Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ez egy pénzügyi-közgazdasági kérdés.
Az, hogy te a saját ("szabad döntési") jogaid érvényesítésekor mások egészségét és életét veszélyezteted, mert nem vagy rájuk tekintettel, "kicsit" más kategória.


Ha te beoltatod magad (meg a többiek a veszélyeztetettek , önkéntesek etc) az miért fáj ha én nem akarom ? Ha egy kétes hírű környéken te golyóálló mellényben akarsz sétálni az a te döntésed de ezt ne akard már nekem is kötelezővé tenni ! Téged véd a mellény engem meg a hit .
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 464
113

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 464
113
Ha te beoltatod magad (meg a többiek a veszélyeztetettek , önkéntesek etc) az miért fáj ha én nem akarom ? Ha egy kétes hírű környéken te golyóálló mellényben akarsz sétálni az a te döntésed de ezt ne akard már nekem is kötelezővé tenni ! Téged véd a mellény engem meg a hit .
Jó, de ha te egészséges vagy minek fizetsz TB-t meg nyugdíjjárulékot?
A te adódból minek kell a rendőrségre költeni mikor ki vagy gyúrva mint férfijellem és levered aki kiszúr veled?
Nincsen gyereked/magániskolába jár akkor miért nem kapsz vissza az adódból?
Sőt, minek van honvédelmi kötelezettséged ha az erdőben laksz és oda nem jön a román/szerb/ukrán úgysem?
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
Az Allesmornak írt hozzászólásomat olvasd el ott leírtam egy logikai magyarázatot ! Ha azt tudod cáfolni akkor beszélgessünk !

Ha te beoltatod magad ezzel a löttyel és védettséget kapsz -a mellékhatásokat most hagyjuk az a te kockázatod - akkor mitől parázol ? Miért várod el tőlem , hogy veled együtt szaladgáljak az aknamezőn ? Hiszen te már elérted amit akartál a védettséget !

A kérdéseidre sokan sokszor válaszoltak!
Idézlek téged: " Ha azt tudod cáfolni akkor beszélgessünk ! "

Oltatlanul Te magad vagy az akna és szeretnél szabadon sétálni!

Ismét "Köszönöm!" hogy tekintettel vagy "Ránk". :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Nem, a tesztekben a tesztalanyokat olyankor bevonták már amikor nem szokás és ők ezért nagyobb kockázatnak voltak kitéve valamint a hatóságok megerőltettek magukat, megelégedtek két hónap utánakövetéssel.
https://joszo.hu/koronavirus-oltas/#oltasokrol-reszletesen


Értem én ! Csak ha megbocsájtasz még egy kérdésem volna ? Ha egy éve ütötte fel a fejét ez a vírus akkor , hogy tudták 1 évnél korábban bevonni a tesztelésbe az önkénteseket ? Ha egy gén mutációnak/rákos elváltozásnak 3-8 év kell a kialakulásához azt miképpen kényszerítik rá , hogy elég legyen 1 év ?

Tehát ha rálövök az esti lesen egy disznóra és nincs a szóró 10m-es környékén akkor tuti egészségesen ment el és nem keresem tovább ? Hát akkor a mostani 400+ terítékemből jó ha lenne 200 ! És nem lett volna meg a legnagyobb se mert az elment vér nélkül 50 m-t !

Ez az érvelés/magyarázat elég gyenge !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Jó, de ha te egészséges vagy minek fizetsz TB-t meg nyugdíjjárulékot?
A te adódból minek kell a rendőrségre költeni mikor ki vagy gyúrva mint férfijellem és levered aki kiszúr veled?
Nincsen gyereked/magániskolába jár akkor miért nem kapsz vissza az adódból?
Sőt, minek van honvédelmi kötelezettséged ha az erdőben laksz és oda nem jön a román/szerb/ukrán úgysem?


1 szó mert AKAROM !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
A kérdéseidre sokan sokszor válaszoltak!
Idézlek téged: " Ha azt tudod cáfolni akkor beszélgessünk ! "

Oltatlanul Te magad vagy az akna és szeretnél szabadon sétálni!

