Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 426
3 743
113
Nincs igazad. A vírus tüskéje az oltás kulcsa. Az oltásba a tüske fehérje van belekodolva, azt fogja felismerni a szervezet. Vagyis minden vírus amin ott lesz ez a sejtbe való behatolást segítő tüske, ellenségnek fog számítani és a beoltott szervezet kinyírja. Ha csak nem jön létre egy olyan COV aminek nincs tüskéje, akkor a jelen oltásik, kisebb módosításokkal működni fognak egy mutáció esetén. Ha pedig létrejön egy olyan COV vírus amin nem lesz tüske, akkor annak a fertöző képessége is kb 90%-al csökken, ugyanis a sejtbe való behatolását a tüske teszi lehetővé.

Ez a jelenlegi tudásunk szerint van csak így, simán lehet később olyan mutáció is, ami ellent mond ezeknek.
Valahogy a koronavírus is kimutálódott...

Más:
Ezeket miért nem mondják be/írják le a médiumok naponta????
1,646,090 Deaths caused by HIV/AIDS this year
8,042,069 Deaths caused by cancer this year
386,137 Deaths caused by malaria this year
4,895,048 Deaths caused by smoking this year
2,449,072 Deaths caused by alcohol this year
1,050,044 Suicides this year
1,321,822 Road traffic accident fatalities this year

Mert ezekre nincs oltás, mert ezek nem fertőzőek, mert ezek egy része elkerülhetetlen/az élet velejárói (pl. balesetek).
Amúgy én a dohányzást is betiltanám, ha már itt tartunk... mert semmi előnye nincs a társadalom számára, és a dohányosok egy jelentős része szarik a másik emberre.
 

agronomus

Well-Known Member
2020. augusztus 5.
222
1 253
93
Mert normalis gyogyszert ennyi ido alatt ugye hivatalosan nem hozhatsz letre. Amugy meg a masik dolog hogy a nagy valasztekbol had en dontsem el hogy melyik gyogyszert, vakcinat valasztom. Csak azert ne tuszkoljak belem a Pfizert vagy Astrat mert az nyugati es lehet csak annyi a titka hogy nyugati politikusokat vesztegettek meg a forgalamazhatosagahoz.

Szerintem a mai technologiai tudás mellett lehetőség van arra, hogy egy oltást akár fél év alatt előállítsanak. Még a 20 évvel ezelőtti tudásnál is 100x több van a mai tudományban. Nem beszélve az orvos/labor tech. eszközök fejletségéről. Szóval nem zárnám ki annak a lehetőségét, hogy ilyen rövid idő alatt egy oltást létrehozzanak. Amivel kapcsolatban kételyem van az a RNS alapú oláts, ami A Pfeizer is pl. Ez a tipusú oltás még nem egy kiforrott technologia. A vektorvirúsos illetve az elölt virúst tartalmazó (pl. az influenza oltás is ilyen) oltások azok már kipróbált eljárások, ezért én inkább abból kérnék, ha lehet.
 

agronomus

Well-Known Member
2020. augusztus 5.
222
1 253
93
1. Ez a jelenlegi tudásunk szerint van csak így, simán lehet később olyan mutáció is, ami ellent mond ezeknek.
Valahogy a koronavírus is kimutálódott...



2. Mert ezekre nincs oltás, mert ezek nem fertőzőek, mert ezek egy része elkerülhetetlen/az élet velejárói (pl. balesetek).
Amúgy én a dohányzást is betiltanám, ha már itt tartunk... mert semmi előnye nincs a társadalom számára, és a dohányosok egy jelentős része szarik a másik emberre.

1. Azért azt is tudni kell, hogy minden mutációval gyengül a vírus, mert ugyanis másolja magát. Egyszerű példával élve, ha te zsírpapiron át egy bonyolult rajzot elkezdesz másolni, úgy hogy az 1-esről a 2-est, majd a 2-esről a 3-ast, így haladva egészen a 99-ig, akkor a 100-ik másolt kép köszönő viszonyban sem lesz a 1-esel. Szóval alapesetben a mutávió nem tesz jót a virúsnak. Na de majd meglátjuk.

