Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 295
10 524
113
A Svedeknél (korlátozások nélkül) a Covid átfertőzöttseget mára 20%-ra tippelik a szakemberek. Meghalt kb 5500 fő.
Egy erősebb influenza szezonban a korábbi években nálunk a lakosság 20-25 % betegszik meg es fordul tünetekkel orvoshoz, és kb 5500 fő a többlet halálozás.
Mindkét ország lakossága kb 10mill és a település szerkezet is hasonló.
Kimondhatjuk hogy a Covid kb egy erősebb influenzával azonos szintű betegség.

Nem mondom, hogy a végén nem annyi lesz az eredmény, mint az influenzánál, de a svéd és magyar körülmények között nagyjából a lakosságszám az egyetlen hasonlóság :)
 

Tiria

Well-Known Member
2020. április 5.
153
267
63

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Na akkor most megbprobalom vegig írni
Szóval engem az izgat továbbra is hogy mi célt szolgál a globális mainstream rettegtetés?
Mondjuk ha arról van szó hogy háború vagy karantén akkor nem szóltam


Minden politikai vezetés már az ókori államoktól próbálta kiépíteni a totális kontrolt a "nép" felett . De az igazi lehetősége most jött el igazán . A technika az okos eszközök és az 5G által már megteremti a lehetőséget ha megszüntetik a készpénzt akkor pedig már nincs vissza út megtörténik a totális népfelügyelet ! Tudni fogják mikor , hol voltál , mit csináltál , kivel mit beszéltél , mennyit költöttél , honnan és mennyi jövedelmed van , csak akkor és annxyihoz férhetsz hozzá amit a hatalom jónak lát , milyen az egészségi állapotod (szimulálás és táppénz vége) ! De a sor végtelen és ezt sokkal könnyebb egy beszaratott , pániban és félelemben élő tömeggel lenyeletni mint egy tisztán gondolkozóval . Ne legyenek illúzióid a háború már folyik , csak nem hagyományos fegyverekkel vívják hanem hagyományos és számítógépes vírusokkal , dezinformációval és szankciókkal illetve büntetésekkel ! Üdv a való világban ! De mindezt a háttérben a rettegj, félj és borzadj propaganda mögé bújva gyorsan és hatékonyan fogják megoldani ! Mi meg mint a rák aki alatt lassan melegszik a víz és csak azt veszi észre , hogy puhára főtt csak nézünk ki majd a fejünkből és nem hisszük el , hogy a Mátrix valósággá érett !
 
S

Shektor11

Guest
Linkeld már be azt a bizonyos Facebook posztot légyszíves. Általában, amikor Facebook posztra hviatkoznak, szokták linkelni is a cikkben. Ilyet se itt, se az eredeti 444 cikkben nem látni. Enélkül hajlamos vagyok azt gondolni, hogy néhány újságíró fantáziája a kelleténél is nagyobb. Létezik egyáltalán az a bizonyos Facebook poszt? Érdekes, hogy ahogy elkezdték az emberek tömegesen megkérdőjelezni a mainstream narratívát, egyből előjöttek az ilyen propaganda cikkek, hogy " tagadta a kronavírus létezését, majd tragikusan meghalt". Ettől függetlenül persze a koronavírus létezésének a tagadása ostobaság, ebben nincs vita.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 295
10 524
113
Minden politikai vezetés már az ókori államoktól próbálta kiépíteni a totális kontrolt a "nép" felett . De az igazi lehetősége most jött el igazán . A technika az okos eszközök és az 5G által már megteremti a lehetőséget ha megszüntetik a készpénzt akkor pedig már nincs vissza út megtörténik a totális népfelügyelet ! Tudni fogják mikor , hol voltál , mit csináltál , kivel mit beszéltél , mennyit költöttél , honnan és mennyi jövedelmed van , csak akkor és annxyihoz férhetsz hozzá amit a hatalom jónak lát , milyen az egészségi állapotod (szimulálás és táppénz vége) ! De a sor végtelen és ezt sokkal könnyebb egy beszaratott , pániban és félelemben élő tömeggel lenyeletni mint egy tisztán gondolkozóval . Ne legyenek illúzióid a háború már folyik , csak nem hagyományos fegyverekkel vívják hanem hagyományos és számítógépes vírusokkal , dezinformációval és szankciókkal illetve büntetésekkel ! Üdv a való világban ! De mindezt a háttérben a rettegj, félj és borzadj propaganda mögé bújva gyorsan és hatékonyan fogják megoldani ! Mi meg mint a rák aki alatt lassan melegszik a víz és csak azt veszi észre , hogy puhára főtt csak nézünk ki majd a fejünkből és nem hisszük el , hogy a Mátrix valósággá érett !