Ismét "Köszönöm!" hogy tekintettel vagy "Ránk". :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Ha feltételezzük , hogy én vagyok az akna akkor rád(meg aki beoltatta magát) már nem jelentek veszélyt ! Akkor te/ti miért várjátok el , hogy vállaljam az oltás kockázatait ? Te beakarod oltatni magad(így vélt/valós védelmet kapva , nem számolva a mellékhatásokkal) nekem ezzel semmi bajom ez a te döntésed (az se zavarna ha nem oltatnád magad) én em akarom(mert nem vállalom a kockázatokat , de mivel akik másképpen gondolkoznak beoltathatják magukat így rájuk már nem leszek veszélyes) neked se legyen ezzel bajod hiszen nem érhet hátrány !
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
Ha te beoltatod magad (meg a többiek a veszélyeztetettek , önkéntesek etc) az miért fáj ha én nem akarom ? Ha egy kétes hírű környéken te golyóálló mellényben akarsz sétálni az a te döntésed de ezt ne akard már nekem is kötelezővé tenni ! Téged véd a mellény engem meg a hit .

Rossz a hasonlat: nem az a zavaró, hogy Te nem viselsz golyóálló mellényt, hanem, hogy jogot kérsz arra, hogy időzített bombával sétálj a "belvárosban".


"Tragikus" hírem van: Ha biológiai "időzített bomba" vagy, nem sétálhatsz majd korlátlanul --akár kis részben is-- védtelen "tömegbe" PL!

De a (képletes) puszta közepén, más "időzítettek" között, velük együtt van/lesz rá lehetőséged, szabadon.

Úgy érzem a veszélyeztetés jogát nem fogja egy felelős társadalom intézményesíteni!
Amelyik igen az rövid életű lesz.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Rossz a hasonlat: nem az a zavaró, hogy Te nem viselsz golyóálló mellényt, hanem, hogy jogot kérsz arra, hogy időzített bombával sétálj a "belvárosban".


"Tragikus" hírem van: Ha biológiai "időzített bomba" vagy, nem sétálhatsz majd korlátlanul --akár kis részben is-- védtelen "tömegbe" PL!

De a (képletes) puszta közepén, más "időzítettek" között, velük együtt van/lesz rá lehetőséged, szabadon.

Úgy érzem a veszélyeztetés jogát nem fogja egy felelős társadalom intézményesíteni!
Amelyik igen az rövid életű lesz.


De csak magamra és a hozzám hasonlókra leszek veszélyes , de mi vállaltuk a kockázatot ! Azokra akik oltatnak mi már NEM leszünk veszélyesek mert ŐK már védettek ! De ezért nem lehet szankcionálni ! Na ez az egész probléma alapja ha te félsz attól , hogy én veszélyes leszek rád akinek védettnek kéne lenned akkor mennyire bízol a szer védőhatásában ?
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 365
63 027
113
Ugyan, dehogy is, kinek jutna eszébe ilyesmi, ez teljesen hagymázas baromság.
18957-1960.jpg

georgiaguidestone-2.jpg

https://en.wikipedia.org/wiki/Georgia_Guidestones
Ez egy gyagya amerikai mű-rejtély. 1980-ban készült és szemmel láthatóan nagyon “hatásos” intelmeket véstek fel rá.
Gyermeteg lelkű médiafogyasztók, rejtélyzabálók meg be vannak zsongva tőle.
Ez körülbelül félúton van az “eljön a Fekete Kéz” és a “hülye, aki elolvassa” falrafirkák között, csak sokkal drágább kivitelben.
 

agronomus

Well-Known Member
2020. augusztus 5.
222
1 253
93
A kérdéseidre sokan sokszor válaszoltak!
Idézlek téged: " Ha azt tudod cáfolni akkor beszélgessünk ! "

Oltatlanul Te magad vagy az akna és szeretnél szabadon sétálni!

Ismét "Köszönöm!" hogy tekintettel vagy "Ránk". :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Ki ellen akna?
A hasonszörűek ellen, akik szintén nem oltatják magukat? Az legyen az ő bajuk.
Mi akik tartunk a betegségtől és beoltatjuk magunkat, ránk nem fognak egyáltalán veszélyt jelenteni (ezért nem érvényes a szarkazmussal áthatott megjegyzésed, hogy "köszönöm, hogy tekintettel vagy "Ránk")..

