Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 898
87 102
113
A Cseheknél korábban durvább volt a szint és még oltás se volt , annyi meg végkép amennyi nálunk ! És most mi van ? Szépen lépkednek lefelé és már alattunk vannak minden szinten !
Máshogy tesztelnek, előtte durván bezárkóztak, más szabályok szerint kezelik a covidosokat. Tudom mi megy ott és a szlotákoknál. Csak a cseheknél három magyar rokon orvos Prágában. Jó ideje ugyanolyan fake adatokkal jönnek, mint a szlotákok tavaly vagy más többpárti kormánnyal megáldott ország, mivel nincs elég vakcina és nyitni akarnak.

 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 497
93 673
113
Nekem is mint mindenki másnak kurvára elegem van lezárásokból amely az élet minden területét eléggé negatívan befolyásolja.

De látva az adatokat a várható átoltottsági színtet az emberek fegyelmének a lazulását,és a külföldi tapasztalatokat/'példákat (Chile,Izrael) az április 19-i nyitási időpontot én egyértelműen elhibázott lépésnek tartom.
Kb. 1/3-os átoltottság lesz, plusz kb. 15% aki az elmúlt 3 honapban átesett.

Nem totális nyitás lesz hanem létszámkorlátozássak egybekötött. Korai eü. szempontból egyértelműen. Gazdasági szempontból, vendéglátás, szolgáltatás nagyon-nagyon késői.
Mki qrvára unja. A szabályok nagy részét úgysem tartják be. Én sem mindent, pedig én igyekszek.

Meglátjuk. A kormány vállalható rizikónak látja. Politikai kommunikáció szempontból elébe ment a februári nyitási hisztériának. Erre nincs mit reagálni az antiNER propisoknak. Max. van 1 keménymag, aki fél hogy újra durran, de ez az álláspont nem népszerű, mégha az izraeli tapasztalatok erre figyelmeztetnek. Önmaguktól eddig és ezután sem lehet megvédeni az embereket. Max. Időlegesen kialakulnak félelmek, de hamar elfeljtjük.

És egy demokráciában mind a politikai, mind a gazdasagi, mind az eü. szempontok egyaránt fontosak.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Azok, csak te máshogy számolsz.

Bizony, sokadik eset, és még mindig nem sikerült kulturált hangnemet megütnöd. Azt hiszem inkább elengedem a témát.

Én rajtad röhögtem. (Az eddigi nagyszerű ötleteidbe is sok ember halt volna bele, szóval inkább bízzuk a szakikra a döntést.)

Tényleg nem érzed mennyire helytelen ez az érvelésed? Nagyobb a baj a fejedben, mint gondoltam.
Ja, és fateroddal lehetett kulturáltan beszélgetni, vagyis nem otthonról hoztad a tenyérbemászó stílusod. Ideje lenne erőt venned magadon és felnőni hozzá, mert még nagyon messze vagy tőle.
Ezt a stílust tényleg csak cyber térben lehet megengedni amit I.MB őkirályi felsége megenged ! A valóságban 1-2 perc után úgy vágnák pofán mint ligeti qrvát a hajó hinta ! De amúgy tök szórakoztató az ilyetén kínlódása ! Tudod nyugi és popcorn !
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and zeal

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 497
93 673
113
Izrael kapcsán elfelejted azt, ami full Európában probléma!!! A vallásos orthodox zsidók nem viselnek se maszkot, se nem oltatják magukat. Mennyien is vannak? Na ezért nincs ott nagy lazítás még!!! Európában ezek megfelelője a kóborló migri. Ennyi.
Ez mondjuk a belgáknál is probléma volt egyértelműen látszott a területi adatokból. Ahigy az arab negyedek is.
 
M

molnibalage

Guest
Kb. 1/3-os átoltottság lesz, plusz kb. 15% aki az elmúlt 3 honapban átesett.

Nem totális nyitás lesz hanem létszámkorlátozássak egybekötött. Korai eü. szempontból egyértelműen. Gazdasági szempontból, vendéglátás, szolgáltatás nagyon-nagyon késői.
Mki qrvára unja. A szabályok nagy részét úgysem tartják be. Én sem mindent, pedig én igyekszek.

