonok ellen is megvéd! :D
..
Plusz azt mondják nem jó naphosszat hanyatt fekve háton dögleni, mert növeli az esélyét, hogy rámegy a tüdőre.
Mozogni kell, torna pl.
Hát ennyi nagyjából...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Most hogyhogy ilyen minimális a mintavétel?
Már inkább csak a pozitív antigénteszt megerősítésére végeznek pcr-vizsgálatot.
Érdemes lesz figyelni a tájékoztatót, mert az ilyen anomáliákra rendszerint ki szoktak térni. Plusz a múlt heti extra tesztekről is lesz benne egy összefoglaló.
 
  • Tetszik
Reactions: plushun

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
A lap szerint a bizonyítékok alapján a járvány korai szakaszának több kritikus pillanatában is rossz döntéseket hoztak a kínai hatóságok. Az egyik legszembetűnőbb probléma a koronavírusos betegek diagnosztizálásának lassúsága volt, a hupeji egészségügyi tisztviselők hibás tesztelési és beszámolási mechanizmusokra támaszkodtak.

Ez a kritizálás elég viccesre sikerült azért... :), látva a jelenlegi szituációt!
Kína hatalmas győzelmet aratott. Megvédte lakosságát és a gazdasága nemhogy intakt maradt, hanem derekas bővülést mutat!
Hmm...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
"Szép új világ..."
A brit éttermek, kocsmák, mozik és sportlétesítmények lehet, hogy oltásigazolást kérnek majd a látogatóiktól!
..
"Nadhim Zahawi :confused:, Nagy-Brtiannia oltatásért felelős minisztere úgy látja, hogy az oltatásnak önkéntesnek kell lennie, viszont a kontaktkutatásra használt alkalmazásnak azt is nyomon kellene követnie, hogy be van-e oltva a felhasználó. Ezt a vállalkozások ellenőrizni tudják, mielőtt beengednek valakit a létesítményükbe. „Szerintem valószínűleg sor kerül majd arra, hogy az éttermek, a bárok és a mozik, illetve más létesítmények, például sportközpontok is használni fogják ezt a rendszert, ahogy az appot is használták” – mondta Zahawi a BBC-nek."
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...-orszagban-komolyan-gondolkoznak-rajta-459756
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Ennyit érnek a lezárások!
Kiidegeli az embereket, földönfutóvá teszi őket és semmilyen hosszútávú eredménye NINCS!
..
"Másfél hónap után ismét rekordmértékű az új fertőzöttek száma Izraelben, október közepe óta először meghaladta az 1200-at az elmúlt 24 órában regisztrált új vírushordozók száma - jelentette a Jediót Ahronót című újság hírportálja, a ynet kedden."
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...t-a-totalis-lezarasok-hatasa-izraelben-459804
..
SÜRGŐSEN ki kell találni valamilyen megoldást, mert egy-két ilyen év és háború lesz!
Teljesen fel fog forgatni mindent a koronavírus! És ezt a húzd meg, ereszd meg módszert sem lehet alkalmazni eredménnyel, úgy tűnik...
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 172
113
Már inkább csak a pozitív antigénteszt megerősítésére végeznek pcr-vizsgálatot.
Érdemes lesz figyelni a tájékoztatót, mert az ilyen anomáliákra rendszerint ki szoktak térni. Plusz a múlt heti extra tesztekről is lesz benne egy összefoglaló.

AG teszt, ha pozitív, akkor fertőzött. Ha negatív, PCR-t is kell venni. Ha jól tudom, ez a protokol mindenhol. Nem kell a pozítív Ag. tesztet megerősíteni.
 