2. Azért a HIV, malária, kanyaró (aminek szintén több milliós áldozata van) az ragályos.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

agronomus

Well-Known Member
2020. augusztus 5.
222
1 253
93
Szerintem tegyenek belenk chipet, van chip van oltas, nincs chip nincs oltas.

Azt még egyelőre nem merik, ugyanis tudják, hogy óriási ellenállásba ütköznének vele. Vagy ami még rosszabb, megalakulna egy olyan párt aki a Chip-ellenességgel vinné a pálmát.:)
Majd később erre is sort kerítenek. Addig is érzékenyítenek.
 

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Ez igaz de Ő dönti el és nem kényszerítik rá !
Olvasd el azt is mire válasz, ha előre szeretnéd vinni a vitát.
Nolite iudicare, ut non iudacemini ! Ne ítélj , hogy ne ítéltess !

Látod az ellen oldal sosem birkázza le a mainstream véleményt vallókat pedig megtehetné !
Csak a mainstream 100x elmondta miért van szükség vakcinára és hol bukik az álláspontjuk. Erre sose az a reakciójuk, hogy elismernék a hülyeségüket, hanem egyből jönnek a következő minimum véleményes konteójukkal, ezeket az idő mindig megcáfolja, ezért mondom, hogy vagy hülyék, vagy rosszindiulatúak.
 

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Az Allesmornak írt hozzászólásomat olvasd el ott leírtam egy logikai magyarázatot ! Ha azt tudod cáfolni akkor beszélgessünk !

Ha te beoltatod magad ezzel a löttyel és védettséget kapsz -a mellékhatásokat most hagyjuk az a te kockázatod - akkor mitől parázol ? Miért várod el tőlem , hogy veled együtt szaladgáljak az aknamezőn ? Hiszen te már elérted amit akartál a védettséget !
Fogjátok már fel, hogy senkit nem érdekel, hogy te vagy én, vagy bárki be van e oltva!
Egy valami érdekli a kormányt (helyesen), hogy megnyerje a 22es választást.
Aminek legfőbb akadálya az, hogy le vagyunk már zárva x ideje.
Úgy tud ezen javítani, ha nem lesz szükséges a lezárás, mivel a eü rendszert nem tudja túlterhelni a vírus.
Kell 60%+ védettség, hogy ezt szinte biztosra tudjuk venni, de lehet már kevesebb is elég lehet a nagy járvány elkerülésére.
Mi a kérdés?
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
https://index.hu/belfold/2020/12/23/uj_gyogymod_a_koronavirus_okozta_betegsegek_ellen/
"...
Az Országos Gyógyszerészeti és Élelemzés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) engedélyezte a bamlanivimab nevű készítmény vészhelyzetbeli alkalmazását Magyarországon az enyhe és a közepesen súlyos Covid-betegek kezelésére
...
a magyar betegek már 2021. januárjának második felében hozzájuthatnak az antitest-terápiához. ...
"
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Olvasd el azt is mire válasz, ha előre szeretnéd vinni a vitát.

Csak a mainstream 100x elmondta miért van szükség vakcinára és hol bukik az álláspontjuk. Erre sose az a reakciójuk, hogy elismernék a hülyeségüket, hanem egyből jönnek a következő minimum véleményes konteójukkal, ezeket az idő mindig megcáfolja, ezért mondom, hogy vagy hülyék, vagy rosszindiulatúak.


Ha valamit 100x 1000x hangoztatnak az még nem lesz igaz !

Csak egy scenario ! A jelenlegi tények alapján !