Valóban célja a mindenkori hatalomnak, hogy mindent tudjon mindenkiről, mivel az információ hatalom. Ugyanakkor ezt végigviszik akkor is, ha nincs vírus, az amerikaiak már tíz éve is lehallgattak és megfigyeltek mindenkit, akit épp eszükbe jutott. A facebook, twitter és google korában pedig még könnyebb dolguk van, az emberek maguk osztanak meg mindent, nem kell ehhez vírus :)
 
S

Shektor11

Guest
Valóban célja a mindenkori hatalomnak, hogy mindent tudjon mindenkiről, mivel az információ hatalom. Ugyanakkor ezt végigviszik akkor is, ha nincs vírus, az amerikaiak már tíz éve is lehallgattak és megfigyeltek mindenkit, akit épp eszükbe jutott. A facebook, twitter és google korában pedig még könnyebb dolguk van, az emberek maguk osztanak meg mindent, nem kell ehhez vírus :)

Lehallgattak mindenkit, mivel 9/11 után már nem volt aki ellenezni merte volna. Hisz ki merné ellenezni a terrorizmus elleni küzdelmet? Ezzel a vírussal pedig még szorosabbra húzták a pórázt. Lásd: https://index.hu/belfold/2020/04/25/budapest_parkok_idosavos_nyitvatartas/

Ilyet azért koronavírus nélkül nem lehetne megtenni. Ez már maga a totális kontroll. Még Észak Koreában sem kell idősávot foglalni, ha valaki ki akar menni a parkba. Úgyhogy nagyon is kell az a vírus.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Tiria

Well-Known Member
2020. április 5.
153
267
63
Minden politikai vezetés már az ókori államoktól próbálta kiépíteni a totális kontrolt a "nép" felett . De az igazi lehetősége most jött el igazán . A technika az okos eszközök és az 5G által már megteremti a lehetőséget ha megszüntetik a készpénzt akkor pedig már nincs vissza út megtörténik a totális népfelügyelet ! Tudni fogják mikor , hol voltál , mit csináltál , kivel mit beszéltél , mennyit költöttél , honnan és mennyi jövedelmed van , csak akkor és annxyihoz férhetsz hozzá amit a hatalom jónak lát , milyen az egészségi állapotod (szimulálás és táppénz vége) ! De a sor végtelen és ezt sokkal könnyebb egy beszaratott , pániban és félelemben élő tömeggel lenyeletni mint egy tisztán gondolkozóval . Ne legyenek illúzióid a háború már folyik , csak nem hagyományos fegyverekkel vívják hanem hagyományos és számítógépes vírusokkal , dezinformációval és szankciókkal illetve büntetésekkel ! Üdv a való világban ! De mindezt a háttérben a rettegj, félj és borzadj propaganda mögé bújva gyorsan és hatékonyan fogják megoldani ! Mi meg mint a rák aki alatt lassan melegszik a víz és csak azt veszi észre , hogy puhára főtt csak nézünk ki majd a fejünkből és nem hisszük el , hogy a Mátrix valósággá érett !
Eddig is azt és úgy figyeltek meg a szervek akit és ahogy akartak már jó ideje, nem kellett ehhez ez a vírus! Abban teljesen egyet értek veled hogy a háború már rég zajlik. A vírusra valami más miatt volt szükség. Emlékezz csak például vissza arra amikor márciusban minden kormány elkezdte haza hívni a külföldön élő állampolgárait.
 