  • Tetszik
Reactions: laiki and SilvioD

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
221073 fertőzött (+3951)
7884 kórházban (+150)
662 lélegeztetőgépen (-4)
151294 aktív eset (+2855)
64802 gyógyult (+942)
4977 elhunyt (+154)
1653780 mintavétel (+5758)
48171 hatósági házi karanténban (-725)
0fbfc386f9d4933bc3f9214b94c214af.jpg

Én kétszázat mondtam november végére. Átlag 150 lett. Ennyi tévedést megengedhetek magamnak. (nem is bánom hogy kicsit kevesebb lett) Amúgy a többivel kapcsolatban nem tévedtem. Megteltek a kórházak, van gazdasági / anyagi deficit dögivel, és lett lezárás is, az egész EU-ban mindenhol, pedig szeptember elején még "az óvodás politikusi kiscsoport" egészen mást mantrázott. Talán mégiscsak figyelni kellett volna rám ? A vakcina előrejelzések is bejöttek. Nem akarok már mondani semmit. Mee' minek... :) Aki egyetértett velem és komolyan vett azoknak "Üdv." és...: "Üdvözöllek a valóság sivatagában" :cool: (Morpheus - Matrix - No.1 a jövőt illetően) Nincs WHO vakcina lista, mee' minek. Amúgy is megcsinálta "Ázsiába Szakadtam", persze talán nem olyan véletlen a cím egybecsengése ? Kitudja... :p:D ebben a felfordulásban... :)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Én kétszázat mondtam november végére. Átlag 150 lett. Ennyi tévedést megengedhetek magamnak. (nem is bánom hogy kicsit kevesebb lett) Amúgy a többivel kapcsolatban nem tévedtem. Megteltek a kórházak, van gazdasági / anyagi deficit dögivel, és lett lezárás is, az egész EU-ban mindenhol, pedig szeptember elején még "az óvodás politikusi kiscsoport" egészen mást mantrázott. Talán mégiscsak figyelni kellett volna rám ? A vakcina előrejelzések is bejöttek. Nem akarok már mondani semmit. Mee' minek... :) Aki egyetértett velem és komolyan vett azoknak "Üdv." és...: "Üdvözöllek a valóság sivatagában" :cool: (Morpheus - Matrix - No.1 a jövőt illetően) Nincs WHO vakcina lista, mee' minek. Amúgy is megcsinálta "Ázsiába Szakadtam", persze talán nem olyan véletlen a cím egybecsengése ? Kitudja... :p:D ebben a felfordulásban... :)

Kiszabadultál a karanténból! :)
És a régi vagy! :)
üdv
 
W

Wilson

Guest
Azért az ilyen cikkekhez már tényleg nagyon vastag bőr kell.

Ezt kb. két nagyságrenddel nagyobb számokkal meg lehetne írni az USA-ról és több európai országról is. Az 1,4 milliárdos Kínában az "eltitkolt" esetekkel együtt sem volt 140 ezer eset, míg a 330 milliós USA-ban a hivatalosan bevallott 14 millió, a 740 milliós, tágan értelmezett Európában pedig bő 17 millió. Kínában 5 ezer alatti halott, az USA-ban 274 ezer, Európában 395 ezer. Ezek a bevallott számok az USA-ból és Európából. A valóságban pedig az erőteljesebben érintett országokban 1,5-2-szeres halálozás növekmény látszik az elismert koronavírus halálozáshoz képest. Az átfertőzöttségi mérések pedig 6-szoros és 20-szoros közti értékeket mutattak (Indiában volt 37-szeres is). Az USA-ban kezdetben nem volt érdemi tesztelés és az elnök még a járvány létét is megkérdőjelezte, demokrata hoaxnak nevezve azt. Szóval, hogy ki mennyire kezelte félre a járványt és ki milyen rossz döntéseket hozott, arról a CNN a saját házukról tájáról inkább írhatna cikket, ha már egyszer eljátszák az utólag nagyon okost. Vagy hogy melyik egészségügyi rendszer volt rugalmatlan, és hol voltak horror állapotok, arról azért amerikai, olasz, spanyol, stb… példák alapján is lehetne mesélni és nem csak New-Yorkból és nem csak tavaszról. Viszonylag friss hír, hogy "Az AP hírügynökség helyzetjelentése szerint a túlterhelt kórházak kápolnáikat, büféiket várótermeiket, folyosóikat, de néhol még az autógarázsaikat is kórtermekké alakítják. A körülmények napról napra romlanak, miközben a személyzet elkeseredetten hívja a többi egészségügyi intézményt, szabad kapacitások után kutatva.".

