Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 812
113
Off

Szia! Te is "független" vagy? Köszi a kiegyensúlyozott híreket amiket hozol... :rolleyes:

Hol is hallottam már ezt a szöveget?... :oops:
On
Nem értem mire próbálsz utalni. Bocs hogy nem sajtószemlészgetéssel linkelem egyesével tele a fórumot innem vagy onnan szedett cikkekkel.
Az meg magánügy ki hogy identifikálja magát mindaddíg míg nem erőlteti mások arcába a nézeteit.
Azt gondolom ide értelmes emberek járnak kulturáltan a véleményüket megosztani. Az utolsó járvanyhíreket egyszerűbb megtalálni valamelyik lapszemléző site-on.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...zben-mi-sikert-arattunk-a-virus-felett-432284
..
sved-esetek-371762.png

..
sved-finn-norveg-371764.png

..
eugdpqoq200515-371584.png
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 998
87 673
113
Az utolsó járvanyhíreket egyszerűbb megtalálni valamelyik lapszemléző site-on.
Már bocs, de hazugság amit írsz, csak szólok.
Pl. mutass egy olyat napi szinten bármelyik függetlenoblektívhaladó médiában, amint Zeal (sajnos nem ellenzéki, lehet, hogy tiltottad) linkel naponta? Én spec ezzel kezdem a napot, hogy megnézem tegnaphoz képest mi a szitu itthon. Ezt így leírni, hogy utolsó járványhíreket, miközben a függetlenoblektívhaladó média miről szól?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 998
87 673
113
Már bocs, de hazugság amit írsz, csak szólok.
Pl. mutass egy olyat napi szinten bármelyik függetlenoblektívhaladó médiában, amint Zeal (sajnos nem ellenzéki, lehet, hogy tiltottad) linkel naponta? Én spec ezzel kezdem a napot, hogy megnézem tegnaphoz képest mi a szitu itthon. Ezt így leírni, hogy utolsó járványhíreket, miközben a függetlenoblektívhaladó média miről szól?

A média főcímei ma (értelmes koronavírusos hírek elvétve, kivétel origo).

https://index.hu/techtud/2020/05/18..._legyozes_visszaszoritas_korlatozas_terjedes/
https://444.hu/2020/05/18/orban-kat...andor-veheti-kezbe-az-egeszsegugy-igazgatasat
https://hvg.hu/itthon/20200518_karanten_kerdoiv_ertekeles
https://24.hu/fn/gazdasag/2020/05/18/koronavirus-hiros-asvanyviz-bakterium-verellato-szolgalat/
https://magyarhang.org/belfold/2020/05/18/mazsihisz-szuperpremium-az-uzletembernek/
https://www.blikk.hu/aktualis/belfo...szama-magyarorszag-11-halalos-aldozat/k2wp090
https://kuruc.info/r/34/212534/
https://www.origo.hu/gazdasag/20200518-magyarorszag-a-fertotlenites-teren-nagyhatalom-lehet.html

Zeal reggeli infójában több tartalom van a legalább nyolc osztályt elvégzettek számára, mint a felsorolt cikkekben összesen.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 989
12 022
113
"Nem mindegy, hogy valaki a koronavírusba hal bele, vagy súlyos és végstádiumú betegként távozik, aki mellesleg a koronavírust is megkapta. Ha ránézünk a magyar halálozásokat feltüntető hivatalos táblázatra, láthatjuk: szinte minden elveszített állampolgár egyéb betegségekben is szenvedett. Szlovákiában és feltehetően Németországban is elsősorban azokat tüntetik fel a koronavírus áldozatai között, akik tüdőgyulladás miatt vesztették életüket."
https://pestisracok.hu/felvideki-or...kevesebbnek-a-koronavirus-okozta-elhalalozas/

Minden tiszteletem ellenere azt kell mondjam, hogy a nyilatkozo egy lecsuszott politikus akarnok, egy kisvarosi "klinika" es idosotthon vezetoje. Nincs ralatasa erre a statisztikara, szerencsere kozvetlen tapasztalata sincs, mivel Gutan nincs fertozott. Ettol azert komolyabb kaliber kellene, aki hiheto is, mondjuk olyan, aki mar latott fertozottet.

