Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Valami azért nem kerek nekem megint csak...
..
1. forduló: 3.625.332 teszt = 38.359 fertőzött
2. forduló: 2.044.855 teszt = 13.509 fertőzött
Na már most, ugye az a szabály, hogy aki pozitív az 10 nap karantén, miután megkapta az eredményt kb. negyedórán belül. És az is, akik nem vettek részt!
Ennek ellenére hogyan találnak napról-napra ennyi új fertőzöttet?
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/slovakia/
..
nov. 6. - 2.354
nov. 7. - 2.579
nov. 8. - 1.828
..
Hogy lehetséges, hogy a napi mintavételek során arányaiban kiugróan több fertőzöttet detektálnak?

Mert a fenti számokat és dolgokat végiggondolva, a helyzet ez kell, hogy legyen!
???
Lappangási idő, gondolom, az megbújhat e mögött.
Meg ugye ezeket a fertőzötteket nem számolják igazolt esetek közé, hogy miért az jó kérdés, gondolom, hogy statisztikailag relevánsak maradjanak a meglévő adatok, hisz a tendencia a lényeg.
Meg ugye láthatjuk a számaikon, hogy ebben a hónapban egy enyhe csökkenés figyelhető meg náluk, de egyértelmű következményét a tesztnek csak 2 hét után lehet látni, kicsit korai még bármi egyértelműt levonni belőle.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Akkor ha az életben a közelében sem jártál mi alapján mondasz véleményt?
Igen van olyan. Legyen kb 5%.
A maradék 95 %al mi is lesz?
Tudom ittene pestet mindenhol gigabites internetek, sőt a nagyvárosokban is. Az ország jó részén meg jön az adsl, és örülj ha a videót tudod nézni...
Ülj le, egyes. Egyrészt mint írtam voltam. Másrészt elég sok ismerősöm, csoporttársam, barátom lakott koleszban, azé' csak tudom már, hogy kik. Egyik sem volt az a lecsúszott. Nem volt ilyen 5-95%-os arány.
Vidéken is működik normális net, nem tudom, hogy honnan szedsz ilyen badarságokat. Én is vidéken élek, és még nem volt gond vele, meg jön az ötgé. A környékbeli kisebb s nagyobb falvakban is rendesen működik.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Lappangási idő, gondolom, az megbújhat e mögött.
Meg ugye ezeket a fertőzötteket nem számolják igazolt esetek közé, hogy miért az jó kérdés, gondolom, hogy statisztikailag relevánsak maradjanak a meglévő adatok, hisz a tendencia a lényeg.
Meg ugye láthatjuk a számaikon, hogy ebben a hónapban egy enyhe csökkenés figyelhető meg náluk, de egyértelmű következményét a tesztnek csak 2 hét után lehet látni, kicsit korai még bármi egyértelműt levonni belőle.

Hát sok következtetés levonható, az már igaz...
Felmerülhet akár a tesztek megbízhatóságának kérdésessége, akár az, hogy a részt nem vettek produkálják a napi új eseteket döntően, de akár a karanténra kötelezettek fegyelmezettségének hiánya is...
 
  • Tetszik
Reactions: szarci1999

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Ülj le, egyes. Egyrészt mint írtam voltam. Másrészt elég sok ismerősöm, csoporttársam, barátom lakott koleszban, azé' csak tudom már, hogy kik. Egyik sem volt az a lecsúszott. Nem volt ilyen 5-95%-os arány.
Vidéken is működik normális net, nem tudom, hogy honnan szedsz ilyen badarságokat. Én is vidéken élek, és még nem volt gond vele, meg jön az ötgé. A környékbeli kisebb s nagyobb falvakban is rendesen működik.
https://op.europa.eu/webpub/eca/special-reports/broadband-12-2018/hu/
Szerintem ez pontot tesz a vitátok végére :)
 

