Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 395
3 632
113
A közvélemény megnyugtatására közzé lehetne tenni az egyéb influenza ágensekből adódó felülfertőződéssel összefüggésbe hozható elhalálozási adatokat is.

Minek is kéne megnyugtatni a közvéleményt? Hogy még több vírustagadó (vagy realista ahogy sokan szépítik) legyen?

A közvéleményt pont nem megnyugtatni kell, hanem felrázni! Hogy vegyék már komolyan a védekezési előírásokat, különben a lakosság 4%-a beledöglik!

Konkrétan olyan infós kampányt kéne indítani, hogy mindenki elszégyellje magát, aki nem hordja rendesen a maszkot, nem figyel az idősekre, szarik mindenkire...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
hal01.jpg

hal02.jpg

hal03.jpg

hal04.jpg
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
S

Shektor11

Guest
Jelenleg a távolságtartás és a maszkhordás az alapvető védekezési eszköz a koronavírus-fertőzéssel szemben - mondta a Dél-pesti Centrumkórház Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet osztályvezető főorvosa egy online szakmai konferencián csütörtökön.
Szlávik János elárulta, mivel lehet leghatékonyabban védekezni a koronavírus ellen

Ez a Szlávik miért nem beszél soha a D-vitaminról? Miközben már az index szerint is a halálozások nagy részét meglehetne előzni vele? Vajon ez miért nem része a hivatalos kommunikációnak? Kinek az érdeke ez?
 
  • Tetszik
Reactions: Kiebra

Septimus

Well-Known Member
2018. november 22.
241
1 238
93
Minek is kéne megnyugtatni a közvéleményt? Hogy még több vírustagadó (vagy realista ahogy sokan szépítik) legyen?

A közvéleményt pont nem megnyugtatni kell, hanem felrázni! Hogy vegyék már komolyan a védekezési előírásokat, különben a lakosság 4%-a beledöglik!

Konkrétan olyan infós kampányt kéne indítani, hogy mindenki elszégyellje magát, aki nem hordja rendesen a maszkot, nem figyel az idősekre, szarik mindenkire...

De igen, meg kell nyugtatni a közvéleményt. A világtörténelemben olyan még nem volt, hogy a pánik bárminek is használt volna. Azonkivül a hiteles tájékoztatás rendkivül fontos. Én magam is megkaptam a koronavírust (jelenleg is itthon vagyok táppénzen), és el kell mondjam, hogy volt már keményebb megfázásom. Pont egy hete kezdődött, a 2.-3. napon volt hőemelkedésem és száraz köhögésem, ami 4. napra magától elmúlt. A legrosszabb panaszom, hogy alig érzem a szagokat és az ízeket. Még sportolni is tudok a lakásban. Kardio és aerob edzést is végzek, és nincs fáradtság vagy bármi kapacitásvesztés. És általában ez történik. Legalábbis én csak olyat ismerek a kollégáim és barátaim körében, akiken semmilyen vagy minimális panaszokkal ment keresztül a koronavírus. Elméletben persze el tudom fogadni, hogy ha valaki elmúlt 65 és van 20-30 kg súlyfeleslege azt komolyabban is érintheti. Na már most, ha még inkább "felrázós infó kampányt" indítanának, akkor még inkább hiteltelenné válik az egész járvány azok szemében, akik hozzám hasonló "betegeket" látnak, és még inkább szarni fognak a védekezésre. Ezért fontos mindig a hiteles és korrekt tájékoztatás, nem pedig a pánikkeltés.
A maszkviselésről pedig annyit, hogy bár nem értek egyet vele, de a törvényi és munkahelyi előírások miatt kénytelen voltam hordani, és mint a mellékelt ábra mutatja, semmit nem ért. Helyesen hordtam, de ha nem lett volna mindenhol kötelező, hanem ahol csak valóban indokolt, akkor tudtam volna ügyelni arra is, hogy valóban steril kézzel, valóban steril maszkot vegyek fel. De ha az idióta szabályok miatt pl. amikor bemegyek a benzinkútra fizetni, és plexifallal teljesen elszeparált kasszáslány esetében is fel kell vennem a maszkot. Az ilyenek miatt napjában 50x kell fel-le vennem a maszkot. És így nem lehet biztosítani, hogy steril legyen a kezem és ne érjek a maszk belsejéhez vagy az arcomhoz. De elemi matek: Svédországban nem kell maszkot viselni, mégis most nálunk van egymillió főre vetítve több fertőzött. Vajon miért? Mert nem lehet 7/24-ben steril maszkot felvenni és hordani 7 hónapon keresztül. Van amikor a kevesebb az több. Csak indokolt helyen és esetben kellene előírni, és helyesen lehetne kivitelezni.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
De igen, meg kell nyugtatni a közvéleményt. A világtörténelemben olyan még nem volt, hogy a pánik bárminek is használt volna. Azonkivül a hiteles tájékoztatás rendkivül fontos. Én magam is megkaptam a koronavírust (jelenleg is itthon vagyok táppénzen), és el kell mondjam, hogy volt már keményebb megfázásom. Pont egy hete kezdődött, a 2.-3. napon volt hőemelkedésem és száraz köhögésem, ami 4. napra magától elmúlt. A legrosszabb panaszom, hogy alig érzem a szagokat és az ízeket. Még sportolni is tudok a lakásban. Kardio és aerob edzést is végzek, és nincs fáradtság vagy bármi kapacitásvesztés. És általában ez történik. Legalábbis én csak olyat ismerek a kollégáim és barátaim körében, akiken semmilyen vagy minimális panaszokkal ment keresztül a koronavírus. Elméletben persze el tudom fogadni, hogy ha valaki elmúlt 65 és van 20-30 kg súlyfeleslege azt komolyabban is érintheti. Na már most, ha még inkább "felrázós infó kampányt" indítanának, akkor még inkább hiteltelenné válik az egész járvány azok szemében, akik hozzám hasonló "betegeket" látnak, és még inkább szarni fognak a védekezésre. Ezért fontos mindig a hiteles és korrekt tájékoztatás, nem pedig a pánikkeltés.
A maszkviselésről pedig annyit, hogy bár nem értek egyet vele, de a törvényi és munkahelyi előírások miatt kénytelen voltam hordani, és mint a mellékelt ábra mutatja, semmit nem ért. Helyesen hordtam, de ha nem lett volna mindenhol kötelező, hanem ahol csak valóban indokolt, akkor tudtam volna ügyelni arra is, hogy valóban steril kézzel, valóban steril maszkot vegyek fel. De ha az idióta szabályok miatt pl. amikor bemegyek a benzinkútra fizetni, és plexifallal teljesen elszeparált kasszáslány esetében is fel kell vennem a maszkot. Az ilyenek miatt napjában 50x kell fel-le vennem a maszkot. És így nem lehet biztosítani, hogy steril legyen a kezem és ne érjek a maszk belsejéhez vagy az arcomhoz. De elemi matek: Svédországban nem kell maszkot viselni, mégis most nálunk van egymillió főre vetítve több fertőzött. Vajon miért? Mert nem lehet 7/24-ben steril maszkot felvenni és hordani 7 hónapon keresztül. Van amikor a kevesebb az több. Csak indokolt helyen és esetben kellene előírni, és helyesen lehetne kivitelezni.