Meglátjuk. A kormány vállalható rizikónak látja. Politikai kommunikáció szempontból elébe ment a februári nyitási hisztériának. Erre nincs mit reagálni az antiNER propisoknak. Max. van 1 keménymag, aki fél hogy újra durran, de ez az álláspont nem népszerű, mégha az izraeli tapasztalatok erre figyelmeztetnek. Önmaguktól eddig és ezután sem lehet megvédeni az embereket. Max. Időlegesen kialakulnak félelmek, de hamar elfeljtjük.

És egy demokráciában mind a politikai, mind a gazdasagi, mind az eü. szempontok egyaránt fontosak.
A 25% az mióta lett 1/3?
Igen, én is unom.
De még mindig jobb, mint meghalni.

Aztán, majd ha csúnya lesz a vége, akkor mivel jön majd a sok okos?
Azzal, hogy sajnáljuk?

De hát megszoktam már, a felelősségvállalás nem erőssége manapság senkinek. Főleg nem, akik csak sorozoni tudnak meg konteózni...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 128
15 746
113
Máshogy tesztelnek, előtte durván bezárkóztak, más szabályok szerint kezelik a covidosokat. Tudom mi megy ott és a szlotákoknál. Csak a cseheknél három magyar rokon orvos Prágában. Jó ideje ugyanolyan fake adatokkal jönnek, mint a szlotákok tavaly vagy más többpárti kormánnyal megáldott ország, mivel nincs elég vakcina és nyitni akarnak.


Miért nem itthon orvosok? Itt nem fizetik meg őket?
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: zeal and bel

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Szóval ma bringázás közben álljak meg fotózni majd, hogy ki visel maszkot és ki nem főleg sportolás közben, amikor szórja szét vírust?
Challenge accepted?

Tudok, nem akarok.
Nem, nem vagyok.
Te is eltakarodhatnál ennyi személyeskedés után.
"Maró gúnya nem ér fel hozzám........"

A tegnapi stílusod miatt már nem óhajtok veled közvetlen írásos kommunikációt folytatni ! Puffoghatsz , kínlódhatsz , tehetsz bármit tényleg nem érdekel ! Azért nem ignorállak mert amúgy meg jókat mulatok rajtad ! Az meg nem tilos mint ahogyan az se ha mással kommunikálok ! Nyugi a GDPR-t betartom ! LOL
 
  • Tetszik
Reactions: zztop

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 497
93 673
113
A 25% az mióta lett 1/3?
Igen, én is unom.
De még mindig jobb, mint meghalni.

Aztán, majd ha csúnya lesz a vége, akkor mivel jön majd a sok okos?
Azzal, hogy sajnáljuk?
Amióta a 48% kétharmad! Ez a NER matek. :D

Te április 4-ről (jelképesen a felszabadulás ünnepe :cool:) beszélsz, én április 19-ről amikor a suli, vendéglátás(?) is nyithat.
 
W

Wilson

Guest
Kb. 1/3-os átoltottság lesz, plusz kb. 15% aki az elmúlt 3 honapban átesett.

Nem totális nyitás lesz hanem létszámkorlátozássak egybekötött. Korai eü. szempontból egyértelműen. Gazdasági szempontból, vendéglátás, szolgáltatás nagyon-nagyon késői.
Mki qrvára unja. A szabályok nagy részét úgysem tartják be. Én sem mindent, pedig én igyekszek.

Meglátjuk. A kormány vállalható rizikónak látja. Politikai kommunikáció szempontból elébe ment a februári nyitási hisztériának. Erre nincs mit reagálni az antiNER propisoknak. Max. van 1 keménymag, aki fél hogy újra durran, de ez az álláspont nem népszerű, mégha az izraeli tapasztalatok erre figyelmeztetnek. Önmaguktól eddig és ezután sem lehet megvédeni az embereket. Max. Időlegesen kialakulnak félelmek, de hamar elfeljtjük.