De maradjunk a bizonyithato tenyeknel: osszesen 21 korona virusos beteg van korhazban (Mo. 568), ebbol 3 az intenziv osztalyon (Mo. ???), lelegeztetogepen 0 (Mo. 46). Hetek ota ezek az szamok vannak nalunk, neha be-becsuszik egy -egy lelegezteto gepes eset, ami utan par nappal sajnos jon a novekedes a halottak szamaban. Raadasul Mo.-rol ezek az adatok tegnapiak, mar a gorbe leszallo agabol valok, mig mint irtam, itt ez mar vagy 2 hete igy van. Ezeket az adatokat probaljatok osszehasonlitani, es tisztabb lesz a kep. Honnan lenne az a tobbszoros eltitkolt halott szam? Idosotthonok? Egyben volt jarvany, onnan van a halottak 60-70%-a. Nincsenek betegek, az osszes aktiv beteg szam 282. Hasonlitsatok ossze ezeket a szamokat a magyarorszagi szamokkal es nektek is ki fog jonni, ott miert tobb a halott. Mo.-gon a fertozes melegagyai az idosotthonok az 65+ korcsoport. Itt ebbol a keves fertozottbol is a java a 30 - 40 korcsoportbol van. A legfertozottebb hely a fovaros, Pozsony, de ott is csak 207 db az osszfertozott. Meg az ellenzek sem rinyal, hogy hamisak a szamok, pedig ebbol tudnanak politikai toket kovacsolni, megsem tortenik ilyesmi. Hozzatartozok, faces trollok sem jelzik ennek az ellentettjet. Szerintem fel kell teteleznunk, hogy ez igy van, barmennyire is kilog az atlagbol.

Az alap az alacsony fertozottseg, keves beteg, nagyon keves idos koru fertozott. Ezert keves a halottak szama is szerencsere.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 998
87 673
113
Minden tiszteletem ellenere azt kell mondjam, hogy a nyilatkozo egy lecsuszott politikus akarnok, egy kisvarosi "klinika" es idosotthon vezetoje. Nincs ralatasa erre a statisztikara, szerencsere kozvetlen tapasztalata sincs, mivel Gutan nincs fertozott. Ettol azert komolyabb kaliber kellene, aki hiheto is, mondjuk olyan, aki mar latott fertozottet.

De maradjunk a bizonyithato tenyeknel: osszesen 21 korona virusos beteg van korhazban (Mo. 568), ebbol 3 az intenziv osztalyon (Mo. ???), lelegeztetogepen 0 (Mo. 46). Hetek ota ezek az szamok vannak nalunk, neha be-becsuszik egy -egy lelegezteto gepes eset, ami utan par nappal sajnos jon a novekedes a halottak szamaban. Raadasul Mo.-rol ezek az adatok tegnapiak, mar a gorbe leszallo agabol valok, mig mint irtam, itt ez mar vagy 2 hete igy van. Ezeket az adatokat probaljatok osszehasonlitani, es tisztabb lesz a kep. Honnan lenne az a tobbszoros eltitkolt halott szam? Idosotthonok? Egyben volt jarvany, onnan van a halottak 60-70%-a. Nincsenek betegek, az osszes aktiv beteg szam 282. Hasonlitsatok ossze ezeket a szamokat a magyarorszagi szamokkal es nektek is ki fog jonni, ott miert tobb a halott. Mo.-gon a fertozes melegagyai az idosotthonok az 65+ korcsoport. Itt ebbol a keves fertozottbol is a java a 30 - 40 korcsoportbol van. A legfertozottebb hely a fovaros, Pozsony, de ott is csak 207 db az osszfertozott. Meg az ellenzek sem rinyal, hogy hamisak a szamok, pedig ebbol tudnanak politikai toket kovacsolni, megsem tortenik ilyesmi. Hozzatartozok, faces trollok sem jelzik ennek az ellentettjet. Szerintem fel kell teteleznunk, hogy ez igy van, barmennyire is kilog az atlagbol.

Az alap az alacsony fertozottseg, keves beteg, nagyon keves idos koru fertozott. Ezert keves a halottak szama is szerencsere.
De nem csak ő mondta ezt a statisztikákkal kapcsolatban!
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 989
12 022
113
De nem csak ő mondta ezt a statisztikákkal kapcsolatban!