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Hát sok következtetés levonható, az már igaz...
Felmerülhet akár a tesztek megbízhatóságának kérdésessége, akár az, hogy a részt nem vettek produkálják a napi új eseteket döntően, de akár a karanténra kötelezettek fegyelmezettségének hiánya is...
Igen ez a baj, hogy nagyon sok választ tudok rá én is adni speciel, de valószínűleg nagy része csak okozhatja, de nem oka a jelenségnek.
Ennek ellenére az biztos, hogy egy kicsit korai még túl sokat mondani róla, egy hetet érdemes lenne még várni.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 521
93 775
113
Valami azért nem kerek nekem megint csak...
..
1. forduló: 3.625.332 teszt = 38.359 fertőzött
2. forduló: 2.044.855 teszt = 13.509 fertőzött
Na már most, ugye az a szabály, hogy aki pozitív az 10 nap karantén, miután megkapta az eredményt kb. negyedórán belül. És az is, akik nem vettek részt!
Ennek ellenére hogyan találnak napról-napra ennyi új fertőzöttet?
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/slovakia/
..
nov. 6. - 2.354
nov. 7. - 2.579
nov. 8. - 1.828
..
Hogy lehetséges, hogy a napi mintavételek során arányaiban kiugróan több fertőzöttet detektálnak?

Mert a fenti számokat és dolgokat végiggondolva, a helyzet ez kell, hogy legyen!
???
Nagyon egyszerű, más a minta.
Az országos tesztelésre a "vírustudatosabb" emberek mennek, akik "hisznek a vírusban" és védekeznek ellene. Ezért, hogy óvják a családjukat és a környezetüket letesztelik magukat.

A napi tesztelésben többségében vannak a tünetekkel rendelkező betegek és azok kontaktjai. Köztük nagyobb a találati arány.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Nagyon egyszerű, más a minta.
Az országos tesztelésre a "vírustudatosabb" emberek mennek, akik "hisznek a vírusban" és védekeznek ellene. Ezért, hogy óvják a családjukat és a környezetüket letesztelik magukat.

A napi tesztelésben többségében vannak a tünetekkel rendelkező betegek és azok kontaktjai. Köztük nagyobb a találati arány.

Ebben van logika. Igen. Meg a lappangási idő is játszhat még...
Ha teljes a két turnus között az átfedés, akkor is kétharmadát letesztelték, és így adódnak ilyen napi esetszámok.
Hát érdekes mindenesetre.
Majd kielemzik az elemzők!
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Az ne zavarjon, hogy kolléga, aki életében nem járt kollégiumban, fogalma sincs az ott lakók általános viszonyairól, és amúgy se nagyon van képben a dologban szavaival ellentétben, én nem azt mondtam, hogy nincs vidéken net, hanem, hogy q kollégisták 90-95% számára a hazaköltözés mocsok nagy szívás. Mert egy 20 nmes lukban élnek, mert nincs nagyon pénzük, meg ilyenek.
Egyrészt mint írtam voltam.
2x 15 percet? Huh az aztán a releváns tapasztalat...
Egyik sem volt az a lecsúszott.
Lecsúszott max te vagy. A kollégisták általában csak nem voltak elerwsztve anyagilag.
. Én is vidéken élek, és még nem volt gond vele, meg jön az ötgé.
Amúgy én is. Elvben van az utcában kábeles net. Gyak elfelejtődött kiépülni, csak a támogatás volt rá felvéve.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Nagyon egyszerű, más a minta.
Az országos tesztelésre a "vírustudatosabb" emberek mennek, akik "hisznek a vírusban" és védekeznek ellene. Ezért, hogy óvják a családjukat és a környezetüket letesztelik magukat.

A napi tesztelésben többségében vannak a tünetekkel rendelkező betegek és azok kontaktjai. Köztük nagyobb a találati arány.
Miután 10 nap van a teszt és a bejelentés között, így ma már csak az fordul orvoshoz, aki haldoklik.
 

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Az ne zavarjon, hogy kolléga, aki életében nem járt kollégiumban, fogalma sincs az ott lakók általános viszonyairól, és amúgy se nagyon van képben a dologban szavaival ellentétben, én nem azt mondtam, hogy nincs vidéken net, hanem, hogy q kollégisták 90-95% számára a hazaköltözés mocsok nagy szívás. Mert egy 20 nmes lukban élnek, mert nincs nagyon pénzük, meg ilyenek.