Kínában egy addig ismeretlen járvánnyal álltak szemben. Kezdetben nem volt teszt, megbízható eszköz a diagnózishoz, kezelési protokoll, gyógyszer, nem volt ismert a szaporodási ráta, a terjedési mód, a lehetséges klinikai kórképek, a vírus genom, a halálozási ráta, stb... Persze, hogy elkövettek egy csomó hibát így utólag visszatekintve, de végül is ők megfogták a járványt maguknál, ahogy felismerték a valós veszélyt. Az USA-ban és Európában viszont úgy sikerült sokkal rosszabbul kezelni a járványt, hogy tudták mivel állnak szemben, voltak tesztek, voltak tapasztalatok a betegséggel és a terjedéssel kapcsolatban. Sőt a példa is ott volt előttük, hogy hogyan lehet megfogni, illetve több ázsiai ország példájából láthatták, hogyan lehet elérni, hogy fel se fusson a járvány.

Nagyjából egyetértek veled én is érdekesnek találom,ahogy az USA megpróbálja magát áldozati báránynak beállítani,ettől még a járvány kitörésekor Kínában még a régi reflexek működtek.
 
  • Tetszik
Reactions: laiki

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
a járvány kitörésekor Kínában még a régi reflexek működtek.

Milyen jól ráadásul!
..
Az USA reflexizmai:
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/us/
New Jersey-ben majdnem 2.000 az egymillió lakosra vetített halottak száma! Kínában ez 3 fő!
..
Szerintem egyébként az RCEP tető alá hozását is nagyban elősegítette az, hogy erőt tudtak mutatni a koronavírussal szemben! Egyedüliként jószerivel a világon!
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Kiszabadultál a karanténból! :)
És a régi vagy! :)
üdv
Nem ! Sokkal harapósabb vagyok ! :p:D De amúgy már 4-5 napja írhatnék, csak mint látod nem érdekelt egyáltalán. Kitudja miért... :)
Ja, az előbb lemaradt: minden jót azoknak akik elkapták (ITT a fórumon) !!! Gyógyuljanak meg ! :) És (NAGYON) nem szeretném látni annak a rohadt kívánságnak a valóra válását, amit többen tettek ITT még október legelején ! (ti. nem érdekli őket ki hal meg, nem sajnálnak senkit, és akkor van járvány, ha ITT mindenkinek van már (legalább) egy halott ismerőse, rokona, családtagja ! Nem nyomdaképes a véleményem erről, úgy hogy nem írok semmit ! Amúgy nem bánom egy szavamat sem amit leírtam és emiatt támadtak. A mostani kép mindent elmond, mit kívánt nekünk az a sok dilettáns járványtagadó. No comment...)
Ha valakit nagyon érdekel itt a legutolsó WHO vakcina lista. Le kell tölteni, a "kiszolgálás" is fel van függesztve. :rolleyes::D Comment sincs hozzá... :) Elfogyott.
https://www.who.int/docs/default-so..._covid-19.pdf?sfvrsn=9358d664_3&download=true
 
W

Wilson

Guest
Ez a kritizálás elég viccesre sikerült azért... :), látva a jelenlegi szituációt!
Kína hatalmas győzelmet aratott. Megvédte lakosságát és a gazdasága nemhogy intakt maradt, hanem derekas bővülést mutat!
Hmm...

Én is furának érzem ezt a kritikus hangvételű cikket.De azért hozzá kell tenni,hogy pár országot leszámítva ilyen méretű és hatékonyságú karantént csak Kína tudott végrehajtani pluszban pedig Kína a nyugati világgal szemben a 2000 évek első évtizedében szerzett némi tapasztalatot a járványok tekintetében.
 