S

Shektor11

Guest

A D-vitaminról itt is volt szó korábban:
"A Dvitaminszint 37,5–50 nmol/lről 75–100 nmol/lre történő emelése, a rendelkezésre álló adatok alapján, a csípőtáji törtések számát 26%kal, az 1es típusú diabetes előfordulását 78%kal, az összes daganat gyakoriságát 35%kal, az influenzás megbetegedések számát 90%kal csökkentené. Ez a teljes mortalitást 7–10%kal mérsékelné, és az átlagélettartam két–három évvel nőne [215]. Ezeket az adatokat Magyarországra vetítve azt jelenti, hogy a teljes populáció Dvitaminpótlásának 15 milliárd forintos költségével szemben az egészségügyi kiadások 250 milliárd forinttal csökkenének."

https://dentocal.hu/download/d-vit-konszenzus.pdf
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 559
80 908
113
Vezényszóra ! Igazából nem lett vége mert még májusban is regisztráltak influenzás eseteket csak a számuk (heti 1000) már nem tette fontossá a közlést ! Ellenben a Sar-Cov19-el amiről napi statisztika készítése és mantrázása kötelező ! Csak , hogy ne feledjük !

2020. Július 25.: “Én voltam az egyik szószólója annak, hogy a coviddal kapcsolatos hírek kamu! Hát nem az! Elkaptam! Borzasztó érzés! Vigyàzzatok magatokra, tartsátok be szabàlyokat, higgyétek el nekem, hogy nagyon megéri!“

tíz nappal később ...

“Legyengült teste nem volt képes tovább harcolni a betegséggel. Fájdalommal búcsúzunk tőle. Emléke szívünkben örökké él.”
https://www.vadhajtasok.hu/2020/08/...tte-hogy-a-covid-kamu-erre-belehalt-a-covidba
 
  • Tetszik
Reactions: laiki and zztop

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
2020. Július 25.: “Én voltam az egyik szószólója annak, hogy a coviddal kapcsolatos hírek kamu! Hát nem az! Elkaptam! Borzasztó érzés! Vigyàzzatok magatokra, tartsátok be szabàlyokat, higgyétek el nekem, hogy nagyon megéri!“

tíz nappal később ...

“Legyengült teste nem volt képes tovább harcolni a betegséggel. Fájdalommal búcsúzunk tőle. Emléke szívünkben örökké él.”
https://www.vadhajtasok.hu/2020/08/...tte-hogy-a-covid-kamu-erre-belehalt-a-covidba


Aztán vagy igaz vagy nem , ezt innen nem tudom megállapítani de ismerve a face legsötétebb bugyrait mindig kétségeim vannak az ott megjelenő hírekkel ! Ha igaz akkor az Isten nyugosztalja ! De a teljes igazságot sosem tudjuk meg , az esetleg a meglévő betegségeit se ! Nem állítottam , hogy teljesen veszélytelen , mint ahogyan a sima influenza vagy egy rutin műtét is hordozhat kockázatokat ! A számok és az általam folyamatosan gyűjtött információk csak annyit erősítettek meg bennem , hogy pont annyira kell félni tőle mint az influenzától vagy a kórházi fertőzéstől ! Te is abban hiszel aminek és amiben akarsz hagyd meg nekem is ezt az opciót !
 

zztop

Well-Known Member
2015. november 27.
350
2 003
93
Aztán vagy igaz vagy nem , ezt innen nem tudom megállapítani de ismerve a face legsötétebb bugyrait mindig kétségeim vannak az ott megjelenő hírekkel ! Ha igaz akkor az Isten nyugosztalja ! De a teljes igazságot sosem tudjuk meg , az esetleg a meglévő betegségeit se ! Nem állítottam , hogy teljesen veszélytelen , mint ahogyan a sima influenza vagy egy rutin műtét is hordozhat kockázatokat ! A számok és az általam folyamatosan gyűjtött információk csak annyit erősítettek meg bennem , hogy pont annyira kell félni tőle mint az influenzától vagy a kórházi fertőzéstől ! Te is abban hiszel aminek és amiben akarsz hagyd meg nekem is ezt az opciót !
Olvasmányaim alapján úgy gondolom, hogy a COVID-19 esetében a halálozási ráta lényegesen magasabb, mint a legtöbb influenza törzsnél.
Pl.:
https://www.hopkinsmedicine.org/hea...ronavirus/coronavirus-disease-2019-vs-the-flu

https://www.nationalgeographic.com/...an-many-believed-infection-fatality-rate-cvd/
 
  • Tetszik
Reactions: laiki and teglasi80