2x 15 percet? Huh az aztán a releváns tapasztalat...

Lecsúszott max te vagy. A kollégisták általában csak nem voltak elerwsztve anyagilag.

Amúgy én is. Elvben van az utcában kábeles net. Gyak elfelejtődött kiépülni, csak a támogatás volt rá felvéve.
Én mint egyetemista is belelátok egy speciális egyetem speciális kollégiumába, viszont ez alapján mélyen szántó vitákat nem nagyon lehetne lefolytatni.
Az, hogy általánosságban szarul élnek a vidékről jövő koleszosok, hát nem tudom, ez elég relatív és valahogy forráshiányos kijelentés így első ránézésre... Az én kis buborékomban ez nem tűnik helytállónak, lehet máshol más a helyzet, nem tudom.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
2x 15 percet? Huh az aztán a releváns tapasztalat...
Nem a mennyiségről volt szó, hanem, hogy igen, vagy nem. De minek kellett volna ott dekkolni? Amúgy középiskolában egy évet voltam kollégista, csak most nem arról volt szó.
Attól, hogy nem ott töltöttem el az időmet, attól elég sok ismerősöm volt kollégista, kössz, nem kell kioktatnod, hogy kinek milyen anyagi helyzete volt, elég jól tudom, az arányok, amiket meg írtál egyszerűen hülyeség.
Olyan szintű hülyeségeket írsz, hogy az már röhej. Ezzel nem lehet mit kezdeni.
Mert egy 20 nmes lukban élnek
Most Te egy szobáról beszélsz mint 20 nm, vagy egy házról/lakásról? Mert ilyen méretű lakások max BP.-n vannak, vidéken én még nem nagyon láttam, ahol egy család 20 nm-eren lakik. Persze lehet. De falun? Hol? :eek:

De felajánlom, hogy ne személyeskedjünk tovább.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 827
113
No kedves fórumtársak. Azthiszem elkaptam ezt a vackot. Harmadik napja enyhe láz, szédülés és egy órája megszűntek a szagok és az ízek is. Csak ha atomtöményen beleszagolok egy illóolajos tubusba, akkor érzek egy pillanatra valami távoli illatmaradékot. Szóval azt mindenki örömére kipipálhatom hogy van olyan dolog aminek ilyen tünete van. képes vagyok alapszinten létezni, de az enyhe láz ellenére olyan érzés a lêt mintha durva lázam lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: Tiria

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
No kedves fórumtársak. Azthiszem elkaptam ezt a vackot. Harmadik napja enyhe láz, szédülés és egy órája megszűntek a szagok és az ízek is. Csak ha atomtöményen beleszagolok egy illóolajos tubusba, akkor érzek egy pillanatra valami távoli illatmaradékot. Szóval azt mindenki örömére kipipálhatom hogy van olyan dolog aminek ilyen tünete van. képes vagyok alapszinten létezni, de az enyhe láz ellenére olyan érzés a lêt mintha durva lázam lenne.
Nem örülünk, de minden beszámolót örömmel fogadunk. Van amúgy időrended a tünetekről egy valószínű nulladik naptól?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 827
113
Nem örülünk, de minden beszámolót örömmel fogadunk. Van amúgy időrended a tünetekről egy valószínű nulladik naptól?

Szombaton fura volt már a délelőtt is, de nem tudnám megmondani most sem, hogy miben. Aztán kábé déltől enyhén vicces lett minden mozdulat. Azt hittem csak a szokásos kétoldali munkaundorom fáradtsággal megspékelve. Szóval ez a kis lázas dilinyós nevettetős érzés jött először. Délután hazajöttem, közben lényegében csak ez erősödött enyhe szédüléssé a mozdulataimra. Főleg fejmozdulatokra meg irányváltásokra. Hazatérés után a délutánt végigaludtam, estére ébredve beállt ennek a szédelgős dolognak a szintje, a megszokott cigis köhögésem meg nehézkesen lett, ugatósabb. Enyhe tompa fejfájás(nagyon enyhe de állandó) és azóta is fix 37.4-es enyhe láz jár vele. Szóval nem erős, de régen 40 fok körüli láznál tapasztaltam egy 45 fokos fejmozdításkor ilyen megszédüléseket mint most. Jó lenne aludni de annyit aludtam, hogy baromira nem megy Aztán nemrég ahogy írtam, elvesztettem az íz és szagérzékelésemet. Gondolom a sok mindenféle gyógyvacak ellenére némileg kiszáradtam, fáj a bőröm kicsit érintésre. Hát tünetileg ennyi Így fekve simán megírtam ezt, olyan mintha semmi bajom nem lenne.