Nincs tesztelés , nincs média felhajtás csak a szimpla ügymenet , aki beteg vizsgálják és kezelik . Ha hihetünk a kormány és a mainstream által elismert professzoroknak akkor a valós fertőzöttek 5 max 10%-t tudjuk kontrollálni azaz 90-95% kényére kedvére fertőz mégis a tömeges tesztelések azt mutatják , hogy a vizsgált közösségek 1-3%-a mutat valamilyen fertőzöttséget ! 12 hónap alatt ilyen-olyan módszerekkel eljutottunk oda , hogy világ népességének 1%-án mutatták ki a fertőzést !

A hazai adatok alapján 2 549 464 tesztet végeztünk el és ez 306 368 regisztrált hordozót eredményezett ez a világ 1%-os átlagához képest 1.5% körüli hordozót jelent .

Na most én csak azt nem értem ha igaz a 5-10% felderítés akkor min 3millió de lehet 6 millió ember már átesett ezen a fertőzésen ! A nyáj immunitáshoz azt mondják , hogy 60% fertőzöttség esetében érünk el ! Akkor most mi van ? Ki mond igazat ?
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
https://index.hu/belfold/2020/12/23/uj_gyogymod_a_koronavirus_okozta_betegsegek_ellen/
"...
Az Országos Gyógyszerészeti és Élelemzés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) engedélyezte a bamlanivimab nevű készítmény vészhelyzetbeli alkalmazását Magyarországon az enyhe és a közepesen súlyos Covid-betegek kezelésére
...
a magyar betegek már 2021. januárjának második felében hozzájuthatnak az antitest-terápiához. ...
"


Ha ezeket a gyógyszereket az EU-ban már engedélyezte valamelyik ország és hatásos akkor idehaza mit szarakodtak ezzel is meg a Favipir-ral is ?
 

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Ha valamit 100x 1000x hangoztatnak az még nem lesz igaz !

Csak egy scenario ! A jelenlegi tények alapján !

Nincs tesztelés , nincs média felhajtás csak a szimpla ügymenet , aki beteg vizsgálják és kezelik . Ha hihetünk a kormány és a mainstream által elismert professzoroknak akkor a valós fertőzöttek 5 max 10%-t tudjuk kontrollálni azaz 90-95% kényére kedvére fertőz mégis a tömeges tesztelések azt mutatják , hogy a vizsgált közösségek 1-3%-a mutat valamilyen fertőzöttséget ! 12 hónap alatt ilyen-olyan módszerekkel eljutottunk oda , hogy világ népességének 1%-án mutatták ki a fertőzést !

A hazai adatok alapján 2 549 464 tesztet végeztünk el és ez 306 368 regisztrált hordozót eredményezett ez a világ 1%-os átlagához képest 1.5% körüli hordozót jelent .

Na most én csak azt nem értem ha igaz a 5-10% felderítés akkor min 3millió de lehet 6 millió ember már átesett ezen a fertőzésen ! A nyáj immunitáshoz azt mondják , hogy 60% fertőzöttség esetében érünk el ! Akkor most mi van ? Ki mond igazat ?
Azok, akik elkapták a vírust és nem derítették fel őket, miven nagyon enyhe, vagy tünet nélkül vészelték át(ugye ezekre gondolsz) azoknál már józan ésszel is beláhtható, de bizonyított is, hogy a kis vírusmennyiség miatt nem alakult ki védettség. Tudnak e fertőzni vagy sem?
Ez számunkra lényegtelen, mert a tapasztalat az, hogy így is olyan mértékű járvány alakult ki a védekezés ellenére, amit hosszú távon, ha tovább eszkalálódna az eü rendszer nem bírna el.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Fogjátok már fel, hogy senkit nem érdekel, hogy te vagy én, vagy bárki be van e oltva!
Egy valami érdekli a kormányt (helyesen), hogy megnyerje a 22es választást.
Aminek legfőbb akadálya az, hogy le vagyunk már zárva x ideje.
Úgy tud ezen javítani, ha nem lesz szükséges a lezárás, mivel a eü rendszert nem tudja túlterhelni a vírus.
Kell 60%+ védettség, hogy ezt szinte biztosra tudjuk venni, de lehet már kevesebb is elég lehet a nagy járvány elkerülésére.
Mi a kérdés?


