Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
vagy csak kínát felhasználva akarja valaki paráztatni a világot!?
na mennj a csába! te, aki hihetetlen dolgokat vagy képes tálalni, most éppen a hivatalos narratíva oldaláról támadsz?! nem vagy többé hiteles számomra

p.s. a hihetetlen alatt azt értem, hogy másként közelíted meg a dolgokat és embereket gondolkodásra késztetsz.

???????????????????????????????? mivan? mi a bajod?
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Nem a kormányok feladata az emberek helyetti gondolkodás. Az embereknek kellene gondolkodni, ha már van nekik eszük, jártak-járnak iskolába és áramlik feléjük az információ a tévéből, rádióból, internetről.
A majd mindenki helyett mindent tudó és megoldó “állambácsi” eszme hátulütője, hogy az együgyű, tudatlan birka népe gondolkodás hiányában képtelen lesz a gyakorlatban alkalmazni mindazt, amit ilyen korlátozó intézkedések idején magától is meg kéne tennie.

Fogalmam sincs, hogy ilyen Covid számok és hírek idején a nagytöbbség miért akar egyetlen ünnep kedvéért minden addigi korlátozást értelmetleníteni, csak mert “találkozni kell”.
Nem kell. Ki kell bírni. Fel kell nőni a helyzethez.
És ez a tömegszintű infantilis gyengeelméjűség az egész világra igaz.
Valóban, a kormányok dolga a többség akaratának teljesítése lenne. Megvalósul e ez ma itt és a világban?
Birka népre vonatkozóan javaslom hogy foglalják az alkotmányba hogy mindenkinek joga van hülyének lenni (ha ezzel mást nem károsít).
Ha nem találkoznánk, ha nem érintkeznénk akkor ún immunitásunk sem lenne.
Én is visszafogom magamat. Még. Nem akarok megbotránkoztatni.
 
  • Tetszik
Reactions: Septimus

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Nekem is, mert a te állításodat próbáltam alátámasztani, miszerint "Vagy csak ügyesen meg volt minden rendezve."
aztán erre elküldtél a 3.14-csába...
hát akkor, ha úgy tetszik felületes voktam olvasásban. elnézésedet kérem!
amúgy nem veszem a fáradtságot bárkit a pi.csába küldeni. ha ez jelent neked valamit... még egyszer bocsi
tulképpen a délszláv háború is ilyen faszság adok-kapottakon kezdődött, aztán lett majdnem 200 kiló hulla. ti/mi sem vagyunk jobbak, nem?
 
  • Tetszik
Reactions: Tiria
T

Törölt tag 4082

Guest
Nem a kormányok feladata az emberek helyetti gondolkodás. Az embereknek kellene gondolkodni, ha már van nekik eszük, jártak-járnak iskolába és áramlik feléjük az információ a tévéből, rádióból, internetről.
És itt jön be, hogy amíg az európai politikusok ki nem nyaralták magukat az zöld ország volt, hiába voltak rohadt magasak a számok.
Ahol politikus nyaralt zöld maradt, mihelyst hazajött piros, aztán jóvanazúgy.
Itt jön be, hogy Józsi napi 1200 emberrel utazik egy vonaton, aztán 150el egy buszon, majd 600al dolgozik együtt, és végül 10 ezer ember van a plázában ahol vásárol.
De Józsi nem ülhet be megenni a kis húslevesét a helyi kifőzdébe 2 másik emberrel, nem mehet el a szüleihez, vagy extrém esetben azzal megszegi a max 10 főt, hogy otthon lakik.
És akkor gondolkodik.
Fogalmam sincs, hogy ilyen Covid számok és hírek idején a nagytöbbség miért akar egyetlen ünnep kedvéért minden addigi korlátozást értelmetleníteni, csak mert “találkozni kell”.
Nem kell, csak szeretne. És nem fogja belátni, hogy ha csak és kizárólag a szórakozást tiltják be, mindenhol máshol semmi előírás, akkor ez miért jó.
És ne gyere azzal, hogy nem így van.
Tavasszal a csapból is a home office folyt, most a cégekre van bízva=a többség bejár aki home officolhat
Tavasszal kötelezően veszélyességi pótlék járt annak akinek muszáj bejárni, most a cégekre van bízva=kb senki sem kap.
Tavasszal kötelező volt olyan munkakörülményeket adni, ami csökkenti a covid terjedését, most a cégekre van bízva: ami tavaszról megmaradt az megmaradt, de lassan azt se veszik komolyan.
Szóval ezek után mégis mit vártok?
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 371
63 099
113
Ez a szokásos jog kontra kötelesség esete.
Az emberek nagyobbik hányada szerint az egyén, mint olyan fogalma kimerül a jogaiban, mert kötelessége csak a többségnek van.