OK, de eddig meg senki nem tudott nekem ide belinkelni egy hirt (ezen a mostanin kivul) ahol valaki a kormanybol, vagy az ellenzekbol errol nyilatkozik. En mondhatni elegge kovetem a korona hireket szlovalkiaban, de nem talalkoztam ilyennel. Mindig csak azt olvasom, hogy azt mondta valaki. De eddig ezen a Violan kivul nem volt nyoma.

Kerlek akkor, ha ez igy van, mondjatok meg honnan kellene elokerulnie a sok plusz halottnak? Az idosotthonokat vegigteszteltek, ott jelenlegi allapot szerint nincs fertozes, korhazakban szinte nincsenek fertozottek... Honnan lenne az a sok plusz halott? Ezt mondjatok meg legyszives.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 795
113
De nem csak ő mondta ezt a statisztikákkal kapcsolatban!
Sztem ezen picit lépjünk, amíg nincs konkrétabb új info.
Ami tény az utóbbi 1 hónapból.
Kb. ugyannyi tesztet végeztek el mint mi.
Jóval kevesebb betegük van.
Az intezkedéseik Európában a leggyorsabbak és a legszigorúbbak voltak.
Feltételezhetően ennek eredménye a csekély betegszám.
A mieink sem rosszak, lazán el lehet ismerni ha a szlovák eredmények még jobbak. Ebből tanulni kell a második körre.

A halalozások aránya viszont tényleg extrém alacsony. Itt felmerülhet más statisztikai eljárás, de amíg hivatalosan nincs ilyen infó, fogadjuk el a számokat.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 747
113
Sztem ezen picit lépjünk, amíg nincs konkrétabb új info.
Ami tény az utóbbi 1 hónapból.
Kb. ugyannyi tesztet végeztek el mint mi.
Jóval kevesebb betegük van.
Az intezkedéseik Európában a leggyorsabbak és a legszigorúbbak voltak.
Feltételezhetően ennek eredménye a csekély betegszám.
A mieink sem rosszak, lazán el lehet ismerni ha a szlovák eredmények még jobbak. Ebből tanulni kell a második körre.

A halalozások aránya viszont tényleg extrém alacsony. Itt felmerülhet más statisztikai eljárás, de amíg hivatalosan nincs ilyen infó, fogadjuk el a számokat.

Köszi. Legalàbb egy ember, aki nem ivott már dél előtt. :)
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll and BJani

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
https://pestisracok.hu/ledobbent-a-halado-nyugati-sajto-orban-viktor-megsem-diktator/
..
"Értetlenül áll Orbán Viktor bejelentését követően a haladó nyugati média nagy része, hiszen kártyavárként dőlt össze az általuk oly’ nagy gondossággal felépített kép a diktatúrát építő magyar miniszterelnökről, bedeszkázott parlamentről, vagy éppen a jogállamiság sárba tiprásáról. Az eddigi balliberális narratívákat tényként közlő sajtóorgánumok nagy része most persze lapít, hiszen az mégiscsak elképzelhetetlen, hogy Orbán Viktor nem diktátor, pedig ők többször is leírták."
..
A legkellemetlenebb mégis az lesz számikra, hogy miközben nálunk már indul újra a verkli, addig ők még árnyékboxra kényszerülnek a vírussal.
Na meg a saját démonjaikkal, igaz ez utóbbit sosem ismernék be. Az első negyedéves GDP adatok is azt sejtetik, hogy egy ütemmel előbb vagyunk.
Ezt kellene tartani és nem "ellépni" a ritmust...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Tudom, hogy nagy türelem kell Drábikot hallgatni, de azért próbáld meg:


Végighallgattam tegnap...
Az lesz érdekes, ha bejön az a felvetés, amit a végefelé említ Drábik, hogy soktucatnyi pert kezdtek megindítani amerikai bíróságokon Kína és azon belül is elsősorban az állampárt ellen, majd a "nyertes" ítéletek után einstandolnák a kínai vagyonelemeket. :rolleyes:
..
Kérdés, mit szól a Kínai Sárkány!
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nem tisztem védeni az Angolokat, de kb azok vágynak a régi birodalomra ott, akik nálunk a Nagy Magyarországra. Sok országban megfordultam, hosszabb rövidebb ideig elsősorban munkából kifolyólag, és elárúlhatom neked, mindenhol vannak ostobák, aljasak stb, és nem vagyok meggyőződve róla hogy nálunk jobb lenne az arány, szóval egy országot, nemzetet így illetni, (főleg Magyarországról) nem éppen elegáns. Hidd el az értelmesebbje tisztában van a realitásokkal. És ez igaz az ősszes Nyugat Európai Országra is.