Hasonlót én is pedzegettem a retkes maszkok kapcsán...
Én a farzsebemben "sterilizálom", remélem azért nem kapom el. De nekem sincs időm bohóckodni. :)
Hát ez van.
..
Jobbulást, és kitartást!
 
S

Shektor11

Guest

Ez a cikk egyszerűen gusztustalan. A mainstreamnek is a pöcegödre. Gyakorlatilag lebeszéli az embereket a D-vitamin táplálékkiegészítőként való fogyasztásáról, miközben ilyeneket hazudozik:
"A D-vitamin-hiányban szenvedők ettől függetlenül ne habozzanak pótolni a bevitelt, a D-vitaminban gazdag étrend (hal, máj, tojás, tej, gomba) mellett étrend-kiegészítőkön keresztül, már amikor nincs elég napsütés."

A D-vitamint nem lehet táplálék útján pótolni, csak étrendkiegészítők útján nyár után.
 
S

Shektor11

Guest
"Az Albertai Egyetem gyermekgyógyásza, Todd Alexander szerint a D-vitamin hatásait elemző tanulmányok hosszú ideje ugyanarra a következtetési hibára épülnek: a vitaminhiányt az egyes betegségek okának állítják be, miközben nincs kellőképpen bizonyítva, hogy az alacsony D-vitamin-szintet nem ugyanazok a tényezők okozzák-e, amelyek a vizsgált betegséget."

Nincs kellőképpen bizonyítva... mintha csak a dohányipart hallanánk a XX.századból...
Nagyon egyszerű: Napsütés hiánya--->alacsony D-vitamin szint----> influenzaszerű megbetegedések

Ezért is van az influenza többnyire télen, és nem nyáron.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 874
11 144
113
Sziasztok,

Szlovakiaval kapcsolatban: itt annyira keplekeny minden, hogy nem is erdemes foglalkozni vele. Matovic egy bohochoz hasolnit, akinek valami kipattan az agyabol, es teljesen mindegy mennyire esszeru dolog, maris kommunikalja, elkezd korulotte forogni, munkalkodni. Aztan mikor kiderul, hogy teljesen hulyeseg, akkor azt mondja: "nem baj, van masik".

Szoval a tesztelessel kapcsolatban is csak majd akkor lesz relevans informacio, ha eljon az a datum. Addig minden naprol napra valtozik.

Most is epp a valsagstab ulese utanni sajtotajekoztatot nezem, kivancsi vagyok, milyen eszement otlet pattant ki most az agyakbol...
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 874
11 144
113
na ugy erzem a most zajlo sajtotajekoztato alapjan, jon a lockdown bejelentese, mert egyfolytaban a cseh helyzethez hasonlitjak a szlovak helyzetet, es azt mondjak, meg rosszabb is mint a cseh helyzet. Meglatjatok most fogjak bejelenteni a lockdont szlovakiaban...