“Én fontos vagyok, mert belőlem csak ez az egy van. Mások kevésbé fontosak, mert másokból több van...”

És ez köszön vissza mindenhol. A legjobb indikátora maga a közlekedési morál.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 058
82 530
113
Orvostudomány, összefügg a COVID-19 vírussal is.

A Nobel-díjra jelölt Petrovics Garjajev betiltott felfedezése - A hullámgenetika feltalálója - Kvantumimmunitás

Ideje mindenkinek megismerkedni a világhírű, ám az emberek nagy többségének még ismeretlen tudóssal, a nyelvi-hullámgenetika tudomány megalkotójával, a kvantumgenetika legnagyobb professzorával, az orosz Petrovics Garjajevvel.
https://wavegenetics.org/en/


Nobel-díjra jelölték 2020. okt.20-án. Ám váratlanul, november 17-én meghalt.

Munkásságáról és akadályoztatásáról beszél- nyagyon érdekes és tanúlságos a videó-magyar felirattal:

 
T

Törölt tag 2361

Guest
Lattom az angolok es a del afrikaiak nagyon obegatnak hogy mutalodot a virus.

Tud errol vki tobbet? Ugyan arrol a mutaciorol van szo, vagy kulonboznek?
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 459
4 603
113
És itt jön be, hogy amíg az európai politikusok ki nem nyaralták magukat az zöld ország volt, hiába voltak rohadt magasak a számok.
Ahol politikus nyaralt zöld maradt, mihelyst hazajött piros, aztán jóvanazúgy.
Itt jön be, hogy Józsi napi 1200 emberrel utazik egy vonaton, aztán 150el egy buszon, majd 600al dolgozik együtt, és végül 10 ezer ember van a plázában ahol vásárol.
De Józsi nem ülhet be megenni a kis húslevesét a helyi kifőzdébe 2 másik emberrel, nem mehet el a szüleihez, vagy extrém esetben azzal megszegi a max 10 főt, hogy otthon lakik.
És akkor gondolkodik.

Nem kell, csak szeretne. És nem fogja belátni, hogy ha csak és kizárólag a szórakozást tiltják be, mindenhol máshol semmi előírás, akkor ez miért jó.
És ne gyere azzal, hogy nem így van.
Tavasszal a csapból is a home office folyt, most a cégekre van bízva=a többség bejár aki home officolhat
Tavasszal kötelezően veszélyességi pótlék járt annak akinek muszáj bejárni, most a cégekre van bízva=kb senki sem kap.
Tavasszal kötelező volt olyan munkakörülményeket adni, ami csökkenti a covid terjedését, most a cégekre van bízva: ami tavaszról megmaradt az megmaradt, de lassan azt se veszik komolyan.
Szóval ezek után mégis mit vártok?
Ezt ne az európai politikusokra kend, normális vezetéssel bíró országokban szigorúan bevezettek és betartattak minden rendszabályt.
Nyáron voltam több országban, és baromira láttam hogy ami itthon van az viccnek is rossz volt. Még a mostani kapkodás se éri el azt a szigort amit akkor tettek több helyen.
 
T

Törölt tag 2577

Guest
Ezt ne az európai politikusokra kend, normális vezetéssel bíró országokban szigorúan bevezettek és betartattak minden rendszabályt.
Nyáron voltam több országban, és baromira láttam hogy ami itthon van az viccnek is rossz volt. Még a mostani kapkodás se éri el azt a szigort amit akkor tettek több helyen.
Tudnál példákat is mondani ezekre az országokra?
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113
Ma is meghalt -meggyilkoltak egy világhírü orosz tudóst-biológust, aki a rák elleni gyógyszer kutatásában dolgozott , A 45 éves tudós holttestét szentpétervári házához közel találták meg.

https://ria.ru/20201220/ubiystvo-1590131256.html

Képzeld el mi lenne, ha 30 évvel tovább élne az orosz népesség egy ilyen találmánynak köszönhetően...
Minden a fehér embert sújtja az utóbbi két évtizedben...
Mintha álarcos ellendrukkerek is lennének itt velünk a "moziteremben"!
Hmm...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 415
93 257
113
Tudnál példákat is mondani ezekre az országokra?
Én láttam erre is arra is példát. Főleg az emberek hozzáállása volt más. A németek és a belgák ( mondjuk itt volt a legdurvább a vírus tavasszal ) szigorúan hordták utcán is a maszkot. Találkoztam olyan német nyugdíjassal is, aki az erdei kiránduláson is. :)

Cipruson mki lexarta nagyívben. Mi a kettő között.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 2577