Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 2577

Guest
Franciák, belgák, luxemburgiak. Megváltozik ettől a véleményed?
Azért érdeklődtem ezek után az országok után - ahol a szavaid szerint "szigorúan bevezettek és betartattak minden rendszabályt"- mert kíváncsi vagyok, hogy milyen most a járványhelyzet egy ilyen szabálykövető országban. Hát nagy különbséget nem látok. Vagy rosszak a szabályok, vagy ott is embere válogatja a szabálykövetést, vagy erősen túlzol.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 459
4 603
113
Azért érdeklődtem ezek után az országok után - ahol a szavaid szerint "szigorúan bevezettek és betartattak minden rendszabályt"- mert kíváncsi vagyok, hogy milyen most a járványhelyzet egy ilyen szabálykövető országban. Hát nagy különbséget nem látok. Vagy rosszak a szabályok, vagy ott is embere válogatja a szabálykövetést, vagy erősen túlzol.
Nyáron is betartották, az enyhítések ellenére. Itthon még a buszon se hordtak maszkot ugyanebben az időszakban, kivéve a boltokban.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 098
3 048
113
Azért érdeklődtem ezek után az országok után - ahol a szavaid szerint "szigorúan bevezettek és betartattak minden rendszabályt"- mert kíváncsi vagyok, hogy milyen most a járványhelyzet egy ilyen szabálykövető országban. Hát nagy különbséget nem látok. Vagy rosszak a szabályok, vagy ott is embere válogatja a szabálykövetést, vagy erősen túlzol.


kb 5 perce beszéltem barátommal Belgiumból....ugyanaz van mint itt....valaki betartja valaki nem....és ott is mindenért a másik felelős.
 
T

Törölt tag 2577

Guest
Hol tartanak, hirtelen ránézve a görbékre egyértelműen látszik hogy a franciáknál és a belgáknál mélyponton van a fertőzések száma, míg nálunk tetőzik, illetve elhúzódik.
Most pont megint lassú emelkedés van mindkét országban. Október közepén pedig brutális számok voltak, főleg a franciáknál, de a belgák is össze tudtak hozni napi 20 000-es számokat. Pedig Ők milyen szigorúak. :confused:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 414
93 257
113
mit számit,hogy mit mond???...hogy is írtad korábban???......"Megváltozik ettől a véleményed?";);)
Naaaaah! Qrvasokat számít! ;)

A többség Belgiumban ősszel szigorúan betartja az utcai maszkviselést. Ennek az is az oka, hogy tavasszal qrvára beszopták, itt volt a világon a legtöbb halott 1 millió főre vetítve. ( akkor szerencsére otthon voltam, így nincs közvetlen tapasztalatom mi miatt durrant ekkorát )
Vannak gócpontok, nem meglepően az arab negyedek. Ha hordanák a csajok rendesen a csadort nem lenne ennyi gond. :)

Nyáron nálunk ez a téma látványosan le volt xarva. Mondjuk akkor nem volt vészes a vírus terjedése, remélem azóta javult a maszkhordás.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 414
93 257
113
Most pont megint lassú emelkedés van mindkét országban. Október közepén pedig brutális számok voltak, főleg a franciáknál, de a belgák is össze tudtak hozni napi 20 000-es számokat. Pedig Ők milyen szigorúak. :confused:
Igen, de most a halálozásokban hetek óta 100 alatt tartják, pedig másfél hónapja 200 körül volt.

Azt hozzá kell tenni, hogy itt 2 hete nyitottak a boltok. Az élelmiszer, gyógyszeren kívül 1 hónapig minden zárva volt. Fodrász, edzőterem másfél hónapja szintén nincs. Nálunk a ,mélygarázsban edz néhány elvetemült.
Az éttermeket meg talán szeptember közepén bezárták.
Ezek az intézkedések eredményezhették a jobb számokat, viszont a kereskedelemnek rendesen odabactak,
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 336
33 390
113
Nov 11-től ugyanez van itthon is

Bp belvárosa tegnap, pár száz m-es séta: többen voltak maszk nélkül (mellékutca) vagy teljesen lehúzott maszkkal, még többeknek az orra kint a maszkból (bevallom én is lehúztam az orromról mert párásodott a szemüvegem, semmi értelmét nem látom az utcai maszkviselésnek amíg nem egymást tapossa a nép, itt meg alig lézengtek).
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz