Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Folytatás 2

4. Azt állítja hogy, hogy a SARS-CoV2 már az első pillanattól kezdve szinte tökéletesen alkalmazkodott, kötődött az emberi ACE2 receptorhoz. Könnyen belátható hogy ez sem igaz. Ha igaz lenne, akkor nem jelentek volna meg még fertőzőképesebb, az ACE2 receptorhoz még jobban kötődő változtatok, hiszen nem lett volna hova tökéletesednie a vírusnak. Pedig szerencsére még az andgol mutáns is távol van a tökéletességtől. Az alábbi videóban Karancsiné Menyhárd Dóra 39:46-tól elemzi a vírus tüskefehérje és az ACE2 enzim kölcsönhatását és beszél arról, hogy mennyire nem tökéletes a vírus kötődése és mennyi fejlődési lehetőség van a vírus számára:


5. Az állítja hogy nem volt előzménye a SARS-CoV2 embere adaptálódásainak.
Ezzel szemben a fenti videóban Karancsiné Menyhárd Dóra kifejti, hogy a SARS-CoV1-től a SARS-CoV2 felé haladva a tüskefehérje aminosavainak 1/4-e cserélődött le, ami 4-szer erősebb kötést eredményez. De ezt lehetne még 2 nagyságrenddel fokozni. A tüskefehérje S1 és S2 doménje között van egy hasítóhely, ami először kinyitja a receptor kötő doméneket, majd egy másik hasítás után, mint egy bicskát kinyitja ezt a tüskefehérjét és a végén lévő fúziós peptid át tudja vágni a sejt membránt és így lehetővé válik bejutása a sejtbe. Ez az S1, S2 hasító hely nem volt meg a SARS-CoV1-nél. De megvan a HIV, madárinfluenza és Ebola mellett a MERS vírusnál. Ez nekem elég szerves fejlődésnek tűnik és nem valami laborban alkotott szörnyetegnek.

6. Közli, hogy a tüskefehérje "levágásához" egy furin enzim kell, ami a SARS-CoV2 "egyedülálló" tulajdonsága és ez bizonyítja, hogy laborban készült.
Akkor most nézzük meg 43:30-tól Karancsiné Menyhárd Dóra videóját! Igen. Ő is az S1 és S2 domének PRRA hasítóhelyéről beszél, amit a furinszerű proteázok tudnak hasítani és elmondja, hogy ez közel sem egyedülálló, hanem ugyanez a szerkezet megvan például a HIV, madárinfluenza, Ebola és MERS vírusoknál.
Azután persze emberünk pontosítja hogy, a SARS-CoV2 nemzetségén belül nincs másik olyan vírus, aminek ilyen furinszerű hasítási helye lenne. De mint láthattuk ez sem igaz, mert a MERS-nek is van. Az pedig nem csak hogy egy nemzetségbe tartozik a SARS-CoV2-vel, hanem az édes testvére.

7. Azután jön a következő oltári marhaság. "1992 óta a virológusok tudják, hogy a vírust halálosabbá lehet tenni úgy, hogy ha furin hasítási helyet biztosítanak neki az S1, S2 elágazásnál. Legalább 11 funkciónyerési kísérletről tudunk, ahol furin hely hozzáadásával a vírust fertőzőbbé tették"
Na most könyörgök: Ezt a vírust 2019-ben fedezték fel. A két közelebbi és durvább közvetlen testvérre közül a SARS-CoV1-et 2002-ben a MERS-t 2013-ban fedezték fel. Még a négy náthát okozó emberi koronavírusból is csak kettőt fedeztek fel 1992 előtt. Szóval melyik vírus "halálosabbá tételéről" van itt szó 1992 óta? Miféle 11 kísérletről beszél a jóember, ami nyílt szakirodalomban publikálva lett? Egy még még nem is létező, szörnyű, titkos biológiai fegyver kísérleteit publikálgatták nyílt szakirodalomban? Ezt ő tényleg elhiszi?
Bevallom én semmit nem értettem a videóból és a levezetésedből sem. De valaki kommentelje be a videó alá hátha válaszol rá a csatorna tulaja.
 

hlln

Well-Known Member
2019. május 17.
311
1 003
93
Jövőre újra oltás jön és utána évről-évre újra és újra, mert a járvány tombolni fog a világban
, csak a fejlett országok fogják úgy-ahogy megfoni oltással, így garantált az újabb és újabb mutációk tömege. Egy új influenzát köszönthetünk, amivel együttélünk, nemhogy nem tűnik el, de a járvány intenzitása se fog csökkenni. Senki nem fogja tudni beoltani a harmadik világ ötmilliárdos embertömegét évente, ami kiapadhatatlan forrása lesz e járvány túlélésének.

Évi hatszázmilliárd dollár értékben előállítani tizenötmilliárd egység vakcinát lehetetlen, egészen kis töredékét is az.

Nem eszik olyan forrón a kását. A vakcina ára már most pár euró, ha felfut a gyártása és kiépülnek a kapacitások akkor egy-egy komolyabb foci klub költségvetéséből fedezni lehet komplett kontinensek vakcinamennyiségének a gyártását. Tavasszal amikor meg maszk sem volt akkor meg még arról ment a sírás, hogy fél/egy év lesz mire kiépülnek a maszk kapacitások...aztán rá pá hónapra a legutolsó koszos éjjel-nappaliban is kifogyhatatlan készletek voltak.

Azok az országok pedig amelyek képtelenek lesznek kezelni ez a problémát (nem tudnak, akarnak "oltakozni" és folyamatos közegészségügyi problémát jelentenek majd a világra a mutáns probléma miatt) egész egyszerűen "le lesznek kapcsolva a hálózatról", se ki-se be se áru, se ember - totális globális karantén. A világgazdaság szempontjából értékesebb területeiket (ilyen-olyan nemesfém bányák és társaik) meg majd katonai erővel elcsatolják tőlük, hogy biztosítsák a zavartalan üzemelésüket.

Legextrémebb esetben egy EU-kínai-orosz-USA blokk közösen megszállja őket - legyünk őszinték, hosszútávon még jól is járna ezzel az átlag nigériai...

Egyébként akkor sincs semmi ha itt nálunk meg esetleg évente egyszer-kétszer el kell majd ugrani a háziorvoshoz egy szuriért. Kétszer 20 perc az életedből.
 

hlln

Well-Known Member
2019. május 17.
311
1 003
93
Arról nem is beszélve, hogy erősen csúsztat a cikk meg amit te ebből sugallni akarsz. Az AstraZeneca oltás is VÉD a mutáns ellen csak van pár otthon lábon kihordható tüneted - gondolom lázad van, köhögsz és társai. A 2000 tesztalanyból nem hogy nem halt meg senki, de még csak kórházba sem került egy fő sem - vagy semmi tünete nem volt vagy max otthon kihordható. Klassszikus szar clickbait cikk.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 652
5 437
113
Ez most jó hír vagy rossz?

"A héten már az orosz vakcinát is bevetik, egyelőre azt a háromezer embernek elegendő adagot, ami még decemberben érkezett Magyarországra. Múlt héten érkezett még húszezer, azt a csomagot egyelőre vizsgálja a Nemzeti Népegészségügyi Központ"

A: jó hír, végre az orosz vakcinával is oltanak :)
B: rossz hír: csak hetekig tartó teszt után lehet vele oltani :(, szemben az európai vakcinákkal, amivel az beérkezés utáni napon már oltanak
c: jó hír: az orosz vakcinával ugyan vannak gondok, de ezzel a magyar hatóságok is tisztában vannak, és ennek megfelelően járnak el. :D

 

hlln

Well-Known Member
2019. május 17.
311
1 003
93

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
  • Tetszik
Reactions: bel

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 631
11 325
113
Ez most jó hír vagy rossz?

"A héten már az orosz vakcinát is bevetik, egyelőre azt a háromezer embernek elegendő adagot, ami még decemberben érkezett Magyarországra. Múlt héten érkezett még húszezer, azt a csomagot egyelőre vizsgálja a Nemzeti Népegészségügyi Központ"

A: jó hír, végre az orosz vakcinával is oltanak :)
B: rossz hír: csak hetekig tartó teszt után lehet vele oltani :(, szemben az európai vakcinákkal, amivel az beérkezés utáni napon már oltanak
c: jó hír: az orosz vakcinával ugyan vannak gondok, de ezzel a magyar hatóságok is tisztában vannak, és ennek megfelelően járnak el. :D


Nem igazán vannak vele gondok (lásd például a Lancet tanulmányt pár oldallal odébb), de minden egyes beérkező gyártási tételt meg fognak vizsgálni, hogy megegyezik-e a most beadásra kerülő 6000 dózis oltóanyaggal.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 652
5 437
113
Nem igazán vannak vele gondok (lásd például a Lancet tanulmányt pár oldallal odébb), de minden egyes beérkező gyártási tételt meg fognak vizsgálni, hogy megegyezik-e a most beadásra kerülő 6000 dózis oltóanyaggal.
Korábban olyanokat lehetett olvasni, hogy nem egyenletes az oltás minősége. Ez lehet az egyik oka, hogy minden bejövő tételt külön megvizsgálnak. A másik meg az, hogy itt a magyar hatóság a felelős az oltás biztonságosságáért, és biztosra akarnak menni.
A nyugati vakcinákat vizsgálat nélkül alkalmazzák, ott elfogadják a gyártó által kiállított minőségi tanusítványt.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 631
11 325
113
Korábban olyanokat lehetett olvasni, hogy nem egyenletes az oltás minősége. Ez lehet az egyik oka, hogy minden bejövő tételt külön megvizsgálnak. A másik meg az, hogy itt a magyar hatóság a felelős az oltás biztonságosságáért, és biztosra akarnak menni.
A nyugati vakcinákat vizsgálat nélkül alkalmazzák, ott elfogadják a gyártó által kiállított minőségi tanusítványt.

Az egyenletes minőség biztosításával voltak gondok, de elvileg ezen már túljutottak.
Én amúgy szakmai szempontból nagyon helyesnek tartom, hogy igyekeznek biztosra menni és kizárni egy esetleges hibás gyártási tételt. :) (Ezt kellett volna a kínaival is végigjátszani és ebben az esetben senki sem emelt volna kifogást ellene!)
 
  • Tetszik
Reactions: Árpicsek

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 652
5 437
113
Az egyenletes minőség biztosításával voltak gondok, de elvileg ezen már túljutottak.
Én amúgy szakmai szempontból nagyon helyesnek tartom, hogy igyekeznek biztosra menni és kizárni egy esetleges hibás gyártási tételt. :) (Ezt kellett volna a kínaival is végigjátszani és ebben az esetben senki sem emelt volna kifogást ellene!)
Valószínűleg a kínaival is ez lesz. Ott még inkább gond van a dokumentációval. Ezeknek a vizsgálatoknak csak az a szépséghibája, hogy emiatt hetekkel később lehet beadni őket. De a biztonság fontosabb a gyorsaságnál.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 631
11 325
113
Valószínűleg a kínaival is ez lesz. Ott még inkább gond van a dokumentációval. Ezeknek a vizsgálatoknak csak az a szépséghibája, hogy emiatt hetekkel később lehet beadni őket. De a biztonság fontosabb a gyorsaságnál.
A kínai vakcina esetén még nem olvastam arról, hogy kaptunk volna valami kiindulási mintát, amihez tudnánk hasonlítani a beérkező szállítmányokat. Persze ennek ellenére könnyen lehet, hogy érkezett ilyen.
A gyorsaság vs biztonság vitát már lefolytattam @laiki fórumtárssal. Ebben én amúgy veled értek egyet, a biztonság szerintem is előbbre való a gyorsaságnál.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 652
5 437
113
A kínai vakcina esetén még nem olvastam arról, hogy kaptunk volna valami kiindulási mintát, amihez tudnánk hasonlítani a beérkező szállítmányokat. Persze ennek ellenére könnyen lehet, hogy érkezett ilyen.
A gyorsaság vs biztonság vitát már lefolytattam @laiki fórumtárssal. Ebben én amúgy veled értek egyet, a biztonság szerintem is előbbre való a gyorsaságnál.
Szerintem az a 10 db -os minta csak PR akció volt. Van egy engedélyezési dokumentáció, amiben le van írva, hogy pontosan mit kell tartalmaznia az ampullának. Ha a leírás rendben van, akkor ehhez kell nézni a beérkező vakcinát.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
de jo...eltalata a gondolatomat...

Manapság a népesség nagy hányada tudományos félanalfabéta. Vagy teljesen analfabéta, a szó szoros értelmében. Másrészt, bizonyos felmérések szerint a lakosság 30-60 százaléka funkcionális analfabéta: olvasni ugyan tud, de nem érti, amit elolvasott. Így jutottunk oda, hogy a legtöbben alig bukdácsoltak biológiából és fizikából, most meg osztják az észt 5G-ről, vírusról, oltásokról.

 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and fip7

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
blikk.hu

"Kelemen Anna: „A Szputnyik V arca akarok lenni”​


„Örülök, hogy a kormány nem várta meg, hogy kiszolgáltatott helyzetben várjuk meg az Európai Unió által beszerzett és csekély mennyiségben érkező vakcinát. Szerintem Orbán Viktor a legjobbat csinálta a magyar emberekkel, hogy ne legyünk kiszolgáltatott helyzetben.”
...
„Nagyon szeretném, hogy az elsők között lehessek beoltva, amit próbálok is elérni, de majd meglátjuk, sikerül-e. A Szputnyik V arca akarok lenni, szívesen vállalnám a népszerűsítését” – zárta szavait.
"

7b6b23705968e6f672c2f6175380b9b3.png

instagram.com/kelemenannaofficial
"Én a Szputnyik vakcinát választom!
Ti döntöttetek már? Utána olvastam kaptam okos emberektől véleményeket és nem az európai unió jóváhagyása alapján döntöttem,őket különösebben nem gondolom hogy érdekli a magyarok testi épsége!
"


Ennyike. :p :)