És egy demokráciában mind a politikai, mind a gazdasagi, mind az eü. szempontok egyaránt fontosak.

Az a gond ezzel,hogy ha emlékszel a februári nyitási hisztériát a kormány a nyitásról szóló nemzeti konzultációval korbácsolta fel miközben pontosan látták,(mivel náluk vannak a hiteles adatok),hogy már nálunk is beindult a harmadik hullám amit a jóval fertőzőbb brit variáns okoz, az a gond ,hogy a szakértők is korainak tartják az április 19-i nyitást a külföldi példák és adatok sem támasztják alá és akkor a kormány ezt vállalható rizikónak tartja?
 
  • Tetszik
Reactions: KoviUbi and bel

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 497
93 673
113
Az a gond ezzel,hogy ha emlékszel a februári nyitási hisztériát a kormány a nyitásról szóló nemzeti konzultációval korbácsolta fel
Dehogy, az már csak utóreakció volt a részéről, ifőhúzás végett. Előtte beindultak a tüntik, önkényes nyitások, minden párt verte az asztalt, hogy nyissunk.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
W

Wilson

Guest
Dehogy, az már csak utóreakció volt a részéről, ifőhúzás végett. Előtte beindultak a tüntik, önkényes nyitások, minden párt verte az asztalt, hogy nyissunk.
Pedig hidd el,hogy igen február 5-n jelentették be a kormányinfón,hogy nemzeti konzultációt indítanak a nyitásról:)

https://koronavirus.gov.hu/cikkek/kormanyinfo-februar-kozepen-indul-az-online-konzultacio-nyitasrol

Többek között én ez alapján úgy gondolom,hogy nem biztos,hogy jól átgondolt döntést hoztak az április 19-i időpontról.
 
  • Tetszik
Reactions: KoviUbi

Janika22

Well-Known Member
2018. augusztus 19.
80
650
83
Azt tudja valaki, hogy miért nem frissítik a beérkezett vakcinák táblázatát a koronavirus.gov.hu-n, amióta a nyugati darabszám megelőzte a keleti darabszámot?
 
  • Tetszik
Reactions: bel

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 898
87 102
113
Szerintem pedig elsőként igenis azzal kell törődni, hogy mi van most! Hogy az a mai napi kiindulási pont, van napi kb 10 ezer körüli új fertőzött, 250-300 halott és nem csökkennek a számok. Ezek után továbbra sem értem, hogy miért indokolja az összes üzlet és a teljes szolgáltatószektor kinyitását, ha beoltottak 2,5 millió - nagyrészt - otthonülő nyugdíjast?

Továbbra sem értem, hogy tegnap miért lehetett dugig az Auchan vagy a Tesco úgy, hogy mozdulni sem lehetett? És ezután miért csak 10 nm/fővel nyithat mindenki más? Nem úgy lett volna logikus, ha a nagy szupermarketeket korlátozzák le húsvét előtt 10 nm/főre???
A nap halottszám vagy nagyon súlyos betegek miatt van, vagy régóta lélegeztetőn lévők okán a sok halott. Sok fiatalabb is megfertőződött, de halottak túlnyomó részét idősek adják, elég sok alapbetegséggel. Sajnos.
Az, hogy miért van tele egy bolt itthon? Amikor a nyugalom és a dolgozók nyugalma helyett az emberek a vasárnapi nyitvatartásért is kormányt buktattak volna, ezen még csodálkozol? :) Az a baj, hogy az auchan nem csak auchan, hanem posta, bank és egyéb szolgáltatás is, ill. kaját lehet elvitelre rendelni.

Egyébként 4 napos ünnep jön úgy, hogy szombaton is nyitva vannak a boltok. De ha az embereknek azt mondod négy napos ünnep, transzba esnek és vásárolnak. Ezek ugyanazok a kretének akik 30 mázsa cukrot vettek tavaly tavasszal, mert azt írta a nincsmásik, hogy éhhalál és totális zárás jön.

Ilyen mindig lesz és mindig is volt.

Egyébként a m2 alapú nyitvatartás egy auchan és tesco esetében nem fog működni, mert többen fognak egymás nyakában várakozni, mint ha bent lennének a boltban. Szóval kb. egy hetet fog élni, utána vagy időkorlátozás lesz, vagy mást találnak majd ki.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and zeal

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
A szakemberek kurvára nem akarnak nyitni, csak nem hallgatnak rájuk.
Másegyéb?
Ja, a pálya széléről mindig lehet okosakat bekiabálni... Csak részleges(!) nyitásról van szó. Ez valamiért mindenki elfelejtette.
Te nem is érveltél.
Izrael, 50%, nem brit változat, fail.

Akkor 25%-nál, a kb. 4-6-szor fertőzőbb brit variánsnál te mire számítasz?
Csodára?
Izrael hozzánk hasonlóan megszívta a brit variánst, ami 6 hét alatt letarolta mind a két országot. A briteknek ehhez kétszer ennyi idő kellett. Feltételezem míg náluk csak egy pontból indult meg ennek a variánsnak a terjedése, nálunk - ahogy az a naponta belinkelt térképen is látható - valószínűleg egyszerre több gócpont is lehetett.
Már rég full B.1.1.7 Izrael is:
2248afdb346e5228b144287fca8aa278.png

A gyógyultakat és a beoltottakat indokolt külön vizsgálni, mert nem közöttük terjed a vírus. A minap Müller mondott erről számokat, amik ide is be voltak másolva, de én most vissza nem keresem.
Úgy, hogy kb. az otthonülő réteg van nagyrészt beoltva, az EÜ-sök és egy kevés tanár és terhes nő. Abból, aki kint van az utcán, boltban kb. senki.
A ferőzésen átesettek plusz a beoltottak száma az első részleges nyitás idején kábé 3 millió. Ha csak a második oltást megkapottakat számolom az a gyógyultakkal együtt majdnem másfél millió. Azért itt már el kell gondolkozni arról, hogy lehetne könnyebb legalább az ő életük.
Ja, tök fölöslegesen magyarázok.
 
  • Tetszik
Reactions: zztop and LMzek 2.0
M

molnibalage

Guest
Amióta a 48% kétharmad! Ez a NER matek. :D

Te április 4-ről (jelképesen a felszabadulás ünnepe :cool:) beszélsz, én április 19-ről amikor a suli, vendéglátás(?) is nyithat.
  • Jelenleg az első oltottak napi átlaga 3 hét távlatban soha nem volt 50 ezer.
  • Ez a hátralevő 18 napban is legfeljebb 800-850 ezer + oltott. Ez még 3M alatti számot hoz ki. Nem sokkal, kicsivel.
  • Talán 1M ember lesz talán 2. körös oltás utáni, de a teljes védettség még itt sem lesz meg.
  • Az oltás után kell X hét a védettség kialakulásához és erre jön még az oltás hatékonysága, ami az első oltás után talán 80-85% az eddigi tanulmányok szerint.

Tehát addig sem lesz 1/3 védettség sem.Ez a valódi védettségi arány. Ez még a nyájimmunitás 1/3-a sem, de az a kínai változat ellen volt 65%-ra saccolva, ami itthon szinte már nincs is....

Persze lehet vicces számok alapján nyitogatni, csak aztán majd lehet pislogni, mint halnak a szatyorban. Mert a vírust nem a számháború, hanem az antitestek léte a fontos.

De én asszem a falhoz nem beszélek tovább. Inkább gyártok tartalmat. Annak talán van értelme...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 497
93 673
113
Azt tudja valaki, hogy miért nem frissítik a beérkezett vakcinák táblázatát a koronavirus.gov.hu-n, amióta a nyugati darabszám megelőzte a keleti darabszámot?
Megadtad a választ. ;)
Nyugodj meg jövő héten frissül, amikor megjön 1 milka kínai cucc.

Fölösleges méricskélni, mind a kettőre szükség van. De Nyugaton elégedettek az oltási ütemmel és gőgösen kerülik a keleti vakcinákat.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and zeal