A hírről meg annyit, hogy várjuk ki a végét, mostanában tengernyi a téves vagy félinformáció, szóval fröcskölődés helyett, relax!
Igen, kell még várni, ugyanis mind a két hírforrás 1., a vakcina szabad gyárthatóságáról 2., a vakcina gyártási jogba adásáról HITELES FORRRÁSBÓL SZÁRMAZIK !!! A két hiteles forrás ugye nem ugyan az, az egyik a fejlesztők, a másik az állami oldal, a finanszírozók, úgy hogy lehet hogy csörte is lesz ebből adódóan köztük, mert így konkrétan a finanszírozók segget csináltak a fejlesztők szájából, ami ráadásul egy non-profit szervezet, és nem ez lesz az első vakcinájuk ami sikeresen működni is fog. Ráadásul a fejlesztők már egy rakás helyen egyezkednek a gyártókkal, indiával meg is egyeztek 40 millió darabról, és (a fejlesztők ezt nyilatkozták) több helyen már 3-4 héttel ezelőtt a tárgyalások végén tartottak, a megállapodások előtt. Igaz hogy nonprofit a fejlesztés, de költségeket akkor is kell fizetni a vakcina kifejlesztőjének, valamint az ellenőrzési és visszavonási jogának is meg kell lennie, mert ezzel a vakcinával a fejlesztőnek felelőssége is van. (pld. biztosításnak is lenni kell a gyártáshoz, ha valami humán károsodás lépne fel később a vakcinával, ha csak 1-2 enyhébb eset is, akkor is kell a gyártáshoz lennie, stb.)

Azt hogy azt mondtam, az angolok el vannak szállva, igazolta a brexit is, de konkrétan ma is kint élő magyaroktól származnak az értesüléseim, akik már be vannak épülve az országba, de még magyar állampolgárok. Nincs is itthon már ingatlanjuk. Amúgy pedig az intelligens elit réteghez tartoznak, pld. számítógépes szakemberek, programozók, tehát nem segédmunkásoktól kaptam az infokat, hanem a középosztályba tartozó képzett, intelligens, napi szinten kiemelten tájékozott, az angol társadalomba beépült és elfogadott személyektől, akik perfekt angoltudásúak mellesleg, és a legtöbben családostul élnek kint. Olyan ismerőseim is vannak, akik kulimunkát végeztek kint, akik csak a "vendégmunkás" kategóriában vannak, de velük szóba sem került ilyen amikor beszéltem velük, egyébként meg ők nem is tudtak volna releváns információkat adni ilyen vagy hasonló témákban. Én pedig amúgy nem tartozom / tartoztam semmilyen szekértáborhoz soha, ez mindig problémát jelent, mert balról és jobbról is állandóan beszólogatnak a függetlenségem miatt. Szóval egyáltalán nincs igazad, hogy te is engem kezdesz hibáztatni. Régóta foglalkozom világpolitikával is, rengeteg disznóságról tudok, ez nem is tartozik a nagyok közé, még ha országok is fognak belerokkanni abba, ha igaznak bizonyulnak a hírek. Te még nem írtál nekem, de most jegyezd meg, hogy semmilyen politikai oldalhoz nem tartozok, és jobbra, balra, a középtől a szélekig bárkit megkritizálok akit kell, aki alapos okot szolgáltat rá. És ez egy alapos ok volt. Másrészt tudok anglián belüli egymás-közti mocskos-nagy disznóságokról is, de azokból semmit nem kevertem ide ! "Kapise" ? :) Tisztában vagyok vele, nagyon is TUDOM, hogy a világ különböző részein (MINDENHOL) vannak vannak ostoba és aljas emberek, sőt nem is kevés ilyen van a világon. Igen, a realitásokkal számolok ÉN IS MINDIG, ezért is szokott minden klappolni az időben, amiről írni szoktam. Persze akkor van hogy hihetetlennek tűnik amit írok, de aztán mégis a legtöbbször bejön az értékelésem. ;) Amúgy nagyon nem vagyok nyugati mániás, de a fejlődő országokkal is van baj bőven, szóval a xar világméretűen el van oszolva, jut belőle mindenhová, sokszor bőven, kelettől nyugatig, északtól délig. ;) Ne próbáld ráhúzni arra amit mondtam az angol ellenességet, bármilyen nemzetnek beolvasok, ha úgy adódik, hogy alapos ok van rá. Náluk most van. Más kérdésekben is, de azt NEM KEVEREM IDE ! Más nációkkal is vannak hasonló problémák, nem csak az angolokkal. Agaz az amiket állítottam, hideg fejjel mérlegelve, a realitásokkal alátámasztva ! Igen, nálunk is van amiről tudnék mit mesélni, a magyarok sem egy "csodanép", aki jobb lenne a többinél. Szóval nagyon nem értek egyet azzal "amit megpróbáltál rám varrni" ! :)