W

Wilson

Guest
Milyen jól ráadásul!
..
Az USA reflexizmai:
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/us/
New Jersey-ben majdnem 2.000 az egymillió lakosra vetített halottak száma! Kínában ez 3 fő!
..
Szerintem egyébként az RCEP tető alá hozását is nagyban elősegítette az, hogy erőt tudtak mutatni a koronavírussal szemben! Egyedüliként jószerivel a világon!

Jó azért szerintem nem kell elalélni Kínától az ő adataikat sem lehet ellenőrizni a régi reflexeket pedig arra értettem,hogy a járvány kitörésekor kezdetben (regionális szinten) a kínai hatóságok eltusolták a járvány súlyosságát,pedig a korábbi járványok egyik fő tanulsága a Kínaiak számára az volt,hogy ezen változtatni kell.
 
W

Wilson

Guest
Én kétszázat mondtam november végére. Átlag 150 lett. Ennyi tévedést megengedhetek magamnak. (nem is bánom hogy kicsit kevesebb lett) Amúgy a többivel kapcsolatban nem tévedtem. Megteltek a kórházak, van gazdasági / anyagi deficit dögivel, és lett lezárás is, az egész EU-ban mindenhol, pedig szeptember elején még "az óvodás politikusi kiscsoport" egészen mást mantrázott. Talán mégiscsak figyelni kellett volna rám ? A vakcina előrejelzések is bejöttek. Nem akarok már mondani semmit. Mee' minek... :) Aki egyetértett velem és komolyan vett azoknak "Üdv." és...: "Üdvözöllek a valóság sivatagában" :cool: (Morpheus - Matrix - No.1 a jövőt illetően) Nincs WHO vakcina lista, mee' minek. Amúgy is megcsinálta "Ázsiába Szakadtam", persze talán nem olyan véletlen a cím egybecsengése ? Kitudja... :p:D ebben a felfordulásban... :)

Üdv a klubban!
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Én is furának érzem ezt a kritikus hangvételű cikket.De azért hozzá kell tenni,hogy pár országot leszámítva ilyen méretű és hatékonyságú karantént csak Kína tudott végrehajtani pluszban pedig Kína a nyugati világgal szemben a 2000 évek első évtizedében szerzett némi tapasztalatot a járványok tekintetében.
Na azért itt álljunk meg pár szóra. Kína olyan karantént hajtott végre Tibetben is, hogy bedarálja az országot, ma is tart, szóval van a rovásukon is rendesen. De ez most itt nem téma, viszont én egy percre sem felejtettem el, hogy kik ők. Szóval van mínuszuk is bőven. Hogy ez így meddig fog menni azt nem tudom, ennek nagyon sok összetevője van szerte a világon, és folyamatosan változnak. Sajnos a világ nagy-részére nem tudok semmi jót mondani, az egyik 19, a másik 1 hiján 20, és ez szinte mindenhol így van. Kevés a kivétel. Ilyen "meglepetés volt a számomra Thaiföld, ahol simán megfogták, és a turizmus összeomlása sem hatotta meg a gazdaságot. Váratlan és egyben nagyon kellemes csalódás. Tegnap amúgy épp egy Thaiföldi nagy elektronikai értékesítő portálon töltöttem az estémet, és az is legalább olyan jó mint a nyugati társai. (az ilyenek szolgálják ki pld. a mikroelektronikai gyártó ipart, én is alkatrészeket néztem rajta ;))
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 427
33 705
113
Nagyjából egyetértek veled én is érdekesnek találom,ahogy az USA megpróbálja magát áldozati báránynak beállítani,ettől még a járvány kitörésekor Kínában még a régi reflexek működtek.

Trumpék már régóta ezt a narratívát nyomták, a CNN meg azt, hogy Trump hibája a járvány. Most, hogy Trumpot eltakarították, már a CNN-nek is kell a kínai bűnbak. Mert az nem lehet, hogy a demokraták sem tudják megfékezni...