Valahol van logika abban is amit a kötelező oltás ellen ágálók mondanak.
Akkor lenne igazad, ha megtiltanák nekünk is, hogy oltassuk magunkat. Na akkor veszélyeztetnének minket is. De nem ezt teszik, hanem csak maguktól hárítják az oltást mindenféle mondvacsinált ürüggyel. Ez legyen az ő bajuk, mert mint mondtam, ha én oltva leszek, rám az oltatlan fertöző nem jelenthet veszélyt. Egymást fogják nyírni.
Majd ha rájön a tömeg, hogy jó az oltás, akkor a többség beoltatja magát, aki nem arra pedig azért nem lesz veszélyes a COV, mert nem lesz akitől elkapja, vagyis jó eséllyel megúszhatják az oltást elutasítók is. Igaz, ehhez az aknamezőre mi kell előbb rámenjünk.
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 426
3 743
113
De csak magamra és a hozzám hasonlókra leszek veszélyes , de mi vállaltuk a kockázatot ! Azokra akik oltatnak mi már NEM leszünk veszélyesek mert ŐK már védettek !

Azt hiszem rátapintottunk a hozzáállásod hibájára.
Ugyanis ha sokan megtagadják az oltást, akkor a vírus nem fog eltűnni, hanem itt fog cirkulálni folyamatosan a társadalmainkban. Amennyiben meg itt cirkulál, akkor folyamatosan nagy számban mutálódni fog, és emiatt folyamatosan itt lesz a kockázata is, hogy olyan mutáció is létrejön, ami ellen a kifejlesztett védőoltások nem jók.
És akkor megint itt áll az egész világ letolt gatyával, és megint milliószám hullanak majd a halottak, és megint dollármilliárdok ezrei mennek a kukába, és megint lehet új vakcinát kutatni, fejleszteni, kitesztelni. Szóval igenis van társadalmi felelősségetek nektek oltástagadóknak!
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Ez önkényes álláspont.
Te azt állítod, hogy nincs hitelessége, mert te nem bízol benne. Azért a hitelesség, meg a te privát előítéleted az két külön dolog.
De ez így nettó hitéleti kérdés, nem tudomány.

Már idén tavasszal, annak is a legelején, ebben a topikban is mondtuk, mikor kiderült, hogy a jóég tudja miért, de nem alakul ki spontán nyájimmunitás a világ népességében, egyedül a vakcina lesz a megoldás.
A számok is ezt mutatják.

Az azóta eltelt időben se állította meg semmi ezt a járványt, körbe-körbe cirkulál itt a Földön, nem szezonálisan, hanem folyamatosan.
Most, hogy elkészültek az első oltások, beindul egyesekben az oltásparanoia.
Hogy akkor mégse kell. Mert biztos rossz.
És akkor mi kell?
Mert olyan szinten alacsony az átfertőzöttség, hogy esély sincs még nyájimmunitásra. De ezzel az oltási kedvvel sajnos úgy se lesz meg
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

agronomus

Well-Known Member
2020. augusztus 5.
222
1 253
93
De csak magamra és a hozzám hasonlókra leszek veszélyes , de mi vállaltuk a kockázatot ! Azokra akik oltatnak mi már NEM leszünk veszélyesek mert ŐK már védettek ! De ezért nem lehet szankcionálni ! Na ez az egész probléma alapja ha te félsz attól , hogy én veszélyes leszek rád akinek védettnek kéne lenned akkor mennyire bízol a szer védőhatásában ?