Igen, lehet hogy kevés még az információ a mostani Oxfordi vakcinás helyzetről, újabb hírek kellenek róla. Lehet dezinformáció is a mostani hír. A korábbi, a fejlesztőké nem lehet, mivel ott a "főkonstruktőrrel" készítettek interjút, amit neki jóvá is kellett hagynia, tehát az egy biztos pont a témában.. Lehet az is, hogy a szponzorok feje felett / a hátuk mögött kavartak be, és kötöttek megállapodásokat. Nem ez lenne az első ilyen eset. Az angol állami hozzáállást, a kritikáját fenntartom, mert sajnos IGAZ ! Nincs itt semmiféle "fröcskölés", amúgy nagyom nem bírom ezt a szóhasználatot sem, mert a jobb és a bal oldal is sokszor ezt szajkózza, ha kell, ha nem !!! (utoljára - nem tartozom egyikhez sem, mindegyik van baja bőven sajnos !!! :eek::D:D:cool:) Remélem mindent megértettél amit írtam, mert többet nem mondom el. :rolleyes::) (mellesleg számomra te nem látszol függetlennek, sorry... :))
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
2020 tavaszán a világ Kínán kívüli részét is elérte az a közegészségügyi kihívás, amire az 1918-as spanyolnátha óta nem volt példa, és ami jellegét tekintve egy kétszáz éve nem látott gazdasági válságot indított el. A járvány kitörése pillanatától egyéni és hatósági lépésekre kényszerít bennünket: elkezdtünk távolságot tartani, a korábbinál többször és alaposabban kezet mosni, közterületen maszkot hordani, sőt karanténba vonulni. Bezártak az éttermek és a repterek, megszűnt a svédasztalos önkiszolgálás, már nem az első ajtón szállunk fel a buszra. Ezek az új viselkedésminták a vírus terjedésére és a járvány alakulására is döntő hatással vannak, de egyúttal – épp sikerük okán – sok helyen hamis biztonságérzetet is hoztak. Félő, hogy minél jobban menedzseljük a járványt, annál kevesebbet tanulunk belőle.
TÚLREAGÁLJUK-E A KORONAVÍRUS-VÁLSÁGOT?

Vírusok jönnek és mennek, némelyik súlyosabb betegséget okoz, másokat alig veszünk észre; van olyan, amelyiket könnyű elkapni, de van, amelyik nehézkesebben terjed. Mára világossá vált, hogy a tavaly év végén feltűnt új koronavírus nemcsak egy köszönés erejéig tette tiszteletét, hanem hosszabb távra kell berendezkednünk ellene. De hogy lehet, hogy a mostani járvány elől szinte a világ minden országában bezárkóztak az emberek, mégse akar lecsengeni, és mindenki a vakcinára vár, miközben a vírus közeli rokonai sokkal halálosabbak voltak, mégis sokkal gyorsabban eltűntek? A válasz rengeteg tényezőtől függ, és ezek közül a mai napig nem ismerjük mindet, de az elmúlt évtized járványai így is sok tanulsággal szolgálnak.
Miért állt le a világ az új vírus miatt, ha a korábbiak enélkül is eltűntek?
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 177
14 812
113
Igen, kell még várni, ugyanis mind a két hírforrás 1., a vakcina szabad gyárthatóságáról 2., a vakcina gyártási jogba adásáról HITELES FORRRÁSBÓL SZÁRMAZIK !!! A két hiteles forrás ugye nem ugyan az, az egyik a fejlesztők, a másik az állami oldal, a finanszírozók, úgy hogy lehet hogy csörte is lesz ebből adódóan köztük, mert így konkrétan a finanszírozók segget csináltak a fejlesztők szájából, ami ráadásul egy non-profit szervezet, és nem ez lesz az első vakcinájuk ami sikeresen működni is fog. Ráadásul a fejlesztők már egy rakás helyen egyezkednek a gyártókkal, indiával meg is egyeztek 40 millió darabról, és (a fejlesztők ezt nyilatkozták) több helyen már 3-4 héttel ezelőtt a tárgyalások végén tartottak, a megállapodások előtt. Igaz hogy nonprofit a fejlesztés, de költségeket akkor is kell fizetni a vakcina kifejlesztőjének, valamint az ellenőrzési és visszavonási jogának is meg kell lennie, mert ezzel a vakcinával a fejlesztőnek felelőssége is van. (pld. biztosításnak is lenni kell a gyártáshoz, ha valami humán károsodás lépne fel később a vakcinával, ha csak 1-2 enyhébb eset is, akkor is kell a gyártáshoz lennie, stb.)

Azt hogy azt mondtam, az angolok el vannak szállva, igazolta a brexit is, de konkrétan ma is kint élő magyaroktól származnak az értesüléseim, akik már be vannak épülve az országba, de még magyar állampolgárok. Nincs is itthon már ingatlanjuk. Amúgy pedig az intelligens elit réteghez tartoznak, pld. számítógépes szakemberek, programozók, tehát nem segédmunkásoktól kaptam az infokat, hanem a középosztályba tartozó képzett, intelligens, napi szinten kiemelten tájékozott, az angol társadalomba beépült és elfogadott személyektől, akik perfekt angoltudásúak mellesleg, és a legtöbben családostul élnek kint. Olyan ismerőseim is vannak, akik kulimunkát végeztek kint, akik csak a "vendégmunkás" kategóriában vannak, de velük szóba sem került ilyen amikor beszéltem velük, egyébként meg ők nem is tudtak volna releváns információkat adni ilyen vagy hasonló témákban. Én pedig amúgy nem tartozom / tartoztam semmilyen szekértáborhoz soha, ez mindig problémát jelent, mert balról és jobbról is állandóan beszólogatnak a függetlenségem miatt. Szóval egyáltalán nincs igazad, hogy te is engem kezdesz hibáztatni. Régóta foglalkozom világpolitikával is, rengeteg disznóságról tudok, ez nem is tartozik a nagyok közé, még ha országok is fognak belerokkanni abba, ha igaznak bizonyulnak a hírek. Te még nem írtál nekem, de most jegyezd meg, hogy semmilyen politikai oldalhoz nem tartozok, és jobbra, balra, a középtől a szélekig bárkit megkritizálok akit kell, aki alapos okot szolgáltat rá. És ez egy alapos ok volt. Másrészt tudok anglián belüli egymás-közti mocskos-nagy disznóságokról is, de azokból semmit nem kevertem ide ! "Kapise" ? :) Tisztában vagyok vele, nagyon is TUDOM, hogy a világ különböző részein (MINDENHOL) vannak vannak ostoba és aljas emberek, sőt nem is kevés ilyen van a világon. Igen, a realitásokkal számolok ÉN IS MINDIG, ezért is szokott minden klappolni az időben, amiről írni szoktam. Persze akkor van hogy hihetetlennek tűnik amit írok, de aztán mégis a legtöbbször bejön az értékelésem. ;) Amúgy nagyon nem vagyok nyugati mániás, de a fejlődő országokkal is van baj bőven, szóval a xar világméretűen el van oszolva, jut belőle mindenhová, sokszor bőven, kelettől nyugatig, északtól délig. ;) Ne próbáld ráhúzni arra amit mondtam az angol ellenességet, bármilyen nemzetnek beolvasok, ha úgy adódik, hogy alapos ok van rá. Náluk most van. Más kérdésekben is, de azt NEM KEVEREM IDE ! Más nációkkal is vannak hasonló problémák, nem csak az angolokkal. Agaz az amiket állítottam, hideg fejjel mérlegelve, a realitásokkal alátámasztva ! Igen, nálunk is van amiről tudnék mit mesélni, a magyarok sem egy "csodanép", aki jobb lenne a többinél. Szóval nagyon nem értek egyet azzal "amit megpróbáltál rám varrni" ! :)

Igen, lehet hogy kevés még az információ a mostani Oxfordi vakcinás helyzetről, újabb hírek kellenek róla. Lehet dezinformáció is a mostani hír. A korábbi, a fejlesztőké nem lehet, mivel ott a "főkonstruktőrrel" készítettek interjút, amit neki jóvá is kellett hagynia, tehát az egy biztos pont a témában.. Lehet az is, hogy a szponzorok feje felett / a hátuk mögött kavartak be, és kötöttek megállapodásokat. Nem ez lenne az első ilyen eset. Az angol állami hozzáállást, a kritikáját fenntartom, mert sajnos IGAZ ! Nincs itt semmiféle "fröcskölés", amúgy nagyom nem bírom ezt a szóhasználatot sem, mert a jobb és a bal oldal is sokszor ezt szajkózza, ha kell, ha nem !!! (utoljára - nem tartozom egyikhez sem, mindegyik van baja bőven sajnos !!! :eek::D:D:cool:) Remélem mindent megértettél amit írtam, mert többet nem mondom el. :rolleyes::) (mellesleg számomra te nem látszol függetlennek, sorry... :))
Nem tudom mire a nagy felháborodás, semmivel nem vádoltalak meg, a politikát kifejezetten te kevered ide, azzal, hogy lobogtatod mekkora független vagy. Én említést se tettem róla.
Örülök, hogy sok hiteles információd van, és hogy megosztod velünk a véleményed. Nekem meg más a véleményem, mekkora naiv voltam, hogy megosztottam. Úgy tűnik én másokat isnerek odakint, akik szégyellik magukat a Brexit miatt. Egyikünk merítése sem reprezentatív ezt meg te próbáld meg elfogadni, és ne feszűlj rá egy ártalmatlan hozzászólásra.
Ha az érzékeny független lelkedet megbántottam, bocsánatot kérek.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nem tisztem védeni az Angolokat, de kb azok vágynak a régi birodalomra ott, akik nálunk a Nagy Magyarországra. Sok országban megfordultam, hosszabb rövidebb ideig elsősorban munkából kifolyólag, és elárúlhatom neked, mindenhol vannak ostobák, aljasak stb, és nem vagyok meggyőződve róla hogy nálunk jobb lenne az arány, szóval egy országot, nemzetet így illetni, (főleg Magyarországról) nem éppen elegáns. Hidd el az értelmesebbje tisztában van a realitásokkal. És ez igaz az ősszes Nyugat Európai Országra is.

A hírről meg annyit, hogy várjuk ki a végét, mostanában tengernyi a téves vagy félinformáció, szóval fröcskölődés helyett, relax!
Ja, azt elfelejtettem, hogy én kelettől nyugatig, északtól délig hozom a híreket az egész világról. Sokszor annyira hatékonyan és relevánssan, hogy a magyar sajtó lóhosszal le van maradva. Én NEM mainstream médiát keresem sehol, sőőőt, a kifejezettem orvosi publikációs oldalakba is bele-bele szoktam "szagolni"... Sőőőt, nálam nincs se német, se angol, se amerikai, se semmilyen "elfogultság", sőőőt még OV-nek is be-be olvasgattam március első napjaiban, hogy rántsa már össze a szakembereket, és adja át nekik a vezérlést több szakterületen. Aztán ez ez is megtörtént... :D Érdekes, nem ? Utána meg valamelyik még azt is mondta, álmában sem gondolta, hogy ilyen világszínvonalú tudósaink vannak... oppá... ;) Ja, a hírek miatt újságírók is olvasgatnak itt. Pld. az indexről is bizonyítékot találtam erre, csak nem hoztam ide a csapatnak az infot - leellenőriztem, és a vakcina gyártói kapacitások rossz állásáról szóló híreimen felbuzdulva igen terjedelmes cikket írtak a jelenlegi vakcina gyártói kapacitások óriási hiányosságairól, olyannyira jól sikerült a cikkük, hogy hetekig ki volt "tacepaózva" náluk a vakcina címszónál ! Egyértelmű volt az összefüggés, hogy az én ITTENI postajim alapján kanyarították a hatalmas cikket, miután utána néztek, és szó szerint igaz volt amit írtam a témáról, hogy mekkora lyukak vannak itt is a védekezés hálóján. Engem nem érdekel a mainstream magyar sajtó, és világviszonylatban is leellenőrzöm ha valamiről írnak, mert a mainstream az NEM a hírek élvonala sohasem, csak ritkán. (tehát a kivétel erősíti a szabályt, ugye ? ;) ) Ráadásul a most is folyó hidegháborúk miatt a nyugati mainstream egy rakás keleti hírt egyáltalán nem, vagy csak kifordítva, meghamisítva közöl. Nos én ezért inkább keresek közvetlen forrásokat a különböző országokban, és pld. a kanadai vakcina fejlesztés hírét közvetlenül az egyetemük honlapjáról hoztam, meg az oroszt is a szinte közvetlen forrástól hozom, stb. stb. Meg közvetlen WHO doksi, és hasonló közvetlen forrásokra szeretek támaszkodni. A vérlázító dolgoknál szoktam csak lazítani kicsit ezen, pld. az Oxfordi vakcina licencelésének brutális változása, amiről nem sok hír lehetett még tegnap.
 

zztop

Well-Known Member
2015. november 27.
358
2 116
93
Nem értem mire próbálsz utalni. Bocs hogy nem sajtószemlészgetéssel linkelem egyesével tele a fórumot innem vagy onnan szedett cikkekkel.
Az meg magánügy ki hogy identifikálja magát mindaddíg míg nem erőlteti mások arcába a nézeteit.
Azt gondolom ide értelmes emberek járnak kulturáltan a véleményüket megosztani. Az utolsó járvanyhíreket egyszerűbb megtalálni valamelyik lapszemléző site-on.

Számomra pl. pontosan érthető, hogy mire utalt zeal..... ennyit erről a témáról.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 998
87 673
113
OK, de eddig meg senki nem tudott nekem ide belinkelni egy hirt (ezen a mostanin kivul) ahol valaki a kormanybol, vagy az ellenzekbol errol nyilatkozik. En mondhatni elegge kovetem a korona hireket szlovalkiaban, de nem talalkoztam ilyennel. Mindig csak azt olvasom, hogy azt mondta valaki. De eddig ezen a Violan kivul nem volt nyoma.

Kerlek akkor, ha ez igy van, mondjatok meg honnan kellene elokerulnie a sok plusz halottnak? Az idosotthonokat vegigteszteltek, ott jelenlegi allapot szerint nincs fertozes, korhazakban szinte nincsenek fertozottek... Honnan lenne az a sok plusz halott? Ezt mondjatok meg legyszives.
Új kormányotok van. Vsz legközelebb másnak esélye se lesz, mivel nagyon jól kezelik a járványt. Papíron. Simán nyernek. Cél, hogy remek válságkezelők legyenek. Óvatosak. Nincs ezzel gond. Nekem nem azzal van bajom, ami papíron jó, örülök, de a többiekhez képest, akik azért annyira későn nem léptek, hozzájuk képest kevés minden. Nyilván számított a maszk, vagy nem. De valahogy nem kerek az egész. Remélem, hogy neked van igazad, és vérprofin ennyit számított a maszk, de valahogy inkább hajlok abba az irányba, hogy a halálozás annyira alacsony hasonló korú népességű országokéhoz képest, hogy valami nem kerek, és igaza van a két orvosnak akik szerint máshogy számoltok, sőt, ne legyen igazam, de az egész olyan, mintha mi csak olyan vidéken tesztelnénk nyakra főre, ahol nincs, vagy alig van fertőzött. Nem Izland vagytok, többen lakják a "Felvidéket", imádnak a szlovákok síelni, bulizni, kizárt, hogy úgy hazajöttek a karneválról és olaszból, osztrákból síelésből, hogy nem fertőződtek meg másokat úgy, mint a csehek, sem vidéken, sem a városokban. Mindezt úgy, hogy körülöttetek, de mindenhol máshol azért haltak és fertőződtek meg, annak ellenére, hogy az intézkedések sehol se késtek KKEuban annyira.

Nézz rá az adatokra világszerte. Ahol nem számít, stabil vagy magas támogatottságú egy kormány, vagy csak nagyon elqurták, ott simán nagyok a számok, ahol pedig nagyon is számít, ott alacsonyak. Szlovákia EUból is kilóg, pedig ennyire nincs nagy eltérés KKEU kapcsány a többi országnál. Én ezt látom. Nem hallok híreket felőletek, pedig azért van pár durva cigánytelep, idősotthon nálatok is, és ahogy a németektől se jön infó, hogy mi valós, de látva a számokat, a történet kerekségét nem érzem, de csak a számok kapcsán érzem ezt, nem személyes semmi.