Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Éppen egy órája kérdezte valaki: mit lehet tudni a Sputnik V hatásáról a SARS-CoV-2 új variánsai ellen? Részletes szakmai publikáció nem jelent meg erről, csak korábban egy lakonikus hír, miszerint állítólag végeztek ilyen laborvizsgálatokat és kielégítő eredménnyel. Ma, április 2-án jelent meg egy interjú a RIA Novosti nevű orosz hírügynökség oldalán Gincburg akadémikussal, a vakcinát kifejlesztő moszkvai Gamaleya Intézet igazgatósával arról, hogy a Gamaleya intézetben kidolgozták annak a technológiáját, hogy a vakcina hatóanyagát (vektor vírusba épített tüskefehérje DNS) két nap alatt át lehessen állítani bármilyen új variáns tüskefehérje DNS-ére, amit utána már a gyártás követhet. Azonban Oroszországban most tisztázzák, hogy milyen klinikai vizsgálati követelmények legyenek az ilyen módosított vakcinákkal kapcsolatban (megjegyzés: az Európai Gyógyszerügynökségnek már van ilyen ajánlása).
Hivatkozás: https://ria.ru/20210402/vaktsina-1603888874.html

oké, ha ezt tudják ezek az új generációs vakciinák, őszintén mondom: "Bámulatos hol tart ma a tudomány"
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and bel

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
T

Törölt tag 4082

Guest
Mert semmivel se jobban van lemondva a szorgalmas, és dolgos kisebbségünkről mint másokról. Egyszerűen, csak tezsóék mostanra elérték, hogy a mentő se megy ki hozzájuk rendőri kíséret nélkül. De erről megint felteszem a kérdést, ki tehet?

Egy éve minden magyar befosott, hogy ezzel a szarral kórházba lehet kerülni, na oda semmiképp, így maradt a valagán, a vírus emiatt nem nyomott le minket (ellenben az olaszokat pl) Most az van, hogy álligfegyverben, vártuk, és elbíztuk magunkat, miközben az eü rendszer nem hogy jobb lett, de szarabb mint egy éve.
Ezzel viszont nagyjából egyetértek. Mármint sztem szarabb nem lett, de jobb se.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 721
19 192
113
Édes jó Istenem:):). És ennek van 1,2 millió követője van a Facebookon.Nem hiába Einsteinek tökéletesen igaza volt:)

"A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos."

Albert Einstein aláírása



Schobert Norbi: A leheletünktől és a baktériumoktól fonalférgek keletkeznek a maszkban​


Telex

Schobert Norbi egy húsvét előtti élő videóban beszélt arról, hogy a maszkokban fonalférgek lehetnek, amik tüdőgyulladást okozhatnak.

A nemrég életre kelt összeesküvés-elmélet szerint a koronavírus ellen használt orvosi maszkokban apró férgek élnek. Az elmélet szerint ha valaki meleg víz alá helyezi az orvosi maszkokat, akkor erős zoommal vagy mikroszkóppal láthatja az előbújó férgeket. Mindez persze tévedés, ebben a cikkben le is írtuk, hogy miért, és hogy pontosan mit láthatunk a mikroszkóp alatt: egyszerű szövetszálakat, amelyek semmiféle gondot nem okoznak a szervezetünknek.

Ezek az elméletek azóta tovább fejlődtek, illetve más tévedésekkel is összekötötték őket, ahogy tette ezt Norbi is, szerinte a maszkokba a leheletünktől, illetve baktériumoktól kerülnek a fonalférgek, amiket forró vízzel, főzéssel el lehet onnan távolítani, ellenkezdő esetben „férges tüdőgyulladást” okozhatnak.
„Ami jó tanács és most láttam a neten 1-2 dolgot, és mindenképp azt javaslom nektek, hogy a maszkokat minden este tegyétek bele egy pohár lobogó, forró vízbe, és főzzétek ki, vagy akár a mikrosütő is alkalmas erre (…), egy pohárban három percet benn van a mikróban, mert



aztán lehet hogy nem is a covidban patkolunk el, hanem egy maszkból visszalélegzett ilyen férges tüdőgyulladásban.”

- vélekedett a fitneszguru, akinek több mint 1,2 millió követője van a Facebookon.
Nem tudtam, hogy a Norbi mikrobiológus és egyben infektológus is! Hát mindig érnek meglepetések! :)
 
W

Wilson

Guest
Igazán nem értelek titeket.
Molni végighisztizi az évet, hogy hosszabb nyitvatartás kell, és létszámkorlát, most bevezetik ezt így, de akkor már az a kérdés, hogy mi az, hogy nyitnak.

Te közlöd, hogy ugyanúgy nyitnak mint ahogy zártak, ami tényszerűen nem igaz+ közben ha csak 50 ezer beoltottal számolunk naponta lesz 19.éig 3 millió beoltott. De szerinted attól, hogy egy szigorúbb nyitvatartás mellett kinyithat a virágbolt már jön az apokalipszis.

És egyikőtök se akarja felfogni, hogy remek bezárni, abban az esetben, ha nem te vagy a bezárt szektor munkavállalója. Ha meg igen, akkor így jártál.