Én oltás párti vagyok. Ennek ellenére értem miről beszéltek. Valahogy LMzek2.0-nak nem akar átjönni a logikus érvelésetek. Csak hajtja a magáét. Pedig logikus és érthető, amit mondtok. Aki oltat az nem kell féljen az időzített bombáktól, aki nem hát az vessen magára és bizzon a szerencsébe. Szive joga mindkét kategoriának úgy dönteni ahogy dönt.
 

teglasi80

Active Member
2020. július 17.
57
114
33
De csak magamra és a hozzám hasonlókra leszek veszélyes , de mi vállaltuk a kockázatot ! Azokra akik oltatnak mi már NEM leszünk veszélyesek mert ŐK már védettek ! De ezért nem lehet szankcionálni ! Na ez az egész probléma alapja ha te félsz attól , hogy én veszélyes leszek rád akinek védettnek kéne lenned akkor mennyire bízol a szer védőhatásában ?

A szernek van egy hatékonysága: pl ha az 60%, akkor több embert kell beoltani a nyájimmunitás eléréséhez, mint 90%-os hatékonyságnál.
01.png


Tehát kb még 90%os hatékonyságnál is 10-ből az az egy 1 beoltott, akinél nem hatékony a szer, csak akkor védett, ha megvan a nyájimmunitás, tehát az átoltottság elérte a 60%-ot (nem biztos, hogy pontosan a számok.)
 

agronomus

Well-Known Member
2020. augusztus 5.
222
1 253
93
Azt hiszem rátapintottunk a hozzáállásod hibájára.
Ugyanis ha sokan megtagadják az oltást, akkor a vírus nem fog eltűnni, hanem itt fog cirkulálni folyamatosan a társadalmainkban. Amennyiben meg itt cirkulál, akkor folyamatosan nagy számban mutálódni fog, és emiatt folyamatosan itt lesz a kockázata is, hogy olyan mutáció is létrejön, ami ellen a kifejlesztett védőoltások nem jók.
És akkor megint itt áll az egész világ letolt gatyával, és megint milliószám hullanak majd a halottak, és megint dollármilliárdok ezrei mennek a kukába, és megint lehet új vakcinát kutatni, fejleszteni, kitesztelni. Szóval igenis van társadalmi felelősségetek nektek oltástagadóknak!

Nincs igazad. A vírus tüskéje az oltás kulcsa. Az oltásba a tüske fehérje van belekodolva, azt fogja felismerni a szervezet. Vagyis minden vírus amin ott lesz ez a sejtbe való behatolást segítő tüske, ellenségnek fog számítani és a beoltott szervezet kinyírja. Ha csak nem jön létre egy olyan COV aminek nincs tüskéje, akkor a jelen oltásik, kisebb módosításokkal működni fognak egy mutáció esetén. Ha pedig létrejön egy olyan COV vírus amin nem lesz tüske, akkor annak a fertöző képessége is kb 90%-al csökken, ugyanis a sejtbe való behatolását a tüske teszi lehetővé.

Más:
Ezeket miért nem mondják be/írják le a médiumok naponta????
1,646,090 Deaths caused by HIV/AIDS this year
8,042,069 Deaths caused by cancer this year
386,137 Deaths caused by malaria this year
4,895,048 Deaths caused by smoking this year
2,449,072 Deaths caused by alcohol this year
1,050,044 Suicides this year
1,321,822 Road traffic accident fatalities this year
etc.
https://www.worldometers.info/
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 318
10 788
113
Nincs igazad. A vírus tüskéje az oltás kulcsa. Az oltásba a tüske fehérje van belekodolva, azt fogja felismerni a szervezet. Vagyis minden vírus amin ott lesz ez a sejtbe való behatolást segítő tüske, ellenségnek fog számítani és a beoltott szervezet kinyírja. Ha csak nem jön létre egy olyan COV aminek nincs tüskéje, akkor a jelen oltásik, kisebb módosításokkal működni fognak egy mutáció esetén. Ha pedig létrejön egy olyan COV vírus amin nem lesz tüske, akkor annak a fertöző képessége is kb 90%-al csökken, ugyanis a sejtbe való behatolását a tüske teszi lehetővé.