Jelzem hisz köztudott itt is én kormány párti vagyok !

De bakker ezek szerint a kormány pont lexarja , hogy 4-5-6-xxx év után mi lesz velem/velünk a beoltottakkal (hiszen a közepes és hosszú távú kockázatok még nem ismertek) csak oltassuk be magunkat , hogy nyerhessenek 2022-ben ! És ezt fogadjuk el ? Na akkor vagyunk igazi birkák ha ez elfogadjuk és az egészségünket kockáztassuk !
 

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Jelzem hisz köztudott itt is én kormány párti vagyok !

De bakker ezek szerint a kormány pont lexarja , hogy 4-5-6-xxx év után mi lesz velem/velünk a beoltottakkal (hiszen a közepes és hosszú távú kockázatok még nem ismertek) csak oltassuk be magunkat , hogy nyerhessenek 2022-ben ! És ezt fogadjuk el ? Na akkor vagyunk igazi birkák ha ez elfogadjuk és az egészségünket kockáztassuk !
Ha még 2 évig leállva marad az ország, mert természetes úton nem alakul ki nyájimmunitás, annak milyen hosszútávú következménye lesz?
Az oltás egy közel sem ideális megoldás, de jobb mint a lezárás és nincs hasonlóan hatékony alternatívája.
Első körben úgyis azok kapják, akik ha elkapnák a vírust, akkor túlterhelnék ah eü-t, majd lássuk meg utána, hogy alakul a járvány.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and BJani

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Azok, akik elkapták a vírust és nem derítették fel őket, miven nagyon enyhe, vagy tünet nélkül vészelték át(ugye ezekre gondolsz) azoknál már józan ésszel is beláhtható, de bizonyított is, hogy a kis vírusmennyiség miatt nem alakult ki védettség. Tudnak e fertőzni vagy sem?
Ez számunkra lényegtelen, mert a tapasztalat az, hogy így is olyan mértékű járvány alakult ki a védekezés ellenére, amit hosszú távon, ha tovább eszkalálódna az eü rendszer nem bírna el.


Tehát ezzel azt állítod , hogy akinek jó az immunrendszere és pikpakk legyőzte a vírust az nem szerzett védettséget csak aki igazoltan majdnem beledöglött ? Na ne ezt senkinek nem kajálom be !
 

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Tehát ezzel azt állítod , hogy akinek jó az immunrendszere és pikpakk legyőzte a vírust az nem szerzett védettséget csak aki igazoltan majdnem beledöglött ? Na ne ezt senkinek nem kajálom be !
Nem minden esetben, de ez nem covid specifikua jelenség.
Védettség alatt azt értsd, hogy van antitest a szervezetében (nyilván olyan koncentrációban, ami kimutatható) attól még védett lehet, csak a miatt mert könnyen legyőzi a szervezete, de hagyományosan nem ezt értjük védettség alatt.
Viszont ez megint egy olyan tévút, ami nem segít megértetni, hogy miért szükséges a vakcina.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ha még 2 évig leállva marad az ország, mert természetes úton nem alakul ki nyájimmunitás, annak milyen hosszútávú következménye lesz?
Az oltás egy közel sem ideális megoldás, de jobb mint a lezárás és nincs hasonlóan hatékony alternatívája.
Első körben úgyis azok kapják, akik ha elkapnák a vírust, akkor túlterhelnék ah eü-t, majd lássuk meg utána, hogy alakul a járvány.


Mikor volt leállva ? Tavasszal (amikor értelmetlenül túl reagáltuk , de azt lehet magyarázni az ismeretlentől való félelemmel) vazze most működik minden és olyan intézkedések vannak amit ha nem tolnak túl működni is fog .
 