Esetleg nulladik napnak a csütörtök/péntek számíthat, akkor túl jól voltam a megszokott önmagamhoz képest.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 521
93 775
113
Szombaton fura volt már a délelőtt is, de nem tudnám megmondani most sem, hogy miben. Aztán kábé déltől enyhén vicces lett minden mozdulat. Azt hittem csak a szokásos kétoldali munkaundorom fáradtsággal megspékelve. Szóval ez a kis lázas dilinyós nevettetős érzés jött először. Délután hazajöttem, közben lényegében csak ez erősödött enyhe szédüléssé a mozdulataimra. Főleg fejmozdulatokra meg irányváltásokra. Hazatérés után a délutánt végigaludtam, estére ébredve beállt ennek a szédelgős dolognak a szintje, a megszokott cigis köhögésem meg nehézkesen lett, ugatósabb. Enyhe tompa fejfájás(nagyon enyhe de állandó) és azóta is fix 37.4-es enyhe láz jár vele. Szóval nem erős, de régen 40 fok körüli láznál tapasztaltam egy 45 fokos fejmozdításkor ilyen megszédüléseket mint most. Jó lenne aludni de annyit aludtam, hogy baromira nem megy Aztán nemrég ahogy írtam, elvesztettem az íz és szagérzékelésemet. Gondolom a sok mindenféle gyógyvacak ellenére némileg kiszáradtam, fáj a bőröm kicsit érintésre. Hát tünetileg ennyi Így fekve simán megírtam ezt, olyan mintha semmi bajom nem lenne.

Esetleg nulladik napnak a csütörtök/péntek számíthat, akkor túl jól voltam a megszokott önmagamhoz képest.
Kitartást és jobbulást!!!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Szombaton fura volt már a délelőtt is, de nem tudnám megmondani most sem, hogy miben. Aztán kábé déltől enyhén vicces lett minden mozdulat. Azt hittem csak a szokásos kétoldali munkaundorom fáradtsággal megspékelve. Szóval ez a kis lázas dilinyós nevettetős érzés jött először. Délután hazajöttem, közben lényegében csak ez erősödött enyhe szédüléssé a mozdulataimra. Főleg fejmozdulatokra meg irányváltásokra. Hazatérés után a délutánt végigaludtam, estére ébredve beállt ennek a szédelgős dolognak a szintje, a megszokott cigis köhögésem meg nehézkesen lett, ugatósabb. Enyhe tompa fejfájás(nagyon enyhe de állandó) és azóta is fix 37.4-es enyhe láz jár vele. Szóval nem erős, de régen 40 fok körüli láznál tapasztaltam egy 45 fokos fejmozdításkor ilyen megszédüléseket mint most. Jó lenne aludni de annyit aludtam, hogy baromira nem megy Aztán nemrég ahogy írtam, elvesztettem az íz és szagérzékelésemet. Gondolom a sok mindenféle gyógyvacak ellenére némileg kiszáradtam, fáj a bőröm kicsit érintésre. Hát tünetileg ennyi Így fekve simán megírtam ezt, olyan mintha semmi bajom nem lenne.

Esetleg nulladik napnak a csütörtök/péntek számíthat, akkor túl jól voltam a megszokott önmagamhoz képest.

Jobbulást! És kitartás.
Ha lehet ne háton fekve aludj órákig, hanem hason. Állítólag az jobb.
Ha elviseli a környezeted, szeletelj fel 6-10 gerezdnyi fokhagymát egy kistányérra, és tedd éjjelre az ágyad mellé, közel a fejedhez.