Más:
Ezeket miért nem mondják be/írják le a médiumok naponta????
1,646,090 Deaths caused by HIV/AIDS this year
8,042,069 Deaths caused by cancer this year
386,137 Deaths caused by malaria this year
4,895,048 Deaths caused by smoking this year
2,449,072 Deaths caused by alcohol this year
1,050,044 Suicides this year
1,321,822 Road traffic accident fatalities this year
etc.
https://www.worldometers.info/

Lehet, hogy azért, mert ezek nem veszélyeztetik azt, aki nem iszik, dohányzik, csak elmegy a boltba, vagy egy koncertre a világ túlnyomó részén. Szemben a koronavírussal.
 
  • Tetszik
Reactions: laiki and BJani
T

Törölt tag 4082

Guest
A szernek van egy hatékonysága: pl ha az 60%, akkor több embert kell beoltani a nyájimmunitás eléréséhez, mint 90%-os hatékonyságnál.
01.png


Tehát kb még 90%os hatékonyságnál is 10-ből az az egy 1 beoltott, akinél nem hatékony a szer, csak akkor védett, ha megvan a nyájimmunitás, tehát az átoltottság elérte a 60%-ot (nem biztos, hogy pontosan a számok.)
Ezt a 60-70%ot sürgősen felejtsük már el. 9es kezdő szám alatt a hajadra kenheted. Tudom, hogy hogy számolják, de az kb azt jelenti, hogy 70%os átfertőzöttségnél kezdődne a járvány lassulása. Nem pedig valós védelem ellene. Mondjuk, hogy ha és amennyiben minden szabály marad, és 70%os átfertőzöttség van, akkor esetleg talán valóban kialakul a tényleges nyájimmunitás.
De eleve ezt a 10-70%os értéket még a tqvaszi, kevésbé virulens változatra számolták, és már akkor is téptem a hajam, hogy ezt hogy prezentálja a sajtó az emberek felé.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 199
67 687
113
Ki ellen akna?
A hasonszörűek ellen, akik szintén nem oltatják magukat? Az legyen az ő bajuk.
Mi akik tartunk a betegségtől és beoltatjuk magunkat, ránk nem fognak egyáltalán veszélyt jelenteni (ezért nem érvényes a szarkazmussal áthatott megjegyzésed, hogy "köszönöm, hogy tekintettel vagy "Ránk")..

Valahol van logika abban is amit a kötelező oltás ellen ágálók mondanak.
Akkor lenne igazad, ha megtiltanák nekünk is, hogy oltassuk magunkat. Na akkor veszélyeztetnének minket is. De nem ezt teszik, hanem csak maguktól hárítják az oltást mindenféle mondvacsinált ürüggyel. Ez legyen az ő bajuk, mert mint mondtam, ha én oltva leszek, rám az oltatlan fertöző nem jelenthet veszélyt. Egymást fogják nyírni.
Majd ha rájön a tömeg, hogy jó az oltás, akkor a többség beoltatja magát, aki nem arra pedig azért nem lesz veszélyes a COV, mert nem lesz akitől elkapja, vagyis jó eséllyel megúszhatják az oltást elutasítók is. Igaz, ehhez az aknamezőre mi kell előbb rámenjünk.
Pontosan, en akarok lenni Duncan Mcload. Ha mindenkit beoltanak csak engem nem, akkor nincs kitol elkapnom a virust. Mondom ugy hogy egyaltalan nem vagyok oltasellenes meg miegyeb, lasd pl tetanusz oltas, stb. Nekem ezzel a globalis xarral van egy pici gondom, buzlik kicsit. Megis mi a turot akarnak belem kenyszeriteni az anyagi haszonszerzesuk vegett? Mert normalis gyogyszert ennyi ido alatt ugye hivatalosan nem hozhatsz letre. Amugy meg a masik dolog hogy a nagy valasztekbol had en dontsem el hogy melyik gyogyszert, vakcinat valasztom. Csak azert ne tuszkoljak belem a Pfizert vagy Astrat mert az nyugati es lehet csak annyi a titka hogy nyugati politikusokat vesztegettek meg a forgalamazhatosagahoz.
Ez tok olyan mintha bemennel kocsit venni, es neked kellene egy platos kisteherauto, de csak trabantot kapsz, tetszik vagy nem ez van. Mint az atkosban a Merkur telepeken, olyan szinu kocsit kaptal amilyet adtak.