Tudom, az állam fizesse ki őket, ez így szög egyszerű
1. Miből? Napi 10 mrdos minusz a covid.
2. A boritékban megoldjuk okosba miatt ez nagyjából azt jelenti, hogy tömegek kapnak sokkal kevesebbet mint eddig. Ami sajnos rossz hogy így van, de akkor is így van. Ez ellen fel kellene lépnie az államnak, csak nem teszi meg. Ezért amúgy én nagyon haragszom rájuk, de ez meg az én egyéni szocproblémám

És akkor most azt hagyjuk is, hogy nekünk a covid előtti harmadára esett vissza a bevételünk, és ezt már a kézfertőtlenítők se kompenzálják. Többek között azért sem, mert a kisboltok zárva, míg a nagyok már rég berendeltek x évre előre.

Na akkor most miért is akkora baj, hogy nem állítjuk fullosan földbe a gazdaságot?
Na ez abszolút,hogy nem igaz én a saját munkám során a beosztásomból kifolyólag nagyon is megszenvedem a covid miatti lezárásokat,november óta folyamatosan egyensúlyoznom kell a költségek a bevételek és a munkahelyek megtartása között és igen sajnos volt olyan,hogy a rohadt covid miatti lezárások (nem csak nálunk ha nem szerte Európa és világszerte) következtében kellett több éve nálunk dolgozó embereknek felmondanom face to face a szemünkbe mondani,hogy sajnos meg kell válnunk tőletek mert sajnos nem tudunk bennetek foglalkoztatni de ha javul a helyzet akkor majd lehet szó a közös folytatásról.
Hidd el rohadt rossz egy érzés!!!!! Az meg,hogy hogyan segíthetne az állam az önhibáján kívül a covid miatti lezárások következtében egzisztenciális bizonytalanságba került és munkát nem találó embereken egyszer már leírtam igenis legalábbis addig amíg a lezárások tartanak közvetlenül pénzzel kellene őket segíteni ez nem pénz hanem hozzáállás kérdése, ha a kőgazdag Szlovákia képes a covid miatt munkanélkülivé váló idegenvezetőinek havi 800 eurót adni akkor a magyar állam is képes lenne a rászorulókon segíteni.A pénzt újra meg lehet termelni,de egy elhamarkodott nyitás miatt elhalálozó magyar állampolgárok életét nem lehet visszaadni és tudod azokat az embereket akik elvesztik a szerettüket,rokonokat,ismerőseiket, nem tudom azzal megvígasztalni, hogy sajnos nem tudtunk még 2 hetet várni a nyitással mert a hitelezők már bontják le a Parlamentet az adósság fejében.
 
W

Wilson

Guest
Jó hát ez a fonalférges dolog sem a Norbi találmánya nyilván!

Gyenge idegzetűek most ne olvassák!

Láttam már én élő ember orrából-szájából integető fonal-meg galandférgeket, meg egyéb testnyílásokból is! :confused:

Ő csak egy az egybe átvette ezt a baromságot,de még magyarázatot is fuzött hozzá amiből világosan látszik, hogy nem a biológia volt a kedvenc tantárgya:)
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Az elekív ellátás gyakorlatilag megszűnt, szóval szarabb lett... Ha meg lecseng a játvány, lesz 1 éves restancia.
Ezt te látod mi van a kórházakban. Az, hogy a háziorvosi rendszer megszünt tény. De azt eddig is úgy gondoltam, hogy ha már eljutsz a kórházig van esélyed, csak az az 1 év ami alatt átverekszed magad a háziorvoson az ahol véged.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85 and gafzhu

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 596
10 339
113
Ezt te látod mi van a kórházakban. Az, hogy a háziorvosi rendszer megszünt tény. De azt eddig is úgy gondoltam, hogy ha már eljutsz a kórházig van esélyed, csak az az 1 év ami alatt átverekszed magad a háziorvoson az ahol véged.
Annyira meg akarták menteni a háziorvosi ellátást, hogy gyakorlatilag megszűntették. Vagyis home office-ban telefonos tanácsadás+receptírás+beutalóírás. Mondkuk (tisztelet a kívételnek) addig sem volt sok más.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 769
4 205
113
Szlovákiában eddig három vakcinát használtak a lakosság immunizálására: a Pfizer–BioNTech készítményét, az AstraZenecáét és a Modernáét. Az már biztos, hogy az első negyedév végére egyik gyártó sem tudta teljesíteni a vállalásait
Szia,

Ez nem igaz!

A Moderna pontosan teljesitette a vallalasat az 1. negyedevre.
A Pfizer-BioNTech valoban nem volt pontos: tobbet szallitott.


Termeszetesen az Astrazeneca sokkal kevesebbet szallitott.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 721
19 192
113
Annyira meg akarták menteni a háziorvosi ellátást, hogy gyakorlatilag megszűntették. Vagyis home office-ban telefonos tanácsadás+receptírás+beutalóírás. Mondkuk (tisztelet a kívételnek) addig sem volt sok más.
A Honvédban láttam egyszer egy háziorvosi beutalót....

Csak példa: Kovács László nevű beteg!

Gyógyszerek; Cavinton Forte 1x1, Milurit 2x1, Furosemid +Kálium, Kovács Lászlóné 3x1!! :D

Na itt azért megrendült a bizalom, nem tudtuk sírjunk vagy nevessünk! Illetve a Mama járt jól vagy a Papa?!:eek: