NNa... akkor "ogretankHU" félbeszakítása után folytatnám a cikkek postolását. Előre figyelmeztetek mindenkit, hogy ezek a cikkel többnyire mind szemenszedett hazugságokat tartalmaznak "ogretankHU" "szerint", mert hogy nincs is itt semmiféle "COVID-19" "járvány", és ezt az egész SARS-CoV-2 "vírust" csupán az ő bosszantásra találták ki...
Egy adag friss cikk következik. Első körben természetesen szokásomhoz híven a vakcinákról lesz szó, majd végül egy újabb gyógyulást segítő terápia kísérleteiről. Előrebocsátom hogy sajnos semmi lényegeset nem fog változtatni, nem ez fogja elhozni az áttörést a gyógyításban, hanem a gyógyszerek amelyek hatásosnak bizonyultak. Ez csak afféle segéd terápia lesz a gyógyszerek mellett, ami könnyíthet a gyógyuláson.
-----------------------------------------------
2020. július 31. Portfolio - a teljes cikk tartalma
Újabb 100 millió vakcinára kötött szerződést az amerikai kormány
Összesen
2,1 milliárd dollárt fizet az Egyesült Államok a Sanofinak és a GlaxiSmithKline-nak (GSK)
100 millió koronavírus elleni vakcináért. Az amerikai kormányzat nem egészen két hete kötött hasonló megállapodást a Pfizerrel és a BioNTechhel.
A pénteki bejelentés szerint az összeg kétharmada,
1,5 milliárd dollár az egyelőre nem is létező
vakcina kifejlesztését támogatja, a fennmaradó
600 millió pedig a 100 millió adag előállításának költsége. A szerződésben további 500 millió darab oltóanyagra opciót is kötöttek a felek.
A WHO szerint jelenleg több mint 150 vakcina van fejlesztés alatt, melyek közül 25 már a klinikai tesztelés fázisában jár. Az országok többsége pedig igyekszik előre lekötni a gyógyszergyártók kapacitásait, attól tartva, hogy ha megszületik a hatékony ellenszer, akkor hiány alakul majd ki belőle.
A Sanofi és a GSK áprilisban jelentették be, hogy jövő év végéig közösen fejlesztenék ki az ellenanyagot, a várakozások szerint szeptemberben kezdődhetnek meg a kísérletek embereken.
Megj.: ez már a negyedik gyártással egybekötött előrendelés vakcina vásárlásra az US kormányzat részéről. A cikkben nincs említve, a Moderna-nál is rendeltek vakcinát, ők a negyedik a sorban. Mint alig több mint 1 hete említettem az US kormányzat harmadik vakcina rendelésekor, nem biztos hogy az lesz az utolsó, és ez így is lett.
-----------------------------------------------
2020. augusztus 1. Portfolio / MTI - a teljes cikk tartalma
Brazília is megállapodást kötött az egyik nagy oltóanyaggyártó céggel
A brazil kormány bejelentette, hogy megállapodott a brit AstraZeneca gyógyszergyártóval 100 millió adag, az új koronavírus elleni oltóanyag legyártásáról.
A megállapodás szerint, amelyről helyi idő szerint péntek este adott ki közleményt a brazil egészségügyi minisztérium, a nagy-britanniai székhelyű konszernnél kifejlesztendő vakcinát Latin-Amerika legnagyobb oltóanyaggyárában, a brazil Fiocruz intézet Rio de Janeiró-i telephelyén állítanák elő. Az üzemben tavaly csaknem 110 millió adag vakcinát gyártottak.
Az AstraZeneca egyik koronavírus elleni oltóanyaga, amelyet az oxfordi egyetem kutatói fejlesztettek ki, már a tesztelés utolsó, harmadik fázisában van Brazíliában.
Brazília több mint 2,6 millió regisztrált fertőzöttel a koronavírustól leginkább sújtott országok közé tartozik a világon. A halálos áldozatok száma meghaladja a 92 ezret, de megfigyelők szerint a betegek és a koronavírus áldozatainak a tényleges száma ennél lényegesen nagyobb lehet, mert a hatóságok nagyon kevés vírustesztet végeznek a 210 millió lakosú, szövetségi berendezkedésű dél-amerikai országban.
-----------------------------------------------
2020. augusztus 1. Portfolio - a teljes cikk tartalma
Otóberben jöhet az orosz koronavírus-vakcina
A tervek szerint Oroszországban októbertől kezdenék el tömegesen a koronavírus elleni oltások beadását -mondta el Mihail Murashko egészségügyi miniszter.
A miniszter nem mondott részleteket az oltás során használt készítményről, arról azonban beszámolt, hogy az orvosokat és a tanárokat fogják elsőként beoltani.
A
Reuters információi szerint Oroszország első koronavírus elleni oltása, amit egy állami kutatóintézet fejlesztett ki, augusztusban kaphatja meg a helyi hatóságoktól a jóváhagyást. Ezt követően indítanák el az oltásokat az egészségügyi dolgozók körében.
-----------------------------------------------
2020. július 31. Portfolio / MTI
Új terápiával kísérleteznek Amerikában a koronavírus ellen
Az elsősorban a dekompressziós szindróma kezelésében alkalmazott hiperbár oxigénterápiát próbálták ki New York-i orvosok és kutatók az új koronavírus okozta Covid-19-betegség gyógyításában.
A New York-i Egyetem és kórháza, a Long Island-i Winthrop Kórház orvosai húsz koronavírusos beteget, főként 30 és 79 év közötti férfiakat részesítettek öt alkalommal hiperbár oxigénterápiában (HBO), amikor 100 százalékos tisztaságú oxigént lélegeztek be egy nyomáskamrában 90 percen keresztül. A hasonló összetételű kontrolcsoportot a koronavírus elleni hagyományos terápiákban részesítették.
A HBO-terápiában az atmoszferikus nyomás két és félszeresén belélegzett oxigén nemcsak a vörösvértestekhez kötődő, hanem az oldott formában jelenlévő oxigén mennyiségét is sokszorosára növeli. A terápiának köszönhetően a vérplazmában lévő oldott oxigén az oxigénhiányos területekre is eljuthat, javítva az érintett szövetrészek oxigénellátását.