Floddolsz a laposvírus-videókból ismert kérdésekkel. Ez nem fair dolog tőled...
Megkérdezték az embereket, hogy mi az a járványtani intézkedés, amit még el tudnak viselni, de ez most nem az arany középút kérdése szakértők és laposvírus hívők között, mert nem velük folyik az alkudozás.
Pedig azt állítottad, csak most már árnyalod a dolgot, de még mindig nem akarod elhinni, hogy két hasonlóan tünetmentes (vagy gyenge tünetekkel rendelkező) ember között lehet az egyik sokkal fertőzőbb mint a másik. Azt pedig ki is találtad, hogyan tud terjedni a betegség. Mindenki beszélget, fogdossa az arcát, kifújja az orrát, krákog, nevetgél, stb...
Csak van akinél ez alacsony vírusszám mellett történik, ahogy alig tud terjedni a vírus, és van akinél százszor akkorával (videó!), ami pedig tucatszám fertőzi meg a környezetét.
Pedig előfordul, sőt, amekkora a variancia (lásd: videó), nem is olyan ritkán. Általánosságban persze igaz az, hogy akinek tünetei vannak, azok szórnak magas vírusszámmal, de ez már nem is igazán számít akkor, amikor főleg a fiatalok lesznek betegek, akiknek sokszor tünetei sincsenek.
Alma, körte.
Nagyon kevés orvos gondolja másképpen, persze mindig van pár sarlatán...
Lesz oltás.
Komolyabb tájékoztatást csak akkora szabad várni, ha kész lesznek az adatok feldolgozásával, ami december után lesz valamikor (Oxford). Addig fölösleges laikusként ezen agyalni.
Elhiheted, hogy nem volt választásuk. Ha újabb 2-3 hónapra sikerül visszaszorítaniuk a fertőzést, akkor már időben nagyon közel kerülnek az oltásokhoz.
(Ahogy a videóban is elmondják, )önmagában az életkor egy fontos kockázati tényező, még komorbiditások nélkül is, ha pedig azokat is figyelembe vesszük (vesebetegség, tüdő, szív és érrendszer, tumor, magas vérnyomás, cukorbetegség, elhízás, stb), akkor a társadalom negyedéről beszélünk. Lehetetlen ennyi embert elzárni. Persze ez is el lett már magyarázva ezerszer, de mintha falnak beszélne az ember...
Én meg tudom, nem ez a cél. Ha tudsz valami tuti konteót, akkor persze az jöhet.
Pedig még vége sincs az évnek.
A nyomi svédek is zártak, csak az alsósokat engedték a suliba, a többieknek homeschool volt. A szolgáltatások maradhattak, de a vendégek elmaradtak. Hiába nem zárták be a szállodákat, éttermeket, határokat, ha a szomszédos országok lezártak helyettük. Azokhoz hasonlítva lett 10-szeres a halottak száma, nyájimmunitás meg sehol. Az egyéb krónikus betegségekkel rendelkező fertőzöttektől megtagadott intenzíves ellátást, a halottak számáról szünetelő adatszolgáltatást, vagy a vezető járványügyes véletlenül kitörölt e-mailjeit meg se említsük... Igaz, ott nem hoztak olyan diktatórikus intézkedéseket, mint itt a rezsim. Ott csak
javaslatokat fogalmaztak meg. Nevetséges.