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Mikor volt leállva ? Tavasszal (amikor értelmetlenül túl reagáltuk , de azt lehet magyarázni az ismeretlentől való félelemmel) vazze most működik minden és olyan intézkedések vannak amit ha nem tolnak túl működni is fog .
Működik minden úgy, ahogy de közel se vagyunk, csak turizmus példájával élve a járvány előtthöz képest. A 20as évek versenyét, csak ezzel elbukjuk az oltott országokkal szemben, nem túl szép jövőkép, a kormánynak meg egyszerű bukta.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 187
67 596
113
Szerintem a mai technologiai tudás mellett lehetőség van arra, hogy egy oltást akár fél év alatt előállítsanak. Még a 20 évvel ezelőtti tudásnál is 100x több van a mai tudományban. Nem beszélve az orvos/labor tech. eszközök fejletségéről. Szóval nem zárnám ki annak a lehetőségét, hogy ilyen rövid idő alatt egy oltást létrehozzanak. Amivel kapcsolatban kételyem van az a RNS alapú oláts, ami A Pfeizer is pl. Ez a tipusú oltás még nem egy kiforrott technologia. A vektorvirúsos illetve az elölt virúst tartalmazó (pl. az influenza oltás is ilyen) oltások azok már kipróbált eljárások, ezért én inkább abból kérnék, ha lehet.
Igy gondolom en is, ezert hajlok a mar bevalt eljarassal eloallitottak fele. Viszont arra mi a garancia hogy 4-5-8 ev mulva nem lesznek mellekhatasai a szernek? Az ok hogy a teszt utan 3 honappal nincs, viszont kesobb meg elojohet. Nem veletlen hogy evekig maszatolnak egy egy gyogyszer kifejlesztesekor. Minden gyogyszernek van altalaban mellekhatasa ami x-y-nal elojohet. Itt errol szo sincs, kis tulzassal ez a korona vakcina mar mindenre jo, lassan a huvelygombara is. Kicsit gusztustalan az egesz, az en kibelezett majomvirusos vakcinam az jobb mint a masik mert Putyin nem oltatta be magat vele, stb, es az a bibi hogy ezekkel a marhasagokkal frankon butitjak, tomik a nepet, de nem csak a firkaszok, hanem a politikusok is, lassan ugy leszunk mint a MIB-ben, hogy a blikk lesz az igazi hirforras mert abban van igazsag. Azert jo a pfizer meg az astra mert brusszelben ezt az ukazt adtak ki a megkent politikusok? Tulajdonkepp itt tartunk most, es ennek mi koze van akkor ahhoz hogy jo e esetleg az a vakcina vagy nem? Semmi. Csak profit legyen.
 
  • Tetszik
Reactions: szarci1999

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 426
3 743
113
De bakker ezek szerint a kormány pont lexarja , hogy 4-5-6-xxx év után mi lesz velem/velünk a beoltottakkal (hiszen a közepes és hosszú távú kockázatok még nem ismertek) csak oltassuk be magunkat

Lehet naív vagyok, de úgy tudom, hogy a kormány a döntései előtt konzultál a megfelelő tudós csoportokkal.
Én úgy vagyok vele, ha egy víruskutató azt mondja, hogy ez a vakcina biztonságos kell legyen hosszú távon is, akkor hiszek neki. Semmi tudásalapom nincs vele vitatkozni, ő látott már sokféle vakcinát, ismeri a hatásmechanizmusát, a kifejlesztésének a menetét, és a korábbi vakcián hosszú távon felmerült mellékhatásait, ezek veszélyességét és előfordulási arányát. Ki vagyok én, hogy ezt megkérdőjelezzem? Egyébként meg csodálkoznék, ha bármilyen vakcinának néznék, hogy mondjuk 10 év után is van-e mellékhatása. Ha fenn állna ilyen reális veszély